Berlijnse palliatieve arts verdacht van zeker acht moorden
BERLIJN (ANP/DPA) - Een arts voor palliatieve zorg in Berlijn wordt verdacht van moord op zeker acht patiënten sinds juni 2022. Hij is in augustus al aangehouden verdacht van vier moorden, maar justitie heeft nu bekendgemaakt dat hij mogelijk nog minstens vier anderen heeft omgebracht. De onderzoekers bestuderen het patiëntendossier van de 40-jarige verdachte en hebben onder meer de stoffelijke resten van twee patiënten opgegraven voor nader onderzoek naar de doodsoorzaak.
De man zou met mengsels van medicijnen ook twee vrouwen en twee mannen in de leeftijd van 61 tot 83 jaar hebben gedood. Hij zat al sinds afgelopen zomer vast verdacht van de moord op vier patiëntes in de leeftijd van 72 tot 94 jaar. Die zou hij in hun woningen hebben omgebracht. Hij zou vervolgens brand hebben gesticht om sporen te wissen. Volgens justitie was het enige motief van de arts zijn lust om te doden. Zijn slachtoffers waren wel ernstig ziek, maar niet stervende. De verdachte heeft volgens justitie niet gereageerd op de beschuldigingen.
Meer uit Buitenland
WISMAR (ANP/DPA) - De poging om de voor de Duitse kust gestrande bultrugwalvis Timmy te redden, is zondag de vierde dag ingegaan. De bultrug is gewond en wordt verzorgd, aldus Duitse media.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Een reddingsvest van de gezonken Titanic is geveild voor 670.000 pond (bijna 770.000 euro), melden Britse media. Eersteklaspassagier Laura Mabel Francatelli droeg dit voordat ze een reddingsboot betrad, als een van de zevenhonderd overlevenden van de wereldberoemde scheepsramp in april 1912.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense krijgsmacht claimt een nachtelijke aanval te hebben uitgevoerd op een dronefabriek in het Russische Taganrog, een stad aan de Zee van Azov. Daarbij zou het Russische vermogen om drones te produceren zijn aangetast.
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse verkiezingswinnaar Péter Magyar heeft met zijn partij Tisza zijn parlementaire meerderheid uitgebreid tot 141 van de in totaal 199 zetels. Dat blijkt na het meetellen van onder meer alle poststemmen en in het buitenland uitgebrachte stemmen, meldde het Hongaarse verkiezingsbureau zaterdag.
5 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran en de Verenigde Staten boeken vooruitgang in de onderhandelingen om hun oorlog te beëindigen, heeft de Iraanse parlementsvoorzitter zaterdagavond gezegd. Maar Mohammad Bagher Ghalibaf voegde eraan toe dat de partijen nog ver van een akkoord verwijderd zijn.
8 uur geledenSEOUL (ANP) - Noord-Korea heeft zondag minstens één ballistische raket getest, meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap. Het is de nieuwste test in een hele reeks recente lanceringen door Noord-Korea. De Zuid-Koreaanse legertop heeft volgens Yonhap één ballistische raket gedetecteerd die in oostelijke richting werd afgevuurd. Het Zuid-Koreaanse leger analyseert het incident.
11 uur geledenMADRID (ANP) - De regeringen van Brazilië, Spanje en Mexico hebben zaterdag toegezegd hun hulp aan Cuba op te voeren. Daarmee willen zij een volgens hen door een Amerikaanse blokkade veroorzaakte humanitaire crisis op het eiland verlichten. In een gezamenlijke verklaring riepen de drie landen op tot een oprechte dialoog, die in lijn is met de bepalingen van het Handvest van de Verenigde Naties. De landen voegden eraan toe dat het Cubaanse volk vrij moet zijn om zijn eigen toekomst te bepalen.
11 uur geleden