Bergsma en Schouten winnen marathon in Thialf
HEERENVEEN (ANP) - Jorrit Bergsma heeft in Heerenveen de negende wedstrijd om de KPN Marathon Cup op zijn naam gebracht. De 33-jarige schaatser van Royal A-ware ging er in Thialf met nog zo'n twee ronden te gaan vandoor en werd niet meer achterhaald.
Bergsma bleef op de voor hem zo vertrouwde baan Gary Hekman en zijn Belgische ploeggenoot Bart Swings voor.
Met de zege van Royal A-ware nam de ploeg van Jillert Anema enigszins revanche voor de verloren nationale titel, die op nieuwjaarsdag naar Hekman ging. "Het leek erop dat het een sprint ging worden, de groep was te groot", zei Bergsma over zijn ontsnapping. "Ik heb veel te weinig marathons gereden de laatste tijd. Dit is een goede voorbereiding op de EK afstanden van volgend weekend, als ik hier in Thialf ook iets moois wil laten zien."
Bij de vrouwen ging de zege naar Bergsma's ploeggenote Irene Schouten, die op 1 januari al de Nederlandse titel veroverde. Schouten versloeg Marijke Groenewoud en Francesca Lollobrigida in een eindsprint. Tijdens de vorige wedstrijd, in Breda, was de Italiaanse Lollobrigida nog de beste.
Meer uit Sport
TURIJN (ANP) - Jannik Sinner is de ATP Finals in Turijn begonnen met een overtuigende zege. De Italiaanse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime in twee sets: 7-5 6-1.
7 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De uitspraak in de rechtszaak die coureur Laura Villars heeft aangespannen tegen de internationale autosportfederatie FIA om de verkiezingsregels aan te vechten volgt op 3 december. De 28-jarige Zwitserse wil dat de aankomende verkiezingen voor het voorzitterschap worden opgeschort. De verkiezingen staan gepland voor 12 december in Oezbekistan.
10 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Schaatsster Joy Beune is voldoende hersteld om vrijdag bij de eerste wereldbekerwedstrijd in Salt Lake City van start te gaan op de 3000 meter. Dat meldt schaatsbond KNSB.
10 uur geledenROME (ANP/RTR) - Ferrari-topman John Elkann heeft tegen F1-coureurs Charles Leclerc en Lewis Hamilton gezegd dat ze minder moeten praten en zich moeten concentreren op het racen. Leclerc en Hamilton kenden een teleurstellend raceweekend in Brazilië, waar zij beiden uitvielen in de Grote Prijs van São Paulo.
12 uur geledenTURIJN (ANP) - Taylor Fritz heeft zijn eerste wedstrijd op de ATP Finals in Turijn gewonnen. De 28-jarige Amerikaan versloeg de Italiaan Lorenzo Musetti in twee sets: 6-3 6-4.
13 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft de eerste plaats op de wereldranglijst weer overgenomen van Jannik Sinner. De 22-jarige Spanjaard stond een week geleden de positie af aan zijn twee jaar oudere rivaal uit Italië.
21 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull kwam woorden tekort om de prestatie van Max Verstappen in de Grote Prijs van São Paulo te beschrijven. "Het was een ongelooflijke prestatie van Max", liet hij via het team weten. "We weten allemaal dat hij vorig jaar vanaf P17 naar de zege reed in de regen en dat dat een van de meest uitzonderlijke races was. Maar dit jaar deed hij het bijna opnieuw, vanuit de pitstraat, op het droge en dat met een extra stop door een lekke band."
1 dag geleden