Berichten over beschietingen Libanese plaatsen door Israël
BEIROET (ANP/RTR) - Zeker drie plaatsen in Libanon zijn donderdag onder vuur genomen door de Israëlische krijgsmacht, melden Libanese veiligheidsbronnen en staatsmedia. Een dag eerder was een bestand ingegaan dat offensieve militaire operaties verbiedt.
Markaba, Wazzani en Kfarchouba zouden beschoten zijn door een of meer tanks. De plaatsen liggen in het zuiden van het land, bij de grens met Israël. In Markaba raakten zeker twee personen gewond, zegt een bron.
In het bestand is afgesproken dat Israëlische troepen in zestig dagen tijd geleidelijk worden teruggetrokken uit het buurland. Hezbollah moet ondertussen wegtrekken bij de grens.
Verdachte personen
De Israëlische krijgsmacht heeft gevluchte inwoners van grensdorpen opgeroepen voor hun eigen veiligheid nog niet terug te keren. De drie getroffen plaatsen bevinden zich in het gebied waar die waarschuwing voor geldt.
Israël bevestigde dat het een aanval heeft uitgevoerd in het zuiden van Libanon. In Markaba zou een waarschuwingsschot zijn gelost in de richting van een voertuig, bericht nieuwssite Times of Israel. Dat zou niet bedoeld zijn geweest om de inzittenden te doden.
De krijgsmacht stelde dat is opgetreden toen verdachte personen arriveerden op meerdere locaties in het zuiden van Libanon. Hun komst zou neerkomen op een schending van het bestand.
Meer uit Buitenland
RAMALLAH (ANP/RTR/AFP) - In de Palestijnse gebieden zijn de stembureaus gesloten na lokale verkiezingen. Het was de eerste keer in twee decennia dat ook kon worden gestemd in een deel van de Gazastrook, een kustgebied dat sinds 2007 wordt bestuurd door Hamas.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft opdracht gegeven tot "krachtige aanvallen op doelen van Hezbollah in Libanon". Dat staat in een korte officiële verklaring. Er geldt sinds midden april een bestand tussen Libanon en Israël, maar daarmee kwam geen einde aan de strijd tussen Israël en de pro-Iraanse Hezbollahbeweging.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij de reis van de onderhandelaars Steve Witkoff en Jared Kushner naar Pakistan heeft geannuleerd. Dat heeft hij aan de Witte Huis-correspondent van Fox News gemeld. Volgens Trump heeft de achttien uur durende reis geen zin om te praten over Iran "nu de VS alle kaarten in handen hebben" in de Amerikaans-Iraanse oorlog.
10 uur geledenBOEKAREST (ANP/RTR/AFP) - Roemenië heeft boos gereageerd op een schending van het luchtruim door drones tijdens Russische aanvallen op Oekraïne. De autoriteiten in het EU-land zeggen dat een toestel met mogelijk explosieve lading is neergekomen in bewoond gebied. Ze hebben de Russische ambassadeur ontboden om te protesteren.
11 uur geledenBAMAKO (ANP/AFP/RTR/DPA) - Strijders hebben in Mali op verschillende plekken aanvallen uitgevoerd. Volgens het leger hebben "terroristische groeperingen" onder meer militaire barakken aangevallen. Er zijn schoten gemeld in de hoofdstad Bamako, maar ook in onder meer de steden Gao en Kidal. Aan het begin van de middag zei het leger de situatie onder controle te hebben, al gingen de gevechten door.
13 uur geledenBAKOE (ANP/RTR) - Oekraïne is klaar voor vredesbesprekingen met Rusland in Azerbeidzjan "als Moskou er ook klaar voor is". Dat heeft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky gezegd in Azerbeidzjan, waar hij op bezoek is en onder meer een ontmoeting heeft met de president daar, Ilham Aliyev.
15 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering is op zoek naar een manier om zich uit de oorlog te redden, zegt het ministerie van Defensie van Iran. Op dit moment is een Iraanse minister in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad voor gesprekken. Deze zaterdag worden daar ook gezanten van de VS verwacht, al is nog onduidelijk of die met Iran zullen spreken.
17 uur geleden