Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Berlijnse politie verricht met jaarwisseling 330 aanhoudingen

Berlijnse politie verricht met jaarwisseling 330 aanhoudingen

BERLIJN (ANP/DPA) - De Berlijnse politie heeft tijdens de jaarwisseling circa 330 aanhoudingen verricht, vooral voor het ongeoorloofd afsteken van vuurwerk. De autoriteiten hadden voor oud en nieuw 3000 extra agenten in Berlijn ingezet, bovenop de duizend reguliere politiemensen.

In Berlijn was vuurwerk op sommige plaatsen verboden en het afsteken mocht alleen van 18.00 uur dinsdag tot 07.00 uur op woensdag. Overtredingen konden met boetes tot 10.000 euro bestraft worden.

De politie ziet in haar grootschalige optreden "een succes". Er zijn volgens de politie "geen ernstige geweldplegingen" geweest. Wel raakten dertien agenten gewond bij verscheidene incidenten. Een agent moest naar het ziekenhuis voor verwondingen als gevolg van vuurwerk.

Ongelukken

Duitse media melden dat in het land in totaal vijf mensen zijn omgekomen door ongelukken met vuurwerk. Ze spreken van een relatief rustige jaarwisseling, maar in tal van steden zijn botsingen gemeld tussen politie en relschoppers, inclusief Hamburg, Keulen, Leipzig en München.

Ondanks incidenten in met name Keulen, Gelsenkirchen en Hagen sprak de politie van de aan Nederland grenzende deelstaat Noordrijn-Westfalen van een jaarwisseling "met overwegend kleine acties, grote operaties om ongeregeldheden zijn uitgebleven".

Meer uit Buitenland

Frankrijk 'verbaasd' over bericht Trump over weigeren vliegtuigen

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Frankrijk is "verbaasd" over de kritiek van Donald Trump. De Amerikaanse president schreef eerder boos op Truth Social dat Frankrijk weigerde Amerikaanse vliegtuigen met militaire voorraden door het Franse luchtruim te laten vliegen.

1 uur geleden
Iran dreigt met aanvallen op grote Amerikaanse techbedrijven

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde zegt Amerikaanse techbedrijven als Apple, Google en Meta aan te zullen vallen als er meer Iraanse leiders worden gedood. De krijgsmacht beweert dat de techbedrijven "de belangrijkste rol spelen bij het bedenken en volgen van doelwitten voor moordaanslagen".

1 uur geleden
Merz komt terug op uitspraken over Syrische vluchtelingen

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz is teruggekomen op uitspraken die hij een dag eerder deed over Syrische vluchtelingen in zijn land. Op een persconferentie met de Syrische leider Ahmed al-Sharaa zei hij te verwachten dat in de komende drie jaar 80 procent van de vluchtelingen zal terugkeren naar Syrië, maar nuanceert die uitspraak nu.

1 uur geleden
Bron: VN-vredeshandhaver kwam om het leven door Israëlisch vuur

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - De Indonesische vredeshandhaver van de VN-vredesmacht in Libanon (UNIFIL) die zondagavond om het leven kwam in het zuiden van het land, werd gedood door Israëlisch vuur. Dat meldt een VN-veiligheidsbron aan persbureau AFP.

1 uur geleden
Iran ontkent raketaanvallen op Turkije en biedt onderzoek aan

ANKARA (ANP/AFP) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken heeft tegengesproken dat zijn land raketten afvuurt op Turkije. Bewindsman Abbas Araghchi bood in een telefoongesprek met zijn Turkse ambtsgenoot Hakan Fidan aan incidenten gezamenlijk te onderzoeken.

4 uur geleden
Britse koning Charles eind april op staatsbezoek naar de VS

WASHINGTON (ANP) - De Britse koning Charles gaat naar de Verenigde Staten voor een staatsbezoek. Buckingham Palace bevestigt dat het bezoek eind april plaatsvindt, melden Britse media, waaronder de BBC. Het bezoek staat in het teken van het 250-jarig bestaan van de onafhankelijkheid van de VS.

4 uur geleden
Bultrug bij Duitse kust toch weer gestrand

WISMAR (ANP/DPA) - De bultrug die voor de Duitse kust werd gespot, is toch weer gestrand. Maandag werd bericht dat de walvis zichzelf had bevrijd en naar open zee was gezwommen, maar nu melden de lokale autoriteiten dat het dier toch weer vastzit.

4 uur geleden