Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Berichten over beschietingen Libanese plaatsen door Israël

Berichten over beschietingen Libanese plaatsen door Israël

BEIROET (ANP/RTR) - Zeker drie plaatsen in Libanon zijn donderdag onder vuur genomen door de Israëlische krijgsmacht, melden Libanese veiligheidsbronnen en staatsmedia. Een dag eerder was een bestand ingegaan dat offensieve militaire operaties verbiedt.

Markaba, Wazzani en Kfarchouba zouden beschoten zijn door een of meer tanks. De plaatsen liggen in het zuiden van het land, bij de grens met Israël. In Markaba raakten zeker twee personen gewond, zegt een bron.

In het bestand is afgesproken dat Israëlische troepen in zestig dagen tijd geleidelijk worden teruggetrokken uit het buurland. Hezbollah moet ondertussen wegtrekken bij de grens.

Verdachte personen

De Israëlische krijgsmacht heeft gevluchte inwoners van grensdorpen opgeroepen voor hun eigen veiligheid nog niet terug te keren. De drie getroffen plaatsen bevinden zich in het gebied waar die waarschuwing voor geldt.

Israël bevestigde dat het een aanval heeft uitgevoerd in het zuiden van Libanon. In Markaba zou een waarschuwingsschot zijn gelost in de richting van een voertuig, bericht nieuwssite Times of Israel. Dat zou niet bedoeld zijn geweest om de inzittenden te doden.

De krijgsmacht stelde dat is opgetreden toen verdachte personen arriveerden op meerdere locaties in het zuiden van Libanon. Hun komst zou neerkomen op een schending van het bestand.

Meer uit Buitenland

BBC gaat komende jaren honderden miljoenen bezuinigen

LONDEN (ANP) - De Britse publieke omroep gaat de komende jaren flink bezuinigen. De BBC maakte donderdag bekend de kosten over de komende drie jaar met ongeveer 10 procent te verlagen.

1 uur geleden
Oppositieleider Hongarije spreekt van lastercampagne door Orbán

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse oppositieleider Péter Magyar zegt onderdeel te zijn geworden van een lastercampagne in aanloop naar de verkiezingen in april. In een video op sociale media zegt hij dat personen met regeringsbanden voorbereidingen treffen om een sekstape van hem online te zetten. Magyar geldt als de belangrijkste tegenstander van Viktor Orbán en loopt in de meeste peilingen voorop.

1 uur geleden
Noorse oud-premier aangeklaagd wegens grootschalige corruptie

OSLO (ANP) - De Noorse oud-premier Thorbjørn Jagland is aangeklaagd voor "grootschalige corruptie" wegens zijn banden met de Amerikaanse investeerder Jeffrey Epstein. Dat melden onder meer de Noorse publieke omroep en de BBC. Eerder op de dag werden al huiszoekingen verricht in een woning en vakantiewoningen van de oud-premier.

1 uur geleden
Nationalisten winnen verkiezingen Bangladesh na vertrek premier

DHAKA (ANP/RTR/AFP) - De Bangladesh Nationalist Party (BNP) heeft de verkiezingen gewonnen. De partij is bij het tellen van de stemmen niet meer in te halen. Het waren de eerste verkiezingen in Bangladesh sinds premier Sheikh Hasina in 2024 vluchtte na grootschalige protesten in het land.

1 uur geleden
VS trekken belangrijke standaard voor broeikasgassen in

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De regering-Trump heeft bepalend klimaatbeleid teruggedraaid dat onder meer juridische grond gaf aan welke broeikasgassen een gevaar vormen voor mensen en hun leefomgeving. Onder andere methaan en koolstofdioxide werden daarin benoemd als schadelijk voor mensen. Tegelijkertijd wordt wetgeving rond de uitstootregulering van wegvoertuigen ingetrokken.

2 uur geleden
Nog eens 35 miljard dollar extra steun voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Op de bijeenkomst van de Defensiecontactgroep voor Oekraïne (UDCG) is donderdag 35 miljard dollar (bijna 30 miljard euro) aan nieuwe militaire hulp voor Oekraïne toegezegd. Dat maakte de Britse minister van Defensie John Healey na afloop bekend. De UDCG is bedoeld om hulp voor Oekraïne in te zamelen en onderling af te stemmen.

3 uur geleden
Reuters: Trump kondigt volgende week wederopbouwplan Gaza aan

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is van plan om volgende week een miljardenplan aan te kondigen voor de wederopbouw van de Gazastrook, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Dat zou Trump gaan doen tijdens de eerste formele vergadering van zijn nieuw opgerichte Vredesraad.

3 uur geleden