Berlijnse televisietoren weer open na coronapauze
BERLIJN (ANP/DPA) - Na een sluiting van twee maanden vanwege de corona-pandemie is de iconische Berlijnse televisietoren op de Alexanderplatz vrijdag weer opengegaan voor publiek. De eerste bezoekers konden weer genieten van het uitzicht over Berlijn. "De gasten waren buitengewoon goed voorbereid op de corona-omstandigheden", zei een woordvoerder van de televisietoren.
Het hygiëneconcept, dat onder meer het dragen van mondkapjes op het observatiedek voorschrijft, is voorbeeldig nageleefd. Sinds vrijdag mogen vijftig bezoekers tegelijkertijd op het platform of in het restaurant.
Een spontaan bezoek aan het hoogste gebouw van Duitsland is voorlopig niet mogelijk. Om wachtrijen te vermijden, moeten bezoekers van tevoren tickets online reserveren en worden tijden toegewezen.
De toren werd op 3 oktober 1969 geopend ter gelegenheid van de 20e verjaardag van de DDR (7 oktober). Hij meet 368 meter tot aan de punt van de antenne.
Meer uit Buitenland
OTTAWA (ANP) - In Canada is geschokt gereageerd op een dodelijke schietpartij op een school. Vlaggen bij overheidsgebouwen hangen komende week halfstok, meldde een geëmotioneerde premier Mark Carney volgens omroep CBC.
24 minuten geledenBEIJING (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping heeft de "strijd tegen corruptie" binnen de krijgsmacht geprezen. Hij maakte daarmee in een virtuele toespraak tot militairen een zeldzame publieke verwijzing naar de corruptieonderzoeken naar de hoogste generaals van het land.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Het luchtruim boven El Paso is onverwacht snel weer geopend. De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA kondigde aan dat er om "speciale veiligheidsredenen" tien dagen niet gevlogen mocht worden, maar trok de beperkingen al na enkele uren weer in. Volgens minister van Transport Sean Duffy hield de sluiting verband met een "schending door karteldrones".
2 uur geledenEL PASO (ANP/RTR) - Alle vluchten van en naar de Amerikaanse stad El Paso zijn voor tien dagen opgeschort. Dat meldt de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA. De luchthaven in de aan Mexico grenzende stad is volgens de FAA gesloten om "speciale veiligheidsredenen", zonder te specificeren wat die inhouden. De maatregel duurt tot 21 februari.
2 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Spaanse boeren zijn massaal met trekkers Madrid binnengereden als protest tegen de handelsovereenkomst met Zuid-Amerikaanse landen. Zij vrezen te lijden onder de Mercosur-deal.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is niet van plan op korte termijn een referendum aan te kondigen en voorbereidingen te treffen voor presidentsverkiezingen. Dat meldt de Kyiv Independent op basis van een anonieme bron dicht bij Zelensky. Ook mensen die Reuters sprak op basis van anonimiteit zijn sceptisch over dat tijdpad.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO heeft officieel goedkeuring gegeven aan de nieuwe militaire missie om Groenland en het Noordpoolgebied te beschermen. Arctic Sentry (Noordpoolschildwacht) wordt woensdag in gang gezet. De eerste militaire oefeningen worden de komende weken al voorbereid. Ook de Verenigde Staten hebben met Arctic Sentry ingestemd.
4 uur geleden