Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Berichten over beschietingen Libanese plaatsen door Israël

Berichten over beschietingen Libanese plaatsen door Israël

BEIROET (ANP/RTR) - Zeker drie plaatsen in Libanon zijn donderdag onder vuur genomen door de Israëlische krijgsmacht, melden Libanese veiligheidsbronnen en staatsmedia. Een dag eerder was een bestand ingegaan dat offensieve militaire operaties verbiedt.

Markaba, Wazzani en Kfarchouba zouden beschoten zijn door een of meer tanks. De plaatsen liggen in het zuiden van het land, bij de grens met Israël. In Markaba raakten zeker twee personen gewond, zegt een bron.

In het bestand is afgesproken dat Israëlische troepen in zestig dagen tijd geleidelijk worden teruggetrokken uit het buurland. Hezbollah moet ondertussen wegtrekken bij de grens.

Verdachte personen

De Israëlische krijgsmacht heeft gevluchte inwoners van grensdorpen opgeroepen voor hun eigen veiligheid nog niet terug te keren. De drie getroffen plaatsen bevinden zich in het gebied waar die waarschuwing voor geldt.

Israël bevestigde dat het een aanval heeft uitgevoerd in het zuiden van Libanon. In Markaba zou een waarschuwingsschot zijn gelost in de richting van een voertuig, bericht nieuwssite Times of Israel. Dat zou niet bedoeld zijn geweest om de inzittenden te doden.

De krijgsmacht stelde dat is opgetreden toen verdachte personen arriveerden op meerdere locaties in het zuiden van Libanon. Hun komst zou neerkomen op een schending van het bestand.

Meer uit Buitenland

Zelensky en Macron spreken Witkoff en Europese leiders

PARIJS (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft tijdens zijn bezoek aan zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron ook gesproken met andere Europese leiders en de Amerikaanse gezant Steve Witkoff. De gesprekken volgen op nieuw topoverleg tussen Kyiv en Washington over vrede in Oekraïne.

30 minuten geleden
Meer dan vijftig agenten gewond bij anti-AfD-protest Gießen

WIESBADEN (ANP) - Bij de grootschalige demonstratie tegen de oprichting van een nieuwe jongerentak van de AfD afgelopen zaterdag in het Duitse Gießen, zijn meer dan vijftig politieagenten gewond geraakt. Dat zegt de Hessense deelstaatminister Roman Poseck maandag tijdens een persconferentie over de onlusten.

1 uur geleden
Herzog: denk alleen aan belang Israël bij gratieverzoek Netanyahu

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog denkt alleen aan de belangen van Israël wanneer hij het gratieverzoek van premier Benjamin Netanyahu in overweging neemt. Dat zei de president maandag in een verklaring.

1 uur geleden
Rusland boos om NAVO-mijmering over 'preventieve' cyberaanvallen

MOSKOU (ANP) - Dat de NAVO nadenkt over preventieve cyberaanvallen en ander proactiever optreden tegen bijvoorbeeld Russische hackers is "extreem onverantwoordelijk", vindt Rusland. Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken hekelt uitlatingen daarover van de voorzitter van de legerchefs van de NAVO-landen.

2 uur geleden
Negentien EU-landen hebben plan voor extra defensie-investeringen

BRUSSEL (ANP) - De negentien EU-landen die een lening krijgen van de Europese Commissie voor extra investeringen in defensie, hebben allemaal hun nationale plannen ingediend. Dat heeft Eurocommissaris Andrius Kubilius (Defensie) maandag bekendgemaakt op X.

2 uur geleden
Dodental noodweer Azië passeert de duizend

COLOMBO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het dodental als gevolg van natuurgeweld in delen van Azië is opgelopen tot meer dan duizend. Sri Lanka kampte de afgelopen dagen met de overtrekkende cycloon Ditwah. Verderop, in Indonesië, Thailand en Maleisië, leidde een moesson tot flinke overstromingen.

4 uur geleden
Poetin ontvangt dinsdag Amerikaanse gezant Witkoff

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin ontvangt dinsdagmiddag de Amerikaanse topfunctionaris Steve Witkoff. Het Kremlin heeft bevestigd dat de twee elkaar zullen ontmoeten in Moskou.

5 uur geleden