Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bergkamp 'betreurt' voorval met Baudet, wil verder niet reageren

Bergkamp 'betreurt' voorval met Baudet, wil verder niet reageren

DEN HAAG (ANP) - Tweede Kamervoorzitter Vera Bergkamp "betreurt" dat de eerste dag van de Algemene Politieke Beschouwingen, ook wel beschouwd als het belangrijkste debat van het jaar, chaotisch verliep na de inbreng van FVD-leider Thierry Baudet. Over haar eigen rol zegt ze: "voorzitten is geen exacte wetenschap". Verdere vragen van journalisten wilde ze niet beantwoorden

Baudet zei dat financiënminister Sigrid Kaag studeerde aan een Britse universiteit waar volgens hem vooral spionnen werden gerekruteerd. Vervolgens verliet het kabinet uit protest de vergaderzaal. Nadat Baudet had geweigerd zijn inbreng terug te nemen, ontnam Bergkamp hem het woord.

Volgens de voorzitter had de Tweede Kamer tot dan toe een "mooi inhoudelijk debat", maar ze wil de vergadering "verder niet recenseren". Bergkamp zegt dat het kabinet "te gast" is tijdens debatten en ook iets verwacht van de Tweede Kamer. Dat liep volgens haar "niet synchroon".

Eerder ingrijpen

CDA-Kamerlid Anne Kuik vindt dat Bergkamp eerder had moeten ingrijpen, zei ze donderdag in Goedemorgen Nederland. Het Kamerlid snapt dat het lastig is, maar "zeker als het gaat om complotten" en/of het met woorden suggereren van zaken waardoor mensen worden geïntimeerd, is dat schadelijk voor het vrije debat, zei Kuik. "Dan moeten we gewoon grenzen trekken." De vergadering schorsen en iemand het woord ontnemen is in een dergelijke situatie het enige juiste besluit, vindt Kuik.

Minister Hugo de Jonge (Volkshuisvesting) zei eerder donderdag dat de gehele Tweede Kamer al veel eerder een streep had moeten trekken bij uitlatingen van Baudet. Het irriteert hem dat "die complotwaanzin keer op keer achter het spreekgestoelte de ruimte krijgt. Die leidt regelrecht tot bedreigingen op sociale media en aan de deur."

Al langer is er kritiek op Kamervoorzitter Bergkamp. Ze grijpt vaak veel te laat in, zo luidt de veelgehoorde kritiek van Kamerleden. Hoewel ze regelmatig oproept tot korte interrupties, trekken Kamerleden, maar ook kabinetsleden, zich daar doorgaans weinig van aan.

Meer uit Politiek

Minister: andere gemeenten nodig voor oplossing Hardenberg

DEN HAAG (ANP) - Minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie, CDA) heeft andere gemeenten nodig om het probleem in Hardenberg op te lossen. Dat zegt hij in reactie op het nieuws dat opvangorgaan COA na dinsdag een dwangsom gaat betalen aan de Overijsselse gemeente omdat de einddatum niet gehaald is. "Op dit moment zijn er gewoon meer locaties aan het sluiten dan dat er nieuwe locaties bij komen," zegt hij. "Zie daar het probleem."

13 minuten geleden
Oppositie: rechtspraak rijdt door migratiepact op een muur af

DEN HAAG (ANP) - De rechtspraak gaat door de invoering van het migratiepact vastlopen, vrezen oppositiepartijen als GroenLinks-PvdA en ChristenUnie. De Raad voor de Rechtspraak voorziet dat het aantal rechtszaken hierdoor met 19.000 per jaar oploopt in 2028, terwijl er al een tekort is aan rechters. Don Ceder van de ChristenUnie vergeleek het pact tijdens het debat hierover met een trein die tegen een muur aan gaat rijden.

1 uur geleden
Financiën blokkeert computersystemen na digitale inbraak

DEN HAAG (ANP) - Op het ministerie van Financiën is vorige week een digitale inbraak ontdekt in "systemen voor een aantal primaire processen" op het departement. De toegang tot deze systemen is maandag geblokkeerd, waardoor een deel van de medewerkers niet meer kan inloggen.

1 uur geleden
Minister verzekert: IND is klaar om migratiepact uit te voeren

DEN HAAG (ANP) - De Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) is klaar om het Europese migratiepact uit te voeren, verzekerde asielminister Bart van den Brink (CDA) maandag tijdens een Kamerdebat. Daarover waren twijfels gerezen nadat dagblad Trouw vorige week publiceerde over een rapport dat toen nog vertrouwelijk was en inmiddels is gepubliceerd. Daarin voorzag de IND juist grote problemen als het pact op 12 juni aanstaande in werking treedt.

2 uur geleden
Onno Hoes aan de slag als informateur in Moerdijk

MOERDIJK (ANP) - Bestuurder Onno Hoes gaat aan de slag als informateur in de Brabantse gemeente Moerdijk. Hij gaat verkennen welke partijen kunnen samenwerken in Moerdijk, waarvan het gelijknamige dorp dreigt te worden opgeheven om plaats te maken voor uitbreiding van het haven- en industriecomplex. Daarna brengt Hoes een advies uit.

2 uur geleden
Lilianne Ploumen verkenner voor Utrechtse gemeenteraad

UTRECHT (ANP) - Lilianne Ploumen wordt verkenner voor de gemeenteraad van Utrecht. De fractie van GroenLinks-PvdA heeft haar daarvoor gevraagd, een opdracht die de oud-politica van de PvdA zelf eervol noemt.

2 uur geleden
Rechts: tel bevolkingsdichtheid mee bij EU-verdeling asielzoekers

DEN HAAG (ANP) - Bij de verdeling van asielzoekers over Europa moet rekening worden gehouden met de bevolkingsdichtheid van landen, vinden rechtse partijen als SGP, BBB, JA21 en de VVD. Die oproep deden zij maandag tijdens het debat over de Nederlandse invoering van het Europese migratiepact, dat op 12 juni van kracht wordt.

3 uur geleden