Berlijns warenhuis KaDeWe overgenomen door Thaise investeerder
BERLIJN (ANP/DPA) - Het gebouw waarin het beroemde Berlijnse warenhuis KaDeWe, voluit het Kaufhaus des Westens, zit, is overgenomen door het Thaise winkelconglomeraat Central Group. De grote toeristische trekpleister was deels eigendom van het Oostenrijkse vastgoedconcern Signa, dat al een tijdje last heeft van geldproblemen. Daardoor kwam KaDeWe zelf ook in nood.
Central Group bezat iets meer dan de helft van de volledige KaDeWe Group en heeft nu ook het pand zelf helemaal in handen. De Thaise onderneming laat weten een groter deel van de KaDeWe Group over te willen nemen, zodat het warenhuis uit de financiële problemen kan komen. KaDeWe vroeg in januari bescherming tegen schuldeisers aan en diende een soort faillissementsaanvraag in.
De geldproblemen bij Signa zijn onder meer ontstaan door het oplopen van de rente en dalende waarderingen van commercieel vastgoed. De vastgoedinvesteerder vroeg eind november een vorm van uitstel van betaling aan. Signa en Central Group kochten in 2021 samen de Britse Selfridges Group, het moederbedrijf van onder meer de Bijenkorf. Half november werd bekend dat de Thaise investeringsmaatschappij de volledige controle heeft gekregen over Selfridges Group.
Vermogen oprichter
De oprichter van Signa, de Oostenrijkse zakenman René Benko, werd tot een paar maanden geleden gezien als multimiljardair. Het tijdschrift Forbes schatte het fortuin van de 46-jarige vastgoedmagnaat begin vorig jaar in op 6 miljard dollar.
Vorige maand werd bekend dat Duitsland onderzoekt of Signa geld heeft witgewassen. Waarvan het concern precies wordt verdacht, is niet bekendgemaakt. De Duitse krant Bild am Sonntag schreef dat het onderzoek in München gaat over geld dat Signa bij banken en financiers had opgehaald voor een bouwproject in het centrum van die stad. Dat geld zou daarna naar het buitenland zijn overgemaakt via een Luxemburgse onderneming.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - Brussel heeft de pornowebsites Pornhub, Stripchat, XNXX en XVideos aangeklaagd omdat ze kinderen toegang geven tot porno. Daarmee worden EU-regels overtreden, zegt Henna Virkkunen, vicevoorzitter van de Europese Commissie. De overtredingen kunnen leiden tot forse boetes.
3 minuten geledenWEESP (ANP) - Geldmaat neemt maatregelen om nieuwe plofkraken te voorkomen. Een deel van de afstortautomaten wordt gesloten, voor andere worden de openingstijden beperkt. Deze week zijn er al zes automaten van Geldmaat het mikpunt geweest van criminelen, meldt de organisatie.
11 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Odido kampt met een storing, meldt de telecomprovider. Kort na het middaguur waren er meer dan 30.000 meldingen binnengekomen op de website allestoringen.nl. Klanten melden onder meer problemen te hebben met telefoneren en mobiel internetten.
12 minuten geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Het Europees Parlement heeft met een ruime meerderheid voor goedkeuring van een deel van de Europese handelsdeal met de Verenigde Staten gestemd. Parlementariërs voegden daar wel waarborgen aan toe die ervoor moeten zorgen dat de Amerikanen zich aan hun eerdere toezeggingen houden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het bedrijfsleven heeft vorig jaar opnieuw te weinig plastic drankflessen en -blikjes met statiegeld ingezameld. Verpact, de organisatie die namens het bedrijfsleven verantwoordelijk is voor de inzameling en recycling, meldt op basis van voorlopige cijfers dat 85 tot 87 procent van de blikjes weer werd ingeleverd en 83 tot 85 procent van de plastic statiegeldflessen. Volgens de wet moet de industrie echter minstens 90 procent van de verkochte statiegeldflessen en -blikjes weer inzamelen, maar die doelstelling is nog nooit gehaald.
1 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De huidige instabiliteit in het Midden-Oosten kan, indien aanhoudend, leiden tot licht hogere kosten voor Hennes & Mauritz (H&M). Dat zei topman Daniel Erver van het Zweedse kledingconcern donderdag bij de presentatie van de kwartaalcijfers. Op wereldwijde schaal heeft de oorlog in het Midden-Oosten volgens de topman op dit moment nog geen impact op het consumentengedrag.
1 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Damen Shipyards heeft vorig jaar voor het eerst sinds 2019 weer meer dan 150 schepen opgeleverd. Mede daardoor stegen de omzet en de winst van de scheepsbouwer. Het bedrijf stelt verder dat de rechtszaken tegen het bedrijf een grote impact hebben.
2 uur geleden