Bergsma en Schouten winnen marathon in Thialf
HEERENVEEN (ANP) - Jorrit Bergsma heeft in Heerenveen de negende wedstrijd om de KPN Marathon Cup op zijn naam gebracht. De 33-jarige schaatser van Royal A-ware ging er in Thialf met nog zo'n twee ronden te gaan vandoor en werd niet meer achterhaald.
Bergsma bleef op de voor hem zo vertrouwde baan Gary Hekman en zijn Belgische ploeggenoot Bart Swings voor.
Met de zege van Royal A-ware nam de ploeg van Jillert Anema enigszins revanche voor de verloren nationale titel, die op nieuwjaarsdag naar Hekman ging. "Het leek erop dat het een sprint ging worden, de groep was te groot", zei Bergsma over zijn ontsnapping. "Ik heb veel te weinig marathons gereden de laatste tijd. Dit is een goede voorbereiding op de EK afstanden van volgend weekend, als ik hier in Thialf ook iets moois wil laten zien."
Bij de vrouwen ging de zege naar Bergsma's ploeggenote Irene Schouten, die op 1 januari al de Nederlandse titel veroverde. Schouten versloeg Marijke Groenewoud en Francesca Lollobrigida in een eindsprint. Tijdens de vorige wedstrijd, in Breda, was de Italiaanse Lollobrigida nog de beste.
Meer uit Sport
VAL GARDENA (ANP/AFP) - Skiër Marco Odermatt heeft voor de vijftigste keer een wereldbekerwedstrijd gewonnen. De 28-jarige Zwitser deed dat in Val Gardena, waar hij in de mist de snelste was op de afdaling.
3 uur geledenCAREZZA (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker is bij de wereldbekerwedstrijd in Carezza in Italië als zevende geëindigd op de parallelreuzenslalom. De 29-jarige Nederlandse strandde in de kwartfinales tegen de Tsjechische Zuzana Maderova, die 0,45 seconden sneller was.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting blijft er vertrouwen in hebben dat ze zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) kan plaatsen voor de Olympische Spelen van Milaan. De 28-jarige schaatsster van Team Essent slaagde er dit najaar niet in zich te kwalificeren voor de wereldbekerwedstrijden, maar denkt dat ze goed kan zijn als ze uitgerust is. "Het moet er alleen nog uitkomen in de wedstrijden."
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars staat op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) op drie afstanden aan de start. De 23-jarige schaatser van Team Essent gaat ervan uit voldoende fit te zijn om in Thialf op de 500, 1000 en 1500 meter te starten in de laatste week van december.
6 uur geledenOTTAWA (ANP/RTR) - Wereldkampioen snowboarden op de slopestyle Liam Brearley kan in februari niet meedoen aan de Olympische Spelen. De 22-jarige Canadees liep in november tijdens een training een knie- en enkelblessure op en laat zich nu opereren.
7 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen rijdt vanaf komend seizoen in de Formule 1 met startnummer 3. Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in een eindejaarsinterview met Viaplay.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - Schaatsster Ireen Wüst heeft tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal de Fanny Blankers-Koen Carrièreprijs ontvangen. Die oeuvreprijs wordt jaarlijks uitgereikt aan een sporter met buitengewone verdiensten voor de Nederlandse sport.
21 uur geleden