Berlijnse palliatieve arts verdacht van zeker acht moorden
BERLIJN (ANP/DPA) - Een arts voor palliatieve zorg in Berlijn wordt verdacht van moord op zeker acht patiënten sinds juni 2022. Hij is in augustus al aangehouden verdacht van vier moorden, maar justitie heeft nu bekendgemaakt dat hij mogelijk nog minstens vier anderen heeft omgebracht. De onderzoekers bestuderen het patiëntendossier van de 40-jarige verdachte en hebben onder meer de stoffelijke resten van twee patiënten opgegraven voor nader onderzoek naar de doodsoorzaak.
De man zou met mengsels van medicijnen ook twee vrouwen en twee mannen in de leeftijd van 61 tot 83 jaar hebben gedood. Hij zat al sinds afgelopen zomer vast verdacht van de moord op vier patiëntes in de leeftijd van 72 tot 94 jaar. Die zou hij in hun woningen hebben omgebracht. Hij zou vervolgens brand hebben gesticht om sporen te wissen. Volgens justitie was het enige motief van de arts zijn lust om te doden. Zijn slachtoffers waren wel ernstig ziek, maar niet stervende. De verdachte heeft volgens justitie niet gereageerd op de beschuldigingen.
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP/RTR/AFP) - VN-mensenrechtenchef Volker Türk verlangt van de VS dat ze zo snel mogelijk duidelijkheid geven over hun mogelijke betrokkenheid bij een bombardement op een Iraanse school, waarbij volgens Iran zeker 150 doden vielen. Militaire onderzoekers zien het als aannemelijk dat de VS daar verantwoordelijk voor zijn, zeggen twee Amerikaanse officials tegen persbureau Reuters.
56 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - De Duitse christendemocratische bondskanselier Friedrich Merz waarschuwt voor "Syrische toestanden" indien de oorlog tegen Iran zich voortsleept en de staatsinstellingen daar ineenstorten. Een lange oorlog zou tot een chaos leiden die "verstrekkende negatieve gevolgen heeft op het gebied van migratie, energievoorziening en de veiligheid voor Europa", melden Duitse media.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De bedreigingen van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky aan het adres van de Hongaarse premier Viktor Orbán zijn voor de Europese Commissie "onaanvaardbaar". Dat zei een woordvoerder van de Commissie vrijdag. "Er mogen geen bedreigingen aan het adres van EU-lidstaten worden geuit en we zijn hierover actief in gesprek met alle betrokken partijen."
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil met Iran alleen een deal sluiten als het land zich onvoorwaardelijk overgeeft. Dat schrijft Trump in een bericht op Truth Social, waarin hij het land ook een "geweldige toekomst" in het vooruitzicht stelt.
1 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - De Canadese premier Mark Carney beloofde vrijdag de defensiesamenwerking en economische veiligheid met Tokio te versterken. Dat deed hij tijdens het Japanse deel van zijn rondreis door meerdere landen, die erop gericht is de afhankelijkheid van de Verenigde Staten te verminderen.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - De ondergrondse bunker van de voormalige Iraanse opperste leider ayatollah Ali Khamenei is vrijdagochtend door de Israëlische luchtmacht vernietigd, meldt het leger volgens The Times of Israel.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie schort het visumvrij reizen op voor Georgische diplomaten. Als zij naar het Schengengebied willen, moeten ze daarvoor een visum aanvragen. De maatregel is een reactie op de aanhoudende schendingen van de democratie en fundamentele rechten door het Georgische regime, verklaart het dagelijks bestuur van de Europese Unie.
3 uur geleden