Berlijn: Oekraïners zorgen voor 'enorme verlichting' arbeidsmarkt
NEURENBERG (ANP/DPA) - Een jaar na het begin van de oorlog in Oekraïne is de Duitse arbeidsmarkt aanzienlijk versterkt door Oekraïense vluchtelingen. Ongeveer 86.000 mannen en vrouwen uit het land zijn aan het werk in Duitsland, zegt Daniel Terzenbach, een bestuurder bij het Duitse Federale Arbeidsbureau, tegen persbureau DPA.
"Ze dragen allemaal bij aan de strijd tegen het personeelstekort. De Duitse arbeidsmarkt kan ze goed opnemen", zegt Terzenbach. Hij verwacht dat het aantal werknemers uit Oekraïne de komende weken en maanden aanzienlijk toeneemt, zodra ze integratie- en taalcursussen hebben afgerond.
Terzenbach voorziet dat er vooral vanaf de zomer een groter aantal afgestudeerden met goede talenkennis op de arbeidsmarkt komt. "We hebben bewust geprobeerd om de kwalificaties van mensen ook herkenbaar en bruikbaar te maken".
Tijdens een eerdere vluchtelingengolf uit met name Syrië van 2014 tot 2016, was het doel om na vijf tot zes jaar 50 procent van de mensen aan het werk te hebben. Dit werd behaald, ondanks de beperkingen tijdens de coronapandemie.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Tesla's geavanceerde rijhulpsysteem Full Self-Driving (Supervised) wordt toegelaten op de openbare weg in Nederland. Dat heeft de RDW, de vroegere Rijksdienst voor het Wegverkeer, bekendgemaakt. Met het systeem kunnen Tesla-rijders zonder handen aan het stuur door het verkeer gaan, zolang ze als bestuurder blijven opletten. Nederland is het eerste Europese land waar het zelfrijdende systeem wordt geïntroduceerd.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Aan de winstreeks op Wall Street van de laatste dagen kwam vrijdag een einde. De graadmeters op de aandelenbeurzen in New York gingen overwegend met verliezen de handel uit. Beleggers leken wat voorzichtiger te worden in aanloop naar de vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran, die in het weekend beginnen.
7 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM heeft de hervatting van zijn vluchten van en naar Dubai uitgesteld tot in juni. Ondanks het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten van deze week vindt de luchtvaartmaatschappij de situatie in de regio nog steeds te onzeker. Daarom is besloten de vluchten tot en met 14 juni te annuleren.
7 uur geledenASSEN (ANP) - De Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM) begint maandag met werkzaamheden om de gaswinning in het Groningse Warffum te hervatten. De gaswinning op de locatie was tijdelijk stilgelegd. Bij het opstarten bleek dat zich een hoeveelheid water en zand in de bodem van de put heeft opgehoopt. Daarom moet de put worden schoongemaakt.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Kerstmannen zijn de nieuwste begunstigden van Donald Trumps nieuwe regeling voor belastingaftrek van fooien. Het Amerikaanse ministerie van Financiën en belastingdienst IRS hebben vrijdag verduidelijkt dat imitatoren van beroemdheden of bepaalde karakters, waaronder ook mensen die als kerstman optreden, jaarlijks tot 25.000 dollar aan inkomen uit fooien kunnen aftrekken van hun belastingen.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag hoger gesloten. Daarmee lijkt het optimisme onder beleggers over het standhouden van het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten verder toegenomen.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Topman Ben Smith van Air France-KLM heeft vorig jaar 5,1 miljoen euro verdiend, meer dan drie keer zoveel als KLM-topvrouw Marjan Rintel. Dat bleek vrijdag uit het jaarverslag van het luchtvaartconcern. Minister van Financiën Eelco Heinen (VVD) had al laten weten bezwaar te willen maken tegen de hoogte van de beloning van Rintel. Een woordvoerster van het ministerie bevestigt na berichtgeving van RTL Z dat Nederland ook bezwaar zal maken tegen de beloning van haar baas in Parijs.
11 uur geleden