
Bergtrui voor Van den Berg in Vuelta
UTRECHT (ANP) - Julius van den Berg mag zich zondag in de derde etappe van de Ronde van Spanje in de bergtrui hullen. De Nederlander van EF Education-EasyPost bereikte als eerste de 'top' van de Amerongse Berg, waar in de tweede etappe de eerste punten te verdienen waren voor het bergklassement.
Vroeg in de koers was een kopgroep van vijf renners, onder wie ook Van den Bergs landgenoot Jetse Bol, op jacht gegaan naar de bergpunten. Die poging leek te stranden, toen het peloton tot op 10 seconden naderde, maar de aansluiting bleef uit.
Daarop werd het sprinten op de klim, door de organisatie omgedoopt tot Alto de Amerongse Berg, met een hoogte van 66 meter, een lengte van 1,2 kilometer en een gemiddelde stijging van 3,3 procent.
De Australiër Chris Harper had vrijdag de eerste bergtrui in ontvangst mogen nemen, zonder dat er sprake was van een klim in de door zijn ploeg Jumbo-Visma gewonnen ploegentijdrit. Harper passeerde na Robert Gesink (rode leiderstrui) en de Sloveen Primoz Rglic (puntentrui) als derde de finish.
Meer uit Sport
DÜSSELDORF (ANP) - Beachvolleyballers Stefan Boermans en Yorick de Groot zijn er bij het Europees kampioenschap in Düsseldorf niet in geslaagd de finale te bereiken. De Zweedse regerend olympisch kampioenen David Ahman en Jonatan Hellvig waren in twee sets te sterk voor de Nederlanders. Na een spannende eerste set (27-25) wonnen zij ook de tweede set: 21-17.
50 minuten geledenMONTREAL (ANP) - Tennisster Coco Gauff is verrassend uitgeschakeld in de achtste finales op het masterstoernooi van Montreal. De als eerste geplaatste Amerikaanse ging onderuit tegen de Canadese tiener Victoria Mboko. De nummer 85 van de wereld won overtuigend in twee sets: 6-1 6-4.
2 uur geledenSINGAPORE (ANP) - De Nederlandse estafettezwemmers hebben zondag op de slotdag van de WK in Singapore de finale bereikt op de 4x100 meter wisselslag. Kai van Westering, Caspar Corbeau, Nyls Korstanje en Sean Niewold kwamen in de halve finales tot de vijfde tijd: 3.31,07, een Nederlands record.
3 uur geledenHENGELO (ANP) - Atleten Xavi Joy Mo-Ajok en Minke Bisschops hebben bij de Nederlandse kampioenschappen atletiek in Hengelo goud gepakt op de 100 meter.
15 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Max Verstappen was na de kwalificaties van de GP in Hongarije niet te spreken over zijn wagen. De 27-jarige Nederlander sprak hoofdschuddend over de conditie van zijn RB21. "Alle sessies waren slecht. Iedere ronde. Dat was niet anders tijdens de kwalificaties", verzuchtte Verstappen tegen Viaplay.
18 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Charles Leclerc (27) was totaal verrast dat hij tijdens de kwalificatie van de GP van Hongarije poleposition wist te veroveren. "Dit had ik nooit verwacht. Ik heb er geen woorden voor", zei de Monegask van Ferrari in een flashinterview op de Hungaroring.
18 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Max Verstappen begint de Grote Prijs van Hongarije zondag vanaf de achtste plaats. Daarmee kreeg het optreden van de 27-jarige Nederlander in Boedapest na drie tegenvallende vrije trainingen tijdens de kwalificaties een teleurstellend vervolg. Charles Leclerc veroverde met zijn Ferrari de poleposition voor Oscar Piastri (McLaren).
19 uur geleden