Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Berlijnse palliatieve arts verdacht van zeker acht moorden

Berlijnse palliatieve arts verdacht van zeker acht moorden

BERLIJN (ANP/DPA) - Een arts voor palliatieve zorg in Berlijn wordt verdacht van moord op zeker acht patiënten sinds juni 2022. Hij is in augustus al aangehouden verdacht van vier moorden, maar justitie heeft nu bekendgemaakt dat hij mogelijk nog minstens vier anderen heeft omgebracht. De onderzoekers bestuderen het patiëntendossier van de 40-jarige verdachte en hebben onder meer de stoffelijke resten van twee patiënten opgegraven voor nader onderzoek naar de doodsoorzaak.

De man zou met mengsels van medicijnen ook twee vrouwen en twee mannen in de leeftijd van 61 tot 83 jaar hebben gedood. Hij zat al sinds afgelopen zomer vast verdacht van de moord op vier patiëntes in de leeftijd van 72 tot 94 jaar. Die zou hij in hun woningen hebben omgebracht. Hij zou vervolgens brand hebben gesticht om sporen te wissen. Volgens justitie was het enige motief van de arts zijn lust om te doden. Zijn slachtoffers waren wel ernstig ziek, maar niet stervende. De verdachte heeft volgens justitie niet gereageerd op de beschuldigingen.

Meer uit Buitenland

Trump: ik ga niet veel meer geduld hebben met Iran

BEIJING (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij niet veel meer geduld met Iran zal hebben. Hij deed die uitspraak in een interview op Fox News.

1 uur geleden
Vliegveld Palm Beach in Florida vanaf juli vernoemd naar Trump

PALM BEACH (ANP) - Palm Beach International Airport in Florida zal vanaf 9 juli officieel naar de Amerikaanse president Donald Trump vernoemd worden. Dat heeft de Federal Aviation Administration (FAA) bekendgemaakt.

3 uur geleden
Hooggerechtshof VS: abortuspil mag toch per post

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft donderdag besloten de toegang tot mifepristone na een telefonisch consult per post tijdelijk te handhaven. Mifepristone is de pil die in de overgrote meerderheid van de abortussen in het land gebruikt wordt.

4 uur geleden
Trump: relatie met China hopelijk sterker en beter dan ooit

BEIJING (ANP) - De relatie tussen de VS en China "zal hopelijk sterker en beter zijn dan ooit tevoren". Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.

4 uur geleden
Denemarken en Australië naar finale Eurovisie Songfestival

WENEN (ANP) - Denemarken en Australië zijn donderdag doorgedrongen tot de finale van het Eurovisie Songfestival. Beide landen worden gezien als kanshebbers voor de winst. Ook Malta, dat met een door de Nederlander Joep van den Boom geschreven nummer meedoet, heeft de tweede halve finale overleefd.

6 uur geleden
Dodental in Oekraïne loopt op na zware Russische aanvallen

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door de zware Russische aanvallen op Kyiv is opgelopen tot zeker zestien, onder wie twee kinderen. Rusland bestookt Oekraïne al twee dagen lang met honderden drones en tientallen raketten, met Kyiv als voornaamste doelwit. Voor vrijdag is een dag van rouw afgekondigd in de hoofdstad.

6 uur geleden
Strijdende partijen in Jemen spreken grote gevangenenruil af

AMMAN (ANP/AFP) - De strijdende partijen in Jemen gaan zeker 1600 gevangenen uitwisselen. De door Iran gesteunde Houthi-rebellen en de door Saudi-Arabië gesteunde internationaal erkende regering kwamen dat overeen op een door de VN georganiseerde bijeenkomst in Jordanië.

8 uur geleden