Berlijnse televisietoren weer open na coronapauze
BERLIJN (ANP/DPA) - Na een sluiting van twee maanden vanwege de corona-pandemie is de iconische Berlijnse televisietoren op de Alexanderplatz vrijdag weer opengegaan voor publiek. De eerste bezoekers konden weer genieten van het uitzicht over Berlijn. "De gasten waren buitengewoon goed voorbereid op de corona-omstandigheden", zei een woordvoerder van de televisietoren.
Het hygiëneconcept, dat onder meer het dragen van mondkapjes op het observatiedek voorschrijft, is voorbeeldig nageleefd. Sinds vrijdag mogen vijftig bezoekers tegelijkertijd op het platform of in het restaurant.
Een spontaan bezoek aan het hoogste gebouw van Duitsland is voorlopig niet mogelijk. Om wachtrijen te vermijden, moeten bezoekers van tevoren tickets online reserveren en worden tijden toegewezen.
De toren werd op 3 oktober 1969 geopend ter gelegenheid van de 20e verjaardag van de DDR (7 oktober). Hij meet 368 meter tot aan de punt van de antenne.
Meer uit Buitenland
PROVIDENCE (ANP) - Bij een schietpartij op de Amerikaanse universiteit Brown zijn twee doden gevallen, bevestigt de burgemeester van de plaats Providence. Acht gewonden verkeren in kritieke toestand.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse autoriteiten hebben mogelijk een aanslag verijdeld op een kerstmarkt in het Zuid-Duitse Dingolfing. Volgens de Duitse krant Bild wilde een groep buitenlanders de aanslag uitvoeren met een voertuig. Justitie gaat uit van een radicaalislamitische achtergrond.
8 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De chef van de Verenigde Naties, António Guterres, heeft een dodelijke aanslag op blauwhelmen in het Afrikaanse Soedan krachtig veroordeeld. Zes militairen uit Bangladesh kwamen om het leven bij de aanval met een drone op een basis van de VN-vredesmacht.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Een strijder van de radicaalislamitische beweging Islamitische Staat (IS) heeft in Syrië twee Amerikaanse militairen doodgeschoten. Ook een Amerikaanse burgertolk kwam om het leven, aldus het Amerikaanse ministerie van Oorlog. Drie personen raakten gewond bij de aanval in Palmyra, meldt het Pentagon verder.
11 uur geledenTEL AVIV/GAZA (ANP/DPA/RTR) - Het Israëlische leger zegt een topfiguur van de Palestijnse beweging Hamas in Gaza te hebben gedood. Hij zou bezig zijn geweest de militaire kracht van de beweging weer op te bouwen. Een zegsman van het leger heeft bevestigd dat het om Raed Saed gaat, een van de planners van de bloedige aanval van Hamas op Israël in oktober 2023.
14 uur geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - De Canarische Eilanden kampen met flink onstuimig weer door storm Emilia. Op onder meer Tenerife, La Palma en Gran Canaria geldt op veel plaatsen code oranje. Plaatselijk komen stevige regen en onweersbuien voor met windstoten tot 90 kilometer per uur aan de kust, meldt Weeronline. In de berggebieden valt sneeuw vanaf 1400 meter.
15 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft op het CDU-partijcongres opnieuw gewaarschuwd voor de Russische dreiging. "Poetin stopt niet", zei Merz zaterdag in München.
15 uur geleden