Berisping voor zorgverlener om kinderporno
DEN HAAG (ANP) - Het Regionaal Tuchtcollege voor de Gezondheidszorg Den Haag heeft een klinisch psycholoog/psychotherapeut berispt om het downloaden, bekijken en in bezit hebben van kinderporno. De Inspectie voor de Gezondheidszorg en Jeugd had een klacht ingediend tegen de hulpverlener.
Deze maakte zich er gedurende twee jaar meerdere keren schuldig aan. De beklaagde bestreed dit niet, en stelde dat hij zich onder professionele behandeling heeft laten stellen en inmiddels een reclasseringscontact goed heeft afgesloten. Ook beloofde hij nooit minderjarigen te zullen behandelen.
"Met zijn gedragingen heeft beklaagde het in hem als zorgverlener gestelde vertrouwen van de samenleving geschaad", zegt het tuchtcollege echter. Ook hield hij met zijn handelen het systeem achter kinderporno in stand.
Geen pedofiele aard
De gezondheidsinspectie vindt dat de psycholoog/psychotherapeut de bevoegdheid om minderjarigen te behandelen moet worden ontnomen, maar dat vindt het tuchtcollege in dit geval te streng. "De inspectie heeft tijdens de zitting verduidelijkt dat zij geen risico ziet dat beklaagde minderjarige cliënten zou betasten of misbruiken."
Een berisping is wel genoeg, aldus het gezelschap. Beklaagde heeft gedragingen immers volledig erkend, heeft zich aan de afspraken met de reclassering gehouden en zich laten behandelen, stelt het. De zorgverlener heeft ook "geen pedofiele aard" en is inmiddels ook al zo’n 2,5 jaar niet meer werkzaam als klinisch psycholoog/psychotherapeut.
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - Het treinverkeer rond Den Bosch wordt zaterdagochtend hervat. Eerder was er geen treinverkeer mogelijk tussen Den Bosch en Tilburg en Den Bosch en Boxtel vanwege een spoorverzakking bij Vught.
1 uur geledenVLISSINGEN (ANP) - In Vlissingen is een politieactie om hulp te bieden bij een persoon met "onbegrepen gedrag" vrijdagavond geëindigd met een aanhouding waarbij een schot is gelost, meldt de politie Zeeland. Tijdens de actie in de Kasteelstraat raakte een diensthond gewond.
4 uur geledenNIJKERK (ANP) - Bij het Israëlcentrum in het Gelderse Nijkerk heeft vrijdagavond laat een explosie plaatsgevonden. Het centrum van de organisatie Christenen voor Israël beschrijft het pand op zijn website als 'een ontmoetingsplek voor christenen met hart voor Israël'.
4 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De twintig actievoerders die zijn opgepakt voor de bezetting van een gebouw van de Universiteit Maastricht zijn vrijdag vrijgelaten, maar blijven wel verdachte. Dat laat de politie weten.
11 uur geledenRIGA/AMSTERDAM (ANP) - Een van de mannen die is veroordeeld voor betrokkenheid bij de ontvoering van het destijds 2-jarige meisje Insiya is vorige week in Letland gearresteerd, bevestigt het Openbaar Ministerie (OM) na berichtgeving door De Telegraaf. Donderdag is hij overgeleverd aan Nederland.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De advocaat van de 25-jarige Sendric S., verdacht van het plegen van drie moorden in Rotterdam-IJsselmonde, wil dat de rechtbank zijn cliënt alleen tbs met dwangverpleging oplegt en geen gevangenisstraf.
16 uur geledenTER APEL (ANP) - De oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) aan gemeenten om snel bij te springen met noodopvang, lijkt zijn vruchten te hebben afgeworpen. De drukte bij het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is afgenomen tot onder het maximum van 2000 en de winteropvang in Biddinghuizen komt zoals afgesproken vrijdag leeg, meldt het COA.
16 uur geleden