Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bergkamp en Van Persie maken kans op plek in Engelse Hall of Fame

Bergkamp en Van Persie maken kans op plek in Engelse Hall of Fame

LONDEN (ANP) - Dennis Bergkamp en Robin van Persie maken kans op een plek in de nieuwe Hall of Fame van de Premier League. Zij behoren tot een groep van 23 oud-spelers van wie er zes tot de Engelse eregalerij worden toegelaten. Het publiek en een panel van experts bepalen wie wordt geselecteerd. De fans kunnen tot en met 2 mei hun stem uitbrengen.

Alan Shearer en Thierry Henry zijn als eerste voetballers al opgenomen in de Hall of Fame. De Engelse en Franse spits maakten samen 435 doelpunten in de Premier League, die in 1992 werd geïntroduceerd als hoogste afdeling van de Engelse voetbalpiramide. Shearer veroverde drie keer de Gouden Schoen als topscorer van de Premier League, Henry vier keer.

Shearer (50) is met 260 treffers de topscorer aller tijden van de Premier League. Henry (43) speelde tussen 1999 en 2007 in de Premier League voor Arsenal. Hij keerde in 2012 nog even terug bij de 'Gunners' en maakte in totaal 175 competitietreffers. De aanvaller vierde met Arsenal twee landstitels (2002 en 2004). Henry vormde in die jaren een succesvol aanvalsduo met Bergkamp, die tussen 1995 en 2006 voor Arsenal uitkwam.

Bergkamp (51) speelde ruim vierhonderd wedstrijden voor Arsenal. Daarin maakte hij 120 doelpunten. In dienst van de 'Gunners' vierde hij drie landstitels. Supporters van Arsenal kozen hem in 2008 als tweede in de lijst met vijftig beste spelers ooit van de Engelse club.

Van Persie (37) speelde in Engeland voor Arsenal (2004-2012) en Manchester United (2012-2015). Hij is de topschutter aller tijden van Oranje met 50 doelpunten in 102 interlands. De oud-Feyenoorder won onder meer met ManUnited de Premier League in 2013 en met Arsenal de FA Cup in 2005.

Meer uit Sport

Tennisser Van de Zandschulp uitgeschakeld op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er niet in geslaagd de tweede ronde van Roland Garros te bereiken. De nummer 55 van de wereldranglijst ging in vier sets met 3-6 4-6 7-6 (7) 4-6 onderuit tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo.

47 minuten geleden
Hockeyers Rotterdam voor tweede keer in historie landskampioen

ROTTERDAM (ANP) - De hockeyers van Rotterdam zijn voor de tweede keer in het bestaan van de club landskampioen geworden. De ploeg van trainer Erik van Driel speelde in het eigen stadion in het tweede duel met 2-2 gelijk tegen titelverdediger Amsterdam. Dat was voldoende na de 3-2-zege van de Rotterdammers in het eerste duel.

3 uur geleden
Tennisser De Jong verslaat routinier Wawrinka op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft voor het derde jaar op rij de tweede ronde van Roland Garros bereikt. De 25-jarige Nederlander won na iets meer dan drie uur met 6-3 3-6 6-3 6-4 van de zestien jaar oudere Stan Wawrinka. De Zwitserse oud-winnaar speelde zijn laatste partij in Parijs. Hij beëindigt na het seizoen zijn carrière.

5 uur geleden
Hockeysters Amsterdam pakken landstitel ten koste van Den Bosch

DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Amsterdam hebben de landstitel gewonnen. Het elftal van trainer Jesse Mahieu versloeg regerend kampioen Den Bosch na shoot-outs. Voor Amsterdam is het de 22e landstitel uit de clubgeschiedenis en de vijfde deze eeuw. Den Bosch blijft op 23 landstitels staan.

7 uur geleden
Swiatek begint goed aan jacht op vijfde tennistitel Roland Garros

PARIJS (ANP) - De Poolse tennisster Iga Swiatek heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van Roland Garros. De viervoudig winnares van het grandslamtoernooi in Parijs was met 6-1 6-2 te sterk voor Emerson Jones uit Australië.

8 uur geleden
Tennisser Griekspoor speelt dinsdag om 11.00 uur tegen Arnaldi

PARIJS (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor begint dinsdag om 11.00 uur aan zijn wedstrijd tegen Matteo Arnaldi in de eerste ronde van Roland Garros. Het duel tussen de Nederlander en de Italiaan is de eerste partij van de dag op baan 7.

8 uur geleden
Klassementsleider Vingegaard wil in de Giro nog een etappe winnen

MILAAN (ANP/BELGA) - Klassementsleider Jonas Vingegaard wil zich in de laatste week van de Ronde van Italië niet alleen focussen op het behoud van zijn roze trui, maar ook nog minstens een etappe winnen. Dat zei de Deen van Visma - Lease a Bike maandag tijdens een online persconferentie op de laatste rustdag.

10 uur geleden