Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Berlusconi leidt Monza voor het eerst in 110 jaar naar Serie A

Berlusconi leidt Monza voor het eerst in 110 jaar naar Serie A

PISA (ANP) - Silvio Berlusconi keert terug in de Serie A, de hoogste voetbalcompetitie in Italië. AC Monza, de club die sinds 2018 in handen is van de voormalige premier van het land, promoveerde via de play-offs voor het eerst in de 110-jarige clubhistorie naar de Serie A. In de finale won Monza van Pisa.

"We hebben een jaar lang hard gevochten en nu iets historisch bereikt", zei Berlusconi bij Sky Sport Italia. "Monza speelde nog nooit in de Serie A, maar we hebben dat nu bereikt. Geweldig voor ons en voor de inwoners van Brianza", aldus de oud-premier over de regio nabij Milaan waarin Monza ligt.

De ploeg van Berlusconi had donderdag in eigen stadion met 2-1 gewonnen. Bij de return zondag in Pisa stond het na 90 minuten 3-2 voor de thuisclub, waardoor een verlenging noodzakelijk werd. Via doelpunten van Luca Marrone en Christian Gytkjaer trok Monza de wedstrijd in het extra halfuur naar zich toe, waardoor Berlusconi volgend seizoen weer actief is in de Serie A.

Vier jaar geleden nog in Serie C

De 85-jarige Milanees kocht de club vier jaar geleden voor 3 miljoen euro, toen Monza nog in de Serie C speelde. Berlusconi stelde zijn vaste rechterhand Adriano Galliani aan als directeur. Samen vierden ze eerder grote successen bij AC Milan. Berlusconi was tussen 1986 en 2017 eigenaar van de 'Rossoneri', met Galliani als directeur. Milan werd in die periode onder meer vijf keer kampioen van Europa en acht keer in Italië.

Met Monza promoveerde Berlusconi in 2020 naar de Serie B en hij wilde daarna direct doorstoten naar de Serie A, maar vorig jaar ging het mis in de play-offs. De ploeg van trainer Giovanni Stroppa koerste dit seizoen af op rechtstreekse promotie. Op de slotdag van de reguliere competitie gaf Monza echter de tweede plek uit handen. Via de play-offs werd de zo gewenste promotie alsnog bereikt. "Eén ding is zeker: de Serie A is geen eindpunt, maar een vertrekpunt", aldus de ambitieuze club.

Meer uit Voetbal

Inter komt terug uit geslagen positie en bereikt bekerfinale

MILAAN (ANP) - Internazionale maakt nog altijd kans om naast de landstitel ook de Italiaanse beker te winnen. Het elftal van trainer Cristian Chivu knokte zich in Milaan tegen Como terug van een achterstand van twee doelpunten. Inter won met 3-2. De eerste ontmoeting was in 0-0 geëindigd.

3 uur geleden
Leicester zakt tien jaar na titel in Engeland naar derde niveau

LEICESTER (ANP/RTR) - Leicester City is dinsdag gedegradeerd naar het derde niveau van het Engelse voetbal. Dat gebeurde tien jaar na hun verrassende titel in de Premier League met de Italiaanse trainer Claudio Ranieri.

3 uur geleden
Duizenden supporters bij huldiging AZ na winst KNVB-beker

ALKMAAR (ANP) - In Alkmaar zijn dinsdag duizenden supporters bijeengekomen voor de huldiging van de spelers en staf van AZ na de winst van de KNVB-beker. Zondag werd NEC in de bekerfinale in De Kuip in Rotterdam met 5-1 verslagen. Het is de vijfde keer in de clubgeschiedenis dat AZ de beker heeft gewonnen.

6 uur geleden
Pulisic kijkt uit naar WK voetbal met 'sterke selectie' VS

LOS ANGELES (ANP/RTR) - Christian Pulisic denkt dat de huidige selectie van de Verenigde Staten de beste is waar hij deel van heeft uitgemaakt. Dat zei de 27-jarige aanvaller van AC Milan tegen persbureau Reuters, een kleine twee maanden voor aanvang van het WK voetbal dat zijn thuisland samen met Mexico en Canada organiseert.

9 uur geleden
Flick wil contract bij Barcelona na behalen landstitel verlengen

BARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick staat op het punt zijn contract bij FC Barcelona te verlengen. De 61-jarige Duitser wil dat pas doen nadat zijn club de Spaanse landstitel met succes heeft verdedigd. Dat liet hij dinsdag doorschemeren op een persconferentie, een dag voor de thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo in La Liga.

9 uur geleden
Voetbalsters Oranje terug in top tien wereldranglijst

ZÜRICH (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal zijn terug in de top tien van de wereldranglijst. Oranje steeg een plek dankzij de overwinning (2-1) en het gelijkspel (1-1) in de WK-kwalificatieduels met Frankrijk van afgelopen week. Daarmee verdreef de ploeg van bondscoach Arjan Veurink Noord-Korea uit de top tien.

14 uur geleden
Hagi nieuwe bondscoach Roemeense voetballers

BOEKAREST (ANP) - Gheorghe Hagi is de nieuwe bondscoach van de Roemeense voetballers. De 61-jarige oud-speler van onder meer Real Madrid en FC Barcelona is de opvolger van Mircea Lucescu, die twee weken geleden op 80-jarige leeftijd overleed. Onder leiding van Lucescu wist Roemenië zich niet voor het komende WK te kwalificeren.

1 dag geleden