Bergwijn wil weg bij PSV en ontbreekt tegen FC Twente
EINDHOVEN (ANP) - Steven Bergwijn doet zondag niet mee in de thuiswedstrijd van PSV tegen FC Twente. De aanvaller heeft aan trainer Ernest Faber gevraagd of hij buiten de selectie mocht blijven, omdat een buitenlands club concrete interesse voor hem heeft. Faber heeft aan dat verzoek voldaan.
"Het is zijn keuze", aldus Faber. "We hebben nu spelers nodig die 100 procent aandacht voor PSV hebben. Dat is wat we nodig hebben nu om succesvol te zijn. We zitten in een moeilijke fase. We kunnen voor een mooie tweede plek gaan, wat voorronde Champions League oplevert." De trainer zei niet om welke club het gaat. Volgens het Eindhovens Dagblad betreft het Tottenham Hotspur.
"Er was eerder deze week belangstelling voor hem. Hij belde me vanmorgen op en zei dat hij niet wilde spelen omdat hij zich wil richten op een eventuele transfer. Dat respecteren we maar. We moeten wel doorschakelen. Die transfer is nog niet rond trouwens, laat dat duidelijk zijn", legde Faber verder uit.
Blessure
De 22-jarige Bergwijn verlengde afgelopen zomer zijn contract bij PSV tot medio 2023. Onder meer Sevilla en Ajax hadden toen belangstelling voor hem. De geboren Amsterdammer, die in 2011 de jeugdopleiding van Ajax verruilde voor die van PSV, vierde drie landstitels met de Brabantse club.
Bergwijn liep in oktober een blessure op en ontbrak ruim een maand. PSV, dat die periode ook topscorer Donyell Malen miste, viel ver terug. Bergwijn maakte eind november zijn rentree, maar kon PSV ook niet op de weg terug helpen. De international maakte de laatste weken een wat geïrriteerde indruk en ergerde zich binnen de lijnen vaak zichtbaar aan de dingen die misgingen.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.
6 uur geledenCOMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.
9 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.
10 uur geledenBARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).
10 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om de derde plaats van de Premier League. De club won voor eigen publiek van Aston Villa: 3-1.
12 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ aan een ruime thuiszege op Heracles Almelo geholpen. De spits had met zijn veertiende competitietreffer en assists bij doelpunten van Sven Mijnans en Mees de Wit een groot aandeel in een zege van 4-0. Isak Jensen bepaalde in de slotfase met een goed genomen vrije trap de eindstand.
12 uur geleden