Bergwijn scoort fraai bij debuut voor winnend Tottenham
LONDEN (ANP) - Steven Bergwijn heeft op gedenkwaardige wijze gedebuteerd voor Tottenham Hotspur. De oud-aanvaller van PSV, die afgelopen week verhuisde naar Londen, opende met een fraaie actie na ruim een uur de score in de gewonnen thuiswedstrijd tegen Manchester City (2-0). De 22-jarige international controleerde de bal goed in het strafschopgebied en haalde daarna trefzeker uit. Amper zeven minuten later strompelde Bergwijn naar de kant. Hij leek last van kramp te hebben.
Kort na het uitvallen van Bergwijn, die vrij verrassend meteen een basisplaats had gekregen van coach José Mourinho, schoot ook de Zuid-Koreaan Son Heung-min raak (2-0). De Spurs sloegen in het laatste half uur toe nadat Oleksandr Zinchenko (ex-PSV) bij ManCity in de zestigste minuut van het veld moest na zijn tweede gele kaart.
Door de zesde competitienederlaag van Manchester City liep de achterstand van de nummer twee op koploper Liverpool op tot niet minder dan 22 punten. De aanstaande landskampioen won zaterdag royaal van Southampton (4-0).
Aantal incidenten
De eerste helft in het duel tussen Tottenham en City verliep zonder doelpunten, maar door een aantal incidenten viel er genoeg te beleven. Raheem Sterling ontsnapte bij de bezoekers aan rood na een grove charge op Dele Alli. Na bijna een half uur eindigde een schot van Sergio Agüero namens City op de paal.
In de 39e minuut mocht City een strafschop nemen dankzij interventie van de VAR, die een overtreding van Serge Aurier op Agüero terecht bestrafte met een penalty. Doelman Hugo Lloris keerde het schot van Ilkay Gündogan, maar leek daarna in de rebound Sterling te vloeren. Een nieuwe strafschop bleef Tottenham bespaard.
Na de pauze ging het spektakel door. Na het wegsturen van Zinchenko viel bij ManCity de organisatie weg. Bergwijn, die verder redelijk speelde, en Son zorgden voor de tiende competitiezege voor de nummer 5.
Meer uit Voetbal
NEW YORK (ANP) - De reserves van het Nederlands elftal hebben een trainingswedstrijd tegen de tweede keus van Oezbekistan verloren. Ze gingen met 2-1 onderuit in een leeg Icahn Stadium in New York.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Danny Makkelie leidt in de nacht van vrijdag op zaterdag de eerste wedstrijd van de Verenigde Staten op het WK tegen Paraguay. Dat heeft wereldvoetbalbond FIFA bekendgemaakt.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ronald Koeman schat de kans niet hoog in dat Memphis Depay zondag met het Nederlands elftal aan de eerste wedstrijd op het WK tegen Japan begint. "Ik heb met hem gesproken en ik vind hem niet voor de volle 100 procent fit", zei de bondscoach na een moeizaam gewonnen oefenwedstrijd tegen Oezbekistan (2-1) in New York. "Hij speelt zo met de reserves mee en we hebben nog een aantal trainingen. Ik sluit niets uit, maar het wordt kort dag, ja."
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ronald Koeman zag het Nederlands elftal in de laatste oefeninterland voor het WK tegen Oezbekistan (2-1) dezelfde fouten maken als woensdag tijdens de verloren oefeninterland tegen Algerije (0-1). "We creëren veel kansen, maar scoren in twee duels slechts twee keer met een strafschop", zei hij aan de rand van het veld in een leeg Icahn Stadium in New York.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ronald Koeman kon vlak na de gewonnen oefeninterland van het Nederlands elftal tegen Oezbekistan (2-1) nog niet vertellen hoe ernstig de blessure van Bart Verbruggen is. "Hij had volgens mij last van een heup. We moeten dit even afwachten. Hij zal onderzocht worden", zei hij in New York.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Vivianne Miedema heeft opnieuw een knieoperatie ondergaan. Haar Engelse voetbalclub Manchester City meldde dat de Nederlandse spits succesvol is geopereerd en zich richt op het herstel op weg naar het nieuwe seizoen.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk is blij dat het Nederlands elftal het oefenduel met Oezbekistan winnend heeft afgesloten. "Dat geeft een goed gevoel", zei hij na de 2-1-zege op Oezbekistan bij de NOS.
3 uur geleden