Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Berlusconi trekt zich terug als kandidaat voor presidentschap

Berlusconi trekt zich terug als kandidaat voor presidentschap

ROME (ANP/DPA/AFP) - Silvio Berlusconi wordt niet de nieuwe president van Italië. De 85-jarige oud-premier en leider van Forza Italia heeft zich zaterdag teruggetrokken uit de race. Hij deed dat tijdens een virtuele vergadering van de rechtse en centrum-rechtse partijen over een gezamenlijke kandidaat voor de opvolging van Sergio Mattarella. Berlusconi was naar verluidt zelf niet 'live' aanwezig maar liet zijn boodschap voorlezen.

Eerder deze week leek al duidelijk dat de omstreden Berlusconi op onvoldoende steun zou kunnen rekenen om de favoriet Mario Draghi te kunnen aftroeven. De huidige premier (74) geniet de voorkeur in linkse en gematigde kringen. Berlusconi maar ook andere partijleiders willen echter dat Draghi, voormalig voorzitter van de Europese Centrale Bank, op zijn post blijft. Zijn vertrek zou tot vervroegde verkiezingen kunnen leiden.

De stemming over het nieuwe staatshoofd door de meer dan duizend parlementariërs, senatoren en vertegenwoordigers van de 20 regio's begint maandag. In de eerste drie ronden, die elk een dag duren, moet een kandidaat twee derde van de stemmen krijgen om president te worden. Vanaf de vierde ronde volstaat een absolute meerderheid.

Meer uit Buitenland

Dode walvis bij Denemarken blijkt de veelbesproken Timmy te zijn

ANHOLT (ANP/DPA) - De dode walvis die werd aangetroffen voor de kust van het Deense eiland Anholt is geïdentificeerd. Het gaat om de veelbesproken bultrug Timmy, voor wie in Duitsland een grote reddingsactie werd opgezet.

1 uur geleden
Honderden bij protestmars tegen songfestivaldeelname Israël

WENEN (ANP) - Honderden mensen hebben zich in het centrum van Wenen verzameld voor een protestmars tegen de aanwezigheid van Israël op het Eurovisie Songfestival. Bij het startpunt op het Christian-Broda-Platz staan ondanks het regenachtige weer naar schatting zo'n duizend mensen, die onder meer met Palestijnse vlaggen wapperen.

2 uur geleden
Duiker sterft bij zoekactie naar omgekomen Italiaanse grotduikers

MALÉ (ANP) - Een duiker die hielp zoeken naar vier omgekomen Italiaanse grotduikers op de Malediven is zelf ook om het leven gekomen. President Mohamed Muizzu en de Maledivische krijgsmacht melden de dood van sergeant Mohamed Mahdhee op X.

2 uur geleden
Activisten vast voor uithangen Palestijnse vlag aan Eiffeltoren

PARIJS (ANP) - De Franse politie heeft zes mensen aangehouden voor het uithangen van een Palestijnse vlag aan de Eiffeltoren, meldt de krant Le Figaro op basis van een politiebron. Activisten van de Parijse tak van Extinction Rebellion vroegen met die actie vrijdagmiddag aandacht voor de Nakba, de verdrijving van Palestijnen in 1948. Die organisatie meldt de aanhoudingen zelf ook.

3 uur geleden
Rusland: Oekraïense drone neergestort bij kerncentrale Zaporizja

MOSKOU (ANP/RTR) - Een Oekraïense drone is zaterdag neergestort op het terrein van de kerncentrale van Zaporizja in het zuidoosten van Oekraïne, meldt de door Rusland aangestelde directie van de kerncentrale.

3 uur geleden
Paus brengt eerste staatsbezoek aan Frankrijk in achttien jaar

VATICAANSTAD (ANP/AFP) - Paus Leo XIV brengt eind september een staatsbezoek aan Frankrijk, heeft het Vaticaan aangekondigd. Hij gaat in ieder geval langs bij het Parijse hoofdkantoor van UNESCO, de cultuurorganisatie van de Verenigde Naties. De paus was uitgenodigd door president Emmanuel Macron.

4 uur geleden
Hamas-functionaris meldt dood kopstuk na Israëlische aanval

GAZA-STAD (ANP/RTR/AFP) - Een hooggeplaatste functionaris van Hamas heeft zaterdag de dood van de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging, Ezzedine al-Haddad, gemeld aan persbureau Reuters. Israël zei het kopstuk aangevallen te hebben. Al-Haddad zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden.

5 uur geleden