Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bergkamp: Kamerlid durft niet meer te interrumperen om dreigmails

Bergkamp: Kamerlid durft niet meer te interrumperen om dreigmails

DEN HAAG (ANP) - Een Tweede Kamerlid heeft Kamervoorzitter Vera Bergkamp aangesproken en haar verteld dat diegene bang is om collega's tegen te spreken in debatten in de plenaire zaal. "Ik sprak laatst een Kamerlid dat zei: ik durf niet meer te interrumperen, omdat er dan een naar filmpje van mij komt, en dan krijg ik dreigmailtjes", vertelt Bergkamp. De voorzitter wil in gesprek met alle Kamerfracties over de "verharding" op het landelijk politiek toneel.

Aanleiding daarvoor zijn onder meer de uitlatingen van Pepijn van Houwelingen (Forum voor Democratie) die met "tribunalen" dreigde. "Uw tijd komt nog wel", zei de FVD'er, wijzend naar D66-Kamerlid Sjoerd Sjoerdsma.

Bergkamp wil een bredere discussie over de cultuur in de Kamer. "Het is niet alleen wat er gisteren gebeurde. De geest is uit de fles, al een lange tijd." De angst voor dreigingen na filmpjes die partijen online zetten, zit ook het vrije debat in de weg. Bergkamp zegt dat de vrijheid van meningsuiting ver reikt. Maar "daar horen geen intimiderende opmerkingen bij. Dat slaat het debat dood."

Nare mails

Of er meer Kamerleden zijn die terughoudend zijn met interrupties uit angst voor bedreigingen, is niet bekend. Wel gaf een Kamerlid van Volt recent aan ook steevast nare mails te krijgen na haar bijdragen aan corona-debatten.

"We hebben verschillende instrumenten, en ik vind het belangrijk om eerst dat gesprek te voeren met onze fracties. Dán kunnen we nog nadenken over de cultuur en de regels."

Meer uit Binnenland

Lichaam aan boord van cruiseschip Hondius in Nederland gecremeerd

ROTTERDAM (ANP) - Het lichaam van een aan het hantavirus overleden Duitse vrouw aan boord van de Hondius wordt in Nederland gecremeerd. Dat zei Yvonne van Duijnhoven, directeur van de GGD Rotterdam-Rijnmond, bij de aankomst van het cruiseschip in de haven van Rotterdam.

18 minuten geleden
Schoonmaak Hondius begint dinsdag en duurt tot en met vrijdag

ROTTERDAM (ANP) - De schoonmaak van het Nederlandse cruiseschip Hondius begint dinsdag en duurt naar verwachting tot en met vrijdag. Dat zei Yvonne van Duijnhoven, directeur van GGD Rotterdam-Rijnmond. De klus wordt geklaard door EWS Group, een gespecialiseerd schoonmaakbedrijf.

51 minuten geleden
Nationaal Park Utrechtse Heuvelrug wordt twee keer zo groot

UTRECHT (ANP) - Het Nationaal Park Utrechtse Heuvelrug wordt twee keer zo groot. Minister Jaimi van Essen (Natuur, D66) heeft besloten om na het zuidelijke deel ook het noorden van het gebied de officiële status van Nationaal Park te geven.

51 minuten geleden
RvS: Politieke partijen uitsluiten van verkiezingen gaat te ver

DEN HAAG (ANP) - Politieke partijen zonder leden uitsluiten van deelname aan verkiezingen gaat te ver, zegt de Raad van State. De belangrijkste overheidsadviseur vraagt D66 en GroenLinks-PvdA die regel in het voorstel voor de wet politieke partijen, eventueel weg te laten. Tweede Kamerleden Joost Sneller en Mikal Tseggai van die respectievelijke partijen moeten bovendien hun wetswijziging op een aantal punten beter uitleggen.

1 uur geleden
Cruiseschip Hondius meert aan in haven Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius is aangemeerd in de haven van Rotterdam. Het door het hantavirus getroffen schip meerde rond 10.30 uur aan bij de Calandsteiger nummer 7. Daar gaan de bemanning en een arts en verpleegkundige aan wal.

1 uur geleden
Nederlands cruiseschip Hondius komt aan bij Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius vaart de haven van Rotterdam binnen. Het schip kwam tegen 10.00 uur aan en moet nog een klein half uur varen naar de aanlegplek aan de Calandsteiger nummer 7, meldt het Havenbedrijf.

2 uur geleden
Havenmeester: Hondius komt rond 10.00 uur aan in haven Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius komt naar verwachting rond 10.00 uur aan in de haven van Rotterdam. Dat zei havenmeester René de Vries vanaf een persboot. Vanaf daar duurt het nog ongeveer twintig minuten naar de afmeerplek.

2 uur geleden