Berlijn in contact met Moskou over behandeling Navalni
BERLIJN/MOSKOU (ANP/DPA/RTR) - De Duitse regering heeft contact opgenomen met het Kremlin over de "humanitaire noodsituatie" rond de Russische oppositieleider Aleksej Navalni. Die zou zijn vergiftigd kort voor hij donderdag in een vliegtuig naar Moskou stapte. Hij heeft het bewustzijn al in het vliegtuig verloren en ligt nu in coma in een ziekenhuis in Omsk, waar het vliegtuig voor hem een noodlanding maakte.
Over zijn gezondheidstoestand heerst veel onduidelijkheid. Artsen in Omsk kwamen vrijdagmiddag publiekelijk naar voren met een eerste diagnose die wees op een zeldzame stofwiselingsaandoening die wordt veroorzaakt door lage bloedsuikers. Eerder op de dag brachten ze enkel naar buiten dat er geen sporen van vergiftiging zijn aangetroffen in het bloed en de urine van Navalni.
Een Duitse organisatie heeft een vliegtuig met onder anderen artsen naar Omsk gestuurd en volgens het Kremlin zijn die uitgenodigd hun Russische collega's bij te staan. Het Kremlin stelt dat het aan de artsen is om te bepalen of Navalni kan reizen. De familie en zijn medewerkers willen hem met het Duitse toestel naar Duitsland vliegen. De woordvoerster van Navalni betoogde dat het erop lijkt dat de artsen in Omsk geen idee hebben waar Navalni aan lijdt en ze blijft erbij dat Navalni is vergiftigd.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/DPA) - De dierentuin in Berlijn heeft maandag de 69e verjaardag van de gorilla Fatou gevierd, een uitzonderlijk hoge leeftijd voor de apensoort. Ze is vermoedelijk de oudste gorilla ter wereld. In het wild worden de dieren tussen de 35 en 40 jaar oud.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een AI-gegenereerde afbeelding van Donald Trump als Jezus is de Amerikaanse president op veel kritiek komen te staan. De afbeelding die Trump zondag op zijn Truth Social-account plaatste, is inmiddels verwijderd.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Volgens het Iraanse ministerie van Defensie dreigt de energiecrisis in de wereld te escaleren door de Amerikaanse blokkade van de zeeën rond Iran. Een woordvoerder stelt dat de Amerikaanse president Donald Trump de energiemarkten nog minder stabiel maakt dan die al waren.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP/DPA) - Volgens de Pakistaanse premier Shehbaz Sharif zijn er nog steeds pogingen om tot een akkoord te komen tussen de VS en Iran. De onderhandelingen in Islamabad afgelopen zaterdag liepen op niks uit. "Op dit moment wordt er alles aan gedaan om de openstaande kwesties op te lossen", aldus Sharif in een tv-toespraak.
2 uur geledenOSLO (ANP/DPA/RTR) - De Noorse regering heeft na vijftien jaar weer de eerste gebouwen in gebruik genomen die werden beschadigd bij de bomaanslag van Anders Breivik. Premier Jonas Gahr Støre heeft de gebouwen in het Regjeringskvartalet (het regeringskwartier) van Oslo officieel geopend.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd met aanvallen op Iraanse "snelle aanvalsschepen", als die de blokkade van de Golf van Oman negeren. "Als een van deze schepen ook maar in de buurt komt van onze blokkade, zal het onmiddellijk worden uitgeschakeld", schrijft Trump op Truth Social.
3 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Hongarije zal onder nieuw bewind de EU-miljardenlening aan Oekraïne niet langer blokkeren. Die verkiezingsbelofte herhaalde premier-in-spé Péter Magyar daags na zijn verkiezingsoverwinning tijdens een persconferentie in Boedapest. Wel voegde hij eraan toe dat Hongarije, gezien de economische situatie in het land, niet kan bijdragen aan die financiële handreiking van de EU aan Kyiv.
3 uur geleden