Berlijn aast op 'bijzondere' Olympische Spelen van 2036
BERLIJN (ANP/DPA) - Burgemeester Kai Wegner van Berlijn omarmt het plan om de Olympische Spelen in 2036 naar de Duitse hoofdstad te halen. "Wij steunen het idee van harte en vinden het plan voor een nationaal bid geweldig", aldus de burgemeester tijdens een bijeenkomst in de stad.
"Het gaat erom de Spelen samen met het volk te ontwikkelen. We hebben het over de Spelen van 2036 of 2040, waarbij 2036 een bijzondere kans zou zijn voor onze stad en ons land", zei Wegner. Dat jaar is het honderd jaar geleden sinds de vorige Olympische Spelen in Berlijn, die in 1936 plaatsvonden onder het naziregime.
De Duitse olympische sportfederatie (DOSB) zal op 2 december in Frankfurt een bijeenkomst houden om een Duits bid te bespreken, met verschillende andere steden en regio's in Duitsland die geïnteresseerd zijn. Berlijn was kandidaat voor de Spelen van 2000 en bouwde zelfs infrastructuur zoals een zwembad en een wielerbaan, maar Sydney in Australië kreeg de voorkeur.
Komende Spelen
De komende Spelen in 2024 worden gehouden in Parijs. Los Angeles organiseert het grootste sportevenement in 2028. De Zomerspelen van 2032 zijn toegewezen aan Brisbane.
De interesse voor het organiseren van de Spelen in 2036 is groot. Polen, India, Qatar, Egypte, Mexico, Indonesië en Zuid-Korea hebben eerder aangegeven dat zij zich kandidaat willen stellen.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben bij de World Cup in de tweede groepsronde verloren van de Verenigde Staten. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor in Zwemcentrum Rotterdam met 12-10. Bij rust stond het 6-4 voor de Amerikanen.
2 uur geledenSAN CIBRAO DAS VIÑAS (ANP) - Wielrenster Shari Bossuyt heeft de tweede etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De Belgische van AG Insurance-Soudal was in de eindsprint van een uitgedund peloton de snelste en kwam als eerste over de finish in San Cibrao das Viñas.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vincent van Sliedregt stopt als bondscoach van de Nederlandse basketbalsters. Dat meldt de Nederlandse basketbalbond op de website. Van Sliedregt bereikte recent met de Nederlandse vrouwen de tweede kwalificatieronde voor het EK van 2027. Die ronde begint in november.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - In het seizoen 2024-2025 heeft ruim één op de drie sporters te maken gehad met grensoverschrijdend gedrag. Ruim de helft daarvan besloot het voorval niet te melden of te bespreken. Dat blijkt uit onderzoek onder sporters van 16 jaar en ouder die in het seizoen 2024-2025 actief waren bij verenigingen, uitgevoerd in opdracht van het Centrum Veilige Sport Nederland en NOC*NSF.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Franse wielertalent Paul Seixas maakt komende zomer zijn debuut in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Decathlon CMA CGM aangekondigd op sociale media.
11 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Internationale toptennissers hebben in een open brief hun teleurstelling geuit over het prijzengeld van Roland Garros. De brief is onder anderen ondertekend door de nummers 1 van de wereld Aryna Sabalenka en Jannik Sinner.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wielrenster Marianne Vos gaat maandag niet van start in de tweede etappe van de Vuelta Feminina. De 38-jarige renster van Visma - Lease a Bike heeft zondag bij een val in de eerste etappe haar sleutelbeen gebroken. Dat meldt haar ploeg op X.
13 uur geleden