Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bergwijn wil weg bij PSV en ontbreekt tegen FC Twente

Bergwijn wil weg bij PSV en ontbreekt tegen FC Twente

EINDHOVEN (ANP) - Steven Bergwijn doet zondag niet mee in de thuiswedstrijd van PSV tegen FC Twente. De aanvaller heeft aan trainer Ernest Faber gevraagd of hij buiten de selectie mocht blijven, omdat een buitenlands club concrete interesse voor hem heeft. Faber heeft aan dat verzoek voldaan.

"Het is zijn keuze", aldus Faber. "We hebben nu spelers nodig die 100 procent aandacht voor PSV hebben. Dat is wat we nodig hebben nu om succesvol te zijn. We zitten in een moeilijke fase. We kunnen voor een mooie tweede plek gaan, wat voorronde Champions League oplevert." De trainer zei niet om welke club het gaat. Volgens het Eindhovens Dagblad betreft het Tottenham Hotspur.

"Er was eerder deze week belangstelling voor hem. Hij belde me vanmorgen op en zei dat hij niet wilde spelen omdat hij zich wil richten op een eventuele transfer. Dat respecteren we maar. We moeten wel doorschakelen. Die transfer is nog niet rond trouwens, laat dat duidelijk zijn", legde Faber verder uit.

Blessure

De 22-jarige Bergwijn verlengde afgelopen zomer zijn contract bij PSV tot medio 2023. Onder meer Sevilla en Ajax hadden toen belangstelling voor hem. De geboren Amsterdammer, die in 2011 de jeugdopleiding van Ajax verruilde voor die van PSV, vierde drie landstitels met de Brabantse club.

Bergwijn liep in oktober een blessure op en ontbrak ruim een maand. PSV, dat die periode ook topscorer Donyell Malen miste, viel ver terug. Bergwijn maakte eind november zijn rentree, maar kon PSV ook niet op de weg terug helpen. De international maakte de laatste weken een wat geïrriteerde indruk en ergerde zich binnen de lijnen vaak zichtbaar aan de dingen die misgingen.

Meer uit Voetbal

PSG weer aan kop in Frankrijk na ruime zege bij Nice

NICE (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de koppositie in Frankrijk weer in handen. De meest recente winnaar van de Champions League won het uitduel met OGC Nice met 4-0 dankzij treffers van Nuno Mendes, Désiré Doué, Dro Fernández en Warren Zaïre-Emery. Nummer 2 RC Lens, dat een wedstrijd meer speelde, kijkt daardoor weer tegen een achterstand aan van 1 punt.

1 uur geleden
PEC Zwolle vergroot degradatiezorgen NAC Breda

ZWOLLE (ANP) - De degradatiezorgen van NAC Breda zijn verder gegroeid na de nederlaag in het uitduel met PEC Zwolle: 2-1. In de tweede helft herstelde de ploeg van trainer Carl Hoefkens zich wat van het zwakke spel voor rust, maar verder dan de aansluitingstreffer kwamen de Brabanders niet.

2 uur geleden
AC Milan houdt druk op koploper Internazionale met zege op Torino

MILAAN (ANP) - AC Milan houdt druk op koploper Internazionale dankzij een thuiszege op Torino. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri maakte het verschil met twee doelpunten in drie minuten vroeg in de tweede helft: 3-2.

4 uur geleden
FC Twente herstelt zich na rust en klopt Fortuna Sittard

SITTARD (ANP) - FC Twente heeft het uitduel met Fortuna Sittard gewonnen na een matige eerste helft: 1-2. Na rust maakte de ploeg van trainer John van den Brom een 1-0-achterstand ongedaan en voorkwam zo een tweede nederlaag op rij. Daardoor blijft FC Twente volop meestrijden om de derde plek in de Eredivisie.

5 uur geleden
Bayern München wint thuis overtuigend van Union Berlin

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de Bundesliga overtuigend gewonnen van Union Berlin. In de Allianz Arena won de koploper van coach Vincent Kompany met 4-0. Bayern heeft een voorsprong van 9 punten op Borussia Dortmund, dat later zaterdag met 3-2 won van Hamburger SV.

5 uur geleden
Liverpool verliest van Brighton door uitblinker Welbeck

BRIGHTON (ANP) - Liverpool heeft met 2-1 van Brighton & Hove Albion verloren. Danny Welbeck was twee keer trefzeker, voormalig AZ-speler Milos Kerkez maakte het enige doelpunt van de ploeg van trainer Arne Slot. Liverpool blijft vijfde, Brighton stijgt naar plek acht.

8 uur geleden
Japanse voetbalsters winnen veelbesproken Aziatisch kampioenschap

SYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australië. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.

12 uur geleden