Berlusconi leidt Monza voor het eerst in 110 jaar naar Serie A
PISA (ANP) - Silvio Berlusconi keert terug in de Serie A, de hoogste voetbalcompetitie in Italië. AC Monza, de club die sinds 2018 in handen is van de voormalige premier van het land, promoveerde via de play-offs voor het eerst in de 110-jarige clubhistorie naar de Serie A. In de finale won Monza van Pisa.
"We hebben een jaar lang hard gevochten en nu iets historisch bereikt", zei Berlusconi bij Sky Sport Italia. "Monza speelde nog nooit in de Serie A, maar we hebben dat nu bereikt. Geweldig voor ons en voor de inwoners van Brianza", aldus de oud-premier over de regio nabij Milaan waarin Monza ligt.
De ploeg van Berlusconi had donderdag in eigen stadion met 2-1 gewonnen. Bij de return zondag in Pisa stond het na 90 minuten 3-2 voor de thuisclub, waardoor een verlenging noodzakelijk werd. Via doelpunten van Luca Marrone en Christian Gytkjaer trok Monza de wedstrijd in het extra halfuur naar zich toe, waardoor Berlusconi volgend seizoen weer actief is in de Serie A.
Vier jaar geleden nog in Serie C
De 85-jarige Milanees kocht de club vier jaar geleden voor 3 miljoen euro, toen Monza nog in de Serie C speelde. Berlusconi stelde zijn vaste rechterhand Adriano Galliani aan als directeur. Samen vierden ze eerder grote successen bij AC Milan. Berlusconi was tussen 1986 en 2017 eigenaar van de 'Rossoneri', met Galliani als directeur. Milan werd in die periode onder meer vijf keer kampioen van Europa en acht keer in Italië.
Met Monza promoveerde Berlusconi in 2020 naar de Serie B en hij wilde daarna direct doorstoten naar de Serie A, maar vorig jaar ging het mis in de play-offs. De ploeg van trainer Giovanni Stroppa koerste dit seizoen af op rechtstreekse promotie. Op de slotdag van de reguliere competitie gaf Monza echter de tweede plek uit handen. Via de play-offs werd de zo gewenste promotie alsnog bereikt. "Eén ding is zeker: de Serie A is geen eindpunt, maar een vertrekpunt", aldus de ambitieuze club.
Meer uit Voetbal
ALMELO (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Twente is tijdelijk stilgelegd omdat supporters van de thuisploeg plastic bekers op het veld hebben gegooid. Dat deden zij direct na de 0-1 van Twente-middenvelder Thomas van den Belt in de 30e minuut.
4 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - FC Groningen heeft de derby van het noorden bij sc Heerenveen gewonnen. Het elftal van coach Dick Lukkien won met 2-0 in het Abe Lenstra Stadion. Groningen staat op de vijfde plaats met 31 punten. Heerenveen is de nummer 9 van de Eredivisie.
1 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Coach Régis Le Bris van Sunderland is blij met de huidige vorm van spits Brian Brobbey. "Hij wordt iedere wedstrijd beter, dat voel je. We zien nu de beste versie van Brian", sprak de coach op de website van de Engelse club.
5 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft het contract van Terence Kongolo per direct ontbonden. De 31-jarige verdediger kan op zoek naar een andere club, meldt de Brabantse Eredivisieclub op zijn website.
6 uur geledenBREDA (ANP) - NEC heeft het spectaculaire uitduel met NAC Breda met 4-3 gewonnen dankzij een treffer in de slotseconden. De thuisploeg kwam terug van een 2-0- en 3-2-achterstand, maar had geen tijd meer om de laatste treffer van de Nijmegenaren, gemaakt door Kodai Sano, ongedaan te maken.
16 uur geledenSITTARD (ANP) - PSV heeft bij Fortuna Sittard met de nodige moeite de vijftiende uitzege op rij geboekt in de Eredivisie. Ivan Perisic bezorgde de ploeg van trainer Peter Bosz een kwartier voor tijd de overwinning: 1-2. In de slotfase verzuimde de koploper de score hoger op te voeren.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Telstar heeft in de uitwedstrijd bij Excelsior een voorsprong van twee doelpunten uit handen gegeven. Het werd in Rotterdam 2-2.
17 uur geleden