Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Berlijn houdt Russen verantwoordelijk voor burgerdoden Boetsja

Berlijn houdt Russen verantwoordelijk voor burgerdoden Boetsja

BERLIJN (ANP/AFP) - De Duitse regering zegt er op basis van satellietbeelden van een Amerikaans bedrijf van overtuigd te zijn dat Rusland verantwoordelijk is voor burgerdoden in het Oekraïense Boetsja. Volgens een regeringswoordvoerder kan Rusland dat niet meer ontkennen. Boetsja is een voorstad van Kiev waar sinds de Russische invasie 24 februari begon, om is gevochten, mede vanwege de ligging van een strategisch vliegveld ernaast.

De Russische troepen verlieten Boetsja 30 maart in noordelijke richting en stuitten daarbij naar eigen zeggen niet op weerstand. Wel beschoten Oekraïense eenheden de zuidelijke kant van Boetsja met raketten en artillerie volgens Rusland. De burgemeester van de plaats maakte 31 maart melding van de "bevrijding" van de voorstad. In de middag en avond erna werd melding gemaakt van lijken op straat. Ook zijn volgens de Oekraïense meldingen massagraven gevonden. Op 2 en 3 april kwamen er steeds meer foto's en beelden van burgerslachtoffers die lijken te zijn geëxecuteerd. In de Russische lezing gaat het om een geënsceneerde propagandastunt die is georganiseerd zodra de Russische troepen zich hadden teruggetrokken.

Een Amerikaans bedrijf, Maxar Technologies, verspreidde begin deze week beelden die zouden aantonen dat er al op 11 maart zeker elf lijken lagen in de straten van de plaats. Er zouden toen ook al massagraven zijn aangelegd. Veel landen beschouwen dat als aanwijzing dat de Russen achter de dood van burgerslachtoffers zitten en willen meer sancties tegen het Kremlin. Het is ook op de beelden die de Oekraïense leiding vanuit Boetsja heeft verspreid, niet duidelijk om wat voor slachtoffers het gaat, wat de doodsoorzaak is en wanneer ze zijn gestorven.

De Chinese gezant bij de Verenigde Naties, Zhang Jun, waarschuwde in de Veiligheidsraad dat de beelden uit Boetsja heel erg verontrustend zijn, maar dat elke beschuldiging moet zijn gebaseerd op feiten die eerst moeten worden onderzocht en nagegaan.

Meer uit Binnenland

Straat afgezet na vondst verdacht pakketje in Nijmegen

NIJMEGEN (ANP) - In de In de Betouwstraat in het Gelderse Nijmegen is in de nacht van zondag op maandag een verdacht pakketje aangetroffen. De straat is daarom afgezet en een horecagelegenheid werd ontruimd.

3 uur geleden
Brand bedrijfspand in Noord-Hollandse Obdam onder controle

OBDAM (ANP) - De brand in een bedrijfsverzamelpand in het Noord-Hollandse Obdam is onder controle. Dat heeft de brandweer om 23.00 uur gemeld. Het gebouw is door het vuur en de bluswerkzaamheden verwoest. Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers.

6 uur geleden
Paasvuren op veel plekken ontstoken

HOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.

9 uur geleden
Partijen teleurgesteld over ontruiming uitvak tijdens IJsselderby

DEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.

13 uur geleden
Huldiging PSV dinsdag op Stadhuisplein in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - De gemeente Eindhoven feliciteert PSV met de landstitel en kondigt aan dat de huldiging dinsdag plaatsvindt op het Stadhuisplein.

13 uur geleden
Douane vindt ruim 1400 kilo cocaïne in Rotterdamse haven

ROTTERDAM (ANP) - De douane heeft zaterdag ruim 1400 kilo cocaïne gevonden in de haven van Rotterdam. De drugs waren verspreid over drie containers, waarbij "afwijkingen" werden gezien, meldt het Openbaar Ministerie.

14 uur geleden
Politie doet onderzoek naar gedeelde video na explosie Nijkerk

NIJKERK (ANP) - De politie neemt een video over de explosie bij het Israëlcentrum in Nijkerk mee in het onderzoek. Dat zegt een woordvoerster van de politie. Die video is door de pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) online gezet. Vrijdagavond ontplofte er een voorwerp bij het hek van het gebouw waar de stichting Christenen voor Israël is gehuisvest. De schade bleef beperkt en er raakte niemand gewond.

16 uur geleden