Bergwijn scoort fraai bij debuut voor winnend Tottenham
LONDEN (ANP) - Steven Bergwijn heeft op gedenkwaardige wijze gedebuteerd voor Tottenham Hotspur. De oud-aanvaller van PSV, die afgelopen week verhuisde naar Londen, opende met een fraaie actie na ruim een uur de score in de gewonnen thuiswedstrijd tegen Manchester City (2-0). De 22-jarige international controleerde de bal goed in het strafschopgebied en haalde daarna trefzeker uit. Amper zeven minuten later strompelde Bergwijn naar de kant. Hij leek last van kramp te hebben.
Kort na het uitvallen van Bergwijn, die vrij verrassend meteen een basisplaats had gekregen van coach José Mourinho, schoot ook de Zuid-Koreaan Son Heung-min raak (2-0). De Spurs sloegen in het laatste half uur toe nadat Oleksandr Zinchenko (ex-PSV) bij ManCity in de zestigste minuut van het veld moest na zijn tweede gele kaart.
Door de zesde competitienederlaag van Manchester City liep de achterstand van de nummer twee op koploper Liverpool op tot niet minder dan 22 punten. De aanstaande landskampioen won zaterdag royaal van Southampton (4-0).
Aantal incidenten
De eerste helft in het duel tussen Tottenham en City verliep zonder doelpunten, maar door een aantal incidenten viel er genoeg te beleven. Raheem Sterling ontsnapte bij de bezoekers aan rood na een grove charge op Dele Alli. Na bijna een half uur eindigde een schot van Sergio Agüero namens City op de paal.
In de 39e minuut mocht City een strafschop nemen dankzij interventie van de VAR, die een overtreding van Serge Aurier op Agüero terecht bestrafte met een penalty. Doelman Hugo Lloris keerde het schot van Ilkay Gündogan, maar leek daarna in de rebound Sterling te vloeren. Een nieuwe strafschop bleef Tottenham bespaard.
Na de pauze ging het spektakel door. Na het wegsturen van Zinchenko viel bij ManCity de organisatie weg. Bergwijn, die verder redelijk speelde, en Son zorgden voor de tiende competitiezege voor de nummer 5.
Meer uit Voetbal
LEIPZIG (ANP) - Crystal Palace heeft de Conference League gewonnen. De club uit het zuiden van Londen rekende in de finale af met Rayo Vallecano (1-0). Jean-Philippe Mateta maakte het winnende doelpunt in Leipzig.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer mist zondag de oefenwedstrijd van Duitsland tegen Finland. De 40-jarige doelman is nog onvoldoende hersteld van een kuitblessure.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De procureurs-generaal van New York en New Jersey hebben wereldvoetbalbond FIFA gedagvaard in het kader van een onderzoek naar de verkoop van WK-tickets. Dat gebeurt slechts twee weken voor de start van het wereldkampioenschap voetbal.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De nieuwe algemeen directeur Robert Eenhoorn heeft al 'heel veel gesprekken' gevoerd met Dévy Rigaux, die als technisch directeur bij de club uit Rotterdam aan de slag gaat. "De club was met ons allebei in gesprek", vertelt hij op Feyenoord One, het mediakanaal van de nummer 2 van de Eredivisie. "De tijd dringt, dus dat is ook logisch."
9 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman van het Nederlands elftal mag tot een dag voor de eerste WK-groepswedstrijd tegen Japan een vervanger oproepen als iemand ernstig geblesseerd of ziek is. Dat is tot 13 juni 22.00 uur Nederlandse tijd.
9 uur geledenROME (ANP) - De Nederlanders Kenneth Taylor en Tijjani Noslin krijgen een nieuwe trainer bij Lazio. De club uit Rome heeft na een seizoen alweer afscheid genomen van Maurizio Sarri.
10 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Lucas Jetten gaat met SC Cambuur de Eredivisie in. De 18-jarige linksback verlaat Ajax en heeft zijn handtekening onder een contract voor drie seizoenen gezet.
10 uur geleden