Berghuis wil ook in Oranje het verschil maken
AMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis mocht zich woensdagavond weer eens laten zien als basisspeler in het Nederlands elftal. "Dit is waar ik keihard voor werk op de club, dit is wat ik wil", zei Berghuis bij de NOS. De aanvoerder van Feyenoord, met zes doelpunten in vier competitiewedstrijden de topscorer van de eredivisie, baalde dat hij zich in de verloren oefeninterland tegen Mexico (0-1) niet echt kon onderscheiden.
"Ik wil beslissend zijn, zoals ik ook op de club ben. Dat is helaas vanavond niet gelukt. Ik was wel naar dat moment op zoek", zei Berghuis, die in de Johan Cruijff ArenA wel de gevaarlijkste man bij Oranje was.
De rechtsbuiten werd na een uur spelen naar de kant gehaald door de nieuwe bondscoach Frank de Boer. "Ik moet mijn plek hier verdienen. Dat is wel een van mijn doelstellingen, om belangrijk te zijn voor mijn ploegen en echt iets toe te voegen. Ik ben steeds op zoek naar momentjes om het verschil te maken. Nu had ik één schot op doel, daar bleef het bij. Ik was naar net even wat meer op zoek."
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Alle wedstrijden in het amateurvoetbal die voor zaterdag 10 en zondag 11 januari op het programma stonden zijn afgelast. Dat heeft de KNVB vanwege de winterse omstandigheden besloten. Eerder werden alle wedstrijden in het betaald voetbal van vrijdag afgelast.
1 uur geledenZEIST (ANP) - De eredivisiewedstrijd tussen NEC en FC Utrecht en de vijf duels uit de eerste divisie van vrijdag gaan niet door. Dat heeft de KNVB besloten om het verwachte winterse weer.
1 uur geledenESTEPONA (ANP) - Go Ahead Eagles verlengt vanwege het winterweer in Nederland zijn trainingskamp in het Zuid-Spaanse Estepona tot en met vrijdag. De club uit Deventer zou eigenlijk woensdag terugkeren uit Spanje. Door de aanhoudende sneeuwval in ons land worden veel vluchten geschrapt.
4 uur geledenSASSUOLO (ANP) - Juventus is in de Italiaanse voetbalcompetitie naar de vierde plaats gestegen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti won ruim bij Sassuolo: 0-3.
16 uur geledenMARRAKESH (ANP) - Ivoorkust heeft zich als achtste en laatste land geplaatst voor de kwartfinales van de Afrika Cup. De titelverdediger won in Marrakesh met 3-0 van Burkina Faso.
16 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid reist zonder Kylian Mbappé naar Saudi-Arabië voor de Spaanse Supercup. De 27-jarige aanvaller is nog niet hersteld van een knieblessure en ontbreekt in de selectie van trainer Xabi Alonso. Mbappé kon door zijn blessure zondag ook al niet meedoen in de met 5-1 gewonnen competitiewedstrijd tegen Real Betis.
18 uur geledenRABAT (ANP) - Feyenoord begint zondag zonder Anis Hadj Moussa aan de hervatting van de Eredivisie. De Algerijn plaatste zich dinsdagavond samen met Ramiz Zerrouki van FC Twente voor de kwartfinales van de Afrika Cup. Algerije won in Rabat na verlenging met 1-0 van de Democratische Republiek Congo en treft Nigeria in de strijd om een plek bij de laatste vier. Hadj Moussa mist dat duel door een schorsing.
19 uur geleden