Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Berlijn stuurt Iraanse diplomaten weg na doodstraf voor Duitser

Berlijn stuurt Iraanse diplomaten weg na doodstraf voor Duitser

BERLIJN (ANP) - Duitsland stuurt twee diplomaten van de Iraanse ambassade in Berlijn weg vanwege de veroordeling van Jamshid Sharmahd. De Duitser, die ook de Iraanse nationaliteit heeft, heeft dinsdag van een rechtbank in Teheran de doodstraf opgelegd gekregen.

De Duitse buitenlandminister Annalena Baerbock zegt dat de schending van de rechten van een Duitse staatsburger "niet wordt geaccepteerd" en dat dit is aangekaart bij de Iraanse zaakgelastigde. Als reactie op het vonnis is besloten om twee medewerkers als ongewenste personen te verklaren. Zij moeten Duitsland binnenkort verlaten.

Iran wordt net als dinsdag verzocht de veroordeling terug te draaien en een eerlijk proces tegen Sharmahd mogelijk te maken. De tegenstander van het Iraanse regime is schuldig bevonden aan het leiden van een organisatie die verantwoordelijk wordt gehouden voor onder meer een dodelijke aanslag vijftien jaar geleden op een moskee in Iran.

Meer uit Buitenland

CBS: regering-Trump was doel van verdachte Correspondents' Dinner

WASHINGTON (ANP) - De man die vastzit voor het schieten bij het Correspondents' Dinner in Washington, had het naar eigen zeggen gemunt op leden van de regering van president Donald Trump, meldt CBS News. De verdachte, Cole Allen, heeft dat volgens twee bronnen verklaard tegenover de opsporingsdiensten.

21 minuten geleden
Trump: schietpartij zal me niet 'afschrikken' van Iran-oorlog

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat de schietpartij tijdens het Correspondents' Dinner van het Witte Huis hem er niet van zal weerhouden de oorlog in Iran te winnen. Tijdens een persconferentie na de schietpartij zei Trump dat hij niet gelooft dat het incident gerelateerd is aan het conflict.

1 uur geleden
Verdachte van schietpartij media-gala maandag voor de rechter

WASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De verdachte die ervan wordt beschuldigd het Correspondents' Dinner in Washington te hebben bestormd met wapens, wordt maandag aangeklaagd. Dat heeft Jeanine Pirro, de federale aanklager van Washington DC, meegedeeld.

1 uur geleden
Meerdere doden door bomaanslag in Colombia

CAJIBÍO (ANP/AFP/RTR) - Bij een bomaanslag in het zuidwesten van Colombia zijn zaterdag 14 mensen om het leven gekomen. Zeventien anderen raakten gewond.

2 uur geleden
Trump plaatst video van verdachte online, man had meerdere wapens

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op zijn sociale mediaplatform Truth Social video's en foto's gedeeld van de verdachte. Op een video van een bewakingscamera is te zien hoe de verdachte langs de beveiligingscontrole voor het evenement probeert te stormen.

3 uur geleden
Trump geëvacueerd van podium Correspondents' Dinner Witte Huis

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is door agenten van de Secret Service van het podium geëvacueerd tijdens het Correspondents' Dinner van het Witte Huis, zo toonden beelden van de locatie. Dat gebeurde nadat er een hard ongeïdentificeerd geluid te horen was. CNN meldt dat de president veilig is.

3 uur geleden
Stembureaus dicht na lokale verkiezingen in Palestijnse gebieden

RAMALLAH (ANP/RTR/AFP) - In de Palestijnse gebieden zijn de stembureaus gesloten na lokale verkiezingen. Het was de eerste keer in twee decennia dat ook kon worden gestemd in een deel van de Gazastrook, een kustgebied dat sinds 2007 wordt bestuurd door Hamas.

11 uur geleden