Bergwijn tegen ManCity meteen in basisteam bij Spurs
LONDEN (ANP) - Steven Bergwijn mag het zondag in de thuiswedstrijd van Tottenham Hotspur tegen titelhouder Manchester City vanaf de aftrap meteen laten zien. De voormalige aanvaller van PSV heeft van trainer José Mourinho een basisplaats gekregen voor het duel tussen de huidige nummers 8 (Spurs) en 2 van de Premier League.
Bergwijn (22) ondertekende afgelopen woensdag in Londen een contract tot de zomer van 2025 bij de Engelse topclub. Mourinho gaf vrijdag in zijn voorbeschouwing op het duel met ManCity al aan dat hij zeker een beroep zou gaan doen op zijn Nederlandse aanwinst. De Portugese trainer vertelde er toen echter nog niet bij dat hij Bergwijn direct in zijn basisteam zou opnemen.
Volgens Mourinho heeft Bergwijn in de eerste seizoenshelft bij PSV voldoende wedstrijdritme opgedaan. "Het is voor hem meer een kwestie van leren hoe hij in onze ploeg moet gaan spelen. Stevie is het type voetballer dat op dit moment goed voor ons is, maar hij is ook goed voor de toekomst van de club."
Meer uit Voetbal
LOS ANGELES (ANP) - Danny Makkelie leidt in de nacht van vrijdag op zaterdag de eerste wedstrijd van de Verenigde Staten op het WK tegen Paraguay. Dat heeft wereldvoetbalbond FIFA bekendgemaakt.
33 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Ronald Koeman schat de kans niet hoog in dat Memphis Depay zondag met het Nederlands elftal aan de eerste wedstrijd op het WK tegen Japan begint. "Ik heb met hem gesproken en ik vind hem niet voor de volle 100 procent fit", zei de bondscoach na een moeizaam gewonnen oefenwedstrijd tegen Oezbekistan (2-1) in New York. "Hij speelt zo met de reserves mee en we hebben nog een aantal trainingen. Ik sluit niets uit, maar het wordt kort dag, ja."
39 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Ronald Koeman zag het Nederlands elftal in de laatste oefeninterland voor het WK tegen Oezbekistan (2-1) dezelfde fouten maken als woensdag tijdens de verloren oefeninterland tegen Algerije (0-1). "We creëren veel kansen, maar scoren in twee duels slechts twee keer met een strafschop", zei hij aan de rand van het veld in een leeg Icahn Stadium in New York.
39 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Ronald Koeman kon vlak na de gewonnen oefeninterland van het Nederlands elftal tegen Oezbekistan (2-1) nog niet vertellen hoe ernstig de blessure van Bart Verbruggen is. "Hij had volgens mij last van een heup. We moeten dit even afwachten. Hij zal onderzocht worden", zei hij in New York.
39 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Vivianne Miedema heeft opnieuw een knieoperatie ondergaan. Haar Engelse voetbalclub Manchester City meldde dat de Nederlandse spits succesvol is geopereerd en zich richt op het herstel op weg naar het nieuwe seizoen.
39 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk is blij dat het Nederlands elftal het oefenduel met Oezbekistan winnend heeft afgesloten. "Dat geeft een goed gevoel", zei hij na de 2-1-zege op Oezbekistan bij de NOS.
39 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de laatste oefenwedstrijd voor het WK op het nippertje gewonnen. De ploeg van bondscoach Ronald Koeman versloeg Oezbekistan (2-1) in een leeg Icahn Stadium in New York.
2 uur geleden