Bergwijn met Tottenham in blessuretijd langs Aston Villa
LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft voor het eerst dit jaar een uitwedstrijd gewonnen. De Londenaren sloegen bij het laaggeklasseerde Aston Villa ver in blessuretijd toe: 2-3.
Oud-PSV'er Steven Bergwijn speelde bijna het gehele duel mee bij de Spurs, waar Toby Alderweireld de bal in de 9e minuut achter zijn eigen doelman werkte. De Belg nam na een klein half uur spelen zelf de gelijkmaker voor zijn rekening.
Son Heung-min maakte kort voor rust de 1-2. De Zuid-Koreaan miste een strafschop, maar scoorde uit de rebound alsnog. Björn Engels, landgenoot van Alderweireld, maakte in de beginfase van de tweede helft gelijk. Son Heung-min werd in de 94e minuut de matchwinner. Om wat tijd te winnen, werd Bergwijn in de 96e minuut nog gewisseld.
Tottenham, dat 15 december voor het laatst buiten het eigen stadion won, steeg door de zege naar de vijfde plaats. Aston Villa, waar oud-Ajacied Anwar El Ghazi 70 minuten lang meespeelde, blijft zeventiende.
Meer uit Voetbal
SAN FRANCISCO (ANP) - Algerije heeft op het wereldkampioenschap voetbal een belangrijke zege geboekt op Jordanië. Het elftal van bondscoach Vladimir Petković won in San Francisco met 2-1.
1 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP) - Noorwegen gaat door na de zestiende finales van het WK voetbal. Het elftal van bondscoach Ståle Solbakken won in de nacht van maandag op dinsdag met 3-2 van Senegal. Aanvaller Erling Haaland was met twee doelpunten wederom belangrijk voor de ploeg.
4 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Frankrijk staat na twee overwinningen in de zestiende finales van het WK voetbal. De wereldkampioen van 1998 en 2018 versloeg Irak (3-0), na een zege in het eerste duel op Senegal (3-1).
6 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - De voetballers van Frankrijk en Irak zijn ongeveer twee uur later aan de tweede helft van hun wedstrijd op het WK begonnen. Tijdens de rust van het duel in Philadelphia bliksemde het binnen een straal van 13 kilometer rond het stadion. Dat was voor de lokale autoriteiten reden in te grijpen.
6 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - De tweede helft van het duel tussen Frankrijk en Irak op het WK is voorlopig met een uur uitgesteld. Het regent en onweert in Philadelphia en de lokale autoriteiten vinden het te gevaarlijk om verder te spelen. De toeschouwers op onoverdekte tribunes zijn verzocht de tribunes te verlaten en zich in veiligheid te brengen.
8 uur geledenARLINGTON (ANP/DPA) - Lionel Messi is zeer tevreden na de 2-0-overwinning van Argentinië tegen Oostenrijk, waarin hij dankzij twee WK-doelpunten alleen recordhouder werd. "Ik geniet van het moment", zei Messi. "Ik had uit de strafschop moeten scoren." Hij miste vroeg in de wedstrijd, maar verzekerde zijn land met zijn zeventiende en achttiende WK-goal van de volgende ronde.
10 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Miroslav Klose heeft Lionel Messi gefeliciteerd met het overnemen van zijn WK-doelpuntenrecord. Door twee treffers tegen Oostenrijk (2-0) is Messi met achttien doelpunten de alleen recordhouder op wereldkampioenschappen voetbal geworden. Klose scoorde tussen 2002 en 2014 zestien keer voor Duitsland.
10 uur geleden