Bergsma op weg naar schaatsploeg Jumbo-Visma
HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jorrit Bergsma staat op het punt om Team Zaanlander van coach Jillert Anema te verruilen voor Jumbo-Visma. De 36-jarige Fries onthulde twee weken geleden na de wereldbekerfinale in Thialf al te overwegen weg te gaan bij Anema, met wie hij jarenlang samenwerkte.
Volgens de website schaatsen.nl heeft Bergsma inmiddels een akkoord bereikt met Jumbo-Visma, maar een woordvoerder van de ploeg van coach Jac Orie laat weten dat nog geen handtekeningen zijn gezet. "We zijn met hem bezig, dat is geen geheim. Maar wij brengen het pas als het definitief is."
Bergsma veroverde op de Olympische Spelen van 2014 in Sotsji goud op de 10 kilometer. Vier jaar later moest hij op de langste afstand genoegen nemen met zilver achter de voor Canada uitkomende Ted-Jan Bloemen. Bergsma heeft ook olympisch brons op zak, in 2014 behaald op de 5000 meter. Bij de Winterspelen van vorige maand in Beijing greep hij naast de medailles op de 5000 (vijfde) en 10.000 meter (vierde), de massastart (negende) en ploegachtervolging (vierde).
Allrounders vertrokken
Jumbo-Visma zag de allrounders Patrick Roest en Marcel Bosker onlangs overstappen naar Team Reggeborgh. Sven Kramer sloot in Beijing zijn schaatscarrière af. Met Bergsma wil Orie weer een schaatser voor de lange afstanden binnenhalen. Het is de bedoeling dat de stayer voor Jumbo-Visma ook marathons gaat rijden.
Bergsma zei onlangs dat hij op "een splitsing" in zijn carrière staat. "Misschien is het wel een moment om te gaan kijken bij een andere ploeg."
Meer uit Sport
LAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.
2 uur geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.
4 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.
6 uur geledenTBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout heeft in het Georgische Tbilisi goud veroverd op het EK judo. De 23-jarige judoka versloeg de Franse Manon Deketer in de klasse tot 63 kilogram binnen een minuut met ippon en zorgde zo voor de eerste Nederlandse medaille van het toernooi.
9 uur geledenOVERIJSE (ANP) - Wielrenster Célia Gery uit Frankrijk heeft Mischa Bredewold afgetroefd in de Brabantse Pijl. De 20-jarige Franse renster van FDJ United - Suez was na 125,7 kilometer de beste in de sprint in Overijse voor Bredewold en de Italiaanse Silvia Persico.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.
12 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.
12 uur geleden