Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Berlijnse politie verricht met jaarwisseling 330 aanhoudingen

Berlijnse politie verricht met jaarwisseling 330 aanhoudingen

BERLIJN (ANP/DPA) - De Berlijnse politie heeft tijdens de jaarwisseling circa 330 aanhoudingen verricht, vooral voor het ongeoorloofd afsteken van vuurwerk. De autoriteiten hadden voor oud en nieuw 3000 extra agenten in Berlijn ingezet, bovenop de duizend reguliere politiemensen.

In Berlijn was vuurwerk op sommige plaatsen verboden en het afsteken mocht alleen van 18.00 uur dinsdag tot 07.00 uur op woensdag. Overtredingen konden met boetes tot 10.000 euro bestraft worden.

De politie ziet in haar grootschalige optreden "een succes". Er zijn volgens de politie "geen ernstige geweldplegingen" geweest. Wel raakten dertien agenten gewond bij verscheidene incidenten. Een agent moest naar het ziekenhuis voor verwondingen als gevolg van vuurwerk.

Ongelukken

Duitse media melden dat in het land in totaal vijf mensen zijn omgekomen door ongelukken met vuurwerk. Ze spreken van een relatief rustige jaarwisseling, maar in tal van steden zijn botsingen gemeld tussen politie en relschoppers, inclusief Hamburg, Keulen, Leipzig en München.

Ondanks incidenten in met name Keulen, Gelsenkirchen en Hagen sprak de politie van de aan Nederland grenzende deelstaat Noordrijn-Westfalen van een jaarwisseling "met overwegend kleine acties, grote operaties om ongeregeldheden zijn uitgebleven".

Meer uit Buitenland

VN akkoord met internationale troepenmacht naar Gazastrook

NEW YORK (ANP/RTR/AFP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties heeft ingestemd met het plan om een internationale troepenmacht naar de Palestijnse Gazastrook te sturen. De missie maakt deel uit van het vredesplan van de Amerikaanse president Donald Trump voor Gaza, dat door de raad werd gesteund.

30 minuten geleden
NBC: dinsdag stemming over vrijgave Epstein-documenten

WASHINGTON (ANP) - Het Huis van Afgevaardigden van het Amerikaanse parlement stemt dinsdag over de vrijgave van de zogenoemde Epstein-documenten over een spraakmakend misbruikschandaal tot in de hoogste kringen. De kans is groot dat een duidelijke meerderheid openbaarmaking zal afdwingen.

57 minuten geleden
Denen komen in Belém met hoogste klimaatambitie voor 2035

BELÉM (ANP) - Denemarken heeft op de klimaattop in Belém een nieuwe nationale klimaatambitie voor 2035 bekendgemaakt, waarmee het land meteen wereldwijd koploper wordt. De Deense regering komt met een bindend doel van minimaal 82 procent minder uitstoot van broeikasgassen in 2035 dan in 1990.

2 uur geleden
EU komt België tegemoet voor lening aan Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Als de Europese Unie ervoor kiest om bevroren Russische tegoeden te gebruiken voor een lening aan Oekraïne, delen alle EU-lidstaten eventuele risico's. Dit stelt voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie voor in een notitie die naar de lidstaten is gestuurd. Von der Leyen hoopt hiermee de bezwaren van België weg te nemen.

2 uur geleden
Hoekstra benadrukt leiderschapsrol EU op klimaattop in Belém

BELÉM (ANP) - De Europese Unie vervult nog altijd een belangrijke leiderschapsrol in de onderhandelingen die momenteel gaande zijn tijdens de klimaattop in het Braziliaanse Belém, verzekert Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat). Met twijfels van milieuorganisaties over de opgestelde doelen voor 2035 en 2040 is hij het niet eens. "Kijk naar wat hier echt op tafel ligt in termen van ambities en plannen", zegt hij. "Met uitzondering van Groot-Brittannië is er niemand die net zoveel doet als de Europese Unie."

6 uur geleden
Oekraïne koopt honderdtal moderne Franse gevechtsvliegtuigen

PARIJS (ANP) - Oekraïne gaat de komende jaren tot een honderdtal moderne Franse gevechtsvliegtuigen aanschaffen. Naast de Rafale-toestellen koopt het land ook geavanceerde luchtverdedigingssystemen, hebben president Volodymyr Zelensky en zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron afgesproken.

8 uur geleden
Tientallen pelgrims omgekomen door busongeval bij Medina

MEDINA (ANP/AFP) - Bij de Saudische stad Medina heeft een fataal ongeluk plaatsgevonden met een bus vol Indiase pelgrims. Minstens 45 inzittenden zijn om het leven gekomen, aldus de politie in India.

10 uur geleden