Bergwijn is fit, Oranje start tegen Turkije met dezelfde elf
BERLIJN (ANP) - Het Nederlands elftal begint de kwartfinale tegen Turkije op het Europees kampioenschap voetbal met een ongewijzigd basiselftal. De inzetbaarheid van Steven Bergwijn was niet helemaal zeker, omdat de rechtsbuiten knieklachten overhield aan de met 3-0 gewonnen achtste finale tegen Roemenië.
Bergwijn bleek zaterdag tijdens de zogenoemde activatietraining fit genoeg om te starten. De Ajacied maakte tegen de Roemenen pas zijn eerste minuten van het toernooi. Donyell Malen verving Bergwijn, omdat hij klachten kreeg, halverwege.
Spits Memphis Depay en Cody Gakpo, de gedeeld topscorer van het EK, zijn de andere aanvallers. Op het middenveld kiest bondscoach Ronald Koeman weer voor de controleurs Jerdy Schouten en Tijjani Reijnders en Xavi Simons als aanvallende middenvelder.
Gele kaarten
Doelman Bart Verbruggen heeft de verdedigers Denzel Dumfries, Stefan de Vrij, aanvoerder Virgil van Dijk en Nathan Aké voor zich staan. Dumfries, Schouten, Joey Veerman en Malen missen een eventuele halve finale als ze een gele kaart krijgen. Zij kregen eerder dit EK al geel.
Bij Turkije ontbreken de geschorste Merih Demiral, Orkun Kökcü en Ismail Yüksek. Samet Akaydin, Hakan Calhanoglu en Salih Özcan zijn hun vervangers. Ferdi Kadioglu, geboren in Arnhem, start weer als linksback.
Opstellingen:
Nederland: Verbruggen; Dumfries, De Vrij, Van Dijk en Aké; Schouten, Simons en Reijnders; Bergwijn, Depay en Gakpo.
Turkije: Günok; Müldür, Bardakci, Akaydin en Kadioglu; Özcan en Ayhan; Yilmaz, Calhanoglu en Yildiz; Güler.
Meer uit Voetbal
AUCKLAND (ANP/RTR) - De politie in Nieuw-Zeeland is een onderzoek gestart naar een beschuldiging tegen een voetballer van Kaapverdië vanwege mogelijk seksueel grensoverschrijdend gedrag tijdens de FIFA Series. De WK-ganger speelde eind maart in het kader van het nieuwe toernooi twee oefenduels in Auckland.
1 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Frenkie de Jong vindt het winnen van de landstitel met FC Barcelona dit jaar "specialer" dan zijn eerdere kampioenschappen met de Catalaanse club. Dat zei de Oranje-international na de gewonnen wedstrijd tegen concurrent Real Madrid van zondag (2-0), waarmee Barcelona zich verzekerde van de titel.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat op de drempel van het kampioenschap in de Ligue 1. De ploeg van trainer Luis Enrique won in de competitie met 1-0 van Stade Brest.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft in de strijd om de vierde plaats in de Serie A een kostbare nederlaag geleden. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri verloor in eigen huis met 3-2 van Atalanta van Marten de Roon.
10 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is met Frenkie de Jong voor de tweede keer op rij kampioen in La Liga geworden. De koploper in de Spaanse competitie van trainer Hansi Flick won El Clásico in eigen huis met 2-0 van Real Madrid, dat Barça in de resterende drie wedstrijden niet meer kan inhalen.
11 uur geledenPARMA (ANP) - AS Roma heeft door doelpunten in de extra tijd van Devyne Rensch en Donyell Malen met 3-2 gewonnen bij Parma. Roma blijft door de zege kans maken op kwalificatie voor de Champions League.
12 uur geledenBREDA (ANP) - Aanvoerder Boy Kemper van NAC Breda noemt de degradatie van de club een harde klap. "Je staat 2-0 voor en toch is het doek gevallen. Dat doet enorm veel pijn", zei hij bij ESPN. De wedstrijd werd in de 82e minuut bij een 2-0-voorsprong voor NAC stilgelegd, nadat voor de tweede keer vuurwerk op het veld was gegooid.
14 uur geleden