Berlijn aast op 'bijzondere' Olympische Spelen van 2036
BERLIJN (ANP/DPA) - Burgemeester Kai Wegner van Berlijn omarmt het plan om de Olympische Spelen in 2036 naar de Duitse hoofdstad te halen. "Wij steunen het idee van harte en vinden het plan voor een nationaal bid geweldig", aldus de burgemeester tijdens een bijeenkomst in de stad.
"Het gaat erom de Spelen samen met het volk te ontwikkelen. We hebben het over de Spelen van 2036 of 2040, waarbij 2036 een bijzondere kans zou zijn voor onze stad en ons land", zei Wegner. Dat jaar is het honderd jaar geleden sinds de vorige Olympische Spelen in Berlijn, die in 1936 plaatsvonden onder het naziregime.
De Duitse olympische sportfederatie (DOSB) zal op 2 december in Frankfurt een bijeenkomst houden om een Duits bid te bespreken, met verschillende andere steden en regio's in Duitsland die geïnteresseerd zijn. Berlijn was kandidaat voor de Spelen van 2000 en bouwde zelfs infrastructuur zoals een zwembad en een wielerbaan, maar Sydney in Australië kreeg de voorkeur.
Komende Spelen
De komende Spelen in 2024 worden gehouden in Parijs. Los Angeles organiseert het grootste sportevenement in 2028. De Zomerspelen van 2032 zijn toegewezen aan Brisbane.
De interesse voor het organiseren van de Spelen in 2036 is groot. Polen, India, Qatar, Egypte, Mexico, Indonesië en Zuid-Korea hebben eerder aangegeven dat zij zich kandidaat willen stellen.
Meer uit Sport
LIVIGNO (ANP) - Melissa Peperkamp en Romy van Vreden zijn op de Olympische Spelen uitgeschakeld in de kwalificatie op de big air. Beide Nederlandse snowboardsters wisten in het Livigno Snow Park niet bij de eerste twaalf te eindigen.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is het ook op de tweede dag van de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo niet gelukt een medaille te winnen. Snowboardster Michelle Dekker kwam zondag op de parallelreuzenslalom niet verder dan de achtste finales en bij het langebaanschaatsen eindigden Chris Huizinga (zevende), Stijn van de Bunt (negende) en Marcel Bosker (elfde) allemaal naast het podium.
4 uur geledenMETZ (ANP) - Femke Bol sprak na haar eerste wedstrijd over 800 meter van een aangename kennismaking. "Ik vond het echt heel leuk, maar ook heel spannend. Ik had die laatste 200 meter heel zwaar gemaakt in mijn hoofd en dat viel in het echt erg mee", vertelde ze na afloop van haar race in de indoorhal van het Franse Metz.
4 uur geledenTREVISO (ANP/BELGA) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn is in het ziekenhuis in het Noord-Italiaanse Treviso geopereerd om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA zondagavond bekendgemaakt.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Sander Eitrem is bij de Olympische Spelen in Milaan niet bezweken onder de favorietenrol die hij zichzelf had opgelegd door het recente wereldrecord. De Noor schaatste twee weken voor de Spelen in Inzell als eerste de 5000 meter onder de 6 minuten (5.58,52). "Ik ben opgelucht", zei hij. "Na Inzell was de druk de afgelopen dagen heel hoog."
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam is op de olympische 1000 meter ingedeeld in de vijftiende en laatste rit en komt daarin maandag uit tegen titelverdedigster Miho Takagi. Dat is zondag door loting bepaald. Leerdam eindigde vier jaar geleden in Beijing als tweede achter de Japanse.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatser Chris Huizinga was na afloop van de voor Nederland teleurstellend verlopen 5 kilometer op de Olympische Spelen duidelijk in zijn oordeel. "De buitenlandse rijders hebben op de lange afstanden een behoorlijke stap gezet, wij niet. Dit is de realiteit", sprak de beste Oranje-rijder, die als zevende eindigde in het Milano Speed Skating Stadium. Stijn van de Bunt werd negende en Marcel Bosker elfde.
4 uur geleden