
Berlijnse televisietoren weer open na coronapauze
BERLIJN (ANP/DPA) - Na een sluiting van twee maanden vanwege de corona-pandemie is de iconische Berlijnse televisietoren op de Alexanderplatz vrijdag weer opengegaan voor publiek. De eerste bezoekers konden weer genieten van het uitzicht over Berlijn. "De gasten waren buitengewoon goed voorbereid op de corona-omstandigheden", zei een woordvoerder van de televisietoren.
Het hygiëneconcept, dat onder meer het dragen van mondkapjes op het observatiedek voorschrijft, is voorbeeldig nageleefd. Sinds vrijdag mogen vijftig bezoekers tegelijkertijd op het platform of in het restaurant.
Een spontaan bezoek aan het hoogste gebouw van Duitsland is voorlopig niet mogelijk. Om wachtrijen te vermijden, moeten bezoekers van tevoren tickets online reserveren en worden tijden toegewezen.
De toren werd op 3 oktober 1969 geopend ter gelegenheid van de 20e verjaardag van de DDR (7 oktober). Hij meet 368 meter tot aan de punt van de antenne.
Meer uit Buitenland
XERTA (ANP/RTR) - De Spaanse autoriteiten hebben meer dan 18.000 inwoners van de provincie Tarragona opdracht gegeven binnen te blijven. In het gebied grijpt een natuurbrand om zich heen en worden evacuaties uitgevoerd.
10 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten willen Oekraïne onmiddellijk alsnog een deel van de teruggeroepen lading luchtverdedigingswapens sturen, melden bronnen aan nieuwsplatform Axios. Het zou gaan om tien Patriot-raketten.
17 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron is begonnen aan een staatsbezoek van drie dagen aan het Verenigd Koninkrijk. Dit is het eerste staatsbezoek van een EU-leider aan het VK sinds de Brexit en het eerste van een Franse president sinds 2008.
58 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het verlagen van de defensie-uitgaven in de afgelopen dertig jaar "was een enorme fout die we nooit meer moeten maken", zei de Deense premier Mette Frederiksen in een debat in het Europees Parlement. Meer investeren in defensie is nodig en "het versterken van de Europese defensie-industrie is een absolute topprioriteit", zei Frederiksen in het parlement waar ze de prioriteiten van het Deense voorzitterschap van de Europese Unie toelichtte.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïne wil een internationaal onderzoek naar de vermeende Russische inzet van chemische wapens in Oekraïne. Het land heeft de Organisatie voor het Verbod op Chemische Wapens (OPCW) in Den Haag gevraagd zich hierover te buigen.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - Duitsland is boos dat China een Duits gevechtsvliegtuig dat deelnam aan een missie in het Rode Zeegebied onder schot heeft gehouden. De Chinese ambassadeur moet tekst en uitleg komen geven.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/DPA) - Een belangrijke onafhankelijke verkiezingswaarnemer in Rusland stopt. De organisatie Golos ('stem') maakte dat bekend nadat een kopstuk van de groep dit jaar een jarenlange celstraf had gekregen. "Helaas zegeviert gerechtigheid niet altijd. Er moet voor gevochten worden. En er is altijd het risico dat je verliest. Zo is het deze keer gelopen", staat in een verklaring.
2 uur geleden