Bergkamp: Kamerlid durft niet meer te interrumperen om dreigmails
DEN HAAG (ANP) - Een Tweede Kamerlid heeft Kamervoorzitter Vera Bergkamp aangesproken en haar verteld dat diegene bang is om collega's tegen te spreken in debatten in de plenaire zaal. "Ik sprak laatst een Kamerlid dat zei: ik durf niet meer te interrumperen, omdat er dan een naar filmpje van mij komt, en dan krijg ik dreigmailtjes", vertelt Bergkamp. De voorzitter wil in gesprek met alle Kamerfracties over de "verharding" op het landelijk politiek toneel.
Aanleiding daarvoor zijn onder meer de uitlatingen van Pepijn van Houwelingen (Forum voor Democratie) die met "tribunalen" dreigde. "Uw tijd komt nog wel", zei de FVD'er, wijzend naar D66-Kamerlid Sjoerd Sjoerdsma.
Bergkamp wil een bredere discussie over de cultuur in de Kamer. "Het is niet alleen wat er gisteren gebeurde. De geest is uit de fles, al een lange tijd." De angst voor dreigingen na filmpjes die partijen online zetten, zit ook het vrije debat in de weg. Bergkamp zegt dat de vrijheid van meningsuiting ver reikt. Maar "daar horen geen intimiderende opmerkingen bij. Dat slaat het debat dood."
Nare mails
Of er meer Kamerleden zijn die terughoudend zijn met interrupties uit angst voor bedreigingen, is niet bekend. Wel gaf een Kamerlid van Volt recent aan ook steevast nare mails te krijgen na haar bijdragen aan corona-debatten.
"We hebben verschillende instrumenten, en ik vind het belangrijk om eerst dat gesprek te voeren met onze fracties. Dán kunnen we nog nadenken over de cultuur en de regels."
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Als gevolg van de winterse weersomstandigheden rijden er maandagochtend geen treinen in de regio Amsterdam. Dat meldt de NS. Ook rond Schiphol ligt het treinverkeer plat. De verwachting is dat de hinder nog de rest van de ochtend duurt.
5 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Van en naar Amsterdam Centraal rijden geen treinen door de gevolgen van het winterse weer, meldt NS. Dit duurt in ieder geval nog de rest van de ochtend. Tussen Utrecht en Leiden rijden er ook geen treinen. Dit komt door een wisselstoring tussen Alphen aan den Rijn en Leiden Lammenschans. Dit duurt tot ongeveer 11.45 uur. Door het weer rijden er ook veel minder treinen van en naar Schiphol.
54 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De strooiwagens van Rijkswaterstaat hebben maandag al ruim 6,5 miljoen kilo zout gestrooid op de wegen. De teller stond even na 9.30 uur op 6.590.776 kilo, is te zien op de Strooikaart van de wegbeheerder.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Stadsherstel heeft tot zondagavond 92.779 euro ingezameld om de Vondelkerk in Amsterdam te herstellen, meldt de organisatie op haar website. Het geld om de op nieuwjaarsnacht door brand verwoeste kerk weer op te bouwen, kwam van 1365 donateurs.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Door de gladheid zijn meerdere verbindingswegen, toe- en afritten dicht, meldt Rijkswaterstaat. "Het verkeer staat vast en komt de heuvel niet op."
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Aannemers van ProRail die maandagochtend zijn ingeschakeld om wisselstoringen op het spoor te repareren, zijn in verband met het winterse weer langer onderweg dan gebruikelijk. "Zij komen met de auto en hebben te maken met gladheid en files, dus hun aanrijdtijd is langer dan normaal", zegt een woordvoerder van de spoorbeheerder. Het kan daarom nog even duren voordat de hinder op het spoor voorbij is.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Door het winterse weer staat er maandagochtend zo'n 690 kilometer file. Volgens Rijkswaterstaat is het de drukste ochtendspits sinds december 2024. "Ter vergelijking, in 2025 zagen we geen ochtendspits drukker dan 650 kilometer."
1 uur geleden