Berichten over beschietingen Libanese plaatsen door Israël
BEIROET (ANP/RTR) - Zeker drie plaatsen in Libanon zijn donderdag onder vuur genomen door de Israëlische krijgsmacht, melden Libanese veiligheidsbronnen en staatsmedia. Een dag eerder was een bestand ingegaan dat offensieve militaire operaties verbiedt.
Markaba, Wazzani en Kfarchouba zouden beschoten zijn door een of meer tanks. De plaatsen liggen in het zuiden van het land, bij de grens met Israël. In Markaba raakten zeker twee personen gewond, zegt een bron.
In het bestand is afgesproken dat Israëlische troepen in zestig dagen tijd geleidelijk worden teruggetrokken uit het buurland. Hezbollah moet ondertussen wegtrekken bij de grens.
Verdachte personen
De Israëlische krijgsmacht heeft gevluchte inwoners van grensdorpen opgeroepen voor hun eigen veiligheid nog niet terug te keren. De drie getroffen plaatsen bevinden zich in het gebied waar die waarschuwing voor geldt.
Israël bevestigde dat het een aanval heeft uitgevoerd in het zuiden van Libanon. In Markaba zou een waarschuwingsschot zijn gelost in de richting van een voertuig, bericht nieuwssite Times of Israel. Dat zou niet bedoeld zijn geweest om de inzittenden te doden.
De krijgsmacht stelde dat is opgetreden toen verdachte personen arriveerden op meerdere locaties in het zuiden van Libanon. Hun komst zou neerkomen op een schending van het bestand.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - De regio Parijs is zaterdagavond gestopt met het openbaar vervoer per bus. De menigtes, onder wie relschoppers, maken het voor personeel en reizigers onmogelijk veilig te rijden. De Parijse voetbalclub Paris-Saint-Germain (PSG) heeft in Boedapest na strafschoppen de Champions League gewonnen en in heel de Parijse regio zijn feestvierders de straat op gegaan.
19 minuten geledenBOSTON (ANP) - In het oosten van de Amerikaanse staat Massachusetts is een enorme knal gehoord en hebben mensen de politie om opheldering gevraagd. Politiebureaus in de regio melden dat ze overstelpt zijn met telefoontjes maar geen antwoord weten.
1 uur geledenBOULOGNE-BILLANCOURT (ANP/AFP) - Rondom de finale van de Champions League tussen Paris-Saint-Germain (PSG) en Arsenal is het op meerdere plaatsen in Parijs tot schermutselingen gekomen tussen voetbalsupporters en oproerpolitie. Vooral rond het stadion van de Parijse club PSG in het Parc des Princes in Boulogne-Billancourt werd het onrustig en hebben agenten een tiental aanhoudingen verricht. Supporters die het stadion binnen wilden, hebben er enige tijd barricades opgericht, onder meer met opgestapelde fietsen. In het stadion was de wedstrijd op een scherm te zien voor de 48.000 mensen met toegangskaartjes.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - President Donald Trump is klaar met alle ophef rond de concertreeks ter ere van het 250-jarig bestaan van de VS. In een bericht op Truth Social laat hij weten in plaats van dat evenement mogelijk woensdag op The National Mall in Washington een "Amerika is terug-bijeenkomst" te willen houden.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De Libanese premier Nawaf Salam heeft "de gevaarlijke en ongekende escalatie" door Israël veroordeeld in een televisietoespraak. Het "beleid van de verschroeide aarde" gaat Israël geen veiligheid brengen, aldus de premier.
5 uur geledenEBBA (ANP) - Bij een "gerichte" Israëlische droneaanval zijn twee Libanese militairen ernstig gewond geraakt, meldt het Libanese leger. De drone zou een auto hebben geraakt op een openbare weg bij de plaats Ebba in het zuiden van Libanon. De militairen zijn overgebracht naar een ziekenhuis.
7 uur geledenBUNIA (ANP/RTR) - De topman van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, is aangekomen in de Congolese regio Ituri, het epicentrum van de huidige ebola-uitbraak. Hij zegt te zijn gekomen om met lokale bewoners te overleggen over de aanpak. "De gemeenschappen begrijpen het probleem beter en kennen ook de oplossing", aldus Tedros.
9 uur geleden