Berlijn ontkent dat ambassadeur Moskou is ontboden door Kremlin
BERLIJN (ANP/AFP) - Het Duitse ministerie van Buitenlandse Zaken ontkent dat de ambassadeur in Moskou is ontboden door het Kremlin. Volgens Berlijn zou hij naar een afspraak op het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken zijn gegaan die al lang gepland stond.
Het Russische staatspersbureau TASS schreef dat de ambassadeur op het matje was geroepen om uitleg te geven over een afgeluisterd gesprek tussen Duitse topmilitairen. In een gelekte opname was te horen dat ze spraken over het leveren van Taurusraketten aan Oekraïne en dat die mogelijk gebruikt zouden kunnen worden voor een aanval op de strategische Krimbrug.
Bondskanselier Olaf Scholz stelde eerder dat het uitgesloten was om Taurusraketten te leveren. Maandag zei hij dat in elk geval geen optie te vinden als dat zou betekenen dat er Duitse militairen mee moeten om de raketten te bedienen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De man die vastzit voor het schieten bij het Correspondents' Dinner in Washington, had het naar eigen zeggen gemunt op leden van de regering van president Donald Trump, meldt CBS News. De verdachte, Cole Allen, heeft dat volgens twee bronnen verklaard tegenover de opsporingsdiensten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat de schietpartij tijdens het Correspondents' Dinner van het Witte Huis hem er niet van zal weerhouden de oorlog in Iran te winnen. Tijdens een persconferentie na de schietpartij zei Trump dat hij niet gelooft dat het incident gerelateerd is aan het conflict.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De verdachte die ervan wordt beschuldigd het Correspondents' Dinner in Washington te hebben bestormd met wapens, wordt maandag aangeklaagd. Dat heeft Jeanine Pirro, de federale aanklager van Washington DC, meegedeeld.
2 uur geledenCAJIBÍO (ANP/AFP/RTR) - Bij een bomaanslag in het zuidwesten van Colombia zijn zaterdag 14 mensen om het leven gekomen. Zeventien anderen raakten gewond.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op zijn sociale mediaplatform Truth Social video's en foto's gedeeld van de verdachte. Op een video van een bewakingscamera is te zien hoe de verdachte langs de beveiligingscontrole voor het evenement probeert te stormen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is door agenten van de Secret Service van het podium geëvacueerd tijdens het Correspondents' Dinner van het Witte Huis, zo toonden beelden van de locatie. Dat gebeurde nadat er een hard ongeïdentificeerd geluid te horen was. CNN meldt dat de president veilig is.
4 uur geledenRAMALLAH (ANP/RTR/AFP) - In de Palestijnse gebieden zijn de stembureaus gesloten na lokale verkiezingen. Het was de eerste keer in twee decennia dat ook kon worden gestemd in een deel van de Gazastrook, een kustgebied dat sinds 2007 wordt bestuurd door Hamas.
12 uur geleden