Bergwijn scoort fraai bij debuut voor winnend Tottenham
LONDEN (ANP) - Steven Bergwijn heeft op gedenkwaardige wijze gedebuteerd voor Tottenham Hotspur. De oud-aanvaller van PSV, die afgelopen week verhuisde naar Londen, opende met een fraaie actie na ruim een uur de score in de gewonnen thuiswedstrijd tegen Manchester City (2-0). De 22-jarige international controleerde de bal goed in het strafschopgebied en haalde daarna trefzeker uit. Amper zeven minuten later strompelde Bergwijn naar de kant. Hij leek last van kramp te hebben.
Kort na het uitvallen van Bergwijn, die vrij verrassend meteen een basisplaats had gekregen van coach José Mourinho, schoot ook de Zuid-Koreaan Son Heung-min raak (2-0). De Spurs sloegen in het laatste half uur toe nadat Oleksandr Zinchenko (ex-PSV) bij ManCity in de zestigste minuut van het veld moest na zijn tweede gele kaart.
Door de zesde competitienederlaag van Manchester City liep de achterstand van de nummer twee op koploper Liverpool op tot niet minder dan 22 punten. De aanstaande landskampioen won zaterdag royaal van Southampton (4-0).
Aantal incidenten
De eerste helft in het duel tussen Tottenham en City verliep zonder doelpunten, maar door een aantal incidenten viel er genoeg te beleven. Raheem Sterling ontsnapte bij de bezoekers aan rood na een grove charge op Dele Alli. Na bijna een half uur eindigde een schot van Sergio Agüero namens City op de paal.
In de 39e minuut mocht City een strafschop nemen dankzij interventie van de VAR, die een overtreding van Serge Aurier op Agüero terecht bestrafte met een penalty. Doelman Hugo Lloris keerde het schot van Ilkay Gündogan, maar leek daarna in de rebound Sterling te vloeren. Een nieuwe strafschop bleef Tottenham bespaard.
Na de pauze ging het spektakel door. Na het wegsturen van Zinchenko viel bij ManCity de organisatie weg. Bergwijn, die verder redelijk speelde, en Son zorgden voor de tiende competitiezege voor de nummer 5.
Meer uit Voetbal
WERKENDAM (ANP) - FC Utrecht heeft zich in de eerste ronde van de KNVB-beker niet laten verrassen door de amateurs van Kozakken Boys. Op bezoek in Werkendam op Sportpark De Zwaaier boekte de ploeg van trainer Anthony Correia een magere 1-0-overwinning.
50 minuten geledenLA PLATA (ANP) - De voetbalsters van Argentinië en Duitsland openen in november een stadion dat de naam draagt van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona. Het gerenoveerde Estadio Único Diego Armando Maradona in de stad La Plata wordt het nieuwe thuis van de Argentijnse nationale elftallen. De oefenwedstrijd tussen Argentinië en Duitsland vindt in de nacht van 29 op 30 november plaats.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool staat in de kwartfinale van de League Cup. De club schakelde Chelsea uit na strafschoppen. De stand na reguliere speeltijd was 1-1. Liverpool won de strafschoppenserie met 6-5.
19 uur geledenMAASSLUIS (ANP) - Sc Heerenveen is doorgedrongen tot de tweede ronde van de KNVB-beker. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior Maassluis (0-2), de nummer 3 van de derde divisie.
19 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II heeft Jurgen Streppel teruggehaald en aangesteld als nieuwe hoofdtrainer. De 57-jarige coach had van 2011 tot 2016 al eens de leiding bij de Tilburgers en moet de club dit seizoen behoeden voor degradatie. Hij heeft een contract getekend tot het einde van het seizoen, meldt de hekkensluiter van de Eredivisie.
23 uur geledenZWOLLE (ANP) - Voor PEC Zwolle is het bekeravontuur al na een ronde voorbij. De nummer 15 van de Eredivisie verloor voor eigen publiek van TOP Oss (1-2), de nummer 14 van de eerste divisie.
23 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is in de eerste ronde van de KNVB-beker in eigen huis uitgeschakeld door Fortuna Sittard. De ploeg van trainer Danny Buijs bleek op Het Kasteel de betere na strafschoppen, na een stand van 2-2 na reguliere speeltijd en verlenging.
23 uur geleden