Berging Nederlands schip Noorwegen vertraagd door slecht weer
DEN HAAG (ANP) - De berging van het Nederlandse vrachtschip Eemslift Hendrika bij Noorwegen is uitgesteld tot donderdagochtend. Reden voor het uitstel is het slechte weer in het gebied, meldt de Noorse kustautoriteit Kystverket in een verklaring op de eigen website.
"Leven en gezondheid hebben altijd de eerste prioriteit tijdens een incident als dit en het moet veilig zijn om de redding uit te voeren", aldus het hoofd van de bergingsoperatie namens Kystverket, Hans Petter Mortensholm.
De verwachting is dat het weer donderdag beter zal zijn. De kans dat de actie succesvol kan worden uitgevoerd zou dan ook groter zijn. Uit berekeningen blijkt volgens de Noorse overheidsinstantie dat het gevaar klein is dat het schip aan de grond loopt.
Slecht weer
Eerder op woensdag zag het er nog naar uit dat de berging op het punt stond te beginnen, maar later bleek dat toch niet te kunnen vanwege het slechte weer. Daardoor kon een helikopter, die gespecialiseerd personeel van bergingsbedrijf Boskalis naar het schip moet brengen en naar twee sleepboten die daar ook liggen, niet opstijgen om vanuit Ålesund af te reizen. Het is zo'n drie kwartier vliegen. De bedoeling is dat de specialisten sleeptouwen bevestigen zodat het schip naar kalm water getrokken kan worden.
Het schip van rederij Amasus Shipping in Delfzijl raakte maandag in de moeilijkheden door een schuivende lading. De twaalfkoppige bemanning werd met een helikopter van boord gehaald en naar Ålesund gebracht. De kapitein zou gewond zijn geraakt, maar hoe ernstig is niet bekend. Het schip was vanuit het Duitse Bremerhaven onderweg naar de Noorse havenplaats Kolvereid. Omdat er zware stookolie en diesel aan boord is kan een lek milieuproblemen opleveren.
Het Nederlandse Boskalis was vorige week betrokken bij een succesvolle bergingsoperatie in het Suezkanaal.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - De politie heeft het rijbewijs en de auto afgepakt van een bestuurder die zondagochtend met bijna 240 kilometer per uur over de snelweg reed. De automobilist werd met zijn Mercedes gelaserd op de A2, waar 100 kilometer per uur de maximumsnelheid is.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Parool is "blij en trots" met alle aandacht die de paginagrote advertentie van Harry Styles in de zaterdagkrant genereert. Dat laat hoofdredacteur Michiel Couzy zondag weten aan het ANP. Hij overweegt extra exemplaren van de papieren zaterdageditie bij te laten drukken. In een handgeschreven advertentie bedankte de Britse ster de stad voor de gastvrijheid tijdens zijn tien concerten in de Johan Cruijff ArenA.
13 uur geledenARNHEM (ANP) - De mannen die zaterdag werden aangehouden voor de verstoring van de openbare orde rond het optreden van rapper Ye in de GelreDome in Arnhem zijn weer vrij na afgelopen avond verhoord te zijn. Dat meldt een woordvoerder van de politie. Het ging om een 22-jarige man uit Schiedam en een 24-jarige man uit Lelystad. Het Openbaar Ministerie gaat over de verdere afhandeling van hun zaak.
13 uur geledenGIETEN (ANP) - In de nachtnoodopvang in Gieten in Drenthe hebben in de nacht van zaterdag op zondag 27 asielzoekers overnacht. Dat meldt het Rode Kruis. In de nacht daarvoor sliepen er 25 mensen. In de opvang in sporthal De Goorns is plaats voor 150 mensen.
15 uur geledenARNHEM (ANP) - Ye heeft zich tijdens zijn eerste van twee shows in de GelreDome in Arnhem volledig op de muziek gefocust. De Amerikaanse rapper had vanaf zijn metershoge podium in de vorm van een enorme wereldbol nauwelijks interactie met het publiek en eventuele provocerende uitspraken bleven uit.
23 uur geledenEPE (ANP) - Een zoekactie naar een vermiste man in het noorden van de Veluwe is zaterdagavond afgebroken omdat er wolven in het gebied zijn. Reddingsorganisatie SAR Nederland meldt dat het verder zoeken "te onveilig voor mens en dier" zou worden.
23 uur geledenARNHEM (ANP) - Rapper Ye heeft zaterdagavond onder luid gejuich van tienduizenden bezoekers het eerste optreden van zijn twee shows in de GelreDome afgetrapt. Aan het optreden in Arnhem ging een wekenlange discussie vooraf, waarbij verschillende partijen zich uitspraken tegen de komst van de Amerikaanse rapper.
1 dag geleden