Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bergsma op weg naar schaatsploeg Jumbo-Visma

Bergsma op weg naar schaatsploeg Jumbo-Visma

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jorrit Bergsma staat op het punt om Team Zaanlander van coach Jillert Anema te verruilen voor Jumbo-Visma. De 36-jarige Fries onthulde twee weken geleden na de wereldbekerfinale in Thialf al te overwegen weg te gaan bij Anema, met wie hij jarenlang samenwerkte.

Volgens de website schaatsen.nl heeft Bergsma inmiddels een akkoord bereikt met Jumbo-Visma, maar een woordvoerder van de ploeg van coach Jac Orie laat weten dat nog geen handtekeningen zijn gezet. "We zijn met hem bezig, dat is geen geheim. Maar wij brengen het pas als het definitief is."

Bergsma veroverde op de Olympische Spelen van 2014 in Sotsji goud op de 10 kilometer. Vier jaar later moest hij op de langste afstand genoegen nemen met zilver achter de voor Canada uitkomende Ted-Jan Bloemen. Bergsma heeft ook olympisch brons op zak, in 2014 behaald op de 5000 meter. Bij de Winterspelen van vorige maand in Beijing greep hij naast de medailles op de 5000 (vijfde) en 10.000 meter (vierde), de massastart (negende) en ploegachtervolging (vierde).

Allrounders vertrokken

Jumbo-Visma zag de allrounders Patrick Roest en Marcel Bosker onlangs overstappen naar Team Reggeborgh. Sven Kramer sloot in Beijing zijn schaatscarrière af. Met Bergsma wil Orie weer een schaatser voor de lange afstanden binnenhalen. Het is de bedoeling dat de stayer voor Jumbo-Visma ook marathons gaat rijden.

Bergsma zei onlangs dat hij op "een splitsing" in zijn carrière staat. "Misschien is het wel een moment om te gaan kijken bij een andere ploeg."

Meer uit Sport

Baas AIU: mondiale strijd tegen doping is vastgelopen

MONACO (ANP) - De mondiale strijd tegen doping is vastgelopen, omdat sporters de huidige opsporingssystemen dankzij steeds geavanceerdere methoden weten te ontwijken. Dat stelt David Howman, de baas van de onafhankelijke instantie die doping opspoort in de atletiek, AIU.

12 minuten geleden
Darter Zonneveld boekt eenvoudige zege op WK

LONDEN (ANP) - Darter Niels Zonneveld heeft bij het WK in Alexandra Palace in Londen voor de eerste Nederlandse overwinning gezorgd. Zonneveld versloeg Haupai Puha uit Nieuw-Zeeland in drie sets. Het werd 3-0 voor de 27-jarige Nederlander.

1 uur geleden
Van der Poel verwacht dat hij in Namen om de zege kan strijden

NAMEN (ANP) - Mathieu van der Poel verschijnt zondag na slechts twee specifieke crosstrainingen aan de start van de veldrit in Namen. "Ik ben misschien nog een procentje minder dan vorig jaar", laat hij weten via zijn ploeg Alpecin Premier Tech. "Maar ik verwacht dat ik kan strijden voor de winst."

2 uur geleden
Ben Sulayem herkozen als voorzitter van autosportfederatie FIA

TASJKENT (ANP) - Mohammed ben Sulayem is zoals verwacht op een congres in Tasjkent herkozen als voorzitter van de internationale autosportfederatie FIA. De 64-jarige preses uit de Verenigde Arabische Emiraten was de enige kandidaat.

4 uur geleden
Handballer Smits slaat EK 2026 uit voorzorg over

ARNHEM (ANP) - Handballer Kay Smits (28) komt niet in actie bij het EK in januari. Smits is volledig fit, maar kiest er met het oog op de lange termijn voor om het toernooi over te slaan. Dat meldt de Nederlandse handbalbond op de website.

4 uur geleden
Skiester Vonn wint na zeven jaar weer wereldbekerwedstrijd

SANKT MORITZ (ANP) - Lindsey Vonn heeft voor het eerst sinds 2018 een wedstrijd meetellend voor de wereldbeker gewonnen. De 41-jarige skiester uit de Verenigde Staten was de snelste op de afdaling in Sankt Moritz.

4 uur geleden
IOC wil Rusland bij junioren terug met vlag en volkslied

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) wil dat jeugdatleten en jeugdteams uit Rusland en Belarus weer zonder beperkingen onder eigen vlag en volkslied mogen deelnemen aan internationale wedstrijden. De aanbeveling is een volgende stap in de herintegratie van beide landen, die sinds de inval van Rusland in Oekraïne worden geweerd in de internationale sportwereld.

20 uur geleden