Berlijn na uitspraak Trump: Palestijnen niet uit Gaza verdrijven
BERLIJN (ANP/RTR/AFP) - Duitsland heeft benadrukt dat de Palestijnse bevolking de Gazastrook niet uitgezet mag worden. Een woordvoerder van het Duitse ministerie van Buitenlandse Zaken reageerde daarmee op uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump.
De woordvoerder zei dat Duitsland de zienswijze deelt van de Europese Unie, Arabische landen en de Verenigde Naties. "De Palestijnse bevolking mag niet uit Gaza worden verdreven en Gaza mag niet permanent worden bezet of opnieuw gekoloniseerd door Israël."
Trump pleitte er afgelopen weekend voor Jordanië en Egypte meer Palestijnen te laten opnemen. "We hebben het waarschijnlijk over zo'n anderhalf miljoen mensen, en we ruimen die hele boel gewoon op", zei hij volgens Amerikaanse media. Die uitspraak leidde tot discussie over de vraag of Trump bedoelde dat de hele bevolking van de Gazastrook moet vertrekken. De Italiaanse premier Giorgia Meloni, die de beëdiging van Trump bijwoonde, zei maandag niet te geloven dat Trump een uitgewerkt plan heeft om Palestijnen weg te krijgen uit het kustgebied.
Meloni zei tijdens een bezoek aan Saudi-Arabië dat Trump terecht heeft aangegeven dat de reconstructie van Gaza een grote uitdaging is. Ze zei ook dat regionale partijen betrokken moeten worden bij de discussie over vluchtelingen.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR) - Het vliegtuig met de opgepakte Venezolaanse president Nicolás Maduro en zijn echtgenote is aangekomen in New York. Dat berichten Amerikaanse media als MS Now, het voormalige MSNBC.
4 uur geledenCARACAS (ANP/RTR/AFP) - De Venezolaanse vicepresident Delcy Rodríguez heeft haar land toegesproken na de arrestatie van president Maduro. Ze stelde op televisie dat haar land nooit meer de "kolonie" zal zijn van een rijk.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - De aanhoudende protesten in Iran hebben tot nieuwe doden geleid. Dat schrijft het Duitse persbureau DPA op basis van verklaringen van ooggetuigen.
7 uur geledenCARACAS (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de Venezolaanse vicepresident Delcy Rodríguez bereid is "om te doen wat nodig is om Venezuela weer geweldig te maken". Buitenlandminister Marco Rubio heeft met haar gebeld, nadat de Venezolaanse president Nicolás Maduro was gevangengenomen door de Verenigde Staten.
8 uur geledenPALM BEACH (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zei na de Amerikaanse aanval op Venezuela dat het land Amerikaanse olie heeft gestolen. "Ze hebben onze olie gestolen. Wij hebben daar de hele industrie opgebouwd", verklaarde hij op een persconferentie. "Ze pikten het in alsof we niets waren. En we hadden een president die besloot er niets aan te doen. Dat hebben we nu alsnog gedaan. We zijn laat, maar we hebben er iets aan gedaan."
8 uur geledenPALM BEACH (ANP) - De Verenigde Staten hebben meer dan 150 vliegtuigen ingezet bij de militaire operatie tegen Venezuela. Dat meldt de Amerikaanse legerleider John Dan Caine op een gezamenlijke persconferentie met president Donald Trump. Het gaat volgens de generaal onder meer om gevechtsvliegtuigen, bommenwerpers en verkenningstoestellen.
8 uur geledenMAR-A-LAGO (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verklaart dat de Monroe-doctrine terug is. Die term stamt uit het begin van de negentiende eeuw, toen president James Monroe de basis legde voor Amerikaanse dominantie in Latijns-Amerika.
9 uur geleden