Bergsma en Groenewoud toegevoegd aan team voor ploegachtervolging
BEIJING (ANP) - Schaatsers Jorrit Bergsma en Marijke Groenewoud zijn toegevoegd aan de teams voor de olympische ploegachtervolging. Bondscoach Jan Coopmans van de teamonderdelen in het langebaanschaatsen maakte die keuze vrijdag bekend.
Voor de ploegachtervolging waren bij de mannen al Sven Kramer, Patrick Roest en Marcel Bosker geselecteerd. De vrouwenploeg bestaat naast Groenewoud uit Ireen Wüst, Irene Schouten en Antoinette de Jong.
TeamNL had met het oog op de onzekerheden rond de coronapandemie en eventuele calamiteiten Beau Snellink en Melissa Wijfje bovenop de officiële olympische ploeg van negen mannen en vrouwen meegenomen als reserves voor de ploegachtervolging. Zij konden tot aan de technische meeting van de ploegachtervolging een schaatser vervangen. Daarna is dat niet meer mogelijk en moet een wissel binnen de equipe worden opgevangen. Daarvoor zijn nu Bergsma en Groenewoud aangewezen.
Lang gesproken
Bergsma behoorde niet tot de vaste kern van vijf schaatsers waar al sinds de zomer mee is getraind op de ploegachtervolging. Hij kwam in de afgelopen jaren ook niet in actie op dit onderdeel. De Fries stapte in 2014 tijdens de Spelen van Sotsji boos uit het achtervolgingsteam.
Coopmans sprak lang met Bergsma nadat de schaatser zich op het olympisch kwalificatietoernooi had geplaatst. "Ik heb wel met hem afgesproken dat hij zich eerst zou concentreren op de 10 kilometer", zei Coopmans in Beijing. "Ik heb ook met Roest, Bosker en Kramer gesproken wie er volgens hen uit de groep van negen de beste was om te selecteren. Dat was volgens hen Jorrit."
Favoriet
De bondscoach ziet Nederland als favoriet voor het goud bij zowel de mannen als de vrouwen. De ploegen gaan op ongeveer dezelfde manier rijden als tijdens de EK afstanden van afgelopen maand. Daar pakten beide teams overtuigend het goud. Als grootste concurrent ziet de bondscoach bij de vrouwen titelverdediger Japan. "Die zullen we een keer moeten verslaan. Bij de mannen is er veel concurrentie. De Noren zijn sterk en individueel zijn ze goed. En de Amerikanen en de Russen zijn in de breedte goed."
De ploegachtervolging bij de vrouwen begint zaterdag met de kwartfinales. De mannen rijden zondag de kwartfinales. De finales zijn dinsdag.
Meer uit Sport
TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.
15 uur geledenHUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.
16 uur geledenST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.
16 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.
17 uur geledenSYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.
18 uur geledenEGMOND AAN ZEE (ANP) - Atlete Nienke Brinkman is bij haar rentree derde geworden op de halve marathon van Egmond. De winst ging naar Florence Niyonkuru uit Rwanda in 1.10.38, voor haar landgenote Emeline Imanizabayo.
18 uur geledenBRISBANE (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka heeft haar titel in Brisbane geprolongeerd. De nummer 1 van de wereld was in de finale duidelijk te sterk voor de Oekraïense Maria Kostjoek, de nummer 26 van de wereld: 6-4 6-3.
23 uur geleden