Bergkamp betreurt selectief lekken plannen Prinsjesdag
DEN HAAG (ANP) - Tweede Kamervoorzitter Vera Bergkamp is niet te spreken over het "voortijdig en selectief informatie" lekken van allerlei kabinetsplannen voor Prinsjesdag. Ze betreurt het zeer, schrijft ze in een brief aan demissionair premier Mark Rutte.
Maandag publiceerden diverse media dat het kabinet 6 tot 7 miljard euro wil uittrekken voor klimaatbeleid en ongeveer een half miljard voor de beveiliging van bijvoorbeeld getuigen of journalisten. Ook Defensie krijgt volgens ingewijden 100 miljoen euro structureel erbij.
Bergkamp wijst Rutte erop dat de Kamer al langer bezwaar maakt tegen het vroegtijdig lekken van begrotingsplannen. "Ik ga ervan uit dat u zich hiertegen zult uitspreken", laat ze de premier weten.
Het lekken rondom Prinsjesdag is inmiddels een traditie, hoewel er dit jaar al veel eerder dan gebruikelijk wordt gelekt. Ook de Haagse verontwaardiging over het lekken is een jaarlijks terugkerend fenomeen geworden. Ronald van Raak, inmiddels ex-Kamerlid voor de SP, pleitte eerder zelfs voor vervolging van de daders.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) heeft de ambassadeur van Israël ontboden, omdat het land de diplomatieke status van de Nederlandse medewerkers van de diplomatieke missie in Ramallah heeft ingetrokken. Dat zei hij tijdens een persconferentie waar hij herhaalde de stap "onnodig" te vinden.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het eerste EU-rapport over defensieparaatheid is maandag gepresenteerd aan de EU-ministers van Defensie. Het is niet openbaar, maar volgens minister Dilan Yeşilgöz (Defensie) is het duidelijk dat "we op alle domeinen nog echt een flink been moeten bijtrekken". Meer landen moeten meer doen en "we moeten het slimmer gaan doen", zei de minister na afloop van de vergadering in Brussel.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer is positief over een wetsvoorstel dat onder meer regelt dat er een leeftijdsgrens van 18 jaar komt voor het gebruik van achteraf betalen. Dat blijkt uit het debat over dat plan.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De VVD steunt het voorstel van PRO om abortus uit het strafrecht te halen niet direct. De coalitiepartij wacht eerst de reactie van de Raad van State af. "Vrouwen nemen weloverwogen een besluit om gebruik te maken van abortuszorg. Wat de VVD betreft, dient ook de politiek zorgvuldig met dit onderwerp om te gaan", zei Kamerlid Hilde Wendel.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen (CDA) baalt van het Israëlische besluit om de diplomatieke status van Nederlandse ambassademedewerkers in te trekken. "Ik betreur dit onnodige besluit ten zeerste", zegt hij in een reactie. Hij overlegt over de situatie. "Waarbij nu eerst onze diplomaten uiteraard een belangrijke prioriteit zijn."
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PRO probeert opnieuw abortus uit het strafrecht te halen. Kamerlid Lisa Vliegenthart diende maandag, op Internationale Dag van de Veilige Abortus, een voorstel in om dat voor elkaar te krijgen via een wetswijziging.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Premier Rob Jetten probeerde tijdens zijn toespraak op het D66-congres voornamelijk optimisme uit te stralen. Kort na het begin van zijn speech werd Jetten onderbroken door vijf pro-Palestinademonstranten. Hij werd kort van het podium gehaald, maar bleef er laconiek onder.
1 dag geleden