Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Berlusconi lijkt presidentscampagne af te blazen

Berlusconi lijkt presidentscampagne af te blazen

ROME (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Silvio Berlusconi lijkt af te zien van zijn gooi naar het presidentschap van Italië. Die stap zou de kansen van huidig premier Mario Draghi (74) om staatshoofd te worden vergroten.

Meerdere bronnen bevestigen de terugtocht. Berlusconi’s adviseur en rechterhand Vittorio Sgarbi zei dinsdag op de radio dat het plan van de 85-jarige politicus om steun te vergaren onder parlementariërs om staatshoofd te worden "objectief" voorbij is. Berlusconi mist nog ongeveer 100 van de benodigde 505 stemmen, zei hij.

Zelfs Berlusconi moet inmiddels doorhebben dat zijn missie hopeloos is, aldus Sgarbi, die aangaf dat de mediatycoon op zoek is naar een eervolle uitweg door mogelijk een andere kandidaat naar voren te schuiven.

Stemmingen begin volgende week

Rechtse partijen hadden Berlusconi, die kampt met een broze gezondheid, recent nog steun toegezegd. Zijn eigen partij Forza en de uiterst rechtse partijen Lega en de Broeders van Italië gingen recent achter hem staan. Lega-leider Matteo Salvini zou echter hebben laten doorschemeren ook een andere kandidaat te willen steunen. Linkse en centrumpartijen hebben de voorkeur voor een neutralere president.

Ook de centrumrechtse Europese Volkspartij (EPP), Berlusconi zit onder die vlag in het Europees Parlement, heeft zijn kandidatuur ondersteund. De oud-regeringsleider heeft geregeld voor de rechter gestaan, onder meer voor de beruchte bunga-bungafeesten met jonge vrouwen.

De president wordt gekozen door de twee kamers van het parlement en vertegenwoordigers van regio’s. De 80-jarige Sergio Mattarella zwaait na zeven jaar af, de stemmingen over zijn opvolger gaan begin volgende week van start. Die procedure kan dagen in beslag nemen.

Meer uit Buitenland

VS: we tolereren geen onveilige acties Iran in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de Iraanse Revolutionaire Garde gewaarschuwd dat ze "geen onveilige acties" in de Straat van Hormuz tolereren. De Iraanse elitetroepen beginnen zondag een tweedaagse oefening met scherpe munitie in het gebied.

1 uur geleden
Ministerie VS keurt wapenverkopen aan Israël en Saudi-Arabië goed

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de verkoop goedgekeurd van wapens ter waarde van ongeveer 6,7 miljard dollar (5,65 miljard euro) aan Israël, waaronder AH-64E Apache-aanvalshelikopters. Ook gaat het akkoord met de verkoop van Patriot-raketten aan Saudi-Arabië ter waarde van 9 miljard dollar (7,6 miljard euro).

3 uur geleden
Meer dan 200 doden bij instorten mijn in Congo

KINSHASA (ANP) - Meer dan tweehonderd mensen zijn deze week om het leven gekomen nadat een mijn was ingestort in het oosten van de Democratische Republiek Congo. Dat meldt de Congolese rebellengroep M23.

3 uur geleden
NYT: ICE-agenten mogen voortaan arresteren zonder arrestatiebevel

NEW YORK (ANP) - Amerikaanse federale agenten hebben deze week te horen gekregen dat ze ruimere bevoegdheden hebben om mensen zonder arrestatiebevel te arresteren. Dat meldt The New York Times op basis van een intern memo van immigratiedienst ICE.

3 uur geleden
Senaat VS neemt begrotingspakket aan, toch grote kans op shutdown

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft twee begrotingspakketten aangenomen, maar de kans op een gedeeltelijke shutdown van de overheid in de Verenigde Staten wordt toch steeds groter.

5 uur geleden
Journalist Don Lemon weer vrij na arrestatie om anti-ICE-protest

LOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse journalist Don Lemon, die donderdagavond werd opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in Minnesota, is vrijgelaten op last van een federale rechter in Los Angeles. Dat melden Amerikaanse media waaronder NBC News.

5 uur geleden
Rodríguez stelt amnestie voor politieke gevangenen Venezuela voor

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez heeft vrijdag een "amnestiewet" voorgesteld voor honderden politieke gevangenen in het land, meldt de Spaanse krant El País.

5 uur geleden