Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Berisping voor zorgverlener om kinderporno

Berisping voor zorgverlener om kinderporno

DEN HAAG (ANP) - Het Regionaal Tuchtcollege voor de Gezondheidszorg Den Haag heeft een klinisch psycholoog/psychotherapeut berispt om het downloaden, bekijken en in bezit hebben van kinderporno. De Inspectie voor de Gezondheidszorg en Jeugd had een klacht ingediend tegen de hulpverlener.

Deze maakte zich er gedurende twee jaar meerdere keren schuldig aan. De beklaagde bestreed dit niet, en stelde dat hij zich onder professionele behandeling heeft laten stellen en inmiddels een reclasseringscontact goed heeft afgesloten. Ook beloofde hij nooit minderjarigen te zullen behandelen.

"Met zijn gedragingen heeft beklaagde het in hem als zorgverlener gestelde vertrouwen van de samenleving geschaad", zegt het tuchtcollege echter. Ook hield hij met zijn handelen het systeem achter kinderporno in stand.

Geen pedofiele aard

De gezondheidsinspectie vindt dat de psycholoog/psychotherapeut de bevoegdheid om minderjarigen te behandelen moet worden ontnomen, maar dat vindt het tuchtcollege in dit geval te streng. "De inspectie heeft tijdens de zitting verduidelijkt dat zij geen risico ziet dat beklaagde minderjarige cliënten zou betasten of misbruiken."

Een berisping is wel genoeg, aldus het gezelschap. Beklaagde heeft gedragingen immers volledig erkend, heeft zich aan de afspraken met de reclassering gehouden en zich laten behandelen, stelt het. De zorgverlener heeft ook "geen pedofiele aard" en is inmiddels ook al zo’n 2,5 jaar niet meer werkzaam als klinisch psycholoog/psychotherapeut.

Meer uit Binnenland

Protesten in veel steden, ook tegengeluiden

DEN HAAG (ANP) - In enkele steden wordt zaterdagmiddag onder de noemer Nationaal Protest geprotesteerd tegen onder meer asielopvang en bezuinigingen op de zorg. De organisatie zei vooraf uit te gaan van een vreedzame en massale demonstratie. De actie was aangekondigd in negen steden. Hier en daar zijn ook mensen de straat opgegaan om een tegengeluid te laten horen.

2 uur geleden
Tientallen jongeren vallen politie aan op kermis Purmerend

PURMEREND (ANP) - De politie is vrijdagavond op een kermis in Purmerend aangevallen door tientallen jongeren. Dat gebeurde nadat agenten een grote vechtpartij tussen meerdere jonge mensen hadden gestopt. Een deel van de groep keerde zich tegen de politie en bekogelde die met vuurwerk en stenen.

2 uur geleden
Presentator Bas Westerweel (62) onverwachts overleden

ENSCHEDE (ANP) - Radio- en televisiepresentator Bas Westerweel is onverwacht overleden op 62-jarige leeftijd. Dat bevestigt zijn familie aan het ANP na berichtgeving van RTL Boulevard. Westerweel overleed in de nacht van donderdag op vrijdag in zijn slaap.

3 uur geleden
Flinke rijen voor nieuw horloge, winkels rest van de dag dicht

DEN HAAG (ANP) - De politie en de beveiliging van de Westfield Mall of the Netherlands in Leidschendam hebben zaterdagochtend een paar honderd mensen uit het winkelcentrum weggestuurd. Voor de Swatchwinkel stond een lange rij omdat daar zaterdag een nieuw horloge in de verkoop zou gaan.

5 uur geleden
Vrouw in huis Helmond dood aangetroffen, man aangehouden

HELMOND (ANP) - In Helmond is in de nacht van vrijdag op zaterdag een overleden vrouw van 45 jaar gevonden in haar huis, meldt de politie. Een 33-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats is in dezelfde woning aangehouden. De politie gaat uit van een misdrijf.

6 uur geleden
Universiteit Leiden geeft eeuwenoude platen terug aan India

DEN HAAG (ANP) - De Universiteit Leiden geeft twee eeuwenoude ringen met beschreven koperen platen terug aan India. De Indiase premier Narendra Modi krijgt de 'Chola-platen' deze zaterdag ook te zien bij zijn bezoek aan Den Haag, meldt de universiteit.

6 uur geleden
Storing bij CBS na brand in datacenter Almere verholpen

DEN HAAG (ANP) - De storing bij het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) na de brand in een datacenter is verholpen, staat op de site. Sinds die brand, vorige week donderdag, kampte het CBS met problemen. Ook andere bedrijven die gebruikmaken van het datacenter in Almere merkten de gevolgen van de brand.

7 uur geleden