Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Berlusconi trekt zich terug als kandidaat voor presidentschap

Berlusconi trekt zich terug als kandidaat voor presidentschap

ROME (ANP/DPA/AFP) - Silvio Berlusconi wordt niet de nieuwe president van Italië. De 85-jarige oud-premier en leider van Forza Italia heeft zich zaterdag teruggetrokken uit de race. Hij deed dat tijdens een virtuele vergadering van de rechtse en centrum-rechtse partijen over een gezamenlijke kandidaat voor de opvolging van Sergio Mattarella. Berlusconi was naar verluidt zelf niet 'live' aanwezig maar liet zijn boodschap voorlezen.

Eerder deze week leek al duidelijk dat de omstreden Berlusconi op onvoldoende steun zou kunnen rekenen om de favoriet Mario Draghi te kunnen aftroeven. De huidige premier (74) geniet de voorkeur in linkse en gematigde kringen. Berlusconi maar ook andere partijleiders willen echter dat Draghi, voormalig voorzitter van de Europese Centrale Bank, op zijn post blijft. Zijn vertrek zou tot vervroegde verkiezingen kunnen leiden.

De stemming over het nieuwe staatshoofd door de meer dan duizend parlementariërs, senatoren en vertegenwoordigers van de 20 regio's begint maandag. In de eerste drie ronden, die elk een dag duren, moet een kandidaat twee derde van de stemmen krijgen om president te worden. Vanaf de vierde ronde volstaat een absolute meerderheid.

Meer uit Buitenland

Gedetineerden protesteren tegen marteling in Venezolaanse cel

BARINAS (ANP) - In de stad Barinas in het westen van Venezuela hebben honderden gedetineerden zondag een gevangenis overgenomen. Ze protesteerden tegen marteling en eisten het ontslag van de gevangenisdirecteur.

1 uur geleden
Twee zwemmers verdronken aan Franse kust door sterke stroming

LACANAU/LÈGE-CAP-FERRET (ANP) - Aan de Franse kust zijn twee zwemmers verdronken nadat zij door sterke stromingen werden meegesleurd in het water. Dat melden de autoriteiten in het departement Gironde in een verklaring.

2 uur geleden
WHO meldt 900 vermoedelijke ebolabesmettingen in DRC

GENÈVE (ANP) - Het vermoedelijke aantal ebolabesmettingen in de Democratische Republiek Congo (DRC) is opgelopen tot 900. Dat meldt de baas van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus zondag. 101 ebolabesmettingen zijn inmiddels vastgesteld in de DRC, waar het virus uitbrak.

3 uur geleden
Arabische staten veroordelen Ben-Gvir om behandeling flotilla

NEW YORK (ANP/RTR) - Een groep van acht Arabisch-islamitische staten heeft de acties veroordeeld van de extreemrechtse Israëlische minister van Nationale Veiligheid, Itamar Ben-Gvir, tegen buitenlandse flotilla-activisten die werden vastgehouden op een Israëlisch schip. Ben-Gvir bespotte activisten die tegen de grond waren gedrukt, zo is in een door hemzelf geplaatste video te zien. Enkele van de gedetineerden, die van plan waren humanitaire hulp naar Gaza te brengen, beweerden later dat zij tijdens hun detentie fysiek zijn mishandeld.

5 uur geleden
Exitpolls: uiterst rechts op winst bij verkiezingen Cyprus

NICOSIA (ANP/RTR) - Op Cyprus lijkt uiterst rechts bij de parlementsverkiezingen van zondag winst te boeken. Dit blijkt uit exitpolls die tevens wijzen op verlies voor de centrumpartijen die de onafhankelijke president Nikos Christodoulides steunen.

5 uur geleden
China stuurt ruimtevaarder voor een jaar naar de ruimte

JIUQUAN (ANP/RTR/AFP) - Drie Chinese ruimtevaarders zijn zondag met een raket vertrokken naar het Chinese Tiangong-ruimtestation. Het is de bedoeling dat een van de bemanningsleden daar een jaar blijft en dat is een primeur voor het land.

9 uur geleden
Netanyahu: Trump wil met Iran-akkoord nucleaire dreiging wegnemen

JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zondag gezegd dat hij en de Amerikaanse president Donald Trump het erover eens zijn dat elk definitief akkoord met Iran de nucleaire dreiging die uitgaat van Teheran, moet wegnemen.

9 uur geleden