Berlusconi leidt Monza voor het eerst in 110 jaar naar Serie A
PISA (ANP) - Silvio Berlusconi keert terug in de Serie A, de hoogste voetbalcompetitie in Italië. AC Monza, de club die sinds 2018 in handen is van de voormalige premier van het land, promoveerde via de play-offs voor het eerst in de 110-jarige clubhistorie naar de Serie A. In de finale won Monza van Pisa.
"We hebben een jaar lang hard gevochten en nu iets historisch bereikt", zei Berlusconi bij Sky Sport Italia. "Monza speelde nog nooit in de Serie A, maar we hebben dat nu bereikt. Geweldig voor ons en voor de inwoners van Brianza", aldus de oud-premier over de regio nabij Milaan waarin Monza ligt.
De ploeg van Berlusconi had donderdag in eigen stadion met 2-1 gewonnen. Bij de return zondag in Pisa stond het na 90 minuten 3-2 voor de thuisclub, waardoor een verlenging noodzakelijk werd. Via doelpunten van Luca Marrone en Christian Gytkjaer trok Monza de wedstrijd in het extra halfuur naar zich toe, waardoor Berlusconi volgend seizoen weer actief is in de Serie A.
Vier jaar geleden nog in Serie C
De 85-jarige Milanees kocht de club vier jaar geleden voor 3 miljoen euro, toen Monza nog in de Serie C speelde. Berlusconi stelde zijn vaste rechterhand Adriano Galliani aan als directeur. Samen vierden ze eerder grote successen bij AC Milan. Berlusconi was tussen 1986 en 2017 eigenaar van de 'Rossoneri', met Galliani als directeur. Milan werd in die periode onder meer vijf keer kampioen van Europa en acht keer in Italië.
Met Monza promoveerde Berlusconi in 2020 naar de Serie B en hij wilde daarna direct doorstoten naar de Serie A, maar vorig jaar ging het mis in de play-offs. De ploeg van trainer Giovanni Stroppa koerste dit seizoen af op rechtstreekse promotie. Op de slotdag van de reguliere competitie gaf Monza echter de tweede plek uit handen. Via de play-offs werd de zo gewenste promotie alsnog bereikt. "Eén ding is zeker: de Serie A is geen eindpunt, maar een vertrekpunt", aldus de ambitieuze club.
Meer uit Voetbal
PORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.
11 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.
11 uur geledenPAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).
13 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.
13 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Excelsior is nagenoeg zeker van een langer verblijf in de Eredivisie. Het elftal van trainer Ruben den Uil won in de slotfase met 3-2 bij FC Groningen en steeg daarmee naar de gedeelde dertiende plaats op de ranglijst. Excelsior versloeg zondag FC Utrecht voor eigen publiek al met 5-0.
14 uur geledenCOMO (ANP) - Internazionale kan in de Italiaanse voetbalcompetitie op zijn vroegst zondag de landstitel binnenhalen. Nummer 2 Napoli speelde zaterdag doelpuntloos gelijk bij Como en kan daardoor in punten nog naast Inter komen. Koploper Inter heeft zondag in de thuiswedstrijd tegen Parma genoeg aan een gelijkspel voor de 21e landstitel.
14 uur geleden