Berlijn verwerpt genocide-beschuldiging Amnesty tegen Israël
BERLIJN (ANP/AFP) - Duitsland verwerpt de beschuldiging van Amnesty International aan Israël dat het land zich schuldig maakt aan genocide in Gaza. Een woordvoerder van het Duitse ministerie van Buitenlandse Zaken zei tegen verslaggevers de conclusie van Amnesty niet te onderschrijven.
"De kwestie van genocide veronderstelt een duidelijke intentie om een etnische groep uit te roeien. Ik zie zo'n duidelijke intentie nog steeds niet en daarom kan ik de conclusies van het rapport niet delen", aldus de woordvoerder.
Amnesty International presenteerde deze week een nieuw rapport waarin het voor het eerst zegt dat het genoeg bewijs heeft dat Israël zich schuldig maakt aan genocide op de Palestijnse bevolking in de Gazastrook. Duitsland is niet het enige land dat de conclusie van Amnesty niet deelt. De Verenigde Staten noemden de beschuldiging "ongegrond".
Meer uit Buitenland
MIAMI (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft Iraniërs gedreigd met nog zwaardere aanvallen waarbij ook meer groepen mensen of plaatsen doelwit worden. Trump zei dat "gebieden en groepen mensen die tot nu toe niet als doelwit werden beschouwd, serieus worden overwogen voor volledige vernietiging en zekere dood". Dat is volgens hem het gevolg van de houding van Iran.
58 minuten geledenBEIROET/NABI CHIT (ANP/AFP/RTR) - Bij Israëlische luchtaanvallen en een aanval met commando's, die met vier helikopters werden aangevoerd, zijn volgens de Libanese regering ruim veertig doden gevallen in het oosten van Libanon.
1 uur geledenBAKOE (ANP/RTR) - Azerbeidzjan beschuldigt de Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde (IRG) ervan pogingen te doen om aanslagen te plegen op de Israëlische ambassade, een synagoge en een leider van een oude Joodse gemeenschap in Azerbeidzjan.
2 uur geledenMOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland heeft een zeer grote nachtelijke luchtaanval uitgevoerd op militair-industriële complexen, militaire vliegvelden en installaties van de energiesector. Dat maakte het ministerie van Defensie in Moskou zaterdag bekend
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft gezegd dat het leiderschap van het land het erover eens is geen aanvallen uit te voeren op landen van waaruit Iran niet wordt bestookt. Iran zal alleen reageren op aanvallen vanuit die landen. Hij bood de betrokken 'buurlanden' in de regio die Iran heeft aangevallen zijn excuses aan, maar Iran zal zich volgens hem niet overgeven aan Israël en de VS.
4 uur geledenTEL AVIV (ANP/DPA) - Iran heeft zaterdagochtend raketten afgevuurd op Israël, zo meldde het Israëlische leger. Eerder in de nacht waren er ook al herhaaldelijk meldingen van Iraanse raketaanvallen.
4 uur geledenCAÏRO (ANP/AFP) - De ministers van Buitenlandse Zaken van de Arabische Liga houden zondag spoedoverleg over de luchtaanvallen op lidstaten aan de Perzische Golf. Hossam Zaki van de liga zei dat de spoedbijeenkomst een videoconferentie is en werd aangevraagd door Egypte, Jordanië, Koeweit, Oman en Qatar.
5 uur geleden