Berging vrachtschip bij stuw Maastricht maandag voorbereid
MAASTRICHT (ANP) - Rijkswaterstaat begint maandag met de opbouw en voorbereiding van de berging van het vrachtschip dat zaterdag tegen de stuw Borgharen is gebotst. Het 67 meter lange schip is daar deels gezonken.
Een sleepboot is met een ponton vanuit Rotterdam onderweg naar Maastricht voor de berging van het vrachtschip. Die zijn naar verwachting zondagavond ter plaatse. Omdat het dan al donker is, begint de opbouw voor de bergingsactie de volgende dag. De ponton is nodig voor het takelen van het vrachtschip. Of de daadwerkelijke bergingsactie ook maandag al kan beginnen, is nog onduidelijk. Volgens een woordvoerder van Rijkswaterstaat zijn zorgvuldigheid en veiligheid belangrijker dan snelheid.
Rijkswaterstaat meldt dat pas na de berging van het schip de schade aan de stuw kan worden onderzocht. Door de ligging van het vrachtschip is de stuw niet volledig te bedienen. Rijkswaterstaat waarschuwt dat daardoor de waterstand van de Maas bij Maastricht gaat dalen.
Het vrachtschip raakte iets ten zuiden van de stuw in de problemen door de sterke stroming op de Maas. Het kwam uiteindelijk tegen de stuw tot stilstand. De twee opvarenden zijn veilig van boord gehaald. Het overige scheepvaartverkeer is niet gehinderd door de aanvaring.
Meer uit Binnenland
EINDHOVEN (ANP) - Het vliegtuig met opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius is zondag rond 20.30 uur geland op het vliegveld van Eindhoven. Dat ziet een ANP-verslaggever. Het toestel vertrok rond 16.50 uur vanaf Tenerife, waar de passagiers eerder op de dag van het schip waren gehaald.
1 uur geledenTENERIFE (ANP) - Meer dan negentig van de bijna 150 opvarenden van het door het hantavirus getroffen cruiseschip Hondius zullen tegen het einde van zondag zijn geëvacueerd vanaf de Canarische Eilanden. Dat meldt de Spaanse staatssecretaris van Volksgezondheid, Javier Padilla, in een op sociale media gedeelde video.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Een van de Fransen die aan boord was van het Nederlandse cruiseschip Hondius vertoont symptomen van het hantavirus. Dat schrijft de Franse premier Sébastien Lecornu op X. Alle vijf de Fransen die zijn gerepatrieerd vanaf Tenerife zijn in "strikte isolatie geplaatst tot nader order".
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft Spanje bedankt voor de hulp bij de repatriëring van de opvarenden van cruiseschip Hondius van rederij Oceanwide Expeditions uit Vlissingen. Een vliegtuig met onder anderen acht Nederlandse passagiers is zondag onderweg van het Spaanse eiland Tenerife naar Eindhoven.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland stuurt maandag opnieuw een vliegtuig naar Tenerife om daar een deel van de bemanning van het cruiseschip Hondius op te halen. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
4 uur geledenGRANDILLA DE ABONA (ANP) - De Nederlandse chartervlucht voor opvarenden van het cruiseschip m/v Hondius is opgestegen vanaf het vliegveld Tenerife Zuid, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Nadat het van boord halen van de opvarenden iets langer duurde dan voorzien, is tegen 16.52 uur Nederlandse tijd het toestel vertrokken richting Eindhoven. Naar verwachting zal het toestel daar na een kleine vijf uur arriveren.
4 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De veertien Spanjaarden die zich bevonden op het Nederlandse cruiseschip Hondius, dat werd getroffen door het hantavirus, zijn aangekomen in Madrid. De groep werd zondag als eerste geëvacueerd van het cruiseschip dat bij Tenerife voor anker ligt.
5 uur geleden