Bergsma en Schouten winnen marathon in Thialf
HEERENVEEN (ANP) - Jorrit Bergsma heeft in Heerenveen de negende wedstrijd om de KPN Marathon Cup op zijn naam gebracht. De 33-jarige schaatser van Royal A-ware ging er in Thialf met nog zo'n twee ronden te gaan vandoor en werd niet meer achterhaald.
Bergsma bleef op de voor hem zo vertrouwde baan Gary Hekman en zijn Belgische ploeggenoot Bart Swings voor.
Met de zege van Royal A-ware nam de ploeg van Jillert Anema enigszins revanche voor de verloren nationale titel, die op nieuwjaarsdag naar Hekman ging. "Het leek erop dat het een sprint ging worden, de groep was te groot", zei Bergsma over zijn ontsnapping. "Ik heb veel te weinig marathons gereden de laatste tijd. Dit is een goede voorbereiding op de EK afstanden van volgend weekend, als ik hier in Thialf ook iets moois wil laten zien."
Bij de vrouwen ging de zege naar Bergsma's ploeggenote Irene Schouten, die op 1 januari al de Nederlandse titel veroverde. Schouten versloeg Marijke Groenewoud en Francesca Lollobrigida in een eindsprint. Tijdens de vorige wedstrijd, in Breda, was de Italiaanse Lollobrigida nog de beste.
Meer uit Sport
OBERHOFEN AM THUNERSEE (ANP/AFP) - Negen skiërs uit Rusland en Belarus hebben van de internationale skifederatie FIS toestemming gekregen om zich te mogen kwalificeren voor de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De skiërs nemen deel onder neutrale vlag.
19 minuten geledenMEERKERK (ANP) - Judoka Tornike Tsjakadoea heeft zijn judocarrière beëindigd. De 29-jarige Nederlander van Georgische afkomst meldt op Instagram dat hij met trots terugkijkt op wat hij heeft bereikt.
1 uur geledenSANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De hockeyers hebben de eerste wedstrijd in de Pro League met 5-2 gewonnen van Pakistan. In Santiago del Estero in Argentinië was de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee in de tweede helft sterker en maakte met drie treffers in het derde kwart het verschil.
4 uur geledenSANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn de Pro League begonnen met een zege op Duitsland. In Santiago del Estero in Argentinië won de ploeg van bondscoach Raoul Ehren met 2-0. Yibbi Jansen en Joosje Burg zorgden voor de doelpunten.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz vond dat Atlético Madrid dinsdag in de Champions League een verdiende zege (2-3) boekte in Eindhoven. "Het begin was voor ons, daarna namen zij het heft in handen", zei Bosz.
10 uur geledenDORTMUND (ANP) - De Noorse handbalsters hebben op het WK handbal in Duitsland en Nederland de halve finale bereikt. De Europese kampioen versloeg in Dortmund Montenegro in de kwartfinale met 32-23. Noorwegen treft in de halve finale Nederland, als de Nederlandse ploeg woensdag in de kwartfinale wint van Hongarije.
15 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Kickbokser Jamal Ben Saddik is veroordeeld tot vier jaar celstraf voor ontvoering. De correctionele rechtbank van Antwerpen vond het bewezen dat hij een voortrekkersrol speelde in de ontvoering van een havenarbeider. Drie andere verdachten kregen celstraffen van dertig maanden tot vier jaar.
19 uur geleden