Bergwijn is fit, Oranje start tegen Turkije met dezelfde elf
BERLIJN (ANP) - Het Nederlands elftal begint de kwartfinale tegen Turkije op het Europees kampioenschap voetbal met een ongewijzigd basiselftal. De inzetbaarheid van Steven Bergwijn was niet helemaal zeker, omdat de rechtsbuiten knieklachten overhield aan de met 3-0 gewonnen achtste finale tegen Roemenië.
Bergwijn bleek zaterdag tijdens de zogenoemde activatietraining fit genoeg om te starten. De Ajacied maakte tegen de Roemenen pas zijn eerste minuten van het toernooi. Donyell Malen verving Bergwijn, omdat hij klachten kreeg, halverwege.
Spits Memphis Depay en Cody Gakpo, de gedeeld topscorer van het EK, zijn de andere aanvallers. Op het middenveld kiest bondscoach Ronald Koeman weer voor de controleurs Jerdy Schouten en Tijjani Reijnders en Xavi Simons als aanvallende middenvelder.
Gele kaarten
Doelman Bart Verbruggen heeft de verdedigers Denzel Dumfries, Stefan de Vrij, aanvoerder Virgil van Dijk en Nathan Aké voor zich staan. Dumfries, Schouten, Joey Veerman en Malen missen een eventuele halve finale als ze een gele kaart krijgen. Zij kregen eerder dit EK al geel.
Bij Turkije ontbreken de geschorste Merih Demiral, Orkun Kökcü en Ismail Yüksek. Samet Akaydin, Hakan Calhanoglu en Salih Özcan zijn hun vervangers. Ferdi Kadioglu, geboren in Arnhem, start weer als linksback.
Opstellingen:
Nederland: Verbruggen; Dumfries, De Vrij, Van Dijk en Aké; Schouten, Simons en Reijnders; Bergwijn, Depay en Gakpo.
Turkije: Günok; Müldür, Bardakci, Akaydin en Kadioglu; Özcan en Ayhan; Yilmaz, Calhanoglu en Yildiz; Güler.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax kan tijdens het restant van het seizoen geen beroep meer doen op Kian Fitz-Jim. De 22-jarige middenvelder heeft vrijdag een schouderoperatie ondergaan. Hij kampte al langer met klachten aan het gewricht.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink gaf de zege van de Nederlandse voetbalsters van dinsdag op Frankrijk (2-1) in de WK-kwalificatie een rapportcijfer tien. Toch weet hij bijna zeker dat Oranje zaterdag in Auxerre tijdens het uitduel beter moet spelen om weer een resultaat te halen. "Ik heb niet de illusie dat we nu plotseling zestig procent van de wedstrijd in balbezit zijn", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar als we de bal hebben, dan moet het beter."
8 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente mag tijdens de eerste uitwedstrijd van het nieuwe seizoen geen supporters meenemen. De club accepteerde een schikkingsvoorstel van de KNVB van twee uitwedstrijden zonder supporters, waarvan een wedstrijd voorwaardelijk, voor het afgestoken vuurwerk tijdens de bekerwedstrijd bij FC Utrecht op 13 januari. Dat meldt FC Twente op de eigen website.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook volgend seizoen de beschikking over de Oekraïense aanvaller Artem Stepanov. De 18-jarige huurling van Bayer Leverkusen speelt ook volgend seizoen op huurbasis in Utrecht. De huidige nummer 7 van de Eredivisie heeft ook een koopoptie opgenomen in de nieuwe overeenkomst.
11 uur geledenVIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.
23 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld speelde voor eigen publiek met 2-2 gelijk tegen Sjachtar Donetsk, na een week eerder in Krakau de eerste ontmoeting in de kwartfinale met 3-0 te hebben verloren.
1 dag geledenBARCELONA (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi is de nieuwe eigenaar van de UE Cornellà, een club uit Catalonië die uitkomt op het vijfde Spaanse niveau. De club uit een buitenstad van Barcelona verspreidde het nieuws op zijn website.
1 dag geleden