Berlusconi verlaat ziekenhuis: ben ik er weer mee weggekomen
MILAAN (ANP/DPA) - Oud-premier Silvio Berlusconi van Italië heeft maandag het ziekenhuis in Milaan verlaten waar hij anderhalve week lag vanwege een besmetting met het coronavirus. "Bedankt dat ik hier mag zijn. Het was de gevaarlijkste beproeving van mijn leven", reageerde Berlusconi die in pak en met een mondkapje op het ziekenhuis verliet.
"Ook dit keer ben ik ermee weggekomen", zei de 83-jarige politicus en mediamagnaat. Hij riep de Italianen op om de coronaregels goed na te leven, want volgens hem is Covid-19 "een ernstige en verraderlijke ziekte". Ook alle steunbetuigingen hadden hem goed gedaan, zei hij, want vooral de eerste drie dagen waren "extreem zwaar" geweest.
Het is niet bekend of Berlusconi volledig is hersteld of dat hij thuis nog verder zal worden behandeld. Toen Berlusconi werd opgenomen had hij een lichte ontsteking aan beide longen. Volgens zijn persoonlijke arts was de opname vooral een voorzorgsmaatregel. De gezondheid van Berlusconi is al jaren fragiel. Hij onderging in 2016 een openhartoperatie en ging vorig jaar onder het mes vanwege een hernia en darmproblemen.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/DPA/AFP) - In een gezamenlijke verklaring veroordelen 85 VN-lidstaten, waaronder Nederland, de Israëlische plannen om de greep op de bezette Westelijke Jordaanoever verder te verstevigen.
1 uur geledenSODA SPRINGS (ANP/AFP) - Tien skiërs worden vermist nadat ze getroffen werden door een lawine in de buurt van Lake Tahoe in de Amerikaanse staat Californië. Door een zware storm valt daar veel sneeuw en geldt lawinegevaar.
3 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Een vliegtuig van de Spaanse luchtvaartmaatschappij Air Europa is dinsdag geland op de internationale luchthaven Simón Bolívar nabij de Venezolaanse hoofdstad Caracas, aldus Flightradar24 en luchthavenautoriteiten. Het is de eerste commerciële vlucht uit Europa die in Venezuela aankomt sinds de Verenigde Staten op 3 januari Venezuela binnenvielen en president Nicolás Maduro en zijn vrouw ontvoerden.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft de Duitse ambassadeur in het land ontboden uit protest tegen recente "anti-Iraanse activiteiten", melden staatsmedia. In München werd zaterdag gedemonstreerd tegen het Iraanse regime. Daar deden volgens schatting van de politie zo'n 250.000 mensen aan mee.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Iran wil nog steeds niet de rode lijnen van de Amerikaanse president Donald Trump erkennen, stelt diens vicepresident JD Vance. Hij zei dit tegen Fox News na nieuwe onderhandelingen tussen de landen over het indammen van het Iraanse nucleaire programma.
10 uur geledenLYON (ANP/AFP) - Zeven mensen zijn opgepakt in het onderzoek naar de fatale mishandeling van de nationalistische activist Quentin Deranque. Het Openbaar Ministerie in Lyon bevestigt dat het aantal arrestaties is opgelopen.
10 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Een politicus van Alternative für Deutschland (AfD) is veroordeeld voor een verkiezingsposter waarop de nazigroet wordt getoond. Een rechtbank heeft hem een boete van 11.600 euro opgelegd.
11 uur geleden