Berlijn stuurt Iraanse diplomaten weg na doodstraf voor Duitser
BERLIJN (ANP) - Duitsland stuurt twee diplomaten van de Iraanse ambassade in Berlijn weg vanwege de veroordeling van Jamshid Sharmahd. De Duitser, die ook de Iraanse nationaliteit heeft, heeft dinsdag van een rechtbank in Teheran de doodstraf opgelegd gekregen.
De Duitse buitenlandminister Annalena Baerbock zegt dat de schending van de rechten van een Duitse staatsburger "niet wordt geaccepteerd" en dat dit is aangekaart bij de Iraanse zaakgelastigde. Als reactie op het vonnis is besloten om twee medewerkers als ongewenste personen te verklaren. Zij moeten Duitsland binnenkort verlaten.
Iran wordt net als dinsdag verzocht de veroordeling terug te draaien en een eerlijk proces tegen Sharmahd mogelijk te maken. De tegenstander van het Iraanse regime is schuldig bevonden aan het leiden van een organisatie die verantwoordelijk wordt gehouden voor onder meer een dodelijke aanslag vijftien jaar geleden op een moskee in Iran.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn met meer dan 5 procent gedaald door de hoop op een akkoord tussen de Verenigde Staten en Iran om uiteindelijk de oorlog te beëindigen. Ook gingen de Aziatische markten licht omhoog.
3 uur geledenBARINAS (ANP) - In de stad Barinas in het westen van Venezuela hebben honderden gedetineerden zondag een gevangenis overgenomen. Ze protesteerden tegen marteling en eisten het ontslag van de gevangenisdirecteur.
5 uur geledenLACANAU/LÈGE-CAP-FERRET (ANP) - Aan de Franse kust zijn twee zwemmers verdronken nadat zij door sterke stromingen werden meegesleurd in het water. Dat melden de autoriteiten in het departement Gironde in een verklaring.
6 uur geledenGENÈVE (ANP) - Het vermoedelijke aantal ebolabesmettingen in de Democratische Republiek Congo (DRC) is opgelopen tot 900. Dat meldt de baas van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus zondag. 101 ebolabesmettingen zijn inmiddels vastgesteld in de DRC, waar het virus uitbrak.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Een groep van acht Arabisch-islamitische staten heeft de acties veroordeeld van de extreemrechtse Israëlische minister van Nationale Veiligheid, Itamar Ben-Gvir, tegen buitenlandse flotilla-activisten die werden vastgehouden op een Israëlisch schip. Ben-Gvir bespotte activisten die tegen de grond waren gedrukt, zo is in een door hemzelf geplaatste video te zien. Enkele van de gedetineerden, die van plan waren humanitaire hulp naar Gaza te brengen, beweerden later dat zij tijdens hun detentie fysiek zijn mishandeld.
8 uur geledenNICOSIA (ANP/RTR) - Op Cyprus lijkt uiterst rechts bij de parlementsverkiezingen van zondag winst te boeken. Dit blijkt uit exitpolls die tevens wijzen op verlies voor de centrumpartijen die de onafhankelijke president Nikos Christodoulides steunen.
8 uur geledenJIUQUAN (ANP/RTR/AFP) - Drie Chinese ruimtevaarders zijn zondag met een raket vertrokken naar het Chinese Tiangong-ruimtestation. Het is de bedoeling dat een van de bemanningsleden daar een jaar blijft en dat is een primeur voor het land.
12 uur geleden