Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Berlusconi krijgt woensdag staatsbegrafenis in kathedraal Milaan

Berlusconi krijgt woensdag staatsbegrafenis in kathedraal Milaan

MILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse oud-premier en senator Silvio Berlusconi krijgt een staatsbegrafenis in de kathedraal van Milaan, meldt de Rooms-Katholieke Kerk in de noordelijke stad. Het afscheid vindt woensdag vanaf 15.00 uur plaats.

Paus Franciscus heeft Berlusconi's oudste dochter Marina een condoleancebericht gestuurd. Daarin laat hij weten te rouwen om "het verlies van een hoofdrolspeler in de Italiaanse politiek, die zijn publieke verantwoordelijkheden met een energiek temperament vervulde".

De politicus stierf maandagochtend op 86-jarige leeftijd in het San Raffaele-ziekenhuis in Milaan. Hij had volgens het Italiaanse persbureau ANSA vier van zijn vijf kinderen en zijn broer aan zijn bed. Het afscheid in de kathedraal zal naar verwachting worden bijgewoond door onder anderen president Sergio Mattarella.

Berlusconi werd vorige week vrijdag in het ziekenhuis opgenomen, volgens zijn woordvoering vanwege geplande controles voor zijn chronische leukemie. In de afgelopen jaren worstelde de politicus, die drie keer premier van Italië was, met gezondheidsproblemen waarvoor hij meermaals in het ziekenhuis werd opgenomen. Hij bleef tot aan zijn dood actief in de landelijke politiek.

Meer uit Buitenland

Iraanse aanvallen op overheidsgebouwen in Koeweit

KOEWEIT-STAD (ANP) - Na een droneaanval in Koeweit-Stad is brand uitgebroken in het complex waarin zowel het ministerie van Olie als de staatsoliemaatschappij KPC gevestigd zijn.

13 minuten geleden
Libanon: zeven doden bij Israëlische aanval

BEIROET (ANP) - Bij Israëlische aanvallen op Zuid-Libanon zijn zaterdag zeven mensen omgekomen en meer dan veertig personen gewond geraakt. Dat heeft het ministerie van Volksgezondheid bekendgemaakt. Israël meldde dat een Israëlische soldaat in de regio is omgekomen.

26 minuten geleden
Trump: militaire leiders Iran gedood bij aanval op Teheran

WASHINGTON (ANP) - Bij een grote aanval op de Iraanse hoofdstad Teheran zijn volgens de Amerikaanse president Donald Trump "veel Iraanse militaire leiders" omgekomen. Trump deelde daarbij een video van een aanval, het is niet duidelijk wanneer die plaatsvond.

2 uur geleden
Iran dreigt bij escalatie hele regio in hel te veranderen

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft gedreigd de hele regio "in een hel" te veranderen, als Israël en de Verenigde Staten de oorlog verder laten escaleren. De Amerikaanse president Donald Trump zei eerder juist de hel boven Iran te laten losbarsten als het land niet snel de Straat van Hormuz heropent.

3 uur geleden
Iran laat Iraakse schepen door Straat van Hormuz

TEHERAN/BAGDAD (ANP/AFP) - Het Iraanse opperbevel heeft gezegd dat schepen uit of naar Irak zonder problemen door de Straat van Hormuz kunnen varen. "We kondigen aan dat ons broederlijk buurland Irak vrijgesteld is van beperkingen die voor de tocht door de Straat van Hormuz zijn ingesteld", zo luidde de verklaring.

6 uur geleden
Duizenden bij steundemonstratie voor burgemeester Saint-Denis

SAINT-DENIS (ANP/AFP) - In de Parijse voorstad Saint-Denis zijn duizenden mensen de straat opgegaan om hun steun te betuigen aan de nieuwe burgemeester Bally Bagayoko. Die kreeg na zijn verkiezingswinst vorige maand te maken met racistische berichten en riep daarom op tot een protest tegen racisme.

6 uur geleden
Iraanse Halve Maan meldt meer dan 1900 doden onder burgers

TEHERAN (ANP) - Sinds het begin van de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran eind februari zijn volgens de Iraanse Rode Halve Maan (IRCS) meer dan 1900 burgers gedood en meer dan 20.000 gewond geraakt. IRCS-chef Jagan Chapagain dankt de medewerkers voor hun buitengewone moed en vaardigheid onder de moeilijke omstandigheden.

11 uur geleden