Berlijnse politie verricht met jaarwisseling 330 aanhoudingen
BERLIJN (ANP/DPA) - De Berlijnse politie heeft tijdens de jaarwisseling circa 330 aanhoudingen verricht, vooral voor het ongeoorloofd afsteken van vuurwerk. De autoriteiten hadden voor oud en nieuw 3000 extra agenten in Berlijn ingezet, bovenop de duizend reguliere politiemensen.
In Berlijn was vuurwerk op sommige plaatsen verboden en het afsteken mocht alleen van 18.00 uur dinsdag tot 07.00 uur op woensdag. Overtredingen konden met boetes tot 10.000 euro bestraft worden.
De politie ziet in haar grootschalige optreden "een succes". Er zijn volgens de politie "geen ernstige geweldplegingen" geweest. Wel raakten dertien agenten gewond bij verscheidene incidenten. Een agent moest naar het ziekenhuis voor verwondingen als gevolg van vuurwerk.
Ongelukken
Duitse media melden dat in het land in totaal vijf mensen zijn omgekomen door ongelukken met vuurwerk. Ze spreken van een relatief rustige jaarwisseling, maar in tal van steden zijn botsingen gemeld tussen politie en relschoppers, inclusief Hamburg, Keulen, Leipzig en München.
Ondanks incidenten in met name Keulen, Gelsenkirchen en Hagen sprak de politie van de aan Nederland grenzende deelstaat Noordrijn-Westfalen van een jaarwisseling "met overwegend kleine acties, grote operaties om ongeregeldheden zijn uitgebleven".
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft donderdag laten weten dat ze een Amerikaanse luchtmachtbasis heeft aangevallen. Staatspersbureau Tasnim meldt dat dit zou zijn gebeurd naar aanleiding van een Amerikaanse aanval in de buurt van de zuidelijke stad Bandar Abbas.
53 minuten geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) meldt in de nacht van woensdag op donderdag te zijn begonnen met aanvallen op Hezbollah-infrastructuur in de Zuid-Libanese stad Tyrus.
58 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De VS hebben sancties opgelegd aan de Persian Gulf Strait Authority, de instantie die Iran heeft opgericht om de Straat van Hormuz te beheren. Dat maakte het Amerikaanse ministerie van Financiën woensdag bekend.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar E. Jean Carroll, de oud-columniste die de Amerikaanse president Donald Trump beschuldigde van seksuele aanranding. Dat meldt CNN op basis van meerdere bronnen die bekend zijn met de zaak.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De voormalige Amerikaanse first lady Jill Biden zegt dat ze tijdens het zwakke debatoptreden van haar man Joe Biden tegen Donald Trump in 2024 dacht dat hij een beroerte kreeg. Dat zegt ze in een interview met CBS News Sunday Morning, dat dit weekend wordt uitgezonden.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft nieuwe aanvallen uitgevoerd op Iran. Dat heeft een Amerikaanse functionaris woensdag aan Reuters gemeld.
3 uur geledenTEHERAN (ANP) - In de nacht van woensdag op donderdag zijn drie explosies gehoord ten oosten van de Iraanse havenstad Bandar Abbas. Dat meldden Iraanse media donderdagochtend vroeg.
3 uur geleden