Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Berlijns warenhuis KaDeWe overgenomen door Thaise investeerder

Berlijns warenhuis KaDeWe overgenomen door Thaise investeerder

BERLIJN (ANP/DPA) - Het gebouw waarin het beroemde Berlijnse warenhuis KaDeWe, voluit het Kaufhaus des Westens, zit, is overgenomen door het Thaise winkelconglomeraat Central Group. De grote toeristische trekpleister was deels eigendom van het Oostenrijkse vastgoedconcern Signa, dat al een tijdje last heeft van geldproblemen. Daardoor kwam KaDeWe zelf ook in nood.

Central Group bezat iets meer dan de helft van de volledige KaDeWe Group en heeft nu ook het pand zelf helemaal in handen. De Thaise onderneming laat weten een groter deel van de KaDeWe Group over te willen nemen, zodat het warenhuis uit de financiële problemen kan komen. KaDeWe vroeg in januari bescherming tegen schuldeisers aan en diende een soort faillissementsaanvraag in.

De geldproblemen bij Signa zijn onder meer ontstaan door het oplopen van de rente en dalende waarderingen van commercieel vastgoed. De vastgoedinvesteerder vroeg eind november een vorm van uitstel van betaling aan. Signa en Central Group kochten in 2021 samen de Britse Selfridges Group, het moederbedrijf van onder meer de Bijenkorf. Half november werd bekend dat de Thaise investeringsmaatschappij de volledige controle heeft gekregen over Selfridges Group.

Vermogen oprichter

De oprichter van Signa, de Oostenrijkse zakenman René Benko, werd tot een paar maanden geleden gezien als multimiljardair. Het tijdschrift Forbes schatte het fortuin van de 46-jarige vastgoedmagnaat begin vorig jaar in op 6 miljard dollar.

Vorige maand werd bekend dat Duitsland onderzoekt of Signa geld heeft witgewassen. Waarvan het concern precies wordt verdacht, is niet bekendgemaakt. De Duitse krant Bild am Sonntag schreef dat het onderzoek in München gaat over geld dat Signa bij banken en financiers had opgehaald voor een bouwproject in het centrum van die stad. Dat geld zou daarna naar het buitenland zijn overgemaakt via een Luxemburgse onderneming.

Meer uit Financieel

Wall Street beperkt verliezen na bericht Trump begeleiden tankers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen dinsdag opnieuw omlaag door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. De graadmeters op Wall Street drongen hun eerdere verliezen wel wat terug, nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gemeld dat de marine tankers door de Straat van Hormuz zal begeleiden als dat nodig is.

1 uur geleden
Energieleveranciers beperken afsluiten vast contract om gasprijs

DEN HAAG (ANP) - Energieleveranciers Vattenfall en Eneco hebben de mogelijkheden om een vast contract af te sluiten tijdelijk beperkt. Dit melden de bedrijven na berichtgeving in verschillende media. Vanwege de oorlog in het Midden-Oosten is de gasprijs flink gestegen, waardoor energie inkopen duurder is geworden.

2 uur geleden
Britse vliegmaatschappij hervat dinsdag vluchten Dubai en Riyad

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse luchtvaartmaatschappij Virgin Atlantic is van plan de vluchten tussen Londen en Dubai en het Saudische Riyad dinsdag weer te hervatten volgens schema. De maatregel volgt op het beperkt heropenen van het luchtruim in het Midden-Oosten op maandag.

4 uur geleden
Trump dreigt alle handel met Spanje te stoppen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd alle handel met Spanje stop te zetten. Spanje zou het Amerikaanse leger geen toestemming hebben gegeven om zijn bases te gebruiken voor missies die te maken hebben met aanvallen op Iran.

5 uur geleden
AEX sluit opnieuw flink lager door oorlog in Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag opnieuw flink lager gesloten. De aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten sinds de aanvallen op Iran door Israël en de Verenigde Staten afgelopen weekend, heeft geleid tot onrust op de wereldwijde beurzen.

5 uur geleden
Irak vreest olieproductie fors te moeten verminderen door oorlog

DUBAI (ANP/RTR) - Irak zal worden gedwongen binnen enkele dagen zijn olieproductie flink te verminderen als olietankers niet vrij kunnen bewegen door de Straat van Hormuz. Twee Iraakse oliefunctionarissen melden dat de productie dan met meer dan 3 miljoen vaten per dag moet worden teruggebracht.

6 uur geleden
Bestedingen aan tv-reclames in Nederland gedaald in 2025

AMSTERDAM (ANP) - De uitgaven aan televisiereclames in Nederland zijn vorig jaar gedaald, mede omdat in 2024 werd geprofiteerd van het EK voetbal en de Olympische Zomerspelen. Volgens tv-marketingorganisatie Screenforce bedroegen de bestedingen op de Nederlandse tv-reclamemarkt in 2025 in totaal 850 miljoen euro. Dat is ruim 5 procent minder dan een jaar eerder.

6 uur geleden