Berlijnse palliatieve arts verdacht van zeker acht moorden
BERLIJN (ANP/DPA) - Een arts voor palliatieve zorg in Berlijn wordt verdacht van moord op zeker acht patiënten sinds juni 2022. Hij is in augustus al aangehouden verdacht van vier moorden, maar justitie heeft nu bekendgemaakt dat hij mogelijk nog minstens vier anderen heeft omgebracht. De onderzoekers bestuderen het patiëntendossier van de 40-jarige verdachte en hebben onder meer de stoffelijke resten van twee patiënten opgegraven voor nader onderzoek naar de doodsoorzaak.
De man zou met mengsels van medicijnen ook twee vrouwen en twee mannen in de leeftijd van 61 tot 83 jaar hebben gedood. Hij zat al sinds afgelopen zomer vast verdacht van de moord op vier patiëntes in de leeftijd van 72 tot 94 jaar. Die zou hij in hun woningen hebben omgebracht. Hij zou vervolgens brand hebben gesticht om sporen te wissen. Volgens justitie was het enige motief van de arts zijn lust om te doden. Zijn slachtoffers waren wel ernstig ziek, maar niet stervende. De verdachte heeft volgens justitie niet gereageerd op de beschuldigingen.
Meer uit Buitenland
DOHA (ANP) - De Iraanse aanvallen op Qatar zijn niet alleen gericht op militaire doelen, maar op het hele grondgebied, zegt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken tegen Al Jazeera. Volgens Doha heeft Iran onder meer geprobeerd om het internationale vliegveld Hamad aan te vallen.
3 minuten geledenRIYAD (ANP) - Saudi-Arabië heeft woedend gereageerd op de drone-aanval op de Amerikaanse ambassade in hoofdstad Riyad. Het olierijke koninkrijk zegt zich het recht voor te houden om "alle noodzakelijke maatregelen" te nemen om de eigen belangen te beschermen, "waaronder de optie om te reageren op de agressie".
10 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De voorraden van de hoogwaardigste Amerikaanse munitie zijn niet op peil, erkent de Amerikaanse president Donald Trump. De legerleiding heeft gewaarschuwd dat de strijd met Iran bemoeilijkt kan worden door onder meer dreigende tekorten aan luchtverdedigingsraketten en precisiemunitie, meldden Amerikaanse media eerder.
44 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het Kremlin verwacht niet dat er op korte termijn nieuwe onderhandelingen met Oekraïne zullen plaatsvinden in Abu Dhabi, zoals vorige week werd aangekondigd. Door de oorlog in het Midden-Oosten en vergeldingsaanvallen op landen in de regio is volgens Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov een nieuw overleg momenteel moeilijk te plannen.
46 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - Israël zegt een nachtelijke aanval te hebben uitgevoerd op een belangrijk complex van het Iraanse regime in Teheran. Daarbij werd een groot aantal bommen afgeworpen, schrijft nieuwssite Times of Israel.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft het vertrek aangekondigd van niet-essentiële overheidsmedewerkers en hun familieleden in Bahrein, Irak en Jordanië. Dat bevel heeft te maken met veiligheidsrisico's vanwege de oorlog met Iran.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde zegt tegen staatspersbureau Tasnim dat de Verenigde Staten "zware verliezen" hebben geleden door de Iraanse aanvallen. In de eerste twee dagen van de oorlog zouden 650 Amerikaanse militairen zijn gedood of verwond.
1 uur geleden