Berlijnse politie beëindigt optocht Turkse supporters
BERLIJN (ANP) - De Duitse politie heeft de feestelijke optocht van Turkse voetbalsupporters door Berlijn naar het Olympiastadion beëindigd, omdat supporters de omstreden "wolvengroet" bleven maken. Eerder zaterdagmiddag legde de politie de optocht al korte tijd stil omdat Turkse fans het handgebaar maakten.
De wolvengroet is een symbool van de ultranationalistische Turkse groepering Grijze Wolven. Het handgebaar is niet verboden in Duitsland, maar wordt door de politie gezien als een "politieke boodschap". Een optocht van voetbalsupporters mag niet worden gebruikt om die te uiten, aldus de politie.
De politie roept de Turkse voetbalfans via luidsprekers op om individueel naar het Olympiastadion te gaan. Om 21.00 uur speelt het Turkse elftal daar tegen Nederland in de kwartfinale van het EK.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Twee leden van de Amerikaanse Nationale Garde zijn neergeschoten in de buurt van het Witte Huis in Washington. Aanvankelijk had de gouverneur van de staat West Virginia, waaruit de twee gardisten afkomstig zijn, gemeld dat ze waren overleden. Later zei de gouverneur dat hij tegenstrijdige berichten ontving over de toestand van de twee.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Twee leden van de Amerikaanse Nationale Garde zijn doodgeschoten in de buurt van het Witte Huis in Washington. Dat ging tijdelijk op slot. De Amerikaanse president Donald Trump was in Florida. Het motief van de schietpartij is nog onbekend.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis in Washington is op slot gegaan door een schietpartij in de buurt. De lockdown werd gemeld door het kantoor van de Amerikaanse president Donald Trump.
5 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - De president van Nigeria, Bola Tinubu, heeft een noodtoestand afgekondigd, nu het land kampt met een golf van massale ontvoeringen.
5 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Kevin Spacey staat volgend jaar een nieuwe rechtszaak te wachten. De Hollywood-acteur moet in oktober in Londen voorkomen in een zaak die draait om drie aanklachten van seksueel misbruik, is woensdag bekendgemaakt.
6 uur geledenLIMA (ANP/DPA) - Weer moet een ex-president in Peru achter de tralies. Martín Vizcarra, die van 2018 tot 2020 aan de macht was, is veroordeeld tot 14 jaar gevangenisstraf wegens corruptie. Hij nam in 2014 als gouverneur van een provincie smeergeld aan van bouwbedrijven.
6 uur geledenHONGKONG (ANP/RTR) - Het dodental door een verwoestende brand in meerdere woontorens in Hongkong is opgelopen naar 36, meldt de lokale brandweer. Met 279 andere personen zou geen contact zijn, aldus de autoriteiten. Zeker 29 mensen zijn opgenomen in een ziekenhuis. De brandweer krijgt de brand langzaam onder controle.
7 uur geleden