
Berlijn komt met steunmaatregelen vanwege coronavirus
BERLIJN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Duitse regering gaat het makkelijker maken voor bedrijven om deeltijd-ww aan te vragen voor hun personeel. Grote bedrijven die zwaar getroffen zijn, zoals luchtvaartmaatschappij Lufthansa, kunnen dan makkelijker subsidie krijgen als ze tijdelijk hun activiteiten moeten staken.
Daarnaast trekt Berlijn de komende vier jaar 12,4 miljard euro extra uit voor investeringen. Daarmee geeft de Duitse regeringscoalitie toe aan de toegenomen druk om maatregelen te nemen nu het land wordt getroffen door de uitbraak van het nieuwe coronavirus. Met de gekozen maatregelen probeert het kabinet-Merkel bedrijven gerust te stellen, zonder paniek te veroorzaken onder het publiek.
De Duitse minister van Financiën Olaf Scholz liet weten dat nog niet duidelijk is of het coronavirus een uitdaging voor de economie vormt op de langere termijn. Wel zal de overheid altijd zorgen dat er genoeg geld is om de economie draaiende te houden, zei hij.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Blokker opent de komende tijd veertig vestigingen in Nederland om de vorig jaar failliet verklaarde winkelketen opnieuw op te bouwen. De eerste twaalf nieuwe winkels worden woensdag geopend. De rest volgt de komende weken, meldt de winkelketen.
1 uur geledenEDE (ANP) - Nederlanders hebben in de eerste drie maanden van dit jaar minder onlineaankopen gedaan. Dat meldt Thuiswinkel.org op basis van een onderzoek dat de belangenvereniging voor webwinkels door NielsenIQ GfK liet uitvoeren. Consumenten hebben minder spullen via internet aangeschaft en kochten online ook minder diensten, zoals festival- of vliegtickets. Wel nam het gemiddelde bedrag per onlineaankoop toe.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump schuift de deadline voor de verkoop van Amerikaanse onderdelen van TikTok op met negentig dagen. Dat maakte het Witte Huis dinsdag (plaatselijke tijd) bekend. Het Chinese moederbedrijf van de app, ByteDance, had aanvankelijk tot donderdag voor de verkoop. Trump zei eerder al tegen journalisten dat hij het bedrijf "waarschijnlijk" meer tijd gunt.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York stonden dinsdag opnieuw onder druk van spanningen in het Midden-Oosten. Beleggers vrezen onder andere meer betrokkenheid van de Verenigde Staten in het conflict tussen Israël en Iran. Volgens het Witte Huis heeft de Amerikaanse president Donald Trump dinsdag met zijn veiligheidsadviseurs overlegd over de situatie.
9 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Unilever heeft Peter ter Kulve voorgedragen als topman van The Magnum Ice Cream Company (TMICC). Dit bedrijf komt voort uit de afgesplitste ijsjesdivisie van het voedings- en verzorgingsmiddelenconcern waar de Nederlander nu nog president van is.
11 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het socialemediabedrijf X van Elon Musk heeft een rechtszaak aangespannen tegen de staat New York. Aanleiding is een staatswet die volgens het concern in strijd is met de Amerikaanse grondwet. Volgens die wet zijn socialemediabedrijven verplicht om gevoelige informatie vrij te geven over hoe ze toezicht houden op uitingen van haat, extremisme, desinformatie en andere content.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn dinsdag met verlies gesloten. Maandag hadden mediaberichten dat Iran via bemiddelende landen een wapenstilstand met Israël zou willen sluiten, nog voor enige opluchting gezorgd op de beurzen. De Amerikaanse president Donald Trump riep inwoners van Teheran later echter op de Iraanse hoofdstad onmiddellijk te verlaten. Die oproep leidde weer tot terughoudendheid.
14 uur geleden