Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Berlijn voorbereid op komst duizenden Feyenoord-supporters

Berlijn voorbereid op komst duizenden Feyenoord-supporters

BERLIJN (ANP) - De Berlijnse politie zegt voorbereid te zijn op de komst van duizenden supporters van Feyenoord, die woensdag en donderdag in de Duitse hoofdstad de Europese verrichtingen van hun club volgen. Feyenoord speelt donderdag om 21.00 uur een uitwedstrijd tegen 1. FC Union Berlin voor de Conference League.

De politie van Berlijn kan en wil geen schatting maken van het te verwachten aantal Nederlanders en houdt het op een "getal van vier cijfers". Een woordvoerder spreekt van een "hoogrisicowedstrijd", waarbij de politie in hoge staat van paraatheid en met veel manschappen aanwezig zal zijn. De Rotterdamse politie stuurt, zoals wel vaker, zeven agenten van de voetbaleenheid mee naar Berlijn. Zij staan in contact met hun Duitse collega's.

Zeker 5200 fans van Feyenoord hebben via de club een kaart voor de wedstrijd in het Olympiastadion gekocht. Maar naar verwachting reizen nog enkele duizenden supporters zonder kaart naar Berlijn, in de hoop ter plekke of via internet een ticket voor een vak met Duitse aanhang te vinden.

Slechte reputatie

De Rotterdamse clubleiding weet niet hoeveel aanhangers er daadwerkelijk afreizen. Toon van Bodegom, voorzitter van de raad van commissarissen, zei blij te zijn dat Union zoveel kaarten beschikbaar heeft gesteld. Hij maakt zich echter ook zorgen over mogelijke ongeregeldheden.

Een deel van de supporters van Feyenoord heeft een slechte reputatie. Zo richtte een groep hooligans in 2015 bij de Europese uitwedstrijd tegen AS Roma voor miljoenen euro's schade aan bij rellen rond de Barcaccia-fontein. Er werden tientallen arrestaties verricht. Die rellen zorgden voor veel ophef in Italië en Nederland.

Gewonden

Die harde kern liet zich twee weken geleden, een dag voor de thuiswedstrijd van Feyenoord tegen Union Berlin, ook al van zijn slechtste kant zien. Een groepje belaagde het bestuur van de Duitse club, dat aanwezig was in een Rotterdamse horecazaak.

Bestuur en supporters van Union zijn boos over het optreden van de Rotterdamse politie op de wedstrijddag. Bij charges van de ME vielen meerdere gewonden en zo'n 75 Duitsers werden aangehouden. De supportersvereniging van Union spreekt van "volstrekt onaanvaardbaar politiegeweld tegen fans die op weg waren naar het stadion". Ook zijn ze er boos over dat honderden fans lang opgehouden werden bij de toegangscontrole en sommigen pas tijdens de rust De Kuip konden betreden. Feyenoord en Union bespreken de gebeurtenissen van twee weken geleden in de aanloop naar het duel van donderdag.

Meer uit Voetbal

Van den Brom volgt Oosting op als trainer FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - John van den Brom is de nieuwe trainer van FC Twente. De 58-jarige Amersfoorter ondertekent bij de Enschedeërs een contract tot het einde van dit seizoen. Van den Brom is de opvolger van Joseph Oosting, die anderhalve week geleden wegens teleurstellende resultaten werd ontslagen.

6 uur geleden
UEFA en FIFPRO: overvolle speelkalender heeft kantelpunt bereikt

NYON (ANP/RTR) - De Europese voetbalbond UEFA en de internationale spelersvakbond FIFPRO waarschuwen dat de overvolle speelkalender een kantelpunt heeft bereikt. Voorzitters Aleksander Ceferin (UEFA) en David Terrier (FIFPRO) doen dat maandag in een gezamenlijke verklaring, die volgt op kritiek van onder meer FC Barcelona en Paris Saint-Germain op de voetbalbonden van Spanje en Frankrijk.

7 uur geleden
Na Leverkusen ontslaat ook Mönchengladbach trainer al snel

MÖNCHENGLADBACH (ANP/DPA) - Gerardo Seoane is niet langer de trainer van Borussia Mönchengladbach. De 46-jarige Zwitser werd maandag ontslagen. Borussia Mönchengladbach verloor zondag voor eigen publiek met 4-0 van Werder Bremen en heeft na drie speelronden pas 1 punt.

9 uur geleden
FC Barcelona rolt Valencia op in Johan Cruijff-stadion

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de competitiewedstrijd tegen Valencia eenvoudig gewonnen. Zonder de geblesseerde Frenkie de Jong en Lamine Yamal won de Spaanse kampioen met 6-0 van Valencia.

1 dag geleden
Feyenoord geeft seizoenkaarthouders op korte termijn 'hardcards'

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord gaat op korte termijn zogenoemde hardcards uitdelen aan de seizoenkaarthouders. Dit is om "de afhankelijkheid van het digitale toegangssysteem te minimaliseren", zo laat de Rotterdamse club weten na de problemen van een dag eerder rondom de thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen.

1 dag geleden
City wint stadsderby van Manchester met 3-0 van United

MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de stadsderby tegen Manchester United met 3-0 gewonnen. Erling Haaland was in het Etihad Stadium met twee treffers de man van de wedstrijd. Het was pas de tweede overwinning van City, dat na vier speelronden 6 punten achter staat op koploper Liverpool. United heeft 4 punten uit vier duels.

1 dag geleden
Telstar verliest in eigen huis van Fortuna Sittard

VELSEN (ANP) - Telstar heeft ook de derde thuiswedstrijd in de Eredivisie niet kunnen winnen. In het eigen stadion in Velsen-Zuid verloor de ploeg met 3-1 van Fortuna Sittard door twee late treffers van Makan Aïko.

1 dag geleden