Berichtendienst WhatsApp getroffen door storing
DEN HAAG (ANP) - Berichtendienst WhatsApp is woensdagavond getroffen door een storing. Gebruikers kunnen geen berichten verzenden of ontvangen. Op de website Allestoringen is te zien dat het aantal klachten rond 20.05 uur begon op te lopen tot uiteindelijk zo'n 150.000 meldingen. Zo'n drie kwartier later leek de berichtendienst het in sommige gevallen weer te doen. De oorzaak van de storing is vooralsnog niet bekend.
WhatsApp werkt in meerdere landen niet. Bij storingsmeldsite Downdetector kwamen in korte tijd meer dan 17.000 meldingen binnen. De meldingen komen binnen uit onder meer India, het Verenigd Koninkrijk en Brazilië.
Volgens Allestoringen waren er woensdagavond ook technische problemen bij Facebook en Instagram, die ook in handen zijn van het Amerikaanse bedrijf Meta. Die diensten lijken weer te werken. Meta heeft nog niet gereageerd.
Vorige maand kampte Facebook, Messenger en Instagram ook al met een wereldwijde storing. Die werd volgens moederbedrijf Meta veroorzaakt door een "technisch probleem".
Meer uit Financieel
NIJMEGEN (ANP) - Nexperia heeft donderdag een open brief gepubliceerd waarin de chipmaker de Chinese tak oproept de toeleveringsketen te herstellen. Het Nijmeegse bedrijf zegt contact te hebben geprobeerd te leggen via telefoon, e-mails en voorstellen voor vergaderingen om de problemen op te lossen, maar dat "betekenisvolle" reacties uitbleven.
4 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk heeft sancties tegen de buitenlandse onderdelen van de Russische olieproducent Lukoil uitgesteld. De sancties werden vorige maand aangekondigd en moesten kort voor middernacht ingaan, maar zijn nu uitgesteld tot 26 februari volgend jaar.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondernemersorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland maken zich zorgen over mkb'ers die een aansluiting op het elektriciteitsnet willen om bijvoorbeeld te verduurzamen. VNO-NCW en MKB-Nederland vrezen dat duizenden bedrijven vanaf volgend jaar op veel langere wachtlijsten voor het volle stroomnet komen.
5 uur geledenHEERLEN (ANP) - ABP, het grootste pensioenfonds van Nederland, verhoogt de pensioenen vanaf 1 januari met 2,8 procent. De verhoging geldt voor alle gepensioneerden en iedereen die bij het fonds pensioen opbouwt of heeft opgebouwd.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De meeste aandelenbeurzen in Europa lieten donderdag weinig beweging zien. Beleggers leken het rustiger aan te doen, na de flinke koerswinsten woensdag. Op de Europese beurzen moesten beleggers het donderdag zonder richting van Wall Street doen.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Huishoudens gaan volgend jaar iets hogere tarieven betalen voor elektriciteit en gas. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft donderdag de tarieven voor netbeheerkosten voor 2026 vastgesteld. Volgens brancheorganisatie Netbeheer Nederland blijkt daaruit dat huishoudens en bedrijven met een aansluiting op het regionale elektriciteits- en gasnet een gemiddeld ruim 3 procent hogere rekening krijgen.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) schort aangekondigde boetes voor het gebruik van het woord 'gehakt' bij vegetarische producten op. De autoriteit wil afwachten wat er in de Europese Unie wordt afgesproken over de benaming van vegetarische producten, laat een woordvoerder weten.
12 uur geleden