Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Berlijn voorbereid op komst duizenden Feyenoord-supporters

Berlijn voorbereid op komst duizenden Feyenoord-supporters

BERLIJN (ANP) - De Berlijnse politie zegt voorbereid te zijn op de komst van duizenden supporters van Feyenoord, die woensdag en donderdag in de Duitse hoofdstad de Europese verrichtingen van hun club volgen. Feyenoord speelt donderdag om 21.00 uur een uitwedstrijd tegen 1. FC Union Berlin voor de Conference League.

De politie van Berlijn kan en wil geen schatting maken van het te verwachten aantal Nederlanders en houdt het op een "getal van vier cijfers". Een woordvoerder spreekt van een "hoogrisicowedstrijd", waarbij de politie in hoge staat van paraatheid en met veel manschappen aanwezig zal zijn. De Rotterdamse politie stuurt, zoals wel vaker, zeven agenten van de voetbaleenheid mee naar Berlijn. Zij staan in contact met hun Duitse collega's.

Zeker 5200 fans van Feyenoord hebben via de club een kaart voor de wedstrijd in het Olympiastadion gekocht. Maar naar verwachting reizen nog enkele duizenden supporters zonder kaart naar Berlijn, in de hoop ter plekke of via internet een ticket voor een vak met Duitse aanhang te vinden.

Slechte reputatie

De Rotterdamse clubleiding weet niet hoeveel aanhangers er daadwerkelijk afreizen. Toon van Bodegom, voorzitter van de raad van commissarissen, zei blij te zijn dat Union zoveel kaarten beschikbaar heeft gesteld. Hij maakt zich echter ook zorgen over mogelijke ongeregeldheden.

Een deel van de supporters van Feyenoord heeft een slechte reputatie. Zo richtte een groep hooligans in 2015 bij de Europese uitwedstrijd tegen AS Roma voor miljoenen euro's schade aan bij rellen rond de Barcaccia-fontein. Er werden tientallen arrestaties verricht. Die rellen zorgden voor veel ophef in Italië en Nederland.

Gewonden

Die harde kern liet zich twee weken geleden, een dag voor de thuiswedstrijd van Feyenoord tegen Union Berlin, ook al van zijn slechtste kant zien. Een groepje belaagde het bestuur van de Duitse club, dat aanwezig was in een Rotterdamse horecazaak.

Bestuur en supporters van Union zijn boos over het optreden van de Rotterdamse politie op de wedstrijddag. Bij charges van de ME vielen meerdere gewonden en zo'n 75 Duitsers werden aangehouden. De supportersvereniging van Union spreekt van "volstrekt onaanvaardbaar politiegeweld tegen fans die op weg waren naar het stadion". Ook zijn ze er boos over dat honderden fans lang opgehouden werden bij de toegangscontrole en sommigen pas tijdens de rust De Kuip konden betreden. Feyenoord en Union bespreken de gebeurtenissen van twee weken geleden in de aanloop naar het duel van donderdag.

Meer uit Voetbal

Aanvoerder Vlak blij dat ADO terug is in de Eredivisie

DEN HAAG (ANP) - Jari Vlak is "superblij" om met ADO Den Haag terug naar de Eredivisie te gaan. "Deze club uit de derde stad van Nederland hoort in de Eredivisie. Eindelijk zijn we daar weer", zei de 27-jarige aanvoerder van ADO Den Haag na afloop van de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Jong FC Utrecht. Met de zege stelde de koploper van de eerste divisie promotie naar de Eredivisie veilig.

7 uur geleden
Afrikaanse bond roept Marokko uit tot winnaar Afrika Cup

CAIRO (ANP) - De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft Senegal de titel van de Afrika Cup ontnomen en finalist Marokko alsnog als winnaar aangewezen. Dat meldt de bond dinsdagavond in een verklaring.

7 uur geleden
Reijnders en Aké met Manchester City klaar in Champions League

MANCHESTER (ANP) - Oranje-internationals Tijjani Reijnders en Nathan Aké zijn met Manchester City uitgeschakeld in de Champions League. De Engelsen wisten de ruime nederlaag van vorige week tegen Real Madrid (3-0) in eigen stadion niet meer goed te maken. Het werd 2-1 voor Real Madrid.

7 uur geleden
Arsenal verslaat Leverkusen en blijft op alle fronten meedoen

LONDEN (ANP) - Arsenal maakt dit seizoen nog altijd kans op vier prijzen. De huidige koploper van de Premier League bereikte dinsdag de kwartfinale van de Champions League dankzij een thuiszege van 2-0 op Bayer Leverkusen. De eerste wedstrijd was in 1-1 geëindigd.

7 uur geleden
Paris Saint-Germain neemt snel afstand van Chelsea

LONDEN (ANP) - Paris Saint-Germain zit bij de laatste acht clubs in de Champions League. De titelverdediger haalde bij Chelsea de spanning snel uit de wedstrijd door in de beginfase twee keer te scoren. Na rust scoorden de Fransen nog eens: 0-3. Paris Saint-Germain won vorige week de eerste wedstrijd met 5-2, toen juist door drie doelpunten in de slotfase.

7 uur geleden
Fans stromen massaal veld op na promotie ADO Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Een deel van de aanhang van ADO Den Haag stroomde na afloop van het met 1-0 gewonnen duel met Jong FC Utrecht massaal het veld op. Ze vierden dat de club na vijf jaar terugkeert naar de Eredivisie. De clubleiding had vooraf nadrukkelijk verzocht het speelveld vrij te houden. Dat verzoek bleek kansloos.

8 uur geleden
ADO Den Haag keert na vijf jaar terug in de Eredivisie

DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag keert na een afwezigheid van vijf jaar terug naar de Eredivisie. De koploper van de eerste divisie won op dinsdagavond met 1-0 van Jong FC Utrecht en kan niet meer door nummer 3 De Graafschap worden achterhaald. Doelpuntenmaker Evan Rottier was de gevierde man van ADO. Hij werd tien minuten voor tijd onder luid applaus naar de kant gehaald.

8 uur geleden