Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bergsma is bereid om zich voor ploegachtervolging in te zetten

Bergsma is bereid om zich voor ploegachtervolging in te zetten

HEERENVEEN (ANP) - Na het binnenhalen van de olympische startplekken op de 5 en 10 kilometer kan schaatser Jorrit Bergsma zich richten op zijn individuele afstanden in Beijing. Daarnaast hoopt hij dat hij ook wordt geselecteerd voor de massastart. Het kan zelfs zo zijn dat bondscoach Jan Coopmans een beroep op de stayer zal doen voor de ploegachtervolging in Beijing en dan zegt de 35-jarige schaatser niet bij voorbaat nee.

Van de schaatsers die het teamonderdeel vaak rijden hebben tot dusverre alleen Patrick Roest en Sven Kramer een startplek bemachtigd. Het zou zomaar kunnen zijn dat Bergsma daardoor nodig is voor het teamonderdeel. "Ik houd er geen rekening mee, maar ik wacht het af. Als ze me nodig hebben dan zet ik me graag ervoor in, maar dan moet het wel gewild zijn", was de eerste reactie van de schaatser van Team Zaanlander.

Bergsma bedankte op de Spelen van Sotsji in 2014 voor een rol als reserve in de ploegachtervolging, omdat hij zich niet serieus behandeld voelde en zichzelf daardoor niet als een volwaardig teamlid beschouwde. "Het is heel erg misgegaan in het verleden", zei hij daar over. "Dat is voor mij een litteken op mij carrière en daar heb ik een heel naar gevoel aan overgehouden."

Volgens Bergsma is in de afgelopen jaren niet meer gesproken over hoe het toen is gelopen. Zelf heeft hij sindsdien maar sporadisch meegedaan aan het onderdeel, zoals op de WK van 2017. "Natuurlijk wil ik me ervoor inzetten maar dan moet iedereen erachter staan, anders doe ik dat liever niet", zei hij. "Het is een teamonderdeel en als je dat wil doen moet je dat als ploeg doen. Het is in het verleden een probleem geweest, dat ik er eigenlijk niet bij hoorde en daar ben ik heel slecht in neergezet. Dat heeft mijn gouden medaille op de 10 kilometer destijds heel erg bedorven."

Meer uit Sport

Tennisser Griekspoor stopt ook samenwerking met coach Sporrel

ROME (ANP) - Tallon Griekspoor heeft ook de samenwerking met zijn coach Dennis Sporrel beëindigd. De nummer 35 van de wereld en zijn trainer zijn "samen tot de conclusie gekomen dat het niet meer werkt", bevestigt Sporrel. "We hebben mooie maanden gehad en daar ben ik dankbaar voor."

1 uur geleden
Sinner wint bij rentree in Rome en treft in derde ronde De Jong

ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft de eerste partij na zijn dopingschorsing gewonnen. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in de tweede ronde van het masterstoernooi van Rome de Argentijn Mariano Navone in twee sets: 6-3 6-4. De 23-jarige Sinner treft in de derde ronde Jesper de Jong.

15 uur geleden
Britse wielrenner Tarling wint tijdrit Giro, Roglic grijpt roze

TIRANA (ANP) - Joshua Tarling heeft de tweede etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 21-jarige Brit van Ineos Grenadiers was de beste in de individuele tijdrit over 13,7 kilometer met start en finish in Tirana, de hoofdstad van Albanië. Tarling bleef de Sloveen Primoz Roglic 1 seconde voor. De Australiër Jay Vine werd derde.

18 uur geleden
Titelverdedigster Swiatek strandt in Rome al in derde ronde

ROME (ANP) - Tennisster Iga Swiatek is vroegtijdig uitgeschakeld op het WTA-toernooi van Rome. De als tweede geplaatste Poolse verloor in de derde ronde van de Amerikaanse Danielle Collins: 6-1 7-5.

19 uur geleden
Marc Márquez wint zesde sprintrace op rij in MotoGP

LE MANS (ANP) - De Spaanse wegracer Marc Márquez (Ducati) heeft ook de sprintrace gewonnen in de MotoGP bij de Grote Prijs van Frankrijk. De zesvoudig wereldkampioen won tot dusver alle zes sprintraces in dit seizoen.

19 uur geleden
Sprintvrouwen 4x100 meter naar finale WK estafette

GUANGZHOU (ANP) - De atletes op de 4x100 meter estafette hebben op de World Relays in het Chinese Guangzhou de finale gehaald. Dat betekent dat het Nederlandse sprintkwartet zich heeft gekwalificeerd voor de WK atletiek in september in Tokio.

19 uur geleden
Tennisser De Jong met mooie zege naar derde ronde in Rome

ROME (ANP) - Jesper de Jong heeft met een mooie overwinning op Alejandro Davidovich Fokina de derde ronde van het tennistoernooi van Rome bereikt. De 24-jarige Haarlemmer was veel te sterk voor de Spanjaard, de nummer 26 van de wereldranglijst. De Jong gunde zijn opponent slechts twee games: 6-0 6-2.

20 uur geleden