Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bergkamp na aanval op Baudet: blijf van onze Kamerleden af

Bergkamp na aanval op Baudet: blijf van onze Kamerleden af

DEN HAAG (ANP) - Tweede Kamervoorzitter Vera Bergkamp heeft Thierry Baudet en zijn fractie van Forum voor Democratie sterkte gewenst, nadat hij donderdagavond werd aangevallen in Gent voorafgaand aan zijn lezing. Een belager sloeg hem met een paraplu op zijn hoofd. "Wat je ook denkt of vindt, je blijft met je handen af van al onze Kamerleden", aldus Bergkamp.

In haar laatste toespraak voordat de Kamer met verkiezingsreces gaat, zei Bergkamp dat alle Kamerleden hun "stinkende best" doen om hun ambt uit te oefenen, ook in tijden van intimidatie. "Het is niet altijd even makkelijk." Toch blikt ze positief terug op de afgelopen periode dat zij Kamervoorzitter was. "We hebben gelachen, soms een traantje weggepinkt, er is goed samengewerkt, soms knetterde het én er zijn vriendschappen gesloten."

Bergkamp raadde de Kamerleden aan nog maar eens goed naar elkaar te kijken: een groot aantal van hen zal namelijk niet meer terugkeren in de Kamer na de verkiezingen van 22 november. Velen van hen hebben zelf hun vertrek al aangekondigd, maar er zullen ook Kamerleden een zetel aan zich voorbij zien gaan omdat hun partij niet genoeg stemmen haalt. Onder meer de fractieleiders Kees van der Staaij (SGP), Farid Azarkan (DENK) en Sylvana Simons (BIJ1) komen niet terug na de verkiezingen. Ook andere prominente Kamerleden, zoals Pieter Heerma (CDA), Daniel Koerhuis (VVD), Sjoerd Sjoerdsma (D66) en Attje Kuiken (PvdA) verlaten de landelijke politiek.

Bergkamp kondigde eerder haar eigen vertrek al aan. Ze leidt het eerste debat nadat de nieuwe Kamer is geïnstalleerd en zal in de verkennende fase van de formatie gesprekken voeren met fractieleiders. Maar kort daarna zal de nieuwe Kamer een volgende voorzitter uit haar midden moeten kiezen.

Meer uit Politiek

Brekelmans: drones boven vliegbasis Volkel niet bewapend

DEN HAAG (ANP) - Defensie heeft "niet het beeld" dat de drones die dit weekend boven militaire vliegbasis Volkel vlogen, wapens bij zich hadden. Dat zei demissionair minister van Defensie Ruben Brekelmans in tv-programma Buitenhof. Op die basis zijn onder andere gevechtsvliegtuigen gestationeerd. "Die zijn daar goed beschermd," aldus de VVD-minister.

6 uur geleden
Tuinman: ook zaterdag drones bij Volkel

VOLKEL (ANP) - Zaterdagavond zijn niet alleen drones waargenomen boven luchthaven en vliegbasis Eindhoven, maar ook weer boven Volkel. Dat heeft staatssecretaris Gijs Tuinman van Defensie zondag gezegd in WNL op Zondag.

7 uur geleden
Meer reclametijd moet NPO 12 miljoen euro opleveren

DEN HAAG (ANP) - Het kabinetsplan om de NPO meer tijd te laten inruimen voor reclame, moet jaarlijks ongeveer 12 miljoen euro opleveren. De ministerraad is vrijdag akkoord gegaan met dit plan van demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, BBB), waar media donderdag al over berichtten.

2 dagen geleden
Wiersma verwacht 'positieve grondhouding' Brussel over mest

DEN HAAG (ANP) - Landbouwminister Femke Wiersma verwacht een "positieve grondhouding" van de Europese Commissie als het gaat om een nieuwe uitzondering die Nederlandse boeren ruimte geeft meer mest uit te rijden. Dat zei de demissionaire BBB-minister vrijdag voor het begin van de ministerraad. Ze legt een verband tussen de mestregels en een internationaal handelsverdrag.

2 dagen geleden
Voorzitter klimaatplatform: nieuw kabinet moet 'gretig' zijn

DEN HAAG (ANP) - Nederland is gebaat bij een "gretig" kabinet dat voortvarend aan de slag wil met klimaatbeleid. Met die boodschap is voorzitter Kees Vendrik van het Nationaal Klimaat Platform aangeschoven bij informateur Sybrand Buma en de onderhandelaars over een nieuw kabinet namens D66 en CDA.

2 dagen geleden
Minister: hoge verkeersboetes nodig voor politie en brandweer

DEN HAAG (ANP) - Hoge verkeersboetes blijven nodig om "de politie, de brandweer en andere veiligheidsvraagstukken" te betalen. Dat zei demissionair justitieminister Foort van Oosten (VVD) voorafgaand aan de ministerraad. "Het zijn hoge boetes, dat erken ik. Dat heeft enerzijds te maken met het naleven van de verkeersregels, en anderzijds met een financieringsvraagstuk dat we hieruit betalen."

2 dagen geleden
Brekelmans zet 'grote vraagtekens' bij vredesplan Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Defensieminister Ruben Brekelmans heeft "grote vraagtekens" bij "een aantal elementen" van het Amerikaanse vredesplan voor Oekraïne. Welke punten dat precies zijn, wilde de demissionaire VVD-bewindsman niet zeggen.

2 dagen geleden