Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bergwijn wil weg bij PSV en ontbreekt tegen FC Twente

Bergwijn wil weg bij PSV en ontbreekt tegen FC Twente

EINDHOVEN (ANP) - Steven Bergwijn doet zondag niet mee in de thuiswedstrijd van PSV tegen FC Twente. De aanvaller heeft aan trainer Ernest Faber gevraagd of hij buiten de selectie mocht blijven, omdat een buitenlands club concrete interesse voor hem heeft. Faber heeft aan dat verzoek voldaan.

"Het is zijn keuze", aldus Faber. "We hebben nu spelers nodig die 100 procent aandacht voor PSV hebben. Dat is wat we nodig hebben nu om succesvol te zijn. We zitten in een moeilijke fase. We kunnen voor een mooie tweede plek gaan, wat voorronde Champions League oplevert." De trainer zei niet om welke club het gaat. Volgens het Eindhovens Dagblad betreft het Tottenham Hotspur.

"Er was eerder deze week belangstelling voor hem. Hij belde me vanmorgen op en zei dat hij niet wilde spelen omdat hij zich wil richten op een eventuele transfer. Dat respecteren we maar. We moeten wel doorschakelen. Die transfer is nog niet rond trouwens, laat dat duidelijk zijn", legde Faber verder uit.

Blessure

De 22-jarige Bergwijn verlengde afgelopen zomer zijn contract bij PSV tot medio 2023. Onder meer Sevilla en Ajax hadden toen belangstelling voor hem. De geboren Amsterdammer, die in 2011 de jeugdopleiding van Ajax verruilde voor die van PSV, vierde drie landstitels met de Brabantse club.

Bergwijn liep in oktober een blessure op en ontbrak ruim een maand. PSV, dat die periode ook topscorer Donyell Malen miste, viel ver terug. Bergwijn maakte eind november zijn rentree, maar kon PSV ook niet op de weg terug helpen. De international maakte de laatste weken een wat geïrriteerde indruk en ergerde zich binnen de lijnen vaak zichtbaar aan de dingen die misgingen.

Meer uit Voetbal

Duitse voetballers verslaan Ghana dankzij doelpunt in slotfase

STUTTGART (ANP) - De Duitse voetballers hebben een oefenwedstrijd tegen Ghana met klein verschil gewonnen. In Stuttgart eindigde het duel in 2-1.

12 uur geleden
Polen wil na 96 jaar weer eens winnen in Zweden en zo WK bereiken

SOLNA (ANP/RTR) - Polen hoopt dinsdag in de finale van de play-offs voor het WK voetbal na 96 jaar weer een uitwedstrijd tegen Zweden te winnen. Na de zege van 3-0 voor de Polen in een vriendschappelijke ontmoeting in 1930 in Stockholm, won Zweden daarna acht keer in eigen land en eindigden twee duels onbeslist.

15 uur geleden
Deense bondscoach spreekt van 'belangrijkste duel uit carrière'

PRAAG (ANP/RTR) - De Deense bondscoach Brian Riemer heeft de cruciale wedstrijd van dinsdag tegen Tsjechië op een persconferentie omschreven als de belangrijkste wedstrijd uit zijn trainerscarrière. Een overwinning zou Denemarken een ticket voor het aanstaande WK voetbal opleveren.

15 uur geleden
Standbeeld voor ADO-icoon Lex Schoenmaker in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Bij het stadion van ADO Den Haag komt een standbeeld van oud-speler Lex Schoenmaker te staan. De gemeente Den Haag heeft maandag ingestemd met het initiatief van een groep supporters, omdat zijn prestaties deel uitmaken "van de rijke sporthistorie van Den Haag".

17 uur geleden
Spelers zelf verantwoordelijk na aannemen andere nationaliteit

DEN HAAG (ANP) - Voetballers die vrijwillig de nationaliteit van een ander land hebben aangenomen, worden geacht op de hoogte te zijn van de eventuele consequenties voor de Nederlandse nationaliteit. Dat stelt een woordvoerder van het ministerie van Justitie in antwoord op vragen van het ANP over een paspoortkwestie binnen het Nederlandse betaald voetbal, waarbij mogelijk meerdere profs betrokken zijn. De KNVB stelt dat clubs uit de Eredivisie en eerste divisie alleen spelers moeten opstellen die zeker speelgerechtigd zijn.

17 uur geleden
Dumfries aanvoerder Oranje als Van Dijk ontbreekt tegen Ecuador

ZEIST (ANP) - Denzel Dumfries draagt de aanvoerdersband bij het Nederlands elftal als Virgil van Dijk dinsdag rust krijgt tijdens de oefeninterland tegen Ecuador. Dat bevestigde Ronald Koeman op een persconferentie in Zeist.

17 uur geleden
Nagelsmann wil meer openheid over homoseksualiteit in voetbal

STUTTGART (ANP/DPA) - Na de coming-out van jeugdtrainer Christian Dobrick van FC St. Pauli heeft de Duitse bondscoach Julian Nagelsmann zich sterk gemaakt voor een open benadering van homoseksualiteit in het voetbal. "Ik vind het heel jammer dat we dit nog steeds moeten bespreken. Het is schandalig dat je me deze vraag moet stellen", zei Nagelsmann in een interview met RTL/ntv.

19 uur geleden