Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Berlijn overweegt grens dicht voor onnodig verkeer uit Nederland

Berlijn overweegt grens dicht voor onnodig verkeer uit Nederland

BERLIJN (ANP) - Op het crisisoverleg van bondskanselier Angela Merkel met het Duitse 'coronakabinet' staat maandag het sluiten van de grenzen voor niet noodzakelijk verkeer vanuit Nederland en drie andere buurlanden op het programma. Minister van Binnenlandse Zaken Horst Seehofer legt een plan voor met strenge beperkingen om het land binnen te komen. Die gelden al sinds half maart voor Denemarken, Frankrijk, Luxemburg, Oostenrijk en Zwitserland. Hij wil ze uitbreiden naar de overige buurlanden.

De christendemocraat Seehofer stelt bovendien voor dat alle mensen die het land per vliegtuig binnenreizen twee weken in quarantaine moeten. Dit moet allemaal helpen de verspreiding van het nieuwe coronavirus in te dammen. Dagelijks reizen naar schatting gemiddeld 20.000 mensen de Bondsrepubliek binnen uit landen waar ze mogelijk besmet zijn geraakt.

De plannen van Seehofer worden volgens zijn eigen ministerie enkel besproken. Er is nog "geen principebesluit" over geformuleerd. In het Duitse kabinet, maar ook onder christendemocraten lijkt onenigheid over de maatregelen. Een woordvoerster van Seehofers ministerie heeft laten weten dat bij alle maatregelen goed wordt gekeken of ze proportioneel zijn, met het oog op de vaak zeer nauw met elkaar verweven grensregio's. Ze zei dat er bijvoorbeeld ook enkel in bepaalde "risicoregio's" maatregelen kunnen worden genomen.

Meer uit Buitenland

Iran ontbiedt Duitse ambassadeur na demonstratie in München

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft de Duitse ambassadeur in het land ontboden uit protest tegen recente "anti-Iraanse activiteiten", melden staatsmedia. In München werd zaterdag gedemonstreerd tegen het Iraanse regime. Daar deden volgens schatting van de politie zo'n 250.000 mensen aan mee.

3 uur geleden
Vance: Iran wil Trumps rode lijnen niet erkennen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Iran wil nog steeds niet de rode lijnen van de Amerikaanse president Donald Trump erkennen, stelt diens vicepresident JD Vance. Hij zei dit tegen Fox News na nieuwe onderhandelingen tussen de landen over het indammen van het Iraanse nucleaire programma.

4 uur geleden
Meer arrestaties na fatale mishandeling in Frankrijk

LYON (ANP/AFP) - Zeven mensen zijn opgepakt in het onderzoek naar de fatale mishandeling van de nationalistische activist Quentin Deranque. Het Openbaar Ministerie in Lyon bevestigt dat het aantal arrestaties is opgelopen.

4 uur geleden
AfD-politicus beboet voor nazigroet op verkiezingsposter

FRANKFURT (ANP/DPA) - Een politicus van Alternative für Deutschland (AfD) is veroordeeld voor een verkiezingsposter waarop de nazigroet wordt getoond. Een rechtbank heeft hem een boete van 11.600 euro opgelegd.

5 uur geleden
Oekraïne en Rusland klaar met eerste dag van overleg in Genève

GENÈVE (ANP/AFP/RTR) - De eerste dag van onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland in het Zwitserse Genève is voorbij, meldt de Oekraïense hoofdonderhandelaar. Ze praten woensdag verder, opnieuw onder bemiddeling van de Verenigde Staten.

6 uur geleden
Iran houdt grote herdenking voor omgekomen betogers

TEHERAN (ANP/AFP) - In Teheran hebben de Iraanse autoriteiten een herdenkingsceremonie gehouden voor de duizenden mensen die omkwamen bij de protesten in dat land de afgelopen weken. De herdenking werd gehouden in de Imam Khomeini Mosalla-moskee, het grootste islamitische gebedshuis in Teheran. Tijdens de herdenking waren nationalistische liederen te horen en werd "dood aan Amerika" en "dood aan Israël" geroepen.

7 uur geleden
Minister Saar namens Israël bij bijeenkomst vredesraad Washington

JERUZALEM (ANP/AFP) - Buitenlandminister Gideon Saar neemt donderdag namens Israël deel aan de eerste bijeenkomst van de zogenoemde Vredesraad van Donald Trump. Landen die deelnemen aan die onlangs opgerichte organisatie van de Amerikaanse president, komen in Washington samen.

8 uur geleden