Bergkamp betreurt selectief lekken plannen Prinsjesdag
DEN HAAG (ANP) - Tweede Kamervoorzitter Vera Bergkamp is niet te spreken over het "voortijdig en selectief informatie" lekken van allerlei kabinetsplannen voor Prinsjesdag. Ze betreurt het zeer, schrijft ze in een brief aan demissionair premier Mark Rutte.
Maandag publiceerden diverse media dat het kabinet 6 tot 7 miljard euro wil uittrekken voor klimaatbeleid en ongeveer een half miljard voor de beveiliging van bijvoorbeeld getuigen of journalisten. Ook Defensie krijgt volgens ingewijden 100 miljoen euro structureel erbij.
Bergkamp wijst Rutte erop dat de Kamer al langer bezwaar maakt tegen het vroegtijdig lekken van begrotingsplannen. "Ik ga ervan uit dat u zich hiertegen zult uitspreken", laat ze de premier weten.
Het lekken rondom Prinsjesdag is inmiddels een traditie, hoewel er dit jaar al veel eerder dan gebruikelijk wordt gelekt. Ook de Haagse verontwaardiging over het lekken is een jaarlijks terugkerend fenomeen geworden. Ronald van Raak, inmiddels ex-Kamerlid voor de SP, pleitte eerder zelfs voor vervolging van de daders.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Wie een huis verhuurt met energielabel E, F of G kan vanaf 2029 een dwangsom van de gemeente krijgen. Dat staat in een voorstel dat minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting, D66) met de Tweede Kamer heeft gedeeld.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Op meerdere plekken bij de grote rivieren komen ingrijpende verbouwingen. Het kabinet laat onder meer extra geulen aanleggen in de uiterwaarden van de Waal tussen Millingen en Zaltbommel, staat in een brief die minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) vrijdag naar de Tweede Kamer heeft gestuurd. Voor de plannen staat zo'n 800 miljoen euro klaar.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans is teleurgesteld dat België doorgaat met de invoering van een tolvignet. De minister van Infrastructuur is gisteren door zijn Vlaamse collega geïnformeerd dat het besluit voorligt in de ministerraad bij de zuiderburen.
2 dagen geledenSHANGHAI (ANP) - Opnieuw is de strijd opgelaaid tussen de Verenigde Staten en Iran. "Dat er nu weer gevechten zijn is ontzettend zorgelijk", aldus minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, D66). Hij vreest meer honger en vluchtelingen.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen moeten boetes kunnen opleggen aan passagiers die zich misdragen, vindt het kabinet. Het is een van de plannen die minister Vincent Karremans (Infrastructuur, VVD) in een Kamerbrief voorstelt om wangedrag in vliegtuigen tegen te gaan. Als de boetes er komen naast strafrechtelijke vervolging, zou dat als "extra afschrikking" kunnen werken.
2 dagen geledenBRUSSEL (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiën) noemt een Spaans voorstel voor meer eurobonds er een "voor de kattenbak". Dat zei hij voorafgaand aan de vergadering van ministers van Financiën van de eurolanden.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De Rijksoverheid zet de komende tijd "geen onomkeerbare stappen" in het traject om afspraken te maken met Tata Steel om te verduurzamen in ruil voor overheidssubsidies. Dat schrijven de betrokken bewindspersonen in een Kamerbrief nadat blijkt dat het OM de staalfabrikant strafrechtelijk vervolgt vanwege luchtvervuiling.
3 dagen geleden