Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bergkamp na aanval op Baudet: blijf van onze Kamerleden af

Bergkamp na aanval op Baudet: blijf van onze Kamerleden af

DEN HAAG (ANP) - Tweede Kamervoorzitter Vera Bergkamp heeft Thierry Baudet en zijn fractie van Forum voor Democratie sterkte gewenst, nadat hij donderdagavond werd aangevallen in Gent voorafgaand aan zijn lezing. Een belager sloeg hem met een paraplu op zijn hoofd. "Wat je ook denkt of vindt, je blijft met je handen af van al onze Kamerleden", aldus Bergkamp.

In haar laatste toespraak voordat de Kamer met verkiezingsreces gaat, zei Bergkamp dat alle Kamerleden hun "stinkende best" doen om hun ambt uit te oefenen, ook in tijden van intimidatie. "Het is niet altijd even makkelijk." Toch blikt ze positief terug op de afgelopen periode dat zij Kamervoorzitter was. "We hebben gelachen, soms een traantje weggepinkt, er is goed samengewerkt, soms knetterde het én er zijn vriendschappen gesloten."

Bergkamp raadde de Kamerleden aan nog maar eens goed naar elkaar te kijken: een groot aantal van hen zal namelijk niet meer terugkeren in de Kamer na de verkiezingen van 22 november. Velen van hen hebben zelf hun vertrek al aangekondigd, maar er zullen ook Kamerleden een zetel aan zich voorbij zien gaan omdat hun partij niet genoeg stemmen haalt. Onder meer de fractieleiders Kees van der Staaij (SGP), Farid Azarkan (DENK) en Sylvana Simons (BIJ1) komen niet terug na de verkiezingen. Ook andere prominente Kamerleden, zoals Pieter Heerma (CDA), Daniel Koerhuis (VVD), Sjoerd Sjoerdsma (D66) en Attje Kuiken (PvdA) verlaten de landelijke politiek.

Bergkamp kondigde eerder haar eigen vertrek al aan. Ze leidt het eerste debat nadat de nieuwe Kamer is geïnstalleerd en zal in de verkennende fase van de formatie gesprekken voeren met fractieleiders. Maar kort daarna zal de nieuwe Kamer een volgende voorzitter uit haar midden moeten kiezen.

Meer uit Politiek

Jetten ziet weinig ruimte om hypotheekrenteaftrek af te bouwen

DEN HAAG (ANP) - De kans is klein dat pogingen om de hypotheekrenteaftrek verder af te bouwen op iets uitlopen, zei premier Rob Jetten in het debat over de regeringsverklaring. "Er is geen ruimte om daar de komende tijd heel uitvoerig over te filosoferen. Of ja, er is altijd ruimte om te filosoferen, maar de kans dat daar dan uit wordt gekomen is echt beperkt."

7 minuten geleden
X komt niet naar gesprek over sociale media, Kamer teleurgesteld

DEN HAAG (ANP) - X komt niet naar de Tweede Kamer voor een gesprek over sociale media. "Dat u niet op onze uitnodiging ingaat om het gesprek aan te gaan, vinden wij teleurstellend", schrijven Kamerleden die een grote meerderheid vertegenwoordigen in een brief aan het sociale platform van techmiljardair Elon Musk.

1 uur geleden
Partijen verwijten Jetten 'valse start' in samenwerking met Kamer

DEN HAAG (ANP) - Een flink deel van de oppositie vindt dat premier Rob Jetten een "valse start" heeft gemaakt in de samenwerking met de Tweede Kamer, door in hun ogen te halsstarrig vast te houden aan de AOW-plannen. Onder meer GroenLinks-PvdA, de ChristenUnie, PVV, 50PLUS, DENK, SP en Volt vinden dat Jetten zich meer richting de Kamer moet bewegen, omdat zijn kabinet meerderheden moet blijven zoeken.

1 uur geleden
Keijzer wil na BBB nog geen 'avontuur' aangaan bij andere partij

DEN HAAG (ANP) - Tweede Kamerlid Mona Keijzer gaat na haar vertrek bij BBB vooralsnog niet bij een andere partij. "Je weet nooit hoe het in het leven loopt, maar ik stap niet zomaar weer in een nieuw avontuur met mensen die ik allemaal niet ken", zei ze in een verklaring.

1 uur geleden
Jetten erkent dat 'opening' nodig is op AOW-plannen coalitie

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten erkent dat wat betreft de AOW-plannen uit het coalitieakkoord "een opening vanuit het kabinet" nodig is om de relatie met de vakbonden te herstellen. FNV, CNV en VCP hebben alle gesprekken opgeschort zolang het voornemen om de AOW-leeftijd volledig te laten meestijgen met de levensverwachting niet volledig van tafel gaat.

2 uur geleden
Jetten weet nog niet hoe het nieuwe AOW-plan eruit gaat zien

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten weet nog niet wat het nieuwe plan voor de verhoging van de AOW-leeftijd wordt. "Daar heb ik een goede minister en staatssecretaris van Sociale Zaken voor", zei de D66-premier na de eerste termijn van het debat over zijn regeringsverklaring.

14 uur geleden
PvdD en DENK verwijten D66 niet op te komen voor Palestijnen

DEN HAAG (ANP) - DENK en Partij voor de Dieren zijn teleurgesteld, omdat in het coalitieakkoord wat hen betreft onvoldoende steun wordt uitgesproken voor de Palestijnen. Dat hadden de oppositiepartijen wel gehoopt van premier Rob Jetten. Want, zo brengen zij in herinnering, de D66'er liep vorig jaar mee met de demonstratie waarin het toenmalige kabinet werd opgeroepen om een rode lijn te trekken richting Israël.

15 uur geleden