Bergsma en Schouten winnen marathon in Thialf
HEERENVEEN (ANP) - Jorrit Bergsma heeft in Heerenveen de negende wedstrijd om de KPN Marathon Cup op zijn naam gebracht. De 33-jarige schaatser van Royal A-ware ging er in Thialf met nog zo'n twee ronden te gaan vandoor en werd niet meer achterhaald.
Bergsma bleef op de voor hem zo vertrouwde baan Gary Hekman en zijn Belgische ploeggenoot Bart Swings voor.
Met de zege van Royal A-ware nam de ploeg van Jillert Anema enigszins revanche voor de verloren nationale titel, die op nieuwjaarsdag naar Hekman ging. "Het leek erop dat het een sprint ging worden, de groep was te groot", zei Bergsma over zijn ontsnapping. "Ik heb veel te weinig marathons gereden de laatste tijd. Dit is een goede voorbereiding op de EK afstanden van volgend weekend, als ik hier in Thialf ook iets moois wil laten zien."
Bij de vrouwen ging de zege naar Bergsma's ploeggenote Irene Schouten, die op 1 januari al de Nederlandse titel veroverde. Schouten versloeg Marijke Groenewoud en Francesca Lollobrigida in een eindsprint. Tijdens de vorige wedstrijd, in Breda, was de Italiaanse Lollobrigida nog de beste.
Meer uit Sport
TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.
11 uur geledenHUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.
12 uur geledenST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.
12 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.
13 uur geledenSYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.
14 uur geledenEGMOND AAN ZEE (ANP) - Atlete Nienke Brinkman is bij haar rentree derde geworden op de halve marathon van Egmond. De winst ging naar Florence Niyonkuru uit Rwanda in 1.10.38, voor haar landgenote Emeline Imanizabayo.
14 uur geledenBRISBANE (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka heeft haar titel in Brisbane geprolongeerd. De nummer 1 van de wereld was in de finale duidelijk te sterk voor de Oekraïense Maria Kostjoek, de nummer 26 van de wereld: 6-4 6-3.
19 uur geleden