Bergwijn wil weg bij Spurs, maar Ajax is niet de enige gegadigde
ZEIST (ANP) - Steven Bergwijn wil Tottenham Hotspur snel verlaten, maar weet niet of Ajax zijn nieuwe club wordt. "Er zijn meer gegadigden", zei de aanvaller vlak voor een training van het Nederlands elftal in de aanloop naar het uitduel van woensdag met Wales in de Nations League.
Bergwijn heeft niet het idee dat er nog een hoofdrol bij Tottenham Hotspur voor hem in het verschiet ligt. Hij moet daar concurreren met onder anderen Harry Kane en Son Heung-min, respectievelijk de spits van de Engelse nationale ploeg en de gedeeld topscorer van afgelopen seizoen in de Premier League. "Ik kan ook niet bij Oranje blijven komen zonder dat ik bij mijn club speel", zegt Bergwijn met het oog op het WK in Qatar.
Toch is Bergwijn ook met weinig speeltijd bij de Spurs belangrijk voor Oranje. Vrijdagavond tegen België maakte hij alweer zijn vijfde doelpunt in de laatste vier interlands. Louis van Gaal was na de winst op de 'Rode Duivels' (1-4) lyrisch over de 24-jarige Amsterdammer. "Depay en Bergwijn kunnen net zo belangrijk worden als Robin van Persie en Arjen Robben op het WK van 2014", jubelde de bondscoach.
Schreuder
Bergwijn heeft al gesproken met Alfred Schreuder, de nieuwe trainer van Ajax. Al wil hij dat zelf niet bevestigen. Hij houdt het bij een veelzeggende glimlach als hem naar de inhoud van dat gesprek wordt gevraagd. De kampioen van Nederland wilde Bergwijn in de winterstop van het afgelopen seizoen al naar Amsterdam halen. Financieel directeur Susan Lenderink en de raad van commissarissen van Ajax vonden een transfersom van 30 miljoen euro toen niet verantwoord.
Ajax heeft zich vorige maand opnieuw bij Bergwijn en Tottenham Hotspur gemeld, maar dat heeft nog niet geleid tot een transfer. De transferwaarde van Bergwijn wordt nu geschat op ruim 20 miljoen euro. Door zijn goede optreden tegen België is hij waarschijnlijk weer iets duurder geworden. Ajax is ook niet de enige club met interesse in de aanvaller die als jeugdspeler van de club uit de hoofdstad naar PSV vertrok.
Bergwijn hoopt dat hij nog voor zijn vakantie weet waar hij komend seizoen speelt. "Ik wil nu weg bij de Spurs, dat is duidelijk. In de winter mocht ik niet weg en toen heb ik geen problemen gemaakt. De laatste maanden werd er echter nauwelijks naar mij omgekeken daar. Of het belangrijk is dat mijn nieuwe club in de Champions League speelt? Dat is niet eens topprioriteit. Al zou het lekker zijn. Ik wil weer iedere week op het veld staan. Dat is het belangrijkste."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de allereerste FIFA Women's Champions Cup gewonnen en daarmee ongeveer 2 miljoen euro verdiend, de grootste geldprijs ooit in het vrouwenvoetbal. De winnaar van de Champions League versloeg in het Emirates Stadium van Londen de Braziliaanse club Corinthians met 3-2 na verlenging.
4 minuten geledenVOLENDAM (ANP) - FC Volendam en Go Ahead Eagles hebben met 1-1 gelijkgespeeld. Beide clubs schoten weinig op met het behaalde punt. Go Ahead blijft veertiende met 22 punten, Volendam vijftiende met 18 punten.
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zich zondag versterkt met twee spelers. De huidige nummer 3 van de Eredivisie maakte eerst de komst van de Noorse middenvelder Isak Hansen-Aarøen bekend en daarna die van de IJslandse middenvelder Willum Willumsson.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/Belga) - RSC Anderlecht heeft coach Besnik Hasi ontslagen. Dat gebeurde enkele uren nadat de club uit Brussel in Luik met 2-0 had verloren van Standard. Assistent-coach Edward Still wordt tijdelijk naar voren geschoven als vervanger, meldde de clubleiding.
2 uur geledenCREMONA (ANP) - Internazionale heeft ook de uitwedstrijd tegen Cremonese gewonnen. Lautaro Martínez en Piotr Zieliński scoorden voor rust voor de koploper (0-2).
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft punten verspeeld in de Premier League met een gelijkspel bij Tottenham Hotspur. De nummer 2 in de stand leidde na de eerste helft met 2-0, maar de Spurs knokten zich in de tweede helft naar 2-2. City kwam met het behaalde punt in Londen op 47 punten, 6 minder dan koploper Arsenal, dat zaterdag met 4-0 had gewonnen van Leeds United.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oleksandr Zintsjenko maakt het seizoen af bij Ajax. De 29-jarige linksback uit Oekraïne komt over van Arsenal en heeft zich tot juli aan de club uit Amsterdam verbonden.
4 uur geleden