Bergwijn is fit, Oranje start tegen Turkije met dezelfde elf
BERLIJN (ANP) - Het Nederlands elftal begint de kwartfinale tegen Turkije op het Europees kampioenschap voetbal met een ongewijzigd basiselftal. De inzetbaarheid van Steven Bergwijn was niet helemaal zeker, omdat de rechtsbuiten knieklachten overhield aan de met 3-0 gewonnen achtste finale tegen Roemenië.
Bergwijn bleek zaterdag tijdens de zogenoemde activatietraining fit genoeg om te starten. De Ajacied maakte tegen de Roemenen pas zijn eerste minuten van het toernooi. Donyell Malen verving Bergwijn, omdat hij klachten kreeg, halverwege.
Spits Memphis Depay en Cody Gakpo, de gedeeld topscorer van het EK, zijn de andere aanvallers. Op het middenveld kiest bondscoach Ronald Koeman weer voor de controleurs Jerdy Schouten en Tijjani Reijnders en Xavi Simons als aanvallende middenvelder.
Gele kaarten
Doelman Bart Verbruggen heeft de verdedigers Denzel Dumfries, Stefan de Vrij, aanvoerder Virgil van Dijk en Nathan Aké voor zich staan. Dumfries, Schouten, Joey Veerman en Malen missen een eventuele halve finale als ze een gele kaart krijgen. Zij kregen eerder dit EK al geel.
Bij Turkije ontbreken de geschorste Merih Demiral, Orkun Kökcü en Ismail Yüksek. Samet Akaydin, Hakan Calhanoglu en Salih Özcan zijn hun vervangers. Ferdi Kadioglu, geboren in Arnhem, start weer als linksback.
Opstellingen:
Nederland: Verbruggen; Dumfries, De Vrij, Van Dijk en Aké; Schouten, Simons en Reijnders; Bergwijn, Depay en Gakpo.
Turkije: Günok; Müldür, Bardakci, Akaydin en Kadioglu; Özcan en Ayhan; Yilmaz, Calhanoglu en Yildiz; Güler.
Meer uit Voetbal
PAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.
23 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Excelsior is nagenoeg zeker van een langer verblijf in de Eredivisie. Het elftal van trainer Ruben den Uil won in de slotfase met 3-2 bij FC Groningen en steeg daarmee naar de gedeelde dertiende plaats op de ranglijst. Excelsior versloeg zondag FC Utrecht voor eigen publiek al met 5-0.
2 uur geledenCOMO (ANP) - Internazionale kan in de Italiaanse voetbalcompetitie op zijn vroegst zondag de landstitel binnenhalen. Nummer 2 Napoli speelde zaterdag doelpuntloos gelijk bij Como en kan daardoor in punten nog naast Inter komen. Koploper Inter heeft zondag in de thuiswedstrijd tegen Parma genoeg aan een gelijkspel voor de 21e landstitel.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de tweede halve finale tegen Bayern München in de Champions League punten laten liggen in de Franse competitie. Met vrijwel alle sterspelers op de bank eindigde de thuiswedstrijd tegen FC Lorient in 2-2.
3 uur geledenVALENCIA (ANP/AFP) - Atlético Madrid is zo goed als zeker van een plaats in het hoofdtoernooi van de Champions League komend seizoen. Het elftal van trainer Diego Simeone won in de Spaanse voetbalcompetitie met 2-0 bij Valencia en verstevigde daarmee de vierde plaats.
3 uur geleden