
Berging vrachtschip bij stuw Maastricht maandag voorbereid
MAASTRICHT (ANP) - Rijkswaterstaat begint maandag met de opbouw en voorbereiding van de berging van het vrachtschip dat zaterdag tegen de stuw Borgharen is gebotst. Het 67 meter lange schip is daar deels gezonken.
Een sleepboot is met een ponton vanuit Rotterdam onderweg naar Maastricht voor de berging van het vrachtschip. Die zijn naar verwachting zondagavond ter plaatse. Omdat het dan al donker is, begint de opbouw voor de bergingsactie de volgende dag. De ponton is nodig voor het takelen van het vrachtschip. Of de daadwerkelijke bergingsactie ook maandag al kan beginnen, is nog onduidelijk. Volgens een woordvoerder van Rijkswaterstaat zijn zorgvuldigheid en veiligheid belangrijker dan snelheid.
Rijkswaterstaat meldt dat pas na de berging van het schip de schade aan de stuw kan worden onderzocht. Door de ligging van het vrachtschip is de stuw niet volledig te bedienen. Rijkswaterstaat waarschuwt dat daardoor de waterstand van de Maas bij Maastricht gaat dalen.
Het vrachtschip raakte iets ten zuiden van de stuw in de problemen door de sterke stroming op de Maas. Het kwam uiteindelijk tegen de stuw tot stilstand. De twee opvarenden zijn veilig van boord gehaald. Het overige scheepvaartverkeer is niet gehinderd door de aanvaring.
Meer uit Binnenland
HOLTEN (ANP) - Prinses Margriet en Pieter van Vollenhoven hebben zondagochtend de dodenherdenking bijgewoond op de Canadese begraafplaats in de Twentse gemeente Rijssen-Holten. Op de begraafplaats zijn 1394 graven, waarvan het grootste deel van Canadese bevrijders is. Margriet en haar echtgenoot legden een krans.
8 minuten geledenLOENEN (ANP) - Onze vrijheid is niet meer vanzelfsprekend en daarom moeten wij blijven herdenken. Dat zei Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim zondag tijdens de jaarlijkse herdenking op het Nationaal Ereveld Loenen. Op die begraafplaats in de Gelderse plaats liggen bijna 4000 Nederlandse oorlogsslachtoffers begraven.
17 minuten geledenSOESTERBERG (ANP) - Minister Ruben Brekelmans van Defensie vergelijkt de situatie van Oekraïense F-16-piloten met Nederlandse vliegers in de Tweede Wereldoorlog. In een toespraak bij de luchtmachtherdenking in Soesterberg vertelde hij de verhalen van een Nederlandse en Oekraïense vlieger.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voorzitter van de Tweede Kamer Martin Bosma stond tijdens de herdenking van oorlogsslachtoffers in het Kamergebouw stil bij de rol die Nederlandse koopvaardijschepen speelden tijdens de Tweede Wereldoorlog. Bij de herdenking waren onder anderen premier Dick Schoof en voorzitter van de Eerste Kamer Jan Anthonie Bruijn aanwezig.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Operaregisseur Pierre Audi was "de meester van het muziektheater", stellen koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Beatrix in een reactie op zijn overlijden. In een verklaring spreken de koning, koningin en de prinses van de "magische voorstellingen" van Audi.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op zeker 480 plekken in Nederland kunnen mensen zondag op enige wijze stilstaan bij de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog. In 350 gevallen gaat het om een herdenking of stille tocht, laat een woordvoerder van het Nationaal Comité 4 en 5 mei weten. Op een kaart op de website van het comité is te zien waar en hoe laat de aangemelde lokale activiteiten plaatsvinden. Vorig jaar hadden zich 410 organisatoren aangemeld voor deze zogeheten herdenkingskaart.
3 uur geledenBREDA (ANP) - Een agent is zaterdagavond in Breda gewond geraakt bij de arrestatie van twee mannen tijdens een voertuigcontrole, heeft de politie zondagochtend bekendgemaakt. De bestuurder van een auto met een verlopen apk probeerde te voet te vluchten en verzette zich tegen zijn aanhouding. Hij gooide tijdens zijn vlucht een fiets en een houten reclamebord naar de agent die hierdoor gewond raakte, maar de 31-jarige man uit Breda wel wist aan te houden.
3 uur geleden