Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Berisping voor zorgverlener om kinderporno

Berisping voor zorgverlener om kinderporno

DEN HAAG (ANP) - Het Regionaal Tuchtcollege voor de Gezondheidszorg Den Haag heeft een klinisch psycholoog/psychotherapeut berispt om het downloaden, bekijken en in bezit hebben van kinderporno. De Inspectie voor de Gezondheidszorg en Jeugd had een klacht ingediend tegen de hulpverlener.

Deze maakte zich er gedurende twee jaar meerdere keren schuldig aan. De beklaagde bestreed dit niet, en stelde dat hij zich onder professionele behandeling heeft laten stellen en inmiddels een reclasseringscontact goed heeft afgesloten. Ook beloofde hij nooit minderjarigen te zullen behandelen.

"Met zijn gedragingen heeft beklaagde het in hem als zorgverlener gestelde vertrouwen van de samenleving geschaad", zegt het tuchtcollege echter. Ook hield hij met zijn handelen het systeem achter kinderporno in stand.

Geen pedofiele aard

De gezondheidsinspectie vindt dat de psycholoog/psychotherapeut de bevoegdheid om minderjarigen te behandelen moet worden ontnomen, maar dat vindt het tuchtcollege in dit geval te streng. "De inspectie heeft tijdens de zitting verduidelijkt dat zij geen risico ziet dat beklaagde minderjarige cliënten zou betasten of misbruiken."

Een berisping is wel genoeg, aldus het gezelschap. Beklaagde heeft gedragingen immers volledig erkend, heeft zich aan de afspraken met de reclassering gehouden en zich laten behandelen, stelt het. De zorgverlener heeft ook "geen pedofiele aard" en is inmiddels ook al zo’n 2,5 jaar niet meer werkzaam als klinisch psycholoog/psychotherapeut.

Meer uit Binnenland

Lichaam vermiste jongen (8) uit Steenwijk gevonden

STEENWIJK (ANP) - In Steenwijk is het lichaam gevonden van de 8-jarige jongen die sinds zaterdagavond vermist was. Dat meldt de politie.

9 minuten geleden
Schuifelen en gezelligheid door drukte op natuurijsbanen

WINTERSWIJK (ANP) - Op natuurijsbanen in Nederland wordt zondag druk geschaatst, blijkt uit een rondgang van het ANP. IJsbanen proberen zondag zo lang mogelijk open te blijven.

31 minuten geleden
NS rijdt ook maandag met aangepaste dienstregeling om winterweer

UTRECHT (ANP) - NS blijft ook maandag nog met een aangepaste dienstregeling en minder treinen rijden als gevolg van het winterweer, met name in het oosten van het land. "Sommige reizigers moeten vaker overstappen en zijn langer onderweg. Ook kunnen treinen drukker zijn dan reizigers gewend zijn", meldt NS.

57 minuten geleden
Rotterdammer opgepakt na terugvinden van vermist meisje in woning

ROTTERDAM (ANP) - De politie in Rotterdam heeft de bewoner aangehouden van de woning in Rotterdam-Zuid waar eerder op zondagochtend de vermiste Wendy (10) is gevonden. De man is aangehouden op verdenking van het onttrekken aan het bevoegd gezag. "Een volwassene mag niet zonder toestemming van de ouders een kind in huis nemen. We gaan er vooralsnog van uit dat er geen aanwijzingen zijn voor andere misdrijven", meldt de politie.

2 uur geleden
Zoektocht naar 8-jarige uit Steenwijk gaat door, duikers ingezet

STEENWIJK (ANP) - De zoektocht naar een vermiste 8-jarige jongen uit Steenwijk gaat zondag in volle gang door. Vanwege de vrieskou maakt de politie zich ernstig zorgen. Het Landelijk Team Onderwaterzoekingen is ondertussen ook ingeschakeld, laat de politie weten.

2 uur geleden
Marathon op natuurijs onwaarschijnlijk, clubs kiezen voor leden

DEN HAAG (ANP) - Natuurijsbanen in Nederland kiezen voor hun leden nu er waarschijnlijk één dag geschaatst kan worden. Maandag gaat het dooien, waardoor een marathon voor wedstrijdrijders organiseren voor veel ijsclubs geen prioriteit heeft. Dat laten verschillende verenigingen en de KNSB weten.

3 uur geleden
KNMI geeft code oranje voor komende nacht om ijzel

DE BILT (ANP) - Het KNMI verwacht komende nacht gladheid door ijzel, met uitzondering van het zuidwesten van het land. Het KNMI geeft daarom code oranje af, die begint in Noord-Holland vanaf 23.00 uur.

3 uur geleden