Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bergkamp 'betreurt' voorval met Baudet, wil verder niet reageren

Bergkamp 'betreurt' voorval met Baudet, wil verder niet reageren

DEN HAAG (ANP) - Tweede Kamervoorzitter Vera Bergkamp "betreurt" dat de eerste dag van de Algemene Politieke Beschouwingen, ook wel beschouwd als het belangrijkste debat van het jaar, chaotisch verliep na de inbreng van FVD-leider Thierry Baudet. Over haar eigen rol zegt ze: "voorzitten is geen exacte wetenschap". Verdere vragen van journalisten wilde ze niet beantwoorden

Baudet zei dat financiënminister Sigrid Kaag studeerde aan een Britse universiteit waar volgens hem vooral spionnen werden gerekruteerd. Vervolgens verliet het kabinet uit protest de vergaderzaal. Nadat Baudet had geweigerd zijn inbreng terug te nemen, ontnam Bergkamp hem het woord.

Volgens de voorzitter had de Tweede Kamer tot dan toe een "mooi inhoudelijk debat", maar ze wil de vergadering "verder niet recenseren". Bergkamp zegt dat het kabinet "te gast" is tijdens debatten en ook iets verwacht van de Tweede Kamer. Dat liep volgens haar "niet synchroon".

Eerder ingrijpen

CDA-Kamerlid Anne Kuik vindt dat Bergkamp eerder had moeten ingrijpen, zei ze donderdag in Goedemorgen Nederland. Het Kamerlid snapt dat het lastig is, maar "zeker als het gaat om complotten" en/of het met woorden suggereren van zaken waardoor mensen worden geïntimeerd, is dat schadelijk voor het vrije debat, zei Kuik. "Dan moeten we gewoon grenzen trekken." De vergadering schorsen en iemand het woord ontnemen is in een dergelijke situatie het enige juiste besluit, vindt Kuik.

Minister Hugo de Jonge (Volkshuisvesting) zei eerder donderdag dat de gehele Tweede Kamer al veel eerder een streep had moeten trekken bij uitlatingen van Baudet. Het irriteert hem dat "die complotwaanzin keer op keer achter het spreekgestoelte de ruimte krijgt. Die leidt regelrecht tot bedreigingen op sociale media en aan de deur."

Al langer is er kritiek op Kamervoorzitter Bergkamp. Ze grijpt vaak veel te laat in, zo luidt de veelgehoorde kritiek van Kamerleden. Hoewel ze regelmatig oproept tot korte interrupties, trekken Kamerleden, maar ook kabinetsleden, zich daar doorgaans weinig van aan.

Meer uit Politiek

Paul hield besluit loon arbeidsmigranten stil tot na verkiezingen

DEN HAAG (ANP) - Toenmalig minister Mariëlle Paul (VVD) van Sociale Zaken hield in oktober 2025 een besluit over het loon van arbeidsmigranten bewust stil tot na de Tweede Kamerverkiezingen. Het gaat om het besluit dat voor werkgevers de optie openhoudt om een deel van het minimumloon voor arbeidsmigranten in te houden voor huisvesting.

4 dagen geleden
Jetten wil voor stroomproductie meer samenwerken met België

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Premier Rob Jetten zei tijdens de opening van een hoogspanningsstation in Antwerpen dat Nederland en België meer moeten samenwerken voor stroomproductie. Het gaat volgens Jetten onder meer over waterstof, kern- en windenergie.

6 dagen geleden
Van den Brink stuurt eventuele asielzoekers vanuit Ceuta terug

DEN HAAG (ANP) - Mensen die afgelopen week vanuit Marokko naar de Spaanse exclave Ceuta zijn gegaan en van daaruit eventueel naar Nederland komen om asiel aan te vragen, worden teruggestuurd naar Spanje, schrijft asielminister Bart van den Brink in een brief aan de Tweede Kamer. Volgens de CDA-minister is er voor zover bekend niemand vanuit Ceuta doorgereisd naar Spanje of een ander land.

1 week geleden
Jetten moedigt jonge queers aan openlijk zichzelf te zijn

AMSTERDAM (ANP) - Premier Rob Jetten moedigt jonge lhbti'ers aan daar openlijk voor uit te komen. Zijn boodschap aan hen "gaat terug naar mijn eigen ervaring toen ik 15, 16 was en dacht: o mijn hemel, ga ik ooit openlijk mezelf durven zijn. Het ís spannend, maar het wordt eigenlijk alleen maar beter zodra je die stap hebt durven zetten. En dat geldt eigenlijk ook nog steeds anno 2026 in Nederland", zei hij tegen een ANP-verslaggever.

1 week geleden
Halsema: Pride is zowel feest als protest

AMSTERDAM (ANP) - Pride is zowel een feest als een protest. Dat zei burgemeester Femke Halsema zaterdagochtend tegen een ANP-verslaggever voorafgaand aan de Canal Parade.

1 week geleden
Kabinet: Spanje moet doen wat nodig is om grens te beschermen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet vindt dat Spanje "moet doen wat nodig is" om de grens bij de exclave Ceuta, die volledig is omsloten door Marokko, te beschermen. Dat schrijft buitenlandminister Tom Berendsen op X. Binnen 24 uur drongen bijna 50.000 migranten Ceuta binnen, bijvoorbeeld zwemmend via de zee of door over hekken te klimmen.

1 week geleden
Jetten hekelt 'lelijk vandalisme' om azc in Engelen

DEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten heeft de bekladdingen van onder meer huizen in de Brabantse plaats Engelen veroordeeld. "Wat een lelijk vandalisme", aldus de premier in een bericht op X. In Engelen werden eerder deze week woningen en auto's beklad met leuzen tegen de komst van een asielzoekerscentrum in het dorp, dat bij de gemeente Den Bosch hoort.

1 week geleden