Berhalter wil ondanks ophef bondscoach Amerika blijven
CHICAGO (ANP) - Gregg Berhalter hoopt dat het onderzoek naar huiselijk geweld tegen hem geen gevolgen heeft voor zijn positie. Hij wil graag aanblijven als bondscoach van het Amerikaanse voetbalelftal, zei hij donderdag.
De bond doet onderzoek naar een incident van 31 jaar geleden. Berhalter heeft destijds zijn toenmalige vriendin en huidige vrouw Rosalind een schop gegeven. Het was de moeder van middenvelder Gio Reyna die het voorval uit 1991 oprakelde uit frustratie over het feit dat Berhalter haar zoon had bekritiseerd om zijn houding op het WK in Qatar.
De Amerikanen speelden een opvallend goed WK, waarin ze reikten tot de achtste finales. Daarin verloor de ploeg van Berhalter, voormalig speler van PEC Zwolle, van Nederland.
Volgende stap
"Toen ik in 2018 aantrad, was het de bedoeling dat de wereld anders tegen het Amerikaanse voetbal zou gaan aankijken. Als je nu rondvraagt, denk ik dat we daarin zijn geslaagd", zei Berhalter in een interview met de Harvard Business Review. "Maar het gaat er nu om dat we de volgende stap gaan zetten en die volgende stap is iets doen wat geen enkel Amerikaans team ooit heeft gepresteerd, namelijk de halve finales bereiken. Het is een grote uitdaging en daarin wil ik graag mijn rol voortzetten."
Het contract van Berhalter is formeel op 31 december afgelopen. De coach is er in ieder geval niet bij wanneer Team USA later deze maand een eerste trainingskamp belegt sinds het WK in Qatar. Assistent-coach Anthony Hudson neemt zijn taken waar.
Meer uit Voetbal
NAPELS (ANP/RTR) - Napoli kan weer beschikken over middenvelder Scott McTominay. De 29-jarige Schotse international onderging vorige maand een ingreep om een hartritmestoornis te verhelpen.
6 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/RTR) - Cristiano Ronaldo heeft Lionel Messi geprezen, nadat de Argentijnse sterspeler dinsdagnacht zijn laatste interland had gespeeld. De Portugees was vol lof onder een bericht van zijn voormalige rivaal op Instagram.
7 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - De Zwitserse oud-voetballer Ramon Vega heeft aangekondigd dat hij zich kandidaat wil stellen bij de voorzittersverkiezing van de FIFA volgend jaar. De voormalige verdediger van onder meer Tottenham Hotspur is de eerste die publiekelijk heeft aangegeven dat hij het wil opnemen tegen zittend voorzitter Gianni Infantino.
10 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Ajacied Kasper Dolberg is dinsdag in Kopenhagen succesvol geopereerd aan zijn rechterknie. Dat meldde de Amsterdamse club woensdag op de eigen website. Ajax deed geen uitspraken over de duur van het herstel van de Deense aanvaller.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Trainer Tonda Eckert van Southampton heeft van de Engelse voetbalbond FA een voorwaardelijke schorsing van zes weken gekregen voor zijn rol in drie gevallen van spionage door de club tijdens het afgelopen seizoen. Ook kreeg hij een boete van 28.000 pond (33.000 euro). Dat maakte de FA bekend.
12 uur geledenLISSABON (ANP) - De Portugese bondscoach Jorge Jesus is woensdag niet ingegaan op vragen over het conflict tussen hemzelf en Cristiano Ronaldo. Dat schrijven Portugese media, waaronder de Diario de Noticias. "Ik heb zijn bericht gelezen en nu ga ik doen wat ik elke dag doe", zei Jesus bij het verlaten van zijn huis tegen verslaggevers. "Ik ga naar de bond om te werken, om na te denken over het elftal."
15 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - De Spaanse voetballer Pedro heeft zijn afscheid aangekondigd na een profcarrière van meer dan twintig jaar. De 39-jarige Pedro maakte deel uit van de Spaanse ploeg die in 2010 in Zuid-Afrika wereldkampioen werd door Oranje in de finale te verslaan. Hij veroverde ook de Europese titel met Spanje in 2012.
15 uur geleden