Berlijn krijgt weer Love Parade maar wel veel kleiner
BERLIJN (ANP/DPA) - Berlijn krijgt weer een soort Love Parade, maar wel veel kleiner dan vroeger. Trok het oorspronkelijke dancefestival voor techno- en raveliefhebbers op het hoogtepunt meer dan 1,5 miljoen bezoekers, op het nieuwe evenement komen naar verwachting 25.000 partygangers af.
Aan de jaarlijkse Love Parade kwam in 2010 een abrupt einde door de dood van 21 mensen. Het feest was toen niet in Berlijn, maar in Duisburg. De slachtoffers, onder wie een Nederlander, werden doodgedrukt in de massa.
De organisatoren van de Love Parade lanceren het nieuw techno-evenement op 9 juli. Onder de naam Rave the Planet treden 150 artiesten op. Achttien vrachtwagens met muziekinstallaties en dansers rijden in een stoet langs enkele van de belangrijkste bezienswaardigheden van de Duitse hoofdstad, zoals de Brandenburger Tor.
Volgens Love Parade-oprichter Matthias Roeingh alias Dr. Motte wordt het nieuwe evenement heel anders dan de originele Love Parade: "Dit wordt een vrolijk iets maar wel met de veiligheidsregels die met de autoriteiten zijn overeengekomen."
Meer uit Buitenland
BOGOTA (ANP) - De Colombiaanse president Gustavo Petro heeft bevestigd dat de Verenigde Staten een cocaïnefabriek hebben gebombardeerd in de havenstad Maracaibo, in het westen van Venezuela.
48 minuten geledenTEGUCIGALPA (ANP) - Procureur-generaal Johel Zelaya van Honduras heeft aangekondigd binnenkort juridische stappen te ondernemen om de gebeurtenissen tijdens het omstreden verkiezingsproces in het Midden-Amerikaanse land op te helderen.
50 minuten geledenCONAKRY (ANP) - Couppleger Mamady Doumbouya heeft de presidentsverkiezingen in het West-Afrikaanse land Guinee gewonnen. Uit voorlopige resultaten blijkt dat de generaal bij de verkiezingen van zondag 86,7 procent van de stemmen behaalde, waardoor een tweede stemronde niet nodig is, aldus de kiescommissie.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse acteur Isiah Whitlock, bekend van zijn rol als de corrupte senator Clay Davis in de serie The Wire, is op 71-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn agent op Instagram bekendgemaakt.
3 uur geledenTUAPSE (ANP) - Een Oekraïense droneaanval heeft schade toegebracht aan de haveninfrastructuur en een gaspijpleiding in een woonwijk van de Russische havenstad Tuapse aan de Zwarte Zee. Dat meldt het operationele hoofdkwartier van de regio Krasnodar via Telegram. Er zouden geen gewonden zijn gevallen.
3 uur geledenMACHU PICCHU (ANP) - Een frontale botsing tussen twee treinen op de spoorlijn naar Machu Picchu in Peru heeft een dode en minstens 40 gewonden geëist. De overledene was de machinist van een van de twee treinen, aldus het openbaar ministerie in Cusco, de plaats die het dichtst bij de beroemde Incastad ligt.
4 uur geledenBERLIJN (ANP) - Europa moet zijn belangen sterker behartigen om vrede en welvaart in 2026 te garanderen, te midden van uitdagingen zoals Russische agressie, wereldwijd protectionisme en veranderende betrekkingen met de Verenigde Staten. Dat stelde de Duitse bondskanselier Friedrich Merz in een nieuwjaarstoespraak.
4 uur geleden