Bergwijn scoort fraai bij debuut voor winnend Tottenham
LONDEN (ANP) - Steven Bergwijn heeft op gedenkwaardige wijze gedebuteerd voor Tottenham Hotspur. De oud-aanvaller van PSV, die afgelopen week verhuisde naar Londen, opende met een fraaie actie na ruim een uur de score in de gewonnen thuiswedstrijd tegen Manchester City (2-0). De 22-jarige international controleerde de bal goed in het strafschopgebied en haalde daarna trefzeker uit. Amper zeven minuten later strompelde Bergwijn naar de kant. Hij leek last van kramp te hebben.
Kort na het uitvallen van Bergwijn, die vrij verrassend meteen een basisplaats had gekregen van coach José Mourinho, schoot ook de Zuid-Koreaan Son Heung-min raak (2-0). De Spurs sloegen in het laatste half uur toe nadat Oleksandr Zinchenko (ex-PSV) bij ManCity in de zestigste minuut van het veld moest na zijn tweede gele kaart.
Door de zesde competitienederlaag van Manchester City liep de achterstand van de nummer twee op koploper Liverpool op tot niet minder dan 22 punten. De aanstaande landskampioen won zaterdag royaal van Southampton (4-0).
Aantal incidenten
De eerste helft in het duel tussen Tottenham en City verliep zonder doelpunten, maar door een aantal incidenten viel er genoeg te beleven. Raheem Sterling ontsnapte bij de bezoekers aan rood na een grove charge op Dele Alli. Na bijna een half uur eindigde een schot van Sergio Agüero namens City op de paal.
In de 39e minuut mocht City een strafschop nemen dankzij interventie van de VAR, die een overtreding van Serge Aurier op Agüero terecht bestrafte met een penalty. Doelman Hugo Lloris keerde het schot van Ilkay Gündogan, maar leek daarna in de rebound Sterling te vloeren. Een nieuwe strafschop bleef Tottenham bespaard.
Na de pauze ging het spektakel door. Na het wegsturen van Zinchenko viel bij ManCity de organisatie weg. Bergwijn, die verder redelijk speelde, en Son zorgden voor de tiende competitiezege voor de nummer 5.
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - Erik ten Hag ziet dat er steeds sneller beslissingen uit emotie worden genomen in het voetbal. "Als je mijn cv ziet, is het lang vrij aardig gegaan", zei de nieuwe technisch directeur van FC Twente tijdens zijn presentatie. "Maar ik werd aan de kant gezet, zonder dat ik een kans heb gehad", doelde hij op zijn ontslag na twee competitieduels dit seizoen als trainer van Bayer Leverkusen. "Kijk naar Alonso. Een toptrainer in Europa. Hem overkomt het bij Real Madrid."
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Trainer Erik ten Hag heeft altijd gedacht dat hij ooit eens als technisch directeur van FC Twente aan de slag zou gaan. "Dit heeft altijd ergens in mijn achterhoofd gezeten", zei hij tijdens zijn presentatie in het stadion van de club uit Enschede. "Ik heb wel gesproken met andere clubs, maar op dit moment past dit het beste bij mijn leven. Ik voel me heel erg verbonden met deze regio, deze club en de supporters. Ik wil ze trots maken."
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente sluit niet helemaal uit dat Erik ten Hag zijn contract van 2,5 jaar als technisch directeur niet uitdient, mocht de KNVB in hem een nieuwe bondscoach zien. "Voor elke trainer is het bondscoachschap een eer", zei algemeen directeur Dominique Scholten van de club uit Enschede tijdens de presentatie van de 55-jarige Tukker. "Als het zover komt, gaan we met elkaar om de tafel zitten. We zijn hier nuchter."
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Erik ten Hag neemt de tijd voor de beslissing over wie volgend seizoen de hoofdtrainer van FC Twente is. "We gaan eerst rustig observeren", zei de nieuwe technisch directeur van de club uit Enschede tijdens zijn presentatie. "We willen winnen. Wij zijn geen Ajax, PSV of Feyenoord, maar we willen wel elke dag een stap verder komen."
3 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Manchester City heeft een grote stap gezet naar de finale van de League Cup. De ploeg van trainer Pep Guardiola won op St. James' Park met 2-0 de eerste wedstrijd van de halve finale tegen Newcastle United.
16 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Twente is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De ploeg van trainer John van den Brom was in de Galgenwaard na een vroege achterstand met 2-1 te sterk voor FC Utrecht.
16 uur geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich herpakt na het doelpuntrijke gelijkspel bij Eintracht Frankfurt van vrijdag (3-3). De nummer 2 van de Bundesliga won thuis met 3-0 van Werder Bremen.
16 uur geleden