Berging Nederlands schip Noorwegen vertraagd door slecht weer
DEN HAAG (ANP) - De berging van het Nederlandse vrachtschip Eemslift Hendrika bij Noorwegen is uitgesteld tot donderdagochtend. Reden voor het uitstel is het slechte weer in het gebied, meldt de Noorse kustautoriteit Kystverket in een verklaring op de eigen website.
"Leven en gezondheid hebben altijd de eerste prioriteit tijdens een incident als dit en het moet veilig zijn om de redding uit te voeren", aldus het hoofd van de bergingsoperatie namens Kystverket, Hans Petter Mortensholm.
De verwachting is dat het weer donderdag beter zal zijn. De kans dat de actie succesvol kan worden uitgevoerd zou dan ook groter zijn. Uit berekeningen blijkt volgens de Noorse overheidsinstantie dat het gevaar klein is dat het schip aan de grond loopt.
Slecht weer
Eerder op woensdag zag het er nog naar uit dat de berging op het punt stond te beginnen, maar later bleek dat toch niet te kunnen vanwege het slechte weer. Daardoor kon een helikopter, die gespecialiseerd personeel van bergingsbedrijf Boskalis naar het schip moet brengen en naar twee sleepboten die daar ook liggen, niet opstijgen om vanuit Ă…lesund af te reizen. Het is zo'n drie kwartier vliegen. De bedoeling is dat de specialisten sleeptouwen bevestigen zodat het schip naar kalm water getrokken kan worden.
Het schip van rederij Amasus Shipping in Delfzijl raakte maandag in de moeilijkheden door een schuivende lading. De twaalfkoppige bemanning werd met een helikopter van boord gehaald en naar Ă…lesund gebracht. De kapitein zou gewond zijn geraakt, maar hoe ernstig is niet bekend. Het schip was vanuit het Duitse Bremerhaven onderweg naar de Noorse havenplaats Kolvereid. Omdat er zware stookolie en diesel aan boord is kan een lek milieuproblemen opleveren.
Het Nederlandse Boskalis was vorige week betrokken bij een succesvolle bergingsoperatie in het Suezkanaal.
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - Het aantal asielzoekers in het aanmeldcentrum in Ter Apel is dit weekend verder gedaald, maar blijft hoger dan het maximum van 2000. Maandag verblijven er 2053 asielzoekers, meldt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA).
19 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof Amsterdam heeft besloten een tweede getuigenverhoor toe te staan in de strafzaak tegen Ali B. Naast de ex-partner en toenmalig manager van Ellen ten Damme wordt een productieleider van het AVROTROS-programma Ali B en de Muziekkaravaan opgeroepen als getuige, meldt het hof in een persbericht.
50 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof Amsterdam heeft besloten op de derde en laatste zittingsdag in de zedenzaak tegen Ali B nog een getuige te horen. Dat werd maandag duidelijk bij aanvang van de zitting.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ali B is maandagochtend gearriveerd bij het gerechtshof in Amsterdam, voor de derde en laatste zittingsdag van de inhoudelijke behandeling van zijn zedenzaak. De rapper, die terechtstaat voor twee aanrandingen en twee verkrachtingen, arriveerde rond 08.45 uur. Hoewel er veel pers aanwezig was, wist de artiest grotendeels onopgemerkt de ingang van het gerechtshof te bereiken.
2 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Het RIVM (Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu) waarschuwt maandag voor beten van teken. Het is de Week van de Teek en het RIVM adviseert mensen goed te letten op teken als ze in de natuur zijn geweest. Een besmette teek kan de ziekte van Lyme overbrengen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlanders zijn nagenoeg net zo vaak digitaal vaardig als twee jaar geleden. Dat meldt het CBS op basis van een steekproef onder ongeveer 6000 Nederlanders tussen de 16 en 75 jaar oud. Een meerderheid, 84 procent, heeft in 2025 digitale basisvaardigheden als het sturen van een e-mail of chatten onder de knie. Dat betekent dat 16 procent van de bevolking niet over deze vaardigheden beschikt. Bij het vorige meetmoment in 2023 was 83 procent van de Nederlanders digitaal vaardig.
4 uur geledenLANDGRAAF (ANP) - Door een steekpartij in een winkelcentrum in Landgraaf (Limburg) is zondagmiddag een man gewond geraakt, meldt de politie. Kort na het incident is een verdachte aangehouden. Het gaat om een 51-jarige man uit Landgraaf.
16 uur geleden