
Bergsma en Groenewoud toegevoegd aan team voor ploegachtervolging
BEIJING (ANP) - Schaatsers Jorrit Bergsma en Marijke Groenewoud zijn toegevoegd aan de teams voor de olympische ploegachtervolging. Bondscoach Jan Coopmans van de teamonderdelen in het langebaanschaatsen maakte die keuze vrijdag bekend.
Voor de ploegachtervolging waren bij de mannen al Sven Kramer, Patrick Roest en Marcel Bosker geselecteerd. De vrouwenploeg bestaat naast Groenewoud uit Ireen Wüst, Irene Schouten en Antoinette de Jong.
TeamNL had met het oog op de onzekerheden rond de coronapandemie en eventuele calamiteiten Beau Snellink en Melissa Wijfje bovenop de officiële olympische ploeg van negen mannen en vrouwen meegenomen als reserves voor de ploegachtervolging. Zij konden tot aan de technische meeting van de ploegachtervolging een schaatser vervangen. Daarna is dat niet meer mogelijk en moet een wissel binnen de equipe worden opgevangen. Daarvoor zijn nu Bergsma en Groenewoud aangewezen.
Lang gesproken
Bergsma behoorde niet tot de vaste kern van vijf schaatsers waar al sinds de zomer mee is getraind op de ploegachtervolging. Hij kwam in de afgelopen jaren ook niet in actie op dit onderdeel. De Fries stapte in 2014 tijdens de Spelen van Sotsji boos uit het achtervolgingsteam.
Coopmans sprak lang met Bergsma nadat de schaatser zich op het olympisch kwalificatietoernooi had geplaatst. "Ik heb wel met hem afgesproken dat hij zich eerst zou concentreren op de 10 kilometer", zei Coopmans in Beijing. "Ik heb ook met Roest, Bosker en Kramer gesproken wie er volgens hen uit de groep van negen de beste was om te selecteren. Dat was volgens hen Jorrit."
Favoriet
De bondscoach ziet Nederland als favoriet voor het goud bij zowel de mannen als de vrouwen. De ploegen gaan op ongeveer dezelfde manier rijden als tijdens de EK afstanden van afgelopen maand. Daar pakten beide teams overtuigend het goud. Als grootste concurrent ziet de bondscoach bij de vrouwen titelverdediger Japan. "Die zullen we een keer moeten verslaan. Bij de mannen is er veel concurrentie. De Noren zijn sterk en individueel zijn ze goed. En de Amerikanen en de Russen zijn in de breedte goed."
De ploegachtervolging bij de vrouwen begint zaterdag met de kwartfinales. De mannen rijden zondag de kwartfinales. De finales zijn dinsdag.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Publiekstrekker Carlos Alcaraz heeft in een volgepakt Ahoy de kwartfinales van het ABN AMRO Open bereikt. De als eerste geplaatste Spanjaard rekende in twee sets af met de Italiaanse qualifier Andrea Vavassori: 6-2 6-1. Alcaraz treft de winnaar van de partij tussen de Deen Holger Rune en de Spanjaard Pedro Martínez voor een plaats bij de laatste vier.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het ABN AMRO Open profiteert volgens een woordvoerder van het tennistoernooi duidelijk van "een Alcaraz effect". De komst van de Spaanse toptennisser heeft een grote aantrekkingskracht op het tennispubliek dat dit jaar voor verschillende keren voor een uitverkocht huis zorgt. De als nummer 1 geplaatste Carlos Alcaraz speelt op donderdagavond voor een volgepakt Ahoy in de tweede ronde tegen de Italiaan Andrea Vavassori.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor betitelde zijn uitschakeling in de tweede ronde van het ABN AMRO Open tegen Stefanos Tsitsipas als "een pijnlijke, lelijke nederlaag, maar wel een prachtig gevecht". Griekspoor ging in Rotterdam in drie sets (7-6 (5) 6-7 (6) 5-7) ten onder tegen de nummer 12 van de wereld. Griekspoor kreeg een matchpoint in de tweede tiebreak, maar kon die kans op de opslag van Tsitsipas niet verzilveren. Griekspoor: "Het doet pijn, maar ik ben toch ook wel trots op mezelf."
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor (28) wist in de tweede ronde van het ABN AMRO Open tegen Stefanos Tsitsipas (26) niet opnieuw boven zichzelf uit te stijgen. De nummer 1 van Nederland ging in drie sets strijdend ten onder tegen de als zesde geplaatste Griek: 7-6 (5) 6-7 (6) 5-7. Daarmee is de laatste Nederlander uit het tennistoernooi van Rotterdam verdwenen.
6 uur geledenGÄVLE (ANP) - De Nederlandse ijshockeysters hebben op het olympisch kwalificatietoernooi in het Zweedse Gävle de eerste wedstrijd verloren. Denemarken was met 3-1 te sterk. Bieke van Nes scoorde voor Oranje.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Drievoudig olympisch kampioene Irene Schouten schaatst zaterdag, twee maanden na de geboorte van haar zoontje, weer een marathon in Heerenveen. Dat maakt de 32-jarige Noord-Hollandse bekend via Instagram.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - Nederland doet volgend jaar met ongeveer veertig sporters mee aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat is de schatting van sportkoepel NOC*NSF, zei directeur topsport André Cats donderdag. Vier jaar geleden bestond de formatie van TeamNL in Beijing uit 41 atleten.
9 uur geleden