Berlijnse palliatieve arts verdacht van zeker acht moorden
BERLIJN (ANP/DPA) - Een arts voor palliatieve zorg in Berlijn wordt verdacht van moord op zeker acht patiënten sinds juni 2022. Hij is in augustus al aangehouden verdacht van vier moorden, maar justitie heeft nu bekendgemaakt dat hij mogelijk nog minstens vier anderen heeft omgebracht. De onderzoekers bestuderen het patiëntendossier van de 40-jarige verdachte en hebben onder meer de stoffelijke resten van twee patiënten opgegraven voor nader onderzoek naar de doodsoorzaak.
De man zou met mengsels van medicijnen ook twee vrouwen en twee mannen in de leeftijd van 61 tot 83 jaar hebben gedood. Hij zat al sinds afgelopen zomer vast verdacht van de moord op vier patiëntes in de leeftijd van 72 tot 94 jaar. Die zou hij in hun woningen hebben omgebracht. Hij zou vervolgens brand hebben gesticht om sporen te wissen. Volgens justitie was het enige motief van de arts zijn lust om te doden. Zijn slachtoffers waren wel ernstig ziek, maar niet stervende. De verdachte heeft volgens justitie niet gereageerd op de beschuldigingen.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - Volgens de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zijn de Amerikaanse en Israëlische strijdkrachten klaar om de militaire actie tegen Iran voort te zetten, maar is dat een beslissing van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat zei Netanyahu in een interview met de Amerikaanse televisiezender CNBC.
19 minuten geledenGENÈVE (ANP/RTR) - Medische teams beginnen grip te krijgen op de ebolauitbraak in Congo en omliggende landen. Dat zei de baas van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, tijdens een persconferentie. "De uitbraak had een voorsprong, en we lopen nog altijd achter, maar onder leiding van de Democratische Republiek Congo zijn we nu aan het inlopen", aldus Ghebreyesus.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten willen minder vliegtuigen, drones en marineschepen achter de hand houden voor de verdediging van Europa. Ze hebben bondgenoten laten weten dat die daar moeten inspringen, zegt de commandant van de Amerikaanse troepen in Europa.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft in het parlement zijn zorgen geuit over betrokkenen bij een ongeluk met een marinehelikopter in het zuidwesten van Engeland. Rond 04.00 uur plaatselijke tijd is in het graafschap Devon een helikopter neergestort in een weiland. De wijde omgeving is afgezet en er is vrijwel niets bekendgemaakt over het toestel. Premier Starmer beloofde dat te zijner tijd meer bekendgemaakt wordt.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft naar eigen zeggen inderdaad een verhit gesprek gevoerd met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. "Ik zou niet zeggen boos, ik was een beetje ontsteld over zijn voortdurende gevecht met Libanon", aldus de president in een interview met de podcast Pod Force One. Hij zegt wel graag samen te werken met Netanyahu.
5 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - Bij een grote brand in een hotel aan de zuidrand van New Delhi in India zijn volgens de politie 21 mensen om het leven gekomen en raakten tientallen mensen gewond. Onder de slachtoffers zijn buitenlanders. Veel gasten van het hotel waren volgens media uit Afrika gekomen voor een medische behandeling in de Indiase hoofdstad.
5 uur geledenBEIROET/JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische aanvallen op Libanon zijn voortgezet met onder meer luchtaanvallen op Tyrus, waarbij zes mensen zijn gedood volgens het Libanese nieuwsagentschap NNA. Ook is er een Israëlische droneaanval geweest op een auto bij Beiroet.
6 uur geleden