Bergwijn is fit, Oranje start tegen Turkije met dezelfde elf
BERLIJN (ANP) - Het Nederlands elftal begint de kwartfinale tegen Turkije op het Europees kampioenschap voetbal met een ongewijzigd basiselftal. De inzetbaarheid van Steven Bergwijn was niet helemaal zeker, omdat de rechtsbuiten knieklachten overhield aan de met 3-0 gewonnen achtste finale tegen Roemenië.
Bergwijn bleek zaterdag tijdens de zogenoemde activatietraining fit genoeg om te starten. De Ajacied maakte tegen de Roemenen pas zijn eerste minuten van het toernooi. Donyell Malen verving Bergwijn, omdat hij klachten kreeg, halverwege.
Spits Memphis Depay en Cody Gakpo, de gedeeld topscorer van het EK, zijn de andere aanvallers. Op het middenveld kiest bondscoach Ronald Koeman weer voor de controleurs Jerdy Schouten en Tijjani Reijnders en Xavi Simons als aanvallende middenvelder.
Gele kaarten
Doelman Bart Verbruggen heeft de verdedigers Denzel Dumfries, Stefan de Vrij, aanvoerder Virgil van Dijk en Nathan Aké voor zich staan. Dumfries, Schouten, Joey Veerman en Malen missen een eventuele halve finale als ze een gele kaart krijgen. Zij kregen eerder dit EK al geel.
Bij Turkije ontbreken de geschorste Merih Demiral, Orkun Kökcü en Ismail Yüksek. Samet Akaydin, Hakan Calhanoglu en Salih Özcan zijn hun vervangers. Ferdi Kadioglu, geboren in Arnhem, start weer als linksback.
Opstellingen:
Nederland: Verbruggen; Dumfries, De Vrij, Van Dijk en Aké; Schouten, Simons en Reijnders; Bergwijn, Depay en Gakpo.
Turkije: Günok; Müldür, Bardakci, Akaydin en Kadioglu; Özcan en Ayhan; Yilmaz, Calhanoglu en Yildiz; Güler.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz baalde na de uitschakeling in de Champions League tegen Bayern München (1-2) nog meer van de nederlaag in de openingswedstrijd in september tegen Union (1-3). "Als ik een slechte wedstrijd moet noemen, dan is het Union. Die was bar slecht. Dat mogen we onszelf kwalijk nemen. Daar hebben we het laten liggen. Niet in de thuiswedstrijden tegen Atlético en Bayern", zei hij op een persconferentie in het Philips Stadion.
5 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim trok een harde conclusie na de nederlaag van Ajax tegen Olympiakos (1-2). "We zijn niet goed genoeg om van waarde voor de Champions League te zijn", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Daarvoor moeten we nog stappen zetten."
5 minuten geledenBILBAO (ANP) - Athletic Club en Olympique Marseille zijn, net als PSV, in de laatste speelronde uit de top 24 van de Champions League gevallen. Dat betekent uitschakeling voor deze ploegen, die voorafgaand aan woensdagavond nog op een plek stonden die recht gaf op de tussenronde in februari.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Bodø/Glimt en Club Brugge hebben zich toch nog geplaatst voor de tussenronde van de Champions League. Beide ploegen stonden voorafgaand aan de laatste speelronde nog buiten de top 24 van de ranglijst. Bodø won bij Atlético Madrid met 2-1. Brugge won thuis met 3-0 van Olympique Marseille.
1 uur geledenEINDHOVEN/AMSTERDAM (ANP) - PSV heeft in de competitiefase van de Champions League circa 46 miljoen euro verdiend. Ajax heeft bijna 44 miljoen euro aan premies van de UEFA bij elkaar gespeeld.
1 uur geledenLISSABON (ANP) - Benfica heeft zich op spectaculaire wijze geplaatst voor de tussenronde van de Champions League. Een doelpunt van de doelman in de achtste minuut van de blessuretijd tegen Real Madrid betekende dat het doelsaldo van de Portugezen net goed genoeg was voor een plek in de top 24 van de ranglijst. Benfica won met 4-2 van de Madrilenen.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Vijf van de zes Engelse clubs gaan rechtstreeks door naar de achtste finales van de Champions League. Arsenal, dat woensdagavond met 3-2 won van Kairat Almaty uit Kazachstan, gaat als nummer 1 van de competitiefase naar de laatste zestien. Daarnaast eindigden Liverpool, Tottenham Hotspur, Chelsea en Manchester City bij de eerste acht clubs. Alleen Newcastle United is veroordeeld tot de tussenronde.
1 uur geleden