Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Berging Nederlands schip Noorwegen vertraagd door slecht weer

Berging Nederlands schip Noorwegen vertraagd door slecht weer

DEN HAAG (ANP) - De berging van het Nederlandse vrachtschip Eemslift Hendrika bij Noorwegen is uitgesteld tot donderdagochtend. Reden voor het uitstel is het slechte weer in het gebied, meldt de Noorse kustautoriteit Kystverket in een verklaring op de eigen website.

"Leven en gezondheid hebben altijd de eerste prioriteit tijdens een incident als dit en het moet veilig zijn om de redding uit te voeren", aldus het hoofd van de bergingsoperatie namens Kystverket, Hans Petter Mortensholm.

De verwachting is dat het weer donderdag beter zal zijn. De kans dat de actie succesvol kan worden uitgevoerd zou dan ook groter zijn. Uit berekeningen blijkt volgens de Noorse overheidsinstantie dat het gevaar klein is dat het schip aan de grond loopt.

Slecht weer

Eerder op woensdag zag het er nog naar uit dat de berging op het punt stond te beginnen, maar later bleek dat toch niet te kunnen vanwege het slechte weer. Daardoor kon een helikopter, die gespecialiseerd personeel van bergingsbedrijf Boskalis naar het schip moet brengen en naar twee sleepboten die daar ook liggen, niet opstijgen om vanuit Ă…lesund af te reizen. Het is zo'n drie kwartier vliegen. De bedoeling is dat de specialisten sleeptouwen bevestigen zodat het schip naar kalm water getrokken kan worden.

Het schip van rederij Amasus Shipping in Delfzijl raakte maandag in de moeilijkheden door een schuivende lading. De twaalfkoppige bemanning werd met een helikopter van boord gehaald en naar Ă…lesund gebracht. De kapitein zou gewond zijn geraakt, maar hoe ernstig is niet bekend. Het schip was vanuit het Duitse Bremerhaven onderweg naar de Noorse havenplaats Kolvereid. Omdat er zware stookolie en diesel aan boord is kan een lek milieuproblemen opleveren.

Het Nederlandse Boskalis was vorige week betrokken bij een succesvolle bergingsoperatie in het Suezkanaal.

Meer uit Binnenland

Jetten over Minnesma: onophoudelijke voorvechter voor klimaat

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft bedroefd gereageerd op het overlijden van Urgenda-voorvrouw Marjan Minnesma. "Ik herinner me haar als een onophoudelijke voorvechter voor de klimaatzaak", zegt Jetten op BlueSky over Minnesma. "Altijd creatief nadenkend en constructief meezoekend naar oplossingen."

6 minuten geleden
Oprichter en directeur Marjan Minnesma van Urgenda overleden

ZAANDAM (ANP) - Marjan Minnesma, de oprichter en directeur van klimaatorganisatie Urgenda, is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de organisatie op haar website. Minnesma wordt de drijvende kracht achter Urgenda genoemd.

42 minuten geleden
COA: zestig wachtende asielzoekers in aanmeldcentrum toegelaten

TER APEL (ANP) - Vrijdag hebben zo'n zestig mensen die voor het aanmeldcentrum in Ter Apel aan het wachten waren een plek in de opvanglocatie gekregen. Het gaat daarbij niet om kwetsbare mensen, voor wie ook de afgelopen dagen nog plek was. Dat is voor het eerst sinds woensdag werd besloten niet iedereen meer toe te laten, bevestigt een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA).

1 uur geleden
Evenementen zetten extra water- en smeerpunten in wegens warmte

DEN HAAG (ANP) - Drinken, smeren, petje. Dat is het algemene advies bij veel evenementen dit pinksterweekend. In verband met de verwachte hoge temperaturen hebben organisatoren adviezen op hun websites gezet, zorgen ze veelal voor extra waterpunten en houden ze een extra oogje in het zeil.

1 uur geleden
Groningen biedt komende dagen nachtopvang asielzoekers Ter Apel

GRONINGEN (ANP) - Groningen gaat zaterdag, zondag en maandag nachtopvang bieden aan asielzoekers voor wie geen plek is in het opvangcentrum in Ter Apel. Burgemeester Roelien Kamminga heeft daarvoor een verzoek ontvangen van asielminister Bart van den Brink. De opvang vindt plaats in congrescentrum Hanzeplaza. Hoeveel asielzoekers daar de nacht gaan doorbrengen is nog niet bekend; dat is afhankelijk van de instroom, laat de gemeente weten.

1 uur geleden
Rode Kruis: zorgen over de komende dagen in Ter Apel

TER APEL (ANP) - Het Rode Kruis is opgelucht dat een groep asielzoekers in de nacht van vrijdag op zaterdag een slaapplek had in het Groningse Stadskanaal. De hulporganisatie maakt zich wel zorgen over hoe het de komende dagen verdergaat rond het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel. Het Rode Kruis vindt het onbegrijpelijk dat er nog steeds geen echte oplossing is gevonden, zo is te lezen in een persbericht.

3 uur geleden
Twee doden door ernstig verkeersongeval in Eerbeek

EERBEEK (ANP) - Bij een ernstig ongeval op de Harderwijkerweg bij Eerbeek zijn vrijdagavond twee mannen overleden. Dat meldt de politie Gelderland op X. Het gaat om een aanrijding tussen een motor en een auto. De twee bestuurders overleden ter plaatse.

9 uur geleden