Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Berlijn stuurt Iraanse diplomaten weg na doodstraf voor Duitser

Berlijn stuurt Iraanse diplomaten weg na doodstraf voor Duitser

BERLIJN (ANP) - Duitsland stuurt twee diplomaten van de Iraanse ambassade in Berlijn weg vanwege de veroordeling van Jamshid Sharmahd. De Duitser, die ook de Iraanse nationaliteit heeft, heeft dinsdag van een rechtbank in Teheran de doodstraf opgelegd gekregen.

De Duitse buitenlandminister Annalena Baerbock zegt dat de schending van de rechten van een Duitse staatsburger "niet wordt geaccepteerd" en dat dit is aangekaart bij de Iraanse zaakgelastigde. Als reactie op het vonnis is besloten om twee medewerkers als ongewenste personen te verklaren. Zij moeten Duitsland binnenkort verlaten.

Iran wordt net als dinsdag verzocht de veroordeling terug te draaien en een eerlijk proces tegen Sharmahd mogelijk te maken. De tegenstander van het Iraanse regime is schuldig bevonden aan het leiden van een organisatie die verantwoordelijk wordt gehouden voor onder meer een dodelijke aanslag vijftien jaar geleden op een moskee in Iran.

Meer uit Buitenland

Ook Duitsland stuurt militairen naar Groenland

BERLIJN (ANP/RTR) - Ook Duitsland stuurt militairen naar Groenland. Denemarken kondigde eerder op woensdag aan de militaire aanwezigheid op het eiland te versterken, ook met hulp van bondgenoten.

49 minuten geleden
Mexico biedt bemiddeling aan tussen Cuba en VS

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico heeft bemiddeling aangeboden tussen Cuba en de Verenigde Staten. President Claudia Sheinbaum stelde dat haar regering zich wil inzetten voor het "bevorderen van de dialoog" tussen de landen.

1 uur geleden
Deense minister na Groenland-overleg: blijven in gesprek met VS

WASHINGTON (ANP) - Het overleg tussen Denemarken, Groenland en de Verenigde Staten heeft het geschil over Groenland niet opgelost, meldt de Deense minister van Buitenlandse Zaken Lars Løkke Rasmussen. Hij zegt dat de "fundamentele meningsverschillen" nog steeds bestaan, maar dat ze in gesprek blijven met de Amerikanen. Er wordt nu een werkgroep "op hoog niveau" opgericht om verder te praten over de toekomst van Groenland.

1 uur geleden
Noodtoestand voor Oekraïense energiesector na Russische aanvallen

KYIV (ANP) - In Oekraïne wordt de noodtoestand afgekondigd voor de energiesector, zegt president Volodymyr Zelensky. Russische aanvallen hebben de afgelopen tijd geleid tot grootschalige stroomuitval in de koude winter.

1 uur geleden
Denemarken steekt miljarden in extra defensie Groenland

KOPENHAGEN (ANP) - Denemarken steekt 88 miljard Deense kronen (bijna 12 miljard euro) in het versterken van de defensie van Groenland, zegt minister van Defensie Troels Lund Poulsen. Volgens hem is dat nodig voor de veiligheid van het Noordpoolgebied.

3 uur geleden
Mensenrechtenorganisatie meldt 3428 doden door protesten in Iran

OSLO (ANP) - Het dodental door de protesten in Iran is opgelopen tot zeker 3428. Dat meldt mensenrechtenorganisatie Iran Human Rights, die ook spreekt over minstens 10.000 arrestaties sinds het begin van de onrust.

3 uur geleden
VS kondigen tweede fase aan van bestandsakkoord Gazastrook

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff heeft de tweede fase aangekondigd van het bestandsakkoord voor de Gazastrook. Hij spreekt op X van een "overgang van een staakt-het-vuren naar demilitarisering, technocratisch bestuur en wederopbouw".

3 uur geleden