Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bergkamp vindt actie FVD 'ongepast en ongehoord'

Bergkamp vindt actie FVD 'ongepast en ongehoord'

DEN HAAG (ANP) - Het is "ongepast en ongehoord" dat Forum voor Democratie-Kamerlid Gideon van Meijeren met een draaiende camera SBS6-journaliste Merel Ek in haar werkkamer overviel en haar als "riooljournalist" bestempelde. Dat laat Tweede Kamervoorzitter Vera Bergkamp weten via haar woordvoerder.

Alom was er walging door de actie, die door velen als intimiderend werd ervaren. Van Meijeren zocht Ek op om haar te "ontmaskeren", na een eerder gesprek dat zij hadden. Daarin zou Ek volgens hem op verkeerde wijze hebben uitgelegd welke betekenissen het woord 'liquideren' heeft.

Ek ging aanvankelijk het gesprek niet aan toen zij de draaiende camera zag. Later sprak ze wel met Van Meijeren, nadat hij haar had gerustgesteld dat de camera weg was. Dat was niet waar: de camera liep nog en nam het gesprek op. Ek gaf toe dat de uitleg van de term niet uit de Van Dale kwam, zoals ze eerder zei, maar bleef achter het punt staan dat het woord meerdere betekenissen heeft.

Opnames maken

Kamervoorzitter Bergkamp onderzoekt nu of "regels aangescherpt moeten en kunnen worden", onder meer voor het maken van heimelijke opnames. Voor journalisten geldt dat zij niet met draaiende camera een werkkamer van een Kamerlid mogen binnenlopen en het kenbaar moeten maken als zij opnames maken.

Aan het begin van de video, die Van Meijeren op sociale media plaatste, waarschuwde hij andere media dat hij vaker dergelijke video's zou maken. "Ik hoop vooral dat er een preventieve werking van uitgaat." Premier Mark Rutte noemde deze vorm van intimidatie "een nieuw dieptepunt".

De discussie over verschillende betekenissen van woorden ontstond nadat FVD-leider Thierry Baudet zei het woord 'reptiel' figuurlijk gebruikt te hebben, toen hij zei dat de elite bestaat uit reptielen. Presentator Johan Derksen gebruikte eerder het woord 'liquideren' in de richting van Baudet. Hierover zei hij later dat hij zich had versproken. Derksen heeft het woord vaker gebruikt om 'wegsturen' mee te bedoelen.

Meer uit Politiek

Buma wil niet langer dan drie weken informateur zijn

DEN HAAG (ANP) - Informateur Sybrand van Haersma Buma (CDA), tevens burgemeester van Leeuwarden, is na drie weken niet meer beschikbaar als informateur. "Een wethouder appte mij vandaag al dat hij mijn werkkamer had ingepikt", grapte hij op een persconferentie donderdag.

8 uur geleden
Wijers noemt eigen uitspraken over VVD 'ongepast taalgebruik'

DEN HAAG (ANP) - Informateur Hans Wijers (D66) betreurt dat hij onlangs negatieve uitspraken deed over de VVD en partijleider Dilan Yeşilgöz. Hij noemde haar onder meer "een leugenaar" en zei dat hij had gehoopt op een grotere afstraffing van de VVD bij de verkiezingen. "Dat had ik niet moeten doen, dat is ongepast taalgebruik", zei hij donderdagavond tijdens zijn eerste persconferentie als informateur.

8 uur geleden
Kamer stemt in met benoeming Buma en Wijers als informateurs

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer heeft ingestemd met de benoeming van Sybrand van Haersma Buma (CDA) en Hans Wijers (D66) tot informateurs. De twee zijn voorgedragen door partijleiders Rob Jetten (D66) en Henri Bontenbal (CDA) om de volgende stap te zetten in het formatieproces voor een nieuw kabinet.

13 uur geleden
Koolmees: formatie 4 partijen risico voor onderlinge verhoudingen

DEN HAAG (ANP) - Verkenner Wouter Koolmees ziet "een groot risico" voor de persoonlijke verhoudingen als vier partijen zouden gaan praten over een mogelijke coalitie. Dat zegt hij in het debat over de verkiezingsuitslag. Hij verwacht dat de formatie dan juist alleen maar langer zou duren. "Daarom leek het mij niet verstandig om daarmee te beginnen."

14 uur geleden
Eerdmans vindt dat Koolmees rechts 'buitenspel heeft gezet'

DEN HAAG (ANP) - D66-verkenner Wouter Koolmees heeft "rechtse partijen buitenspel gezet" in de formatie, door te adviseren dat D66 en het CDA eerst alleen met elkaar verder gaan praten. Dat vindt JA21-leider Joost Eerdmans. Hij vraagt zich hardop af of de rechtse kiezer zich serieus genomen voelt door deze keuze van Koolmees.

16 uur geleden
Bontenbal wil agenda kabinetsformatie 'behapbaar' houden

DEN HAAG (ANP) - CDA-leider Henri Bontenbal waakt ervoor de komende weken te veel onderwerpen op de agenda van de kabinetsformatie te zetten. Hij wil de lijst "behapbaar houden", zei hij tijdens een Kamerdebat over de uitslag van de Tweede Kamerverkiezingen van twee weken geleden.

16 uur geleden
Yesilgöz kritisch op tussenstap met alleen D66 en CDA

DEN HAAG (ANP) - Dilan Yesilgöz verbaast zich over de tussenstap waarin in eerste instantie alleen D66 en het CDA met elkaar onderhandelen over een coalitieakkoord. De VVD-leider vertelde tijdens het debat over de verkiezingsuitslag dat dit als oplossing wordt gezien wanneer "twee partijen moeten samenwerken maar inhoudelijk ver uit elkaar liggen", iets waar volgens de lijsttrekker momenteel "geen sprake van" is.

17 uur geleden