Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bergkamp: Kamerlid durft niet meer te interrumperen om dreigmails

Bergkamp: Kamerlid durft niet meer te interrumperen om dreigmails

DEN HAAG (ANP) - Een Tweede Kamerlid heeft Kamervoorzitter Vera Bergkamp aangesproken en haar verteld dat diegene bang is om collega's tegen te spreken in debatten in de plenaire zaal. "Ik sprak laatst een Kamerlid dat zei: ik durf niet meer te interrumperen, omdat er dan een naar filmpje van mij komt, en dan krijg ik dreigmailtjes", vertelt Bergkamp. De voorzitter wil in gesprek met alle Kamerfracties over de "verharding" op het landelijk politiek toneel.

Aanleiding daarvoor zijn onder meer de uitlatingen van Pepijn van Houwelingen (Forum voor Democratie) die met "tribunalen" dreigde. "Uw tijd komt nog wel", zei de FVD'er, wijzend naar D66-Kamerlid Sjoerd Sjoerdsma.

Bergkamp wil een bredere discussie over de cultuur in de Kamer. "Het is niet alleen wat er gisteren gebeurde. De geest is uit de fles, al een lange tijd." De angst voor dreigingen na filmpjes die partijen online zetten, zit ook het vrije debat in de weg. Bergkamp zegt dat de vrijheid van meningsuiting ver reikt. Maar "daar horen geen intimiderende opmerkingen bij. Dat slaat het debat dood."

Nare mails

Of er meer Kamerleden zijn die terughoudend zijn met interrupties uit angst voor bedreigingen, is niet bekend. Wel gaf een Kamerlid van Volt recent aan ook steevast nare mails te krijgen na haar bijdragen aan corona-debatten.

"We hebben verschillende instrumenten, en ik vind het belangrijk om eerst dat gesprek te voeren met onze fracties. Dán kunnen we nog nadenken over de cultuur en de regels."

Meer uit Binnenland

Winter tot nu toe zonniger en kouder dan normaal

HOUTEN (ANP) - De winter is tot dusver een halve graad kouder dan gebruikelijk, meldt Weeronline. In de eerste helft van de meteorologische winter was de gemiddelde temperatuur in De Bilt 3,6 graden, normaal is dat 4,1 graden.

2 uur geleden
Pararius ziet minder huurwoningen terwijl prijzen blijven stijgen

ROTTERDAM (ANP) - De huurmarkt in de vrije sector bleef ook in het vierde kwartaal van 2025 "structureel krap", melden woningplatformen Huurwoningen.nl en Pararius. De prijs ging omhoog naar gemiddeld 1838 euro per maand en er verdwenen meer huurwoningen van de markt dan erbij kwamen. Beschikbare woningen stonden minder lang online; het scheelt een dag vergeleken met hetzelfde kwartaal een jaar eerder.

6 uur geleden
Steeds grotere rol AI bij plannen van vakanties

DEN HAAG (ANP) - Steeds meer Nederlanders gebruiken AI-tools bij het plannen van hun vakantie, zo blijkt uit de zogenoemde vakantiemonitor van de ANWB. Kunstmatige hulpmiddelen zoals ChatGPT en Gemini worden niet alleen ingezet om inspiratie op te doen, maar ook om reisschema's samen te stellen, een passende bestemming te vinden en activiteiten te plannen. Zowel vooraf als tijdens de reis. Van alle Nederlanders gebruikt ruim 34 procent zo'n tool daarvoor.

6 uur geleden
Meerdere gewonden door explosie en brand in Vlissingen

VLISSINGEN (ANP) - Bij de brand die dinsdagavond laat uitbrak na een explosie in een wooncomplex in de Schutterijstraat in Vlissingen, zijn meerdere gewonden gevallen, meldt de veiligheidsregio. Zij zijn overgedragen aan het ambulancepersoneel. Om hoeveel personen het gaat, is niet bekend. De brand is inmiddels geblust.

10 uur geleden
Vier arrestaties bij Iraanse ambassade na gooien met stenen

DEN HAAG (ANP) - Bij de Iraanse ambassade in Den Haag zijn dinsdagavond vier mensen aangehouden. Ze gooiden met stenen naar de ambassade en probeerden het hek bij het gebouw over te klimmen, bevestigt de politie berichtgeving van 112-website Regio15.

11 uur geleden
Recordaantal toeristen in december op Curaçao ondanks spanningen

WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft in december een recordaantal toeristen verwelkomd. Sinds augustus zijn er zorgen over de negatieve invloed van de spanning tussen de VS en Venezuela op het aantal vakantiegangers, vooral na twee bijna-ongelukken in het luchtruim in december. Het toerismebureau heeft het daarentegen over "een toenemende aantrekkingskracht".

12 uur geleden
Voorlopig geen extra nationale toeslag op pakjes uit China

DEN HAAG (ANP) - Er komt voorlopig geen extra toeslag op pakketjes van buiten de Europese Unie, met name uit China. Dat meldt demissionair staatssecretaris Eugène Heijnen (Financiën, BBB) aan de Tweede Kamer.

16 uur geleden