Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bergsma en Groenewoud toegevoegd aan team voor ploegachtervolging

Bergsma en Groenewoud toegevoegd aan team voor ploegachtervolging

BEIJING (ANP) - Schaatsers Jorrit Bergsma en Marijke Groenewoud zijn toegevoegd aan de teams voor de olympische ploegachtervolging. Bondscoach Jan Coopmans van de teamonderdelen in het langebaanschaatsen maakte die keuze vrijdag bekend.

Voor de ploegachtervolging waren bij de mannen al Sven Kramer, Patrick Roest en Marcel Bosker geselecteerd. De vrouwenploeg bestaat naast Groenewoud uit Ireen Wüst, Irene Schouten en Antoinette de Jong.

TeamNL had met het oog op de onzekerheden rond de coronapandemie en eventuele calamiteiten Beau Snellink en Melissa Wijfje bovenop de officiële olympische ploeg van negen mannen en vrouwen meegenomen als reserves voor de ploegachtervolging. Zij konden tot aan de technische meeting van de ploegachtervolging een schaatser vervangen. Daarna is dat niet meer mogelijk en moet een wissel binnen de equipe worden opgevangen. Daarvoor zijn nu Bergsma en Groenewoud aangewezen.

Lang gesproken

Bergsma behoorde niet tot de vaste kern van vijf schaatsers waar al sinds de zomer mee is getraind op de ploegachtervolging. Hij kwam in de afgelopen jaren ook niet in actie op dit onderdeel. De Fries stapte in 2014 tijdens de Spelen van Sotsji boos uit het achtervolgingsteam.

Coopmans sprak lang met Bergsma nadat de schaatser zich op het olympisch kwalificatietoernooi had geplaatst. "Ik heb wel met hem afgesproken dat hij zich eerst zou concentreren op de 10 kilometer", zei Coopmans in Beijing. "Ik heb ook met Roest, Bosker en Kramer gesproken wie er volgens hen uit de groep van negen de beste was om te selecteren. Dat was volgens hen Jorrit."

Favoriet

De bondscoach ziet Nederland als favoriet voor het goud bij zowel de mannen als de vrouwen. De ploegen gaan op ongeveer dezelfde manier rijden als tijdens de EK afstanden van afgelopen maand. Daar pakten beide teams overtuigend het goud. Als grootste concurrent ziet de bondscoach bij de vrouwen titelverdediger Japan. "Die zullen we een keer moeten verslaan. Bij de mannen is er veel concurrentie. De Noren zijn sterk en individueel zijn ze goed. En de Amerikanen en de Russen zijn in de breedte goed."

De ploegachtervolging bij de vrouwen begint zaterdag met de kwartfinales. De mannen rijden zondag de kwartfinales. De finales zijn dinsdag.

Meer uit Sport

Tennisser De Minaur verliest meteen in eerste ronde Acapulco

ACAPULCO (ANP) - Alex de Minaur is meteen in de eerste ronde van het tennistoernooi van Acapulco gestrand. De als tweede geplaatste Australiër, die onlangs het ABN AMRO Open in Rotterdam won, ging in Mexico onderuit tegen de Amerikaan Patrick Kypson. Het werd 1-6 7-6 (4) 6-7 (4).

1 uur geleden
Bokslegenden Mayweather en Pacquiao keren terug in de ring

LAS VEGAS (ANP/RTR) - De Amerikaan Floyd Mayweather en Filipijn Manny Pacquiao treffen elkaar in september voor een professionele bokswedstrijd in Las Vegas. Dat maakte Netflix maandag bekend.

11 uur geleden
Skilegende Vonn: dokter heeft mijn been gered

BERLIJN (ANP/DPA) - Skilegende Lindsey Vonn heeft dokter Tom Hackett van de Amerikaanse ploeg voor de Winterspelen bedankt voor het redden van haar been. "Hij heeft voorkomen dat mijn been geamputeerd moest worden", zegt de Amerikaanse in een video op Instagram.

16 uur geleden
NOC*NSF tegen deelname sporters Paralympics onder Russische vlag

ARNHEM (ANP) - NOC*NSF betreurt het als Russische en Belarussische sporters onder hun eigen vlag meedoen aan de Paralympische Spelen. Dat heeft een woordvoerder van de Nederlandse sportkoepel aan het ANP laten weten. NOC*NSF wacht vooralsnog verdere besluitvorming over de kwestie af voordat ze een eventuele bestuurlijke boycot aankondigen. "Tegen deelname onder een neutrale vlag hebben wij geen bezwaar", aldus een woordvoerster. "Maar dan wel onder voorwaarden die ook golden bij de Olympische Spelen. Dus zonder deelname van ex-militairen."

16 uur geleden
Bergsma: olympisch schaatsen van 2030 in Thialf mooie kans

AMSTERDAM (ANP) - Jorrit Bergsma vindt het een mooie kans voor Nederland om het olympisch schaatstoernooi van 2030 in Thialf te organiseren. Dat zei de 40-jarige schaatser na aankomst op Schiphol. Samen met een groot deel van de Nederlandse olympische ploeg arriveerde hij daar maandagmiddag vanuit Milaan, waar hij op de Olympische Spelen goud op de massastart en brons op de 10 kilometer veroverde.

19 uur geleden
Shorttracker Van 't Wout verbaasd door ontvangst op Schiphol

AMSTERDAM (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout was na zijn aankomst op Schiphol verbaasd door de ontvangst. "Volgens mij heeft het hier heel erg geleefd", zei de 24-jarige shorttracker in een aankomsthal van Schiphol waar de Nederlandse olympische sporters maandagmiddag juichend werden onthaald door zeker honderd mensen.

19 uur geleden
Tennisser Etcheverry verovert in Rio de Janeiro eerste ATP-titel

RIO DE JANEIRO (ANP) - Tomás Martín Etcheverry heeft op het tennistoernooi van Rio de Janeiro zijn eerste ATP-titel veroverd. De 26-jarige Argentijn versloeg in de finale de Chileen Alejandro Tabilo met 3-6 7-6 (3) 6-4.

1 dag geleden