Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bergsma is bereid om zich voor ploegachtervolging in te zetten

Bergsma is bereid om zich voor ploegachtervolging in te zetten

HEERENVEEN (ANP) - Na het binnenhalen van de olympische startplekken op de 5 en 10 kilometer kan schaatser Jorrit Bergsma zich richten op zijn individuele afstanden in Beijing. Daarnaast hoopt hij dat hij ook wordt geselecteerd voor de massastart. Het kan zelfs zo zijn dat bondscoach Jan Coopmans een beroep op de stayer zal doen voor de ploegachtervolging in Beijing en dan zegt de 35-jarige schaatser niet bij voorbaat nee.

Van de schaatsers die het teamonderdeel vaak rijden hebben tot dusverre alleen Patrick Roest en Sven Kramer een startplek bemachtigd. Het zou zomaar kunnen zijn dat Bergsma daardoor nodig is voor het teamonderdeel. "Ik houd er geen rekening mee, maar ik wacht het af. Als ze me nodig hebben dan zet ik me graag ervoor in, maar dan moet het wel gewild zijn", was de eerste reactie van de schaatser van Team Zaanlander.

Bergsma bedankte op de Spelen van Sotsji in 2014 voor een rol als reserve in de ploegachtervolging, omdat hij zich niet serieus behandeld voelde en zichzelf daardoor niet als een volwaardig teamlid beschouwde. "Het is heel erg misgegaan in het verleden", zei hij daar over. "Dat is voor mij een litteken op mij carrière en daar heb ik een heel naar gevoel aan overgehouden."

Volgens Bergsma is in de afgelopen jaren niet meer gesproken over hoe het toen is gelopen. Zelf heeft hij sindsdien maar sporadisch meegedaan aan het onderdeel, zoals op de WK van 2017. "Natuurlijk wil ik me ervoor inzetten maar dan moet iedereen erachter staan, anders doe ik dat liever niet", zei hij. "Het is een teamonderdeel en als je dat wil doen moet je dat als ploeg doen. Het is in het verleden een probleem geweest, dat ik er eigenlijk niet bij hoorde en daar ben ik heel slecht in neergezet. Dat heeft mijn gouden medaille op de 10 kilometer destijds heel erg bedorven."

Meer uit Sport

Laureus Awards voor tennisser Alcaraz en tennisster Sabalenka

MADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.

6 uur geleden
Tour de France Femmes 2027 krijgt voor het eerst ploegentijdrit

LONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.

9 uur geleden
Keniaan Korir wint marathon Boston in parcoursrecord, Nageeye 21e

BOSTON (ANP) - De Keniaan John Korir heeft voor het tweede jaar op rij de marathon van Boston gewonnen, een van de zeven majors. De 29-jarige atleet won de 130e editie van de 42,195 kilometer lange wedstrijd in een parcoursrecord van 2.01.52. Korir verpulverde het vijftien jaar oude parcoursrecord van de Keniaan Geoffrey Mutai met meer dan een minuut (2.03.02 in 2011).

10 uur geleden
Mercedes-baas Wolff wil geen vergelijking Antonelli met Senna

LONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes is onder de indruk van de manier waarop Kimi Antonelli met de druk omgaat. De 19-jarige Italiaan won de laatste twee grands prix (China en Japan) in de Formule 1 en is de jongste leider ooit in het kampioenschap.

11 uur geleden
Schaatsster Tas debuteert als wielrenster in Waalse Pijl

HUY (ANP/BELGA) - De Belgische schaatsster Sandrine Tas (30) maakt woensdag haar WorldTour-debuut als wielrenster in de Waalse Pijl. Tas werd in februari op de Olympische Winterspelen van Milaan vierde op de 5000 meter schaatsen, op slechts 0,3 seconde van de Italiaanse olympisch kampioen Francesca Lollobrigida. Merel Conijn pakte het zilver op die afstand namens Nederland.

11 uur geleden
Evenepoel bezorgt Gold Race-directeur Van Vliet gedroomd afscheid

BERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.

1 dag geleden
Ook tweede helft van bekerfinale begint later door vuurwerk

ROTTERDAM (ANP) - Ook de tweede helft van de bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie moest de aftrap uitstellen nadat fans van de club uit Nijmegen veel vuurwerk hadden afgestoken. De finale begon al vijf minuten later in De Kuip omdat beide doelen niet zichtbaar waren door de vele rook die fakkels van supporters van AZ veroorzaakten.

1 dag geleden