Berlijn na uitspraak Trump: Palestijnen niet uit Gaza verdrijven
BERLIJN (ANP/RTR/AFP) - Duitsland heeft benadrukt dat de Palestijnse bevolking de Gazastrook niet uitgezet mag worden. Een woordvoerder van het Duitse ministerie van Buitenlandse Zaken reageerde daarmee op uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump.
De woordvoerder zei dat Duitsland de zienswijze deelt van de Europese Unie, Arabische landen en de Verenigde Naties. "De Palestijnse bevolking mag niet uit Gaza worden verdreven en Gaza mag niet permanent worden bezet of opnieuw gekoloniseerd door Israël."
Trump pleitte er afgelopen weekend voor Jordanië en Egypte meer Palestijnen te laten opnemen. "We hebben het waarschijnlijk over zo'n anderhalf miljoen mensen, en we ruimen die hele boel gewoon op", zei hij volgens Amerikaanse media. Die uitspraak leidde tot discussie over de vraag of Trump bedoelde dat de hele bevolking van de Gazastrook moet vertrekken. De Italiaanse premier Giorgia Meloni, die de beëdiging van Trump bijwoonde, zei maandag niet te geloven dat Trump een uitgewerkt plan heeft om Palestijnen weg te krijgen uit het kustgebied.
Meloni zei tijdens een bezoek aan Saudi-Arabië dat Trump terecht heeft aangegeven dat de reconstructie van Gaza een grote uitdaging is. Ze zei ook dat regionale partijen betrokken moeten worden bij de discussie over vluchtelingen.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Israël heeft maandagochtend vroeg luchtaanvallen uitgevoerd op militaire doelen in het westen en midden van Iran, meldt het Israëlische leger. Iraanse staatsmedia melden dat er explosies zijn gehoord in Teheran, Tabriz en Isfahan.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse minister van Justitie, Gérald Darmanin, heeft openbaar aanklagers opgedragen om 70.000 aangiften "die met kinderen te maken hebben" met spoed te onderzoeken. Het Franse justitiesysteem heeft hier tot 14 juli, een nationale feestdag, de tijd voor gekregen. Darmanin neemt die stap na de moord op de 11-jarige Lyhanna.
1 uur geledenMANILLA (ANP) - Na een zware aardbeving voor de kust van het Filipijnse eiland Mindanao is maandagochtend vroeg een tsunamiwaarschuwing afgegeven. Naast de Filipijnen zelf geldt de waarschuwing voor onder meer kustgebieden in Indonesië en Japan.
2 uur geledenJEREVAN (ANP) - De Armeense premier Nikol Pasjinjan heeft de overwinning uitgeroepen bij de parlementsverkiezingen. Tijdens een persconferentie in de nacht van zondag op maandag noemde Pasjinjan de overwinning van zijn partij Burgercontract een "historische zege".
2 uur geledenJERUZALEM (ANP) - In reactie op de raketaanvallen vanuit Iran, heeft Israël grensovergangen naar de Gazastrook gesloten. Het gaat om een "veiligheidsmaatregel", staat in een verklaring van overheidsinstantie COGAT, die onder meer de toegang tot Gaza coördineert.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president zei na de aanval van Iran op Israël dat hij Benjamin Netanyahu zal vragen af te zien van wraak. Dat verklaarde Donald Trump tegenover nieuwssite Axios. Het telefoongesprek tussen de president en de Israëlische premier zou inmiddels hebben plaatsgevonden.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft verklaard dat de raketaanval op Israël van zondagavond een "waarschuwing" was, een reactie op de Israëlische aanval op de Libanese hoofdstad Beiroet eerder die dag. Ook dreigde de IRG met grootschaligere aanvallen op Amerikaanse en Israëlische doelen in het geval van nieuwe agressie.
6 uur geleden