Bergwijn tegen ManCity meteen in basisteam bij Spurs
LONDEN (ANP) - Steven Bergwijn mag het zondag in de thuiswedstrijd van Tottenham Hotspur tegen titelhouder Manchester City vanaf de aftrap meteen laten zien. De voormalige aanvaller van PSV heeft van trainer José Mourinho een basisplaats gekregen voor het duel tussen de huidige nummers 8 (Spurs) en 2 van de Premier League.
Bergwijn (22) ondertekende afgelopen woensdag in Londen een contract tot de zomer van 2025 bij de Engelse topclub. Mourinho gaf vrijdag in zijn voorbeschouwing op het duel met ManCity al aan dat hij zeker een beroep zou gaan doen op zijn Nederlandse aanwinst. De Portugese trainer vertelde er toen echter nog niet bij dat hij Bergwijn direct in zijn basisteam zou opnemen.
Volgens Mourinho heeft Bergwijn in de eerste seizoenshelft bij PSV voldoende wedstrijdritme opgedaan. "Het is voor hem meer een kwestie van leren hoe hij in onze ploeg moet gaan spelen. Stevie is het type voetballer dat op dit moment goed voor ons is, maar hij is ook goed voor de toekomst van de club."
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat gaat niet alleen met Curaçao naar het WK om te genieten. "We willen ook resultaat halen, hoe lastig dat ook is", zei hij in het Kennedy Center in Washington. "Anders geniet je ook niet."
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Japanse bondscoach Hajime Moriyasu had het Nederlands elftal liever ontlopen op het WK voetbal. "Ze zijn voor mij een wereldmacht in het voetbal", zei hij in de mixed zone van het Kennedy Center in Washington. "Ze hebben drie keer in een finale van een WK gestaan. Dat zegt niet alles misschien, maar ze hebben nog steeds heel goede spelers."
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor het eerst in zes weken weer een wedstrijd in de Eredivisie gewonnen. Het elftal van trainer Dick Lukkien was in Rotterdam met 2-0 te sterk voor Excelsior, dat vanaf de 70e minuut met tien man speelde na een directe rode kaart voor Stijn Middendorp. Groningen-speler Marco Rente kreeg kort voor tijd zijn tweede gele kaart en moest ook vertrekken.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is redelijk tevreden over het resultaat van de loting voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Ik denk dat het zwaarder had gekund", zei hij in het Kennedy Center in Washington. "Je kijkt natuurlijk naar de indeling van de vier potten. Noorwegen in pot 3 en mogelijk Italië in pot 4 waren zware tegenstanders geweest."
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer tegen Japan, Tunesië en de winnaar van de play-offs tussen Oekraïne, Zweden, Polen en Albanië op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat werd bekend in het Kennedy Center in Washington, waar bondscoach Ronald Koeman en directeur topvoetbal Nigel de Jong van de KNVB aanwezig zijn.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Curaçao is tijdens de loting voor het WK 2026 gekoppeld aan Duitsland, Ivoorkust en Ecuador. De ploeg van bondscoach Dick Advocaat debuteert op een mondiale eindronde. De 78-jarige kan de oudste bondscoach ooit op een WK worden. Dat is nu nog de Duitser Otto Rehhagel, die in 2010 bijna 72 was toen hij Griekenland op het WK van 2010 in Zuid-Afrika leidde.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal is ingedeeld in groep F van het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat is bepaald tijdens een loting in het Kennedy Center in Washington.
8 uur geleden