Berlusconi liet honderd miljoen euro na aan 33-jarige partner
ROME (ANP/BLOOMBERG) - De onlangs overleden Italiaanse politicus Silvio Berlusconi heeft zowel aan zijn 53 jaar jongere partner Marta Fascina als aan zijn 73-jarige broer Paolo Berlusconi 100 miljoen euro nagelaten. Dat staat in zijn testament dat persagentschap Bloomberg kon inkijken.
Fascina is parlementslid voor Forza Italia, de politieke partij die Berlusconi heeft opgericht. Ze lijkt met de oud-premier een hechte band te hebben opgebouwd in de drie jaar dat ze een koppel vormden. De twee waren niet getrouwd maar organiseerden in 2022 wel een ceremonie om hun verbintenis te vieren. Waarnemers gaan ervan uit dat Fascina een belangrijke rol gaat spelen in de toekomst van Forza Italia.
Uit het testament blijkt ook dat de voormalige premier het grootste deel van zijn zakenimperium heeft overgedragen aan zijn oudste zoon Pier Silvio Berlusconi. Aan een politieke bondgenoot, Marcello Dell’Utri, die ooit nog werd veroordeeld voor banden met criminele organisaties, liet de excentrieke politicus 30 miljoen euro na.
Meer uit Buitenland
STRAATSBURG (ANP) - Voor kinderen van 13 tot 15 jaar voor wie beperkte toegang tot social media moet worden ingesteld, gaat een schermtijd gelden van maximaal één uur per dag, stelt de Europese Commissie voor. Ook voor kinderen tot 13 jaar, waarvoor Brussel een socialmediaverbod wil, moet die maximale schermtijd gaan gelden.
21 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft per decreet een tijdelijke opvolger aangewezen voor de ontslagen procureur-generaal Roeslan Kravtsjenko. Het gaat om Anton Kovalsky, die in juli 2025 het hoofd werd van het Openbaar Ministerie in de westelijke regio Chmelnytsky.
24 minuten geledenVALENCIA (ANP) - Stevige buien hebben in het oosten en zuidoosten van Spanje voor wateroverlast gezorgd. Volgens Weeronline kwam er rond Valencia lokaal meer dan 70 millimeter regen uit de lucht vallen.
36 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP/AFP) - De intentie van de Europese Unie en Canada om nauwer samen te werken is niet gericht "tegen iemand anders". Dat benadrukt een woordvoerder van de Europese Commissie, nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gedreigd met handelssancties als het plan wordt doorgezet.
39 minuten geledenSYDNEY (ANP/RTR) - Australië gaat de regels voor verschillende visaprocedures aanscherpen, zo maakte de regering bekend. Onder meer de regels voor het 'working holiday'-visum worden strikter.
1 uur geledenJAROSLAVL (ANP/RTR) - Bij een Oekraïense droneaanval is een olieraffinaderij beschadigd in de Russische stad Jaroslavl. De brand die door de aanval uitbrak, is geblust, aldus de regionale gouverneur Michail Jevrajev op Telegram.
2 uur geledenGENÈVE (ANP) - Het wereldwijde watersysteem wordt steeds grilliger en onvoorspelbaarder. Daarvoor waarschuwt de World Meteorological Organization (WMO) in een nieuw rapport. Volgens de VN-organisatie schommelt het systeem tussen uitersten van te veel en te weinig water en heeft dat grote gevolgen voor de wereldbevolking en de economie.
4 uur geleden