Bergwijn wil weg bij Spurs, maar Ajax is niet de enige gegadigde
ZEIST (ANP) - Steven Bergwijn wil Tottenham Hotspur snel verlaten, maar weet niet of Ajax zijn nieuwe club wordt. "Er zijn meer gegadigden", zei de aanvaller vlak voor een training van het Nederlands elftal in de aanloop naar het uitduel van woensdag met Wales in de Nations League.
Bergwijn heeft niet het idee dat er nog een hoofdrol bij Tottenham Hotspur voor hem in het verschiet ligt. Hij moet daar concurreren met onder anderen Harry Kane en Son Heung-min, respectievelijk de spits van de Engelse nationale ploeg en de gedeeld topscorer van afgelopen seizoen in de Premier League. "Ik kan ook niet bij Oranje blijven komen zonder dat ik bij mijn club speel", zegt Bergwijn met het oog op het WK in Qatar.
Toch is Bergwijn ook met weinig speeltijd bij de Spurs belangrijk voor Oranje. Vrijdagavond tegen België maakte hij alweer zijn vijfde doelpunt in de laatste vier interlands. Louis van Gaal was na de winst op de 'Rode Duivels' (1-4) lyrisch over de 24-jarige Amsterdammer. "Depay en Bergwijn kunnen net zo belangrijk worden als Robin van Persie en Arjen Robben op het WK van 2014", jubelde de bondscoach.
Schreuder
Bergwijn heeft al gesproken met Alfred Schreuder, de nieuwe trainer van Ajax. Al wil hij dat zelf niet bevestigen. Hij houdt het bij een veelzeggende glimlach als hem naar de inhoud van dat gesprek wordt gevraagd. De kampioen van Nederland wilde Bergwijn in de winterstop van het afgelopen seizoen al naar Amsterdam halen. Financieel directeur Susan Lenderink en de raad van commissarissen van Ajax vonden een transfersom van 30 miljoen euro toen niet verantwoord.
Ajax heeft zich vorige maand opnieuw bij Bergwijn en Tottenham Hotspur gemeld, maar dat heeft nog niet geleid tot een transfer. De transferwaarde van Bergwijn wordt nu geschat op ruim 20 miljoen euro. Door zijn goede optreden tegen België is hij waarschijnlijk weer iets duurder geworden. Ajax is ook niet de enige club met interesse in de aanvaller die als jeugdspeler van de club uit de hoofdstad naar PSV vertrok.
Bergwijn hoopt dat hij nog voor zijn vakantie weet waar hij komend seizoen speelt. "Ik wil nu weg bij de Spurs, dat is duidelijk. In de winter mocht ik niet weg en toen heb ik geen problemen gemaakt. De laatste maanden werd er echter nauwelijks naar mij omgekeken daar. Of het belangrijk is dat mijn nieuwe club in de Champions League speelt? Dat is niet eens topprioriteit. Al zou het lekker zijn. Ik wil weer iedere week op het veld staan. Dat is het belangrijkste."
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman maakt zich zorgen over de fysieke gesteldheid van Memphis Depay. De spits mist door een dijbeenblessure de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. Hij begon ook niet fit aan het laatste WK in Qatar en het EK in Duitsland.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een 30-jarige Amsterdammer en een 17-jarige jongen uit Veldhoven aangehouden vanwege betrokkenheid bij het vuurwerkincident tijdens het Eredivisieduel tussen Ajax en FC Groningen. Zij worden verdacht van dwang, openlijke geweldpleging en huisvredebreuk, meldt de politie donderdag.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De competitiewedstrijd tussen RC Lens en Paris Saint-Germain is uitgesteld van 11 april naar 13 mei. De Franse voetbalbond voldoet daarmee aan het verzoek van Paris Saint-Germain, dat op 8 en 14 april in de kwartfinale van de Champions League tegen Liverpool voetbalt en zich nu optimaal kan voorbereiden op die duels.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De voorzitter van de Senegalese voetbalbond heeft donderdag gezworen een "kruistocht" te beginnen tegen een besluit van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) om het land de Afrika Cup af te nemen. Zijn juridische team waarschuwde dat de zaak grote gevolgen kan hebben.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-speler Rayane Bounida is voor het eerst opgeroepen voor het Marokkaanse voetbalelftal. De 20-jarige buitenspeler maakt deel uit van de selectie voor de komende oefenwedstrijden tegen Ecuador en Paraguay.
7 uur geledenMADRID (ANP) - De voetbalsters van Barcelona hebben een grote stap gezet richting de halve finales van de Champions League. De finalist van vorig seizoen won het eerste kwartfinaleduel met Real Madrid met 6-2 in de Spaanse hoofdstad. Oranje-international Esmee Brugts maakte de 2-0 voor de Catalaanse ploeg.
19 uur geledenBERGAMO (ANP/AFP) - Bondscoach Gennaro Gattuso van Italië ziet de interland tegen Noord-Ierland in de halve finale van de Europese play-offs voor het WK voetbal als "absoluut de belangrijkste wedstrijd" uit zijn carrière. De winnaar van het duel speelt tegen Wales of Bosnië en Herzegovina om een ticket voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
22 uur geleden