Berisping voor zorgverlener om kinderporno
DEN HAAG (ANP) - Het Regionaal Tuchtcollege voor de Gezondheidszorg Den Haag heeft een klinisch psycholoog/psychotherapeut berispt om het downloaden, bekijken en in bezit hebben van kinderporno. De Inspectie voor de Gezondheidszorg en Jeugd had een klacht ingediend tegen de hulpverlener.
Deze maakte zich er gedurende twee jaar meerdere keren schuldig aan. De beklaagde bestreed dit niet, en stelde dat hij zich onder professionele behandeling heeft laten stellen en inmiddels een reclasseringscontact goed heeft afgesloten. Ook beloofde hij nooit minderjarigen te zullen behandelen.
"Met zijn gedragingen heeft beklaagde het in hem als zorgverlener gestelde vertrouwen van de samenleving geschaad", zegt het tuchtcollege echter. Ook hield hij met zijn handelen het systeem achter kinderporno in stand.
Geen pedofiele aard
De gezondheidsinspectie vindt dat de psycholoog/psychotherapeut de bevoegdheid om minderjarigen te behandelen moet worden ontnomen, maar dat vindt het tuchtcollege in dit geval te streng. "De inspectie heeft tijdens de zitting verduidelijkt dat zij geen risico ziet dat beklaagde minderjarige cliënten zou betasten of misbruiken."
Een berisping is wel genoeg, aldus het gezelschap. Beklaagde heeft gedragingen immers volledig erkend, heeft zich aan de afspraken met de reclassering gehouden en zich laten behandelen, stelt het. De zorgverlener heeft ook "geen pedofiele aard" en is inmiddels ook al zo’n 2,5 jaar niet meer werkzaam als klinisch psycholoog/psychotherapeut.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Marechaussee heeft vorige week dinsdag op Schiphol een medewerker van een vrachtafhandelingsbedrijf aangehouden die mogelijk gegevens uit bedrijfssystemen met criminelen heeft gedeeld. Dat heeft de marechaussee woensdag bekendgemaakt.
19 minuten geledenDEN HAAG/TALLINN (ANP) - Nederland en Duitsland sturen militairen naar Estland om daar een hoofdkwartier op te zetten dat er de NAVO-verdediging moet leiden. Enkele tientallen militairen van een Nederlands-Duitse eenheid worden daarvoor waarschijnlijk ingezet, zeggen ingewijden.
34 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - In een groot deel van Nederland geldt een verhoogd risico op natuurbranden, is te zien op een kaart van de brandweer. Woensdagochtend is in 17 van de 25 veiligheidsregio's fase 2 van kracht, het hoogste niveau.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Drugs die worden verkocht als 3-MMC, bevatten in werkelijkheid vrijwel nooit echt die stof. Van de samples die vorig jaar zijn getest via het Drugs Informatie en Monitoring Systeem (DIMS) bleek slechts 3 procent 3-MMC te bevatten, laat het Trimbos-instituut weten.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Buitengewoon opsporingsambtenaren (boa's) in de openbare ruimte krijgen uitgebreidere mogelijkheden bij strafbare feiten gepleegd door jongeren. Per 1 juni 2026 kunnen deze boa's minderjarigen een reprimande geven of naar Halt verwijzen, zo maakte de stichting Halt bekend. De uitbreiding moet bijdragen aan meer rechtsgelijkheid en een pedagogische omgang met jongeren.
4 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam is dinsdag kort na vertrek vanaf de Johan Adolf Pengel-luchthaven in Suriname niet rechtstreeks naar Schiphol gevlogen, maar eerst uitgeweken naar Frans-Guyana om bij te tanken. Dat schrijft de Surinaamse nieuwssite Waterkant.
6 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Opnieuw brengen meer dan honderd asielzoekers de nacht door in congrescentrum Hanzeplaza in de stad Groningen. In de opvang bij het aanmeldcentrum in Ter Apel is geen plek voor ze. Het Rode Kruis weet het exacte aantal mensen nog niet, omdat het vervoer in de nacht van dinsdag op woensdag nog gaande is.
8 uur geleden