Berlijn aast op 'bijzondere' Olympische Spelen van 2036
BERLIJN (ANP/DPA) - Burgemeester Kai Wegner van Berlijn omarmt het plan om de Olympische Spelen in 2036 naar de Duitse hoofdstad te halen. "Wij steunen het idee van harte en vinden het plan voor een nationaal bid geweldig", aldus de burgemeester tijdens een bijeenkomst in de stad.
"Het gaat erom de Spelen samen met het volk te ontwikkelen. We hebben het over de Spelen van 2036 of 2040, waarbij 2036 een bijzondere kans zou zijn voor onze stad en ons land", zei Wegner. Dat jaar is het honderd jaar geleden sinds de vorige Olympische Spelen in Berlijn, die in 1936 plaatsvonden onder het naziregime.
De Duitse olympische sportfederatie (DOSB) zal op 2 december in Frankfurt een bijeenkomst houden om een Duits bid te bespreken, met verschillende andere steden en regio's in Duitsland die geïnteresseerd zijn. Berlijn was kandidaat voor de Spelen van 2000 en bouwde zelfs infrastructuur zoals een zwembad en een wielerbaan, maar Sydney in Australië kreeg de voorkeur.
Komende Spelen
De komende Spelen in 2024 worden gehouden in Parijs. Los Angeles organiseert het grootste sportevenement in 2028. De Zomerspelen van 2032 zijn toegewezen aan Brisbane.
De interesse voor het organiseren van de Spelen in 2036 is groot. Polen, India, Qatar, Egypte, Mexico, Indonesië en Zuid-Korea hebben eerder aangegeven dat zij zich kandidaat willen stellen.
Meer uit Sport
LAS VEGAS (ANP/RTR) - De Grote Prijs van Las Vegas blijft nog zeker tien jaar op de Formule 1-kalender staan. De organisatie achter de race heeft het contract met Formule 1 met tien jaar verlengd.
41 minuten geledenBRASILIA (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben zich in de Nations League hersteld van de nederlaag van 3-1 tegen Brazilië. Het team van bondscoach Felix Koslowski versloeg Turkije in Brasilia met 3-0. De setstanden waren 25-23 25-17 25-18.
5 uur geledenROME (ANP) - Atlete Nadine Visser is in de Diamond League opnieuw als derde geëindigd op de honderd meter horden. De 31-jarige Nederlandse kwam donderdag in Rome tot een tijd van 12,58 seconden. De zege ging naar de Jamaicaanse Megan Simmonds in 12,50, voor de Amerikaanse Kendra Harrison (12,54).
6 uur geledenHENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol bestempelt zichzelf voor de FBK Games in Hengelo niet als favoriet op haar nieuwe afstand, de 800 meter. Volgens de 26-jarige Amersfoortse is aansluiting met de wereldtop een kwestie van jaren. "De kans is heel groot dat ik dit jaar niet alles ga winnen", vertelt ze in een persbericht van de organisatie in aanloop naar de wedstrijd op 21 juni.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Maja Chwalińska heeft in de halve finale op Roland Garros voor een nieuwe stunt gezorgd. De 24- jarige Poolse qualifier, die woensdag in de kwartfinale verrassend de Russin Anna Kalinskaja versloeg, was in twee sets te sterk voor diens landgenote Diana Sjnajder en staat in de finale: 7-6 (4) 6-4.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De 19-jarige Russin versloeg in een beladen halve finale de Oekraïense Marta Kostjoek in twee sets: 6-1 6-3. Twee jaar geleden stond de huidige nummer 8 van de wereld al eens in de halve finale op het Franse grandslamtoernooi, maar die verloor ze destijds.
12 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen weet nog niet precies wat hij van de Red Bull kan verwachten in de straten van Monaco. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is daarom voorzichtig in vragen over zijn kansen bij de Grand Prix van Monaco. "De kwalificatie is het hoogtepunt van het weekend. Daar moet je presteren", was Verstappen duidelijk.
12 uur geleden