Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Berlijn komt met nieuw steunpakket van 65 miljard tegen inflatie

Berlijn komt met nieuw steunpakket van 65 miljard tegen inflatie

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regeringscoalitie komt met een nieuw steunpakket om huishoudens te helpen met de hoge inflatie en sterk gestegen energiekosten. Met dat pakket is een waarde gemoeid van meer dan 65 miljard euro. Het wordt het derde steunpakket dat Berlijn heeft afgesproken om zo burgers bij te staan bij de hoge inflatie door de oorlog in Oekraïne.

Bondskanselier Olaf Scholz gaf zondag een persconferentie waarin details bekend werden gemaakt. Zo krijgen gepensioneerden en studenten financiële steun en zijn er nog meer hulpmaatregelen voor huishoudens waaronder een verdere verhoging van de kinderbijslag. Met de eerdere pakketten was in totaal 30 miljard euro gemoeid.

Daarnaast komt er een opvolgregeling voor goedkoop openbaar vervoer van 1,5 miljard euro. Vorige week liep een tijdelijk ov-ticket van 9 euro per maand in Duitsland af. Wegens de populariteit van het goedkope ticket voor regionaal en lokaal openbaar vervoer gingen er veel stemmen op om die regeling te verlengen. Door mensen meer met het ov te laten reizen wordt de auto veel minder vaak gepakt, wat scheelt in het brandstofverbruik en ook beter is voor het milieu.

18 uur

Scholz stelde dat de extra maatregelen noodzakelijk zijn om het land door de energiecrisis te leiden. "Veel mensen maken zich zorgen en wij nemen die zorgen zeer serieus. We zullen niemand alleen laten", aldus de bondskanselier. De onderhandelingen tussen de coalitiepartijen duurden wel 18 uur.

Er zijn zorgen dat Rusland de gastoevoer naar Duitsland via de belangrijke pijpleiding Nord Stream 1 helemaal gaat stoppen. Het Russische staatsgasconcern Gazprom zei vrijdag nog dat de leveringen wegens technische problemen langer stil blijven liggen.

Schuld

Scholz gaf Rusland de schuld van de problemen op energiegebied in zijn land. Hij verklaarde dat Rusland geen betrouwbare energieleverancier is. Hij gaf wel aan dat Duitsland de problemen het hoofd zal bieden en door de winter zal komen.

Berlijn kijkt ook naar andere stappen om de energiecrisis tegen te gaan, waaronder het langer operationeel houden van kernreactoren en het heropstarten van stilgelegde kerncentrales. Ook worden steenkolencentrales weer in gebruik genomen.

De Duitse vakbonden en oppositiepartijen Die Linke en AfD overwegen mensen op te roepen om in de herfst te gaan protesteren tegen de hoge kosten voor levensonderhoud. De voorzitter van de grote vakbond IG Metall heeft gezegd zich zorgen te maken over sociale onrust door de hoge inflatie.

Meer uit Buitenland

UNICEF: veel meer baby's met ondergewicht geboren in Gaza

GENÈVE (ANP/AFP/DPA) - UNICEF ziet een alarmerende toename van pasgeborenen met ondergewicht in Gaza. In 2022, voordat de oorlog tussen Israël en Hamas begon, werden per maand gemiddeld 250 baby's van minder dan 2,5 kilo geboren. In de eerste helft van dit jaar waren dat er gemiddeld 300 en van juli tot en met september zelfs 460 per maand, ondanks een sterke daling van het totale aantal geboorten.

37 minuten geleden
IFJ: vooral in Gaza dit jaar veel journalisten gedood

BRUSSEL (ANP) - Wereldwijd zijn dit jaar zeker 111 journalisten gedood, van wie 51 in de Gazastrook. Dat meldt de Internationale Federatie van Journalisten (IFJ), die concludeert dat opnieuw sprake is van een bijzonder dodelijk jaar voor de pers.

53 minuten geleden
EU-chef: besluit Russisch geld voor Oekraïne hoeft niet unaniem

DUBLIN (ANP) - Het lijkt erop dat de EU de bevroren Russische tegoeden voor een lening aan Oekraïne gaat gebruiken, ook als België ertegen blijft. De Europese Commissie heeft weliswaar twee opties voor extra financiële hulp aan Oekraïne aan de lidstaten voorgelegd, maar nu koerst ook voorzitter van de EU-leiders António Costa aan op de inzet van de bevroren Russische tegoeden. Voor goedkeuring daarvan is op de EU-top van volgende week een gekwalificeerde meerderheid nodig. Normaliter moeten dergelijke besluiten door alle 27 EU-regeringsleiders worden genomen.

54 minuten geleden
Half Kyiv zit zonder stroom na Russische aanvallen

KYIV (ANP/RTR) - Ongeveer de helft van de inwoners van Kyiv zit zonder stroom na een serie Russische aanvallen op de elektriciteitsvoorzieningen, zegt het Oekraïense ministerie van Energie dinsdag.

1 uur geleden
VS roepen Cambodja en Thailand op gevechten te staken

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten roepen Cambodja en Thailand op om de gevechten te staken. De landen moeten terugkeren naar de afspraken die ze gemaakt hebben in oktober, zegt minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio. Dit conflict is een van de conflicten waar de regering van Donald Trump een einde aan gemaakt zegt te hebben.

2 uur geleden
Hamas: geen tweede fase als Israël bestand blijft schenden

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Het bestand in Gaza kan de tweede fase niet ingaan zolang Israël het bestand blijft schenden, zegt Hamas dinsdag. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit weekend juist te verwachten dat de tweede fase snel kan beginnen.

2 uur geleden
Trump voert druk op Oekraïne op om concessies te doen

WASHINGTON (ANP) - Oekraïne moet toegeven in de vredesonderhandelingen nu Rusland aan de winnende hand is, stelt de Amerikaanse president Donald Trump. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky "moet beginnen dingen te accepteren".

4 uur geleden