Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Berlusconi leidt Monza voor het eerst in 110 jaar naar Serie A

Berlusconi leidt Monza voor het eerst in 110 jaar naar Serie A

PISA (ANP) - Silvio Berlusconi keert terug in de Serie A, de hoogste voetbalcompetitie in Italië. AC Monza, de club die sinds 2018 in handen is van de voormalige premier van het land, promoveerde via de play-offs voor het eerst in de 110-jarige clubhistorie naar de Serie A. In de finale won Monza van Pisa.

"We hebben een jaar lang hard gevochten en nu iets historisch bereikt", zei Berlusconi bij Sky Sport Italia. "Monza speelde nog nooit in de Serie A, maar we hebben dat nu bereikt. Geweldig voor ons en voor de inwoners van Brianza", aldus de oud-premier over de regio nabij Milaan waarin Monza ligt.

De ploeg van Berlusconi had donderdag in eigen stadion met 2-1 gewonnen. Bij de return zondag in Pisa stond het na 90 minuten 3-2 voor de thuisclub, waardoor een verlenging noodzakelijk werd. Via doelpunten van Luca Marrone en Christian Gytkjaer trok Monza de wedstrijd in het extra halfuur naar zich toe, waardoor Berlusconi volgend seizoen weer actief is in de Serie A.

Vier jaar geleden nog in Serie C

De 85-jarige Milanees kocht de club vier jaar geleden voor 3 miljoen euro, toen Monza nog in de Serie C speelde. Berlusconi stelde zijn vaste rechterhand Adriano Galliani aan als directeur. Samen vierden ze eerder grote successen bij AC Milan. Berlusconi was tussen 1986 en 2017 eigenaar van de 'Rossoneri', met Galliani als directeur. Milan werd in die periode onder meer vijf keer kampioen van Europa en acht keer in Italië.

Met Monza promoveerde Berlusconi in 2020 naar de Serie B en hij wilde daarna direct doorstoten naar de Serie A, maar vorig jaar ging het mis in de play-offs. De ploeg van trainer Giovanni Stroppa koerste dit seizoen af op rechtstreekse promotie. Op de slotdag van de reguliere competitie gaf Monza echter de tweede plek uit handen. Via de play-offs werd de zo gewenste promotie alsnog bereikt. "Eén ding is zeker: de Serie A is geen eindpunt, maar een vertrekpunt", aldus de ambitieuze club.

Meer uit Voetbal

Atlético wint in La Liga in aanloop naar duel met Arsenal

MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft de competitiewedstrijd voorafgaand aan de halve finale tegen Arsenal in de Champions League gewonnen. In het Metropolitano versloeg de ploeg van coach Diego Simeone Athletic Club uit Bilbao met 3-2.

8 uur geleden
NEC blijft bij FC Twente steken op 1-1-gelijkspel

ENSCHEDE (ANP) - NEC heeft verzuimd afstand te nemen van FC Twente in de strijd om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van voorronden van de Champions League. In Enschede eindigde het duel tussen beide clubs in een 1-1-gelijkspel door treffers van Sondre Ørjasaeter voor de thuisploeg en Bryan Linssen voor de club uit Nijmegen.

8 uur geleden
Godts leidt Ajax met wonderschone treffer en assist naar zege

BREDA (ANP) - Mika Godts heeft Ajax aan een uitzege op NAC Breda geholpen. De linksbuiten had met een wonderschoon doelpunt en een assist bij de openingstreffer een groot aandeel in een broodnodige zege voor de Amsterdammers (0-2) in de race voor een Europees ticket voor volgend seizoen.

9 uur geleden
Ruime zege PSG in aanloop naar duel met Bayern München

ANGERS (ANP) - Paris Saint-Germain gaat met vertrouwen naar de halve finale van de Champions League tegen Bayern München. De koploper in de Franse competitie won bij Angers SCO met 3-0.

10 uur geleden
Heerenveen neemt met zege afstand van Groningen en Sparta

HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal afstand genomen van concurrenten FC Groningen en Sparta. De Friezen van coach Robin Veldman wonnen in het eigen Abe Lenstra Stadion met 2-1 van Fortuna Sittard.

10 uur geleden
Arsenal wint van Newcastle United en herovert koppositie

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de koppositie weer overgenomen in de Engelse competitie met een 1-0-thuiszege op Newcastle United. Met nog vier wedstrijden te spelen hebben de Londenaren 73 punten (doelsaldo +38). Nummer 2 Manchester City heeft 70 punten (doelsaldo +37) en komt nog vijf keer in actie. Newcastle blijft door de nederlaag veertiende.

11 uur geleden
Gelijkspel voetbalsters Barcelona bij Bayern in Champions League

MÜNCHEN (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gelijkgespeeld tegen Bayern München. In de Allianz Arena in München eindigde het duel tussen de Duitse kampioen en de Spaanse kampioen in 1-1.

11 uur geleden