Berging vrachtschip bij stuw Maastricht maandag voorbereid
MAASTRICHT (ANP) - Rijkswaterstaat begint maandag met de opbouw en voorbereiding van de berging van het vrachtschip dat zaterdag tegen de stuw Borgharen is gebotst. Het 67 meter lange schip is daar deels gezonken.
Een sleepboot is met een ponton vanuit Rotterdam onderweg naar Maastricht voor de berging van het vrachtschip. Die zijn naar verwachting zondagavond ter plaatse. Omdat het dan al donker is, begint de opbouw voor de bergingsactie de volgende dag. De ponton is nodig voor het takelen van het vrachtschip. Of de daadwerkelijke bergingsactie ook maandag al kan beginnen, is nog onduidelijk. Volgens een woordvoerder van Rijkswaterstaat zijn zorgvuldigheid en veiligheid belangrijker dan snelheid.
Rijkswaterstaat meldt dat pas na de berging van het schip de schade aan de stuw kan worden onderzocht. Door de ligging van het vrachtschip is de stuw niet volledig te bedienen. Rijkswaterstaat waarschuwt dat daardoor de waterstand van de Maas bij Maastricht gaat dalen.
Het vrachtschip raakte iets ten zuiden van de stuw in de problemen door de sterke stroming op de Maas. Het kwam uiteindelijk tegen de stuw tot stilstand. De twee opvarenden zijn veilig van boord gehaald. Het overige scheepvaartverkeer is niet gehinderd door de aanvaring.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Cornald Maas verzorgt volgend jaar niet het commentaar tijdens het Eurovisie Songfestival. Omdat AVROTROS zich uit het evenement heeft teruggetrokken, vindt de omroep het "niet passend" om dat door een gezicht van de omroep te laten doen.
33 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet volgt de wens van de Tweede Kamer en laat een besluit over de opening van Lelystad Airport voor passagiersvluchten aan zijn opvolger. Op de luchthaven worden wel F-35-gevechtsvliegtuigen gestationeerd. Dat besluit ligt vrijdag voor in de ministerraad, bevestigen Haagse bronnen na een bericht van De Telegraaf.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Op NS-stations is momenteel geen of verkeerde roisinformatie te zien op de borden. Dat komt door een technische storing. Ook komen vertragingen en wijzigingen niet goed door in de NS-reisplanner-app.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De situatie rondom de komst van een asielopvang in Albergen is moeilijk te vergelijken met de huidige gang van zaken. Dat zegt de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) na een oordeel van de Nationale ombudsman. "Dit speelde allemaal voor de komst van de spreidingswet", zegt een woordvoerder van de VNG. "Het benadrukt wel opnieuw dat inwoners gehoord moeten worden."
4 uur geledenJAKARTA (ANP) - Nederland heeft vier topstukken uit de collectie van de Nederlandse wetenschapper Eugène Dubois teruggegeven aan Indonesië. De overhandiging van een schedelkapje, een dijbeen en een kies van de homo erectus en een schelp met krassen erin vond plaats in Museum Nasional Indonesia in Jakarta. De Nederlandse ambassadeur in Indonesië, Marc Gerritsen, overhandigde de fossielen aan de Indonesische cultuurminister Fadli Zon.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De provincie Zuid-Holland heeft Qbuzz toestemming gegeven om ook volgend jaar nog met dieselbussen te rijden. Tot 1 april mag Qbuzz de diesels blijven gebruiken in het noorden van de provincie, in gemeenten als Alphen aan den Rijn, Gouda en Leiden. Het vervoersbedrijf moet noodgedwongen ruim zestig oude dieselbussen inzetten, omdat er vorig jaar problemen waren met de levering van elektrische bussen.
5 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De advocaat van Peter Gillis mag van de rechtbank in Den Bosch extra onderzoek verrichten naar foto's die zijn ex-partner Nicol Kremers als bewijs aanvoert van mishandelingen waarvan Gillis wordt verdacht. Het gaat om een aantal digitale bestanden waarvan de verdediging de betrouwbaarheid betwist. De rechter bepaalde dat een tegenonderzoek onder voorwaarden is toegestaan.
5 uur geleden