Berlusconi overweegt verkoop aandelen voetbalclub Monza
MONZA (ANP) - De familie Berlusconi overweegt aandelen in de Italiaanse voetbalclub Monza te verkopen. Dat meldt de Italiaanse krant Corriere della Sera.
De voormalige Italiaanse premier Silvio Berlusconi, die eerder eigenaar was van AC Milan, nam Monza in 2018 met zijn investeringsmaatschappij Fininvest over. Op dat moment speelde de club nog op het derde niveau en was Monza slechts 3 miljoen waard. Inmiddels speelt Monza in de Serie A, waarin het nu na 24 wedstrijden op de elfde plaats staat.
Sinds de overname door Fininvest heeft Monza een verlies geleden van meer dan 70 miljoen euro. Dat bedrag zal vermoedelijk verder stijgen, omdat Monza nog meer investeringen wil doen om een belangrijke rol te kunnen spelen in de hoogste Italiaanse klasse.
Extra investeringen in de 110 jaar oude club zouden de Fininvest-holding van de familie Berlusconi helpen om de groeiende uitgaven te kunnen dragen.
Meer uit Buitenland
CHOUKINE (ANP/AFP/RTR) - Bij een Israëlische aanval in het zuiden van Libanon zijn drie doden gevallen, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid. De Libanese krant L'Orient-Le Jour meldt dat het ging om een droneaanval op de weg tussen Nabatieh en Choukine.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft marihuana in een andere drugscategorie ingedeeld. Volgens justitieminister Todd Blanche gaat marihuana van de gevaarlijke klasse I naar klasse III en daarmee wordt dit verdovende middel veel toegankelijker voor onder anderen onderzoekers, geneeskundigen, patiënten en ondernemingen die producten met cannabis maken of verhandelen.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De leiders van de Europese Unie hebben het definitief toekennen van een krediet van 90 miljard euro aan Oekraïne toegejuicht, nadat het lang door Hongarije was geblokkeerd. Het geld wordt officieel omschreven als een lening en moet Oekraïne in 2026 en 2027 financieel ondersteunen.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft donderdag ingestemd met een twintigste pakket strafmaatregelen voor Rusland. Hongarije en Slowakije hebben hun verzet tegen de nieuwe sancties opgegeven, net als ze bij de miljardenlening voor Oekraïne deden.
8 uur geledenBANGKOK (ANP/RTR) - Meer dan 30 miljoen mensen vallen terug in bittere armoede door de gevolgen van de oorlog die Israël en de VS tegen Iran zijn begonnen. Dit stelt de chef van het VN-ontwikkelingsprogramma, de voormalige Belgische premier Alexander De Croo.
8 uur geledenBOEDAPEST/BRATISLAVA (ANP/RTR) - Hongarije en Slowakije hebben de eerste leveringen Russische olie ontvangen sinds de heropening van de Droezjba-pijpleiding. Sinds woensdag stroomt er weer olie door de pijpleidingen in Oekraïne, na maandenlange reparaties.
9 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De voormalige kroonprins van Iran, Reza Pahlavi, is tijdens zijn bezoek aan Berlijn met een soort vloeistof bekogeld na een bijeenkomst met politici. Op zijn pak kreeg hij een rode vlek. Hij bleef ongedeerd. Zijn belager is aangehouden.
9 uur geleden