Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Berlijn: Oekraïners zorgen voor 'enorme verlichting' arbeidsmarkt

Berlijn: Oekraïners zorgen voor 'enorme verlichting' arbeidsmarkt

NEURENBERG (ANP/DPA) - Een jaar na het begin van de oorlog in Oekraïne is de Duitse arbeidsmarkt aanzienlijk versterkt door Oekraïense vluchtelingen. Ongeveer 86.000 mannen en vrouwen uit het land zijn aan het werk in Duitsland, zegt Daniel Terzenbach, een bestuurder bij het Duitse Federale Arbeidsbureau, tegen persbureau DPA.

"Ze dragen allemaal bij aan de strijd tegen het personeelstekort. De Duitse arbeidsmarkt kan ze goed opnemen", zegt Terzenbach. Hij verwacht dat het aantal werknemers uit Oekraïne de komende weken en maanden aanzienlijk toeneemt, zodra ze integratie- en taalcursussen hebben afgerond.

Terzenbach voorziet dat er vooral vanaf de zomer een groter aantal afgestudeerden met goede talenkennis op de arbeidsmarkt komt. "We hebben bewust geprobeerd om de kwalificaties van mensen ook herkenbaar en bruikbaar te maken".

Tijdens een eerdere vluchtelingengolf uit met name Syrië van 2014 tot 2016, was het doel om na vijf tot zes jaar 50 procent van de mensen aan het werk te hebben. Dit werd behaald, ondanks de beperkingen tijdens de coronapandemie.

Meer uit Financieel

Wall Street eindigt lager, JPMorgan verliest na resultaten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen de handelsdag uitgegaan. Onder meer JPMorgan Chase ging omlaag, ondanks dat de grootste bank van de Verenigde Staten het beste vierde kwartaal ooit kende en beter presteerde dan verwacht. Het aandeel zakte 4,2 procent.

30 minuten geleden
Rusland neemt controle over fabrieken isolatiefabrikant Rockwool

KOPENHAGEN (ANP) - Rusland heeft de controle overgenomen van de lokale dochteronderneming van Rockwool, meldt de Deense isolatiefabrikant. Het gaat om vier fabrieken in Rusland. Het bedrijf noemt de stap in een verklaring "onmiskenbaar illegaal".

1 uur geleden
Trump zegt binnen enkele weken Fed-nominatie aan te kondigen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt binnen "enkele weken" zijn kandidaat voor de opvolging van Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell bekend te maken. Dat is ondanks de ontstane ophef over een onderzoek van het Amerikaanse ministerie van Justitie naar de huidige Fed-baas.

2 uur geleden
Boeing ontvangt voor het eerst sinds 2018 meer orders dan Airbus

ARLINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Boeing heeft voor het eerst in zeven jaar meer vliegtuigorders binnengekregen dan de Europese concurrent Airbus. De Amerikaanse vliegtuigbouwer kreeg vorig jaar in totaal 1175 bestellingen voor verkeersvliegtuigen, terwijl dat er 1000 waren voor Airbus.

4 uur geleden
AEX-index zet opmars naar historische 1000-puntengrens voort

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is dinsdag hoger geëindigd en heeft daarmee de opmars voortgezet richting het historische niveau van 1000 punten. De Amsterdamse hoofdindex was maandag ook al geëindigd op een nieuw slotrecord, onder aanvoering van chiptoeleverancier Besi.

5 uur geleden
Weinig beweging op Wall Street na meevallende inflatie VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten dinsdag weinig beweging zien na het bereiken van nieuwe recordstanden een dag eerder. Beleggers verwerkten nieuwe inflatiegegevens van de Verenigde Staten. In december stegen de consumentenprijzen in de grootste economie ter wereld minder dan verwacht. Het meevallende inflatiecijfer versterkte de hoop op een verdere renteverlaging door de Federal Reserve.

7 uur geleden
Wereldbank: dit decennium minste economische groei sinds jaren 60

WASHINGTON (ANP) - De Wereldbank is positiever geworden over de verwachte groei van de wereldeconomie. Toch lijken de jaren twintig van deze eeuw hard op weg het decennium met de minste economische groei te worden sinds de jaren zestig van de vorige eeuw, voorspellen deskundigen van 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingssamenwerking.

7 uur geleden