Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bergkamp 'betreurt' voorval met Baudet, wil verder niet reageren

Bergkamp 'betreurt' voorval met Baudet, wil verder niet reageren

DEN HAAG (ANP) - Tweede Kamervoorzitter Vera Bergkamp "betreurt" dat de eerste dag van de Algemene Politieke Beschouwingen, ook wel beschouwd als het belangrijkste debat van het jaar, chaotisch verliep na de inbreng van FVD-leider Thierry Baudet. Over haar eigen rol zegt ze: "voorzitten is geen exacte wetenschap". Verdere vragen van journalisten wilde ze niet beantwoorden

Baudet zei dat financiënminister Sigrid Kaag studeerde aan een Britse universiteit waar volgens hem vooral spionnen werden gerekruteerd. Vervolgens verliet het kabinet uit protest de vergaderzaal. Nadat Baudet had geweigerd zijn inbreng terug te nemen, ontnam Bergkamp hem het woord.

Volgens de voorzitter had de Tweede Kamer tot dan toe een "mooi inhoudelijk debat", maar ze wil de vergadering "verder niet recenseren". Bergkamp zegt dat het kabinet "te gast" is tijdens debatten en ook iets verwacht van de Tweede Kamer. Dat liep volgens haar "niet synchroon".

Eerder ingrijpen

CDA-Kamerlid Anne Kuik vindt dat Bergkamp eerder had moeten ingrijpen, zei ze donderdag in Goedemorgen Nederland. Het Kamerlid snapt dat het lastig is, maar "zeker als het gaat om complotten" en/of het met woorden suggereren van zaken waardoor mensen worden geïntimeerd, is dat schadelijk voor het vrije debat, zei Kuik. "Dan moeten we gewoon grenzen trekken." De vergadering schorsen en iemand het woord ontnemen is in een dergelijke situatie het enige juiste besluit, vindt Kuik.

Minister Hugo de Jonge (Volkshuisvesting) zei eerder donderdag dat de gehele Tweede Kamer al veel eerder een streep had moeten trekken bij uitlatingen van Baudet. Het irriteert hem dat "die complotwaanzin keer op keer achter het spreekgestoelte de ruimte krijgt. Die leidt regelrecht tot bedreigingen op sociale media en aan de deur."

Al langer is er kritiek op Kamervoorzitter Bergkamp. Ze grijpt vaak veel te laat in, zo luidt de veelgehoorde kritiek van Kamerleden. Hoewel ze regelmatig oproept tot korte interrupties, trekken Kamerleden, maar ook kabinetsleden, zich daar doorgaans weinig van aan.

Meer uit Politiek

Voorlopige prognose ANP: D66 27 zetels, PVV 25, VVD 23

DEN HAAG (ANP) - Volgens de voorlopige prognose van de Verkiezingsdienst van het ANP haalt D66 27 zetels en de PVV 25 zetels. De prognose is gemaakt op basis van 197 van de 346 uitslagen en 49,9 procent van de getelde stemmen.

2 uur geleden
D66 nipt grootste in Utrecht, GL-PvdA verliest flink

UTRECHT (ANP) - D66 is de grootste partij geworden in Utrecht met 26,7 procent van de stemmen. Daarmee verslaat de partij van Rob Jetten GroenLinks-PvdA nipt, die partij kreeg 26,1 procent van de stemmen.

2 uur geleden
D66 en GroenLinks-PvdA allebei groter dan PVV in Rotterdam

DEN HAAG (ANP) - De PVV is bij de Tweede Kamerverkiezingen in Rotterdam voorbijgestreefd door zowel D66 als GroenLinks-PvdA. De partij van Geert Wilders ging van 21,5 naar 15,8 procent en is daarmee de derde partij in de havenstad. Twee jaar geleden was ze daar nog de grootste.

2 uur geleden
NSC gedecimeerd in Enschede, thuisstad van oprichter Omtzigt

ENSCHEDE (ANP) - Nieuw Sociaal Contract (NSC) heeft woensdag een grote nederlaag geleden in Enschede, de thuisstad van oprichter Pieter Omtzigt. In 2023 kreeg hij daar 27,7 procent van de stemmen, nu nog maar 1 procent.

2 uur geleden
PVV profiteert niet in gemeenten waar azc-onvrede was

UITHOORN (ANP) - De rellen en onvrede rond de komst van een asielzoekerscentrum, zoals in de gemeenten Uithoorn, Sliedrecht en Het Hogeland eerder deze maand, lijken geen grote invloed te hebben gehad op de uitslag in die plaatsen.

3 uur geleden
Twentse gemeenten verlaten NSC en keren terug naar CDA

DEN HAAG (ANP) - Twentse kiezers stapten bij de verkiezingen van twee jaar geleden massaal over van het CDA naar Nieuw Sociaal Contract (NSC) van Twentenaar Pieter Omtzigt. Bij de Kamerverkiezingen van woensdag zijn ze teruggekeerd op het oude nest.

3 uur geleden
D66 wint op alle Waddeneilanden, maar is niet overal de grootste

NES (ANP) - D66 heeft op alle Waddeneilanden flink gewonnen bij de verkiezingen. Op Terschelling en Vlieland is de partij ook de grootste geworden met 18,6 en 21 procent van de stemmen. Op Schiermonnikoog is GroenLinks-PvdA de grootste geworden, op Ameland het CDA en op het Noord-Hollandse Texel de VVD.

3 uur geleden