Berlijn blokkeert Estlandse wapenexport naar Oekraïne
BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse regering wil niet dat Estland Duitse wapens exporteert naar Oekraïne. Volgens The Wall Street Journal weigert Berlijn de benodigde toestemming aan Talinn om in Duitsland gemaakte wapens verder te sturen naar Oekraïne. De Amerikaanse regering heeft eerder deze week de Baltische staten wel toestemming gegeven Amerikaanse wapens naar Oekraïne te sturen.
Maar Duitsland wil niet dat er wapens naar Oekraïne verscheept worden. Onder meer Groot-Brittannië en Polen sturen wel wapens naar Oekraïne dat stelt bedreigd te worden door een Russische invasie.
De Duitse bondskanselier Scholz beklemtoonde vrijdag nog dat de regering van zijn land al jarenlang geen steun geeft aan de export van dodelijke wapens. Estland zou onder de gegeven omstandigheden niet zonder toestemming van Berlijn Duits wapentuig naar een ander land kunnen sturen.
Meer uit Buitenland
VIENTIANE (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben in Laos vijf van de zeven mensen gevonden die een week geleden vast kwamen te zitten in een overstroomde grot. De Laotianen waren op zoek naar goud.
32 minuten geledenLONDEN (ANP) - In de Londense wijk Golders Green is een grote brand uitgebroken. Volgens Britse media gaat het om een brand bij een supermarkt die koosjere levensmiddelen verkoopt. Het is nog niet duidelijk waardoor de brand is ontstaan, melden de autoriteiten. In de wijk werd de afgelopen tijd meerdere keren brand gesticht op locaties met een link met de Joodse gemeenschap.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie neemt nieuwe maatregelen om de humanitaire hulp van de EU te verbeteren en te versterken. "De EU zal een betrouwbare en principiële donor blijven in een wereldwijd hulpsysteem dat onder zware druk staat", stelt de Commissie. Met name de VS hebben "drastisch bezuinigd" op humanitaire hulp, stelt ze, terwijl "de humanitaire noden groter dan ooit zijn".
1 uur geledenVERDEN (ANP/DPA) - Een voormalige terroriste van de Rote Armee Fraktion, Daniela Klette, is in het Noord-Duitse Verden tot dertien jaar gevangenisstraf veroordeeld voor zes gewelddadige roofovervallen tussen 1999 en 2016. De extreemlinkse RAF hield op te bestaan in 1998 en Klette was ondergedoken.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - Het Hongaarse parlement heeft gestemd voor het ongedaan maken van de terugtrekking van het land uit het Internationaal Strafhof (ICC). De terugtrekking werd in gang gezet door voormalig premier Viktor Orbán, maar zijn opvolger Péter Magyar liet eerder al weten die terug te willen draaien.
1 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP) - Thailand heeft een quarantaine van 21 dagen verplicht gesteld voor reizigers uit de Democratische Republiek Congo en Oeganda naar aanleiding van de uitbraak van het ebolavirus. De uitbraak in het oosten werd half mei in de hoofdstad van Congo, Kinshasa, gemeld en in naburig Oeganda zijn ook gevallen bekend.
2 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - De Israëlische minister van Defensie Israel Katz en het Israëlische leger zeggen dat Hamas-commandant Mohammed Odeh dinsdag is omgekomen bij een aanval op Gaza-Stad. Eerder meldden Katz en premier Benjamin Netanyahu al dat het leger een aanval had uitgevoerd die gericht was op Odeh.
2 uur geleden