Bergwijn wil weg bij PSV en ontbreekt tegen FC Twente
EINDHOVEN (ANP) - Steven Bergwijn doet zondag niet mee in de thuiswedstrijd van PSV tegen FC Twente. De aanvaller heeft aan trainer Ernest Faber gevraagd of hij buiten de selectie mocht blijven, omdat een buitenlands club concrete interesse voor hem heeft. Faber heeft aan dat verzoek voldaan.
"Het is zijn keuze", aldus Faber. "We hebben nu spelers nodig die 100 procent aandacht voor PSV hebben. Dat is wat we nodig hebben nu om succesvol te zijn. We zitten in een moeilijke fase. We kunnen voor een mooie tweede plek gaan, wat voorronde Champions League oplevert." De trainer zei niet om welke club het gaat. Volgens het Eindhovens Dagblad betreft het Tottenham Hotspur.
"Er was eerder deze week belangstelling voor hem. Hij belde me vanmorgen op en zei dat hij niet wilde spelen omdat hij zich wil richten op een eventuele transfer. Dat respecteren we maar. We moeten wel doorschakelen. Die transfer is nog niet rond trouwens, laat dat duidelijk zijn", legde Faber verder uit.
Blessure
De 22-jarige Bergwijn verlengde afgelopen zomer zijn contract bij PSV tot medio 2023. Onder meer Sevilla en Ajax hadden toen belangstelling voor hem. De geboren Amsterdammer, die in 2011 de jeugdopleiding van Ajax verruilde voor die van PSV, vierde drie landstitels met de Brabantse club.
Bergwijn liep in oktober een blessure op en ontbrak ruim een maand. PSV, dat die periode ook topscorer Donyell Malen miste, viel ver terug. Bergwijn maakte eind november zijn rentree, maar kon PSV ook niet op de weg terug helpen. De international maakte de laatste weken een wat geïrriteerde indruk en ergerde zich binnen de lijnen vaak zichtbaar aan de dingen die misgingen.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP/AFP) - Een groep Senegalese supporters die sinds de finale van de Afrika Cup in januari gevangen zat in Marokko, mag naar huis. De fans hebben "op humanitaire gronden" gratie gekregen van de Marokkaanse koning ter gelegenheid van het islamitische feest Eid al-Adha. Dat maakte het Marokkaanse koninklijk hof zondag bekend.
9 minuten geledenGIRONA (ANP) - Girona en Real Mallorca zijn op de slotdag gedegradeerd uit La Liga. Girona, waar Daley Blind en Donny van de Beek onder contract staan, had niet genoeg aan een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen directe concurrent Elche. Die ploeg handhaafde zich dankzij het behaalde punt ten koste van Real Mallorca.
11 uur geledenBERLIJN (ANP) - Harry Kane heeft Bayern München naar de eerste winst van het Duitse bekertoernooi sinds 2020 geleid. De Engelse spits zorgde voor alle drie de doelpunten in de 3-0-zege op VfB Stuttgart in het Berlijnse Olympiastadion.
12 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Oranje-international Stefan de Vrij heeft in het laatste competitieduel van Internazionale een blessure opgelopen. De 34-jarige verdediger greep in de tachtigste minuut van de uitwedstrijd tegen Bologna naar een bovenbeen en liet zich wisselen.
12 uur geledenANTALYA (ANP) - Het Iraanse voetbalelftal heeft zijn basiskamp tijdens het komende WK niet in de Verenigde Staten, maar in Mexico. Voor die verplaatsing heeft de nationale voetbalbond naar eigen zeggen toestemming gekregen van wereldvoetbalbond FIFA. De officiële reden is dat het Mexicaanse Tijuana dichter bij Los Angeles ligt, waar Iran het opneemt tegen Nieuw-Zeeland en België. De verplaatsing maakt de visumaanvragen ook makkelijker.
12 uur geledenOSLO (ANP) - Oranje-international Esmee Brugts heeft voor de tweede keer de Champions League gewonnen met de voetbalsters van FC Barcelona. De Catalaanse grootmacht was in de finale in Oslo met 4-0 te sterk voor de Franse topclub OL Lyonnes, waar Damaris Egurrola op de bank bleef. De Poolse Ewa Pajor, topscorer van het toernooi, maakte de eerste twee treffers. Salma Paralluelo scoorde in de slotfase nog twee keer.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Hull City heeft op Wembley de finale van de play-offs om promotie naar de Premier League gewonnen van Middlesbrough: 1-0. Dat levert de nummer 6 van de Championship enkele honderden miljoenen euro's op aan televisiegelden en andere commerciële inkomsten die horen bij het uitkomen op het hoogste Engelse niveau.
15 uur geleden