Berlijnse politie verricht met jaarwisseling 330 aanhoudingen
BERLIJN (ANP/DPA) - De Berlijnse politie heeft tijdens de jaarwisseling circa 330 aanhoudingen verricht, vooral voor het ongeoorloofd afsteken van vuurwerk. De autoriteiten hadden voor oud en nieuw 3000 extra agenten in Berlijn ingezet, bovenop de duizend reguliere politiemensen.
In Berlijn was vuurwerk op sommige plaatsen verboden en het afsteken mocht alleen van 18.00 uur dinsdag tot 07.00 uur op woensdag. Overtredingen konden met boetes tot 10.000 euro bestraft worden.
De politie ziet in haar grootschalige optreden "een succes". Er zijn volgens de politie "geen ernstige geweldplegingen" geweest. Wel raakten dertien agenten gewond bij verscheidene incidenten. Een agent moest naar het ziekenhuis voor verwondingen als gevolg van vuurwerk.
Ongelukken
Duitse media melden dat in het land in totaal vijf mensen zijn omgekomen door ongelukken met vuurwerk. Ze spreken van een relatief rustige jaarwisseling, maar in tal van steden zijn botsingen gemeld tussen politie en relschoppers, inclusief Hamburg, Keulen, Leipzig en München.
Ondanks incidenten in met name Keulen, Gelsenkirchen en Hagen sprak de politie van de aan Nederland grenzende deelstaat Noordrijn-Westfalen van een jaarwisseling "met overwegend kleine acties, grote operaties om ongeregeldheden zijn uitgebleven".
Meer uit Buitenland
MEXICO-STAD (ANP) - Het Mexicaanse leger heeft elf mensen gedood in de deelstaat Sinaloa, de bakermat van het gelijknamige kartel. Dat meldt de Mexicaanse regering. De slachtoffers zouden leden zijn van het Sinaloa-kartel.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie kondigt na lang beraad tussen de lidstaten op de EU-top wel maatregelen aan voor schone energie, maar gaat niet direct iets doen om de energiekosten te drukken. Dat bleek na afloop van de EU-top.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er is nog geen sprake van Nederlandse fregatten of mijnenjagers die klaarliggen om in actie te komen in de Straat van Hormuz, zei premier Rob Jetten na afloop van de EU-top. Nederland kondigde donderdag samen met vijf andere landen aan bij te willen dragen aan "passende inspanningen" om de scheepvaart door de Straat van Hormuz te beschermen. Dat gebeurt wel pas zodra de situatie dat toelaat.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een jonge man van 19 is maandag overleden in detentie bij ICE, meldt de Amerikaanse immigratiedienst donderdag. Royer Perez-Jimenez is voor zover bekend de jongste persoon die tijdens de tweede termijn van president Donald Trump is overleden in federale vreemdelingendetentie. Het gaat om het twaalfde sterfgeval dit jaar.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Iran is niet langer in staat om uranium te verrijken. Dat zegt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een persconferentie. Ook zou het land niet meer in staat zijn om ballistische raketten te produceren. "We zullen doorgaan met het aanvallen van deze faciliteiten, en niet stoppen voordat deze zijn gereduceerd tot as." Dat zal "zolang als nodig" duren, aldus Netanyahu.
8 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil dat de gesprekken met Rusland over een einde aan de oorlog worden hervat. Hij schrijft op Telegram dat een Oekraïens team onderweg is naar de Verenigde Staten om dit weekend met de Amerikanen te praten over de verdere onderhandelingen.
8 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP) - Iran wil van de regering in Berlijn weten welke rol de vliegbasis Ramstein speelt bij de Amerikaanse aanvallen op het land. Ramstein ligt in het westen van Duitsland. Volgens Iran is dat mogelijk in strijd met een resolutie van de Verenigde Naties. Die verbiedt landen om het grondgebied van anderen te gebruiken voor een "daad van agressie" in een derde land.
9 uur geleden