Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Berlusconi verlaat ziekenhuis: ben ik er weer mee weggekomen

Berlusconi verlaat ziekenhuis: ben ik er weer mee weggekomen

MILAAN (ANP/DPA) - Oud-premier Silvio Berlusconi van Italië heeft maandag het ziekenhuis in Milaan verlaten waar hij anderhalve week lag vanwege een besmetting met het coronavirus. "Bedankt dat ik hier mag zijn. Het was de gevaarlijkste beproeving van mijn leven", reageerde Berlusconi die in pak en met een mondkapje op het ziekenhuis verliet.

"Ook dit keer ben ik ermee weggekomen", zei de 83-jarige politicus en mediamagnaat. Hij riep de Italianen op om de coronaregels goed na te leven, want volgens hem is Covid-19 "een ernstige en verraderlijke ziekte". Ook alle steunbetuigingen hadden hem goed gedaan, zei hij, want vooral de eerste drie dagen waren "extreem zwaar" geweest.

Het is niet bekend of Berlusconi volledig is hersteld of dat hij thuis nog verder zal worden behandeld. Toen Berlusconi werd opgenomen had hij een lichte ontsteking aan beide longen. Volgens zijn persoonlijke arts was de opname vooral een voorzorgsmaatregel. De gezondheid van Berlusconi is al jaren fragiel. Hij onderging in 2016 een openhartoperatie en ging vorig jaar onder het mes vanwege een hernia en darmproblemen.

Meer uit Buitenland

Trump zegt ziekenhuisschip naar Groenland te sturen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gezegd dat hij een ziekenhuisschip naar Groenland stuurt. Trump heeft eerder gedreigd het autonome Deense gebied te willen inlijven. Trump stelt op Truth Social dat het schip zieke mensen in Groenland zal gaan behandelen, zonder te verduidelijken op wie hij doelt of hoeveel mensen het zal helpen.

3 uur geleden
Dode en meerdere gewonden na explosies in Oekraïense stad Lviv

LVIV (ANP) - Explosies in de Oekraïense stad Lviv hebben in de nacht van zaterdag op zondag een politieagente gedood en zeker vijftien mensen verwond. De burgemeester van de stad in het westen van het land spreekt van een "daad van terrorisme". De ontploffingen vonden plaats kort nadat de politie rond 00.30 uur was afgekomen op een melding over een inbraak in een winkel in het stadscentrum, aldus de openbaar aanklager van Lviv.

4 uur geleden
Duizenden herdenken vermoorde radicale nationalist in Lyon

LYON (ANP/AFP) - Meer dan 3000 mensen hebben in Lyon meegelopen in een herdenkingsmars voor de vermoorde radicale nationalist die in die stad werd doodgeslagen, melden lokale autoriteiten.

13 uur geleden
Russische inlichtingendienst noemt Telegram veiligheidsrisico

MOSKOU (ANP/DPA) - Het in Rusland erg populaire sociale medium Telegram is door de binnenlandse veiligheidsdienst FSB als een veiligheidsrisico bestempeld. De FSB claimt dat buitenlandse inlichtingendiensten, inclusief die van Oekraïne, snel verstuurde berichten via Telegram kunnen zien en gebruiken voor onder meer militaire doeleinden. Dit is een gevaar voor Russische militairen.

18 uur geleden
Slowakije dreigt noodstroom Oekraïne af te sluiten om olieruzie

BRATISLAVA (ANP/RTR) - De Slowaakse premier Robert Fico dreigt de noodstroomvoorziening aan Oekraïne stop te zetten, als dat land de olieleveringen niet hervat. Hongarije en Slowakije zijn woedend omdat een Russische aanval de Droezjba-pijpleiding heeft beschadigd. Oekraïne zou sindsdien te weinig doen om de olieleveringen weer op gang te brengen.

19 uur geleden
Macron maant tot kalmte voor herdenking dood radicale nationalist

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tot kalmte gemaand in de aanloop naar een herdenkingsmars zaterdagmiddag in Lyon. Die wordt gehouden voor een radicale nationalist die in de stad is doodgeslagen.

20 uur geleden
Venezolaanse autoriteiten verlenen 379 gevangenen amnestie

CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben 379 politieke gevangenen amnestie verleend. Dat heeft een parlementariër die toezicht houdt op het proces gezegd, nadat vrijdag een amnestiewet werd aangenomen die al werd verwacht sinds het afzetten van ex-president Nicolás Maduro.

1 dag geleden